نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree460Likes

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه خیاطی ( رفع اشکال ، اصلاح الگو )

نمایش نتایج: از 137 به 144 از 951
صفحه 18 از 119 نخستنخست ... 81516171819202128 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: پرسش و پاسخ در زمینه خیاطی ( رفع اشکال ، اصلاح الگو )

سلام سلام
    من میخوام این مانتورو بدوزم ولی خیلی مشکل دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اولا به نظرتون کمرشو درز بدم؟یا از اول 2 سایز بزرگ بدوزم که همینطور آزاد وایسه؟؟
    اگه درز بدم دامنشو چطوری درارم؟دامن نیم کلوش خوبه ؟بعد قارچیش کنم؟به اندازه کافی پف وایمیسه؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    32
    پسند کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط kiana91
    خانم های هنرمند من یک مشکل در وصل کردن آستین مانتو دارم لطفا در مورد نحوه وصل کردن آستین مانتو راهنمایی بفرمایید . توضیحا اضافه کنم الگو مانتو و آستین را خودم کشیدم با متد گرلاوین از روی کتاب آموزش خیاطی خانم عادله جورابچی. مشکل اصلی ام اینه که آستین را که وصل کردم در ناحیه بازو چند ردیف چین مورب از وسط آستین به سمت زیر بازو می خورد یعنی وقتی مانتو را می پوشم و دست ها دو طرف پهلو آویزون هست آستین باید صاف و تمیز باشد ولی در مانتو من دو یا سه چین خوردگی مورب دارد . لطفا بگید مشکل در الگو بوده یا نحوه وصل آستین . مرسی
    من این سوال رو پرسیده بودم ولی متاسفانه پاسخی دریافت نکردم . حتما منظورم رو خوب نرسوندم . به هر حال مشکلم حل شد با دانلود فیلم روش وصل آستین خانم عمرانی . گفتم اینجا هم بگم شاید مفید باشه . گرچه مطمئنا خیلی از خانم های خیاط می دونند ولی شاید مثل من گاهی اوقات فراموش می کنند اجرا کنند . در فیلم گفته شده بود که موقع وصل آستین به حلقه ، درز آستین باید دو سانت به سمت جلو قرار بگیرد. به همین راحتی . حالا آستین مانتوام تمیز وا میسه. راستی خانم عمرانی یه نکته جالب هم توی اون فیلم گفتند اینکه یقه و آستین مثل چشم های لباس هستند حالا چشم های مانتو من هم درمون شدند
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

azmil آواتار ها
    اعظم
    میزان امتیاز
    149
    پسند شده
    6838
    پسند کرده
    11880

خانم های هنرمند من یک مشکل در وصل کردن آستین مانتو دارم لطفا در مورد نحوه وصل کردن آستین مانتو راهنمایی بفرمایید . توضیحا اضافه کنم الگو مانتو و آستین را خودم کشیدم با متد گرلاوین از روی کتاب آموزش خیاطی خانم عادله جورابچی. مشکل اصلی ام اینه که آستین را که وصل کردم در ناحیه بازو چند ردیف چین مورب از وسط آستین به سمت زیر بازو می خورد یعنی وقتی مانتو را می پوشم و دست ها دو طرف پهلو آویزون هست آستین باید صاف و تمیز باشد ولی در مانتو من دو یا سه چین خوردگی مورب دارد . لطفا بگید مشکل در الگو بوده یا نحوه وصل آستین . مرسی
    من این سوال رو پرسیده بودم ولی متاسفانه پاسخی دریافت نکردم . حتما منظورم رو خوب نرسوندم . به هر حال مشکلم حل شد با دانلود فیلم روش وصل آستین خانم عمرانی . گفتم اینجا هم بگم شاید مفید باشه . گرچه مطمئنا خیلی از خانم های خیاط می دونند ولی شاید مثل من گاهی اوقات فراموش می کنند اجرا کنند . در فیلم گفته شده بود که موقع وصل آستین به حلقه ، درز آستین باید دو سانت به سمت جلو قرار بگیرد. به همین راحتی . حالا آستین مانتوام تمیز وا میسه. راستی خانم عمرانی یه نکته جالب هم توی اون فیلم گفتند اینکه یقه و آستین مثل چشم های لباس هستند حالا چشم های مانتو من هم درمون شدند
    من تازه کارم ولی چیزی که در مورد وصل آستین به ما گفتند اینه که اصلا به درز آستین توجه نکنیم.الزامی نداره که حتما محل درز هماهنگ با کف حلقه باشه
    مهم اینه که وسط آستین با وسط سرشونه هماهنگ باشه یعنی از وسط شروع میکنیم،یک طرف رو که دوختیم تا کف حلقه.طرف دیگه رو میدوزیم و در آخر درز رو میدوزیم.

هنگام دوختن هم باید طوری بدوزیم که آستین به سرشونه سوارباشه

اگه الگو درست کشیده نشه آستین لول میخوره و دارای پیچ و تاب میشه.یک نکته مهم هم در بریدن الگوی آستین اینه که هنگام بریدن روی پارچه بهتره قسمت مچ تا خورده بشه و الگو چند سانتی صاف بریده بشه

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط raha_323323
    سلام بچه ها،مي خواستم بپرسم وقتي الگوي جلو و پشت شلوار رو رو پارچه انداختيم و برش زديم،براي كوك زدن و وصل كردن پشت و جلو بعد از اينكه قسمت زيپ و درز پشت رو دوختيم،از بالا شرو ميكنيم به وصل كردن يا از پايين؟
    عزیزم خشتک را تنظیم کرده( یعنی وسط درز جلو و وسط درز پشت روی هم قرار میگیره ) بعد از بالا به پایین شلوار میدوزیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    52

عزیزان تو سایت ***** برید و این آموزش رو به طور کامل مشاهده کنید. هم توسط خانم زمانی تدریس شده که همین فیلمی هست که شما ازش صحبت میکنید هم توسط خانم عمرانی.
    آموزش خانم عمرانی دقیقا مثل خانم زمانی هست و همه اندازه ها هم مثل هم هستند.
    برای این مدل 75سانت پارچه لازمه که 20 سانتش برای کمری هست که به صورت دولا پایین لباس دوخته میشه.
    مستطیل رو دولا میکنیم از قسمتی که دو لای بسته هست بالای مستطیل سمت راست یقه جلو رسم میشه و پایینش همون سمت راست به اندازه یک چهارم دور **** منهای 5 سانت یک مربع رسم میکنیم و بعد هلالش میکنیم.
    سمت چپ مستطیل که روی دولای باز هست بالاش رو آستین در میاریم به صورت مثلث متساوی الساقین با قطر 18 سانت و پایینش یعنی همون سمت چپ یقه پشت در میاد .
    یقه جلو روی ضلع بالای مستطیل به اندازه 7 سانت به سمت چپ و حدود 6 سانت هم برای بازی پایین میایم.
    یقه پشت روی ضلع پایین مستطیل 7 سانت بالا رفته و سه سانت روی ضلع پایین برای گشادی در نظر میگیریم.
    من بهتر از این نمیتونم توضیح بدم اما همین رو بگم که مستطیلی که مریم جان کشیدن کاملا غلطه.
    اگر چهار ضلع مستطیل رو نامگذاری کنید میتونم بهتر توضیح بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط dokhmal2
    سمبل خانم میشه لینک بدین من نتونستم پیداش کنم آخه
    سمبل جان ببخشید در مورد چه مدلی توضیح دادی ؟ من متوجه نشدم صحبت در مورد چی هست.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    69
    پسند کرده
    0

بجه ها کسی می تونه در مورد پاییین ای مانتو ها برام توضیح بده(منظورم قسمت روبانشه)؟؟؟؟
    نمی دونم روبان رو چه جوری رد کرده برای پایینش؟
    اگه با هویه این کارو انجام داده باشه یعنی من برای مانتو کتان نمی تونم این مدل رو پیاده کنم؟
    باتجربه ها بیایین کمک!

نقل قول نوشته اصلی توسط fao_83
    با پارچه كتان يا هر پارچه اي كه قابل سوختن نباشه كارت سخت تر ميشه و بايد بندينك درست كني براش
    مثل اين مدل

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم1616

بنظرتون نمیتونم با 2رنگ روبان این کارو انجام بدم؟؟؟؟
    منظورم اینه که حد فاصل بین نوار رو از نوار مخالف بدم و زیر کار فیکس کنم بنظرتوون ضایع ست اینکارو انجام بدم؟

شدنش كه ميشه ولي فكر كنم كارت سخت تر باشه
    [quote=مریم1616]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "raha_323323":82epkks3
    سلام گلم،ميشه راجع به الگوي مانتو زرده توضيح بدي برام،قسمت پايينشو بلد نيستم ؟ مرسي
    با اجازه من یه جواب کوچولو به این مطلب بدم
    2تا راه داره من خودم اینکارو دارم روی مانتو کتان انجام می دم وقتی تموم شد عکسشو براتوون می زارم
    1.اینرو با با هویه و شابلون دربیاری که نیاز به پارچه ایی داره که قابلیت سوختن داشته باشه
    2.اینکه یه برش افقی بزنید و جداگونه بندک درست کنید و اخر رودوزی کنید که نصب بشه و زیرش آستر وصل کنید[/quote:82epkks3]

fao_83 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1259
    پسند کرده
    3237

نقل قول نوشته اصلی توسط B@RAN68
    سلام دوستان میشه درمورد الگوی دامن کلوش و نیم کلوش و طریقه برش و قرار گرفتنش روی پارچه برام توضیح بدین؟؟؟ منظورم از لحاظ دولای باز و بسته پارچه است... ممنونم

براي دامن كلوش بايد پارچه رو 4 لا كني و دامنتو برش بزني
    ميتوني يكي از شعاعهاي دايرتو برش بزني و درز رو بندازي پشت يا اينكه فقط به اندازه زيپ برش بدي

مثلا دور كمرت 62 باشه بايد به اين روش عمل كني
    31=62:2
    30=1-31
    10=30:3
    وقتي كه پارچه رو 4 لا كردي از گوشه تا شده به اندازه 10 سانت روي پارچه علامت ميزني
    حالا از همون نقطه قد دامن به اضافه 10 سانتي كه براي كمر علامت زده بودي رو علامت ميذاري كه ميشه خط لبه دامنت
    حالا اين 2 تا هلال رو ببر

براي دامن نيم كلوش پارچه رو دولا ميكني
    لبه 2لاي بسته وسط جلو و 2لاي باز وسط پشت هست كه زيپ دوخته ميشه

اگر دور كمرت 61 باشه تقسيم بنديت به اين روش ميشه
    60=1-61
    20=60:3
    وقتي كه پارچه رو 2 لا كردي از گوشه تا شده به اندازه 20 سانت روي پارچه علامت ميزني
    حالا از همون نقطه قد دامن به اضافه 20 سانتي كه براي كمر علامت زده بودي رو علامت ميذاري كه ميشه خط لبه دامنت
    حالا اين 2 تا هلال رو ببر و درز پشت رو بدوز

امضا بدلیل مغایرت با قوانین انجمن توسط مدیریت ویرایش شد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام
    دوستان من یک کت یقه هفت باز دوختم یک طرف یقه توی تن شل وا می ایسته نمی دونم متوجه منظورم میشید یانه؟
    لطفا اگه کسی میدونه چکار کنم توی تن بخوابه؟منو راهنمایی کنید ممنون.
    بايد پنس لقي يقه رو ميگرفتي
    از وسط يقه يه خط به نوك سينه ميكشيدي و روي اين خط يه پنس 6 ميل ميگرفتي و بعد هم لبه يقه رو آرايش ميكردي
    نقل قول نوشته اصلی توسط مینا گل
    ممنونم از راهنماییت فقط یک طرف یقه شله الان بعد دوخت میشه کاری کرد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahid99
    همون سمت یقه که شل هست رو یک سانت از خط سرشانه کنار گردن دوخت بگیر خوب میشه

صفحه 18 از 119 نخستنخست ... 81516171819202128 ... آخرینآخرین