نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 15
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 1. #1

  ماساژ درمانی

  ماساژ
  ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. ماساژ درمانی یک پدیده جالب، پویا و در عین حال ساده است که می تواند به سلامت پایدار و فروغ شما بینجامد. این روش به تهیه ابزارهای مخصوص، دارو و هزینه نیازی ندارد. نیروهای قوی و شفادهندۀ حاصل از ماساژ درمانی باعث تجدید انرژی، زنده دلی و زیبایی می شود و بیماری و درد را از زندگی شما دور می کند.

  بدن شما از آن دسته از نیروهای انرژی برخوردار است که ماه، ستارگان و خورشید در مکان های خود استفاده می کنند. این نیروها از طریق یک سیستم الکتریکی با کلیدهای فراوان راه انداز و کارانداز، کنترل می شود. مدارهای اصلی در درون هر عضو، غده و عصب در جریان است. منتهی الیه یا کانون های فشار این مدارها در دست ها، پاها و قسمتهای دیگر بدن قرار دارد. با ماساژ دادن و به کار انداختن این کانون های فشار، نه تنها درد متوقف می شود بلکه نیروی شفابخشی از طریق خطوط الکتریکی که قبلا بسته بودند، به کلیه قسمت های بدن ارسال می شود. وقتی این مجاری حیاتی بسته باشند، غدد و اندام هایی که بد کار می کنند شما را به بیماری می کشانند.

  در درون انسان نیرویی وجود دارد که می تواند التیام بخش باشد؛ بنابراین می توان از طریق ماساژ درمانی، موجی از الکتریسیته و پرتو التیام بخش را به کانون های انرژی شخص دیگر بفرستیم. در هر حال بیشتر انسانها این نیرو را به میزان کامل رشد نداده اند. در طی سالهای اخیر ثابت شده است که روش ماساژ درمانی در کمک به سلامتی اعضای بدن با موفقیت همراه بوده است و در صورت بکارگیری صحیح و مناسب از آن، همواره موثر خواهد بود. ماساژ درمانی نه تنها بطور طبیعی این مجاری را در زمانی که دچار گرفتگی هستند باز می کند، بلکه تا حدودی نیروی حیاتی مغناطیسی (شارژ کننده) را نیز از طریق مجاری به بدن می فرستد که مانند یک موج شوک آور شفادهنده عمل می کند.

  برای کمک به درک سادگی روش ماساژ درمانی، لحظه ای را به یاد بیاورید که احساس کرده اید جریان برقی از سراسر اعصاب شما گذشته است و اثر آن بر روی اعصاب شما مشخص است (بطور مثال: هنگامی که ناگهان ترسیده اید و یا دندانپزشک شما گفته است نیاز به کشیدن دندان دارید و یا زمانی که چند رشته از موی شما کشیده شده است). این احساس، معمولا از سراسر بدن شما عبور می کند. این مثال ها، بخوبی چگونگی انتقال انرژی حیاتی الکتریکی را در زمان انجام ماساژ درمانی نشان می دهد.

  منبع : سایت درمانگاه
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 2. #2

  Re: ماساژ درمانی

  تعریف ماساژ
  کلمه ماساژ از یک کلمه یونانی به نام Massein که به معنای “مالش” است گرفته شده و مربوط به لغت لاتین Manus به معنای “دست گرفته شده” است. ولی به طور کلی، ماساژ دادن عبارتست از یک سری حرکات منظم، مرتب و اصولی که روی بافتهای بدن به منظور اهداف خاصی بکار می رود.
  به عبارت دیگر ماساژ دادن عبارتست از یک سری حرکات و مهارت های دستی که بطور منظم و خاص بر روی بافتهای بدن جهت تأثیر بر سیستم عصبی، عضلانی، پوست، مفاصل و گردش خون بکار می رود.

  ماساژ دادن راهی برای سالم سازی بدن
  ماساژ یا مالش شیوه ای است که روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی،
  رگ های خون انسان، نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل های معین انجام می شود و با انجام آن از ابتلا به بیماری ها جلوگیری و به سالم سازی بدن کمک می شود.
  ماساژ براساس نظریه طب سنتی چین و براساس اصول تشخیص مرض و معالجه آن، با تحلیل همه جانبه بیماری و حال مزاجی بیمار انجام می شود.
  در ماساژ دادن از داروهای خوراکی بهره گرفته نمی شود؛ تأثیرات منفی بسیار کم است و بر بسیاری از بیماری ها آثار خوبی دارد. ماساژ دادن روشی ساده و آسان است، با این حال دامنه کاربرد آن بسیار گسترده است.

  ماساژ دادن برای بیماری های زیر که مرتبط با ستون فقرات و مفاصل است استفاده می شود:
  بیماری مهره های گردن
  آسیب دیدگی حاد عضلات کمر (بر اثر کار جسمی زیاد)
  شکاف در مهره های بدن
  صدمه به عضلات و رباط ها و مفاصل دست ها و پاها و غیره

  ماساژ دادن تنها به حرکات دست محدود نمی شود، بلکه با پا و قسمت بالای بازوی دست و یا با توسل به وسایل مخصوص ماساژ نیز انجام می شود..و گاهی نیز می توان از مرهم های ویژه برای ماساژ دادن استفاده کرد. برخی از این نمونه ها عبارتند از:
  مرهم مالش یا خامه مالش
  روغن گرفته شده از گیاهی به نام “دونگ چینگ”
  روغن کافیشه یا روغن کنجد
  موادی مانند پودر و یا سایر مایع های روغن کاری

  شیوه های ماساژ دادن فراوان است. شیوه های معمولی عبارت اند از: فشار دادن، مالیدن، فشردن با یک انگشت، حرکت دادن، کوفتن، با دست کشیدن و غیره.

  برخی اوقات ماساژ برای پیشگیری و درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. مواردی از ماساژدرمانی عبارتند از:
  ماساژ کودکان
  ماساژ برای معالجه شکسته بندی استخوان
  ماساژ با “چی گون ” (روش سنتی تمرین تنفسی عمیق در چین)

  ماساژ گاهی برای سالم سازی بدن شخص انجام می شود و هر کسی قادر به انجام آن است. موارد زیر، ماساژ دادن برای سلامت شخصی است:
  ماساژ چشمان
  ماساژ دست ها و پاها
  ماساژ برای سالم سازی معده
  ماساژ برای آرامش بخشیدن به اعصاب

  سبک های مختلف ماساژ
  امروزه بالغ بر ۸۰ نوع مختلف ماساژ وجود دارد .این تکنیک ها به ۵ گروه تقسیم می شوند:
  ماساژ شرقی
  ماساژ غربی
  ماساژ سنتی اروپایی
  ماساژ جهت اصلاح حرکتی و ساختار اسکلتی بدن
  ماساژ انرژی پایه

  فواید ماساژ
  از جمله فواید ماساژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  ایجاد آرامش
  ایجاد طراوت و شادابی پوست
  بهبود جریان خون در بدن
  رفع چسبندگی بافت هایی مانند بافت عصبی، عضلانی و خونرسانی بهتر به عضلات
  رفع خستگی
  رفع گرفتگی های عضلانی و اسپاسم های دردناک
  کاهش استرس و تنش های روزانه
  کاهش خطر ابتلاء به واریس
  کمک به حفظ تناسب اندام و حذف چربی های اضافی بدن
  کمک به درمان سیاتیک، کمر درد، آرتروز، تمدد اعصاب
  کمک به رفع استرس و هیجانات روحی
  کمک به رفع مشکلات بی خوابی و بد خوابی
  ماساژ درمانی جهت کاهش تورمی که به علت جمع شدن آب زیر بافت به وجود آمده است.

  نحوه اثربخشی ماساژ
  معمولا انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر می گذارند. زمانی که ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد، تجمع مواد زائد از جمله اسیدلاکتیک می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ بطور عام و ماساژ سوئدی به طور خاص، به روش زیر اثر می گذارند:
  گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود می بخشد.
  مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافت های مزبور می رساند.
  به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می کند.

  همچنین عضلات در حال کشش می توانند به رگ های خونی و اعصاب فشار آورده و با محدود کردن جریان خون باعث ایجاد درد شوند. با ماساژ دادن منطقه مورد نظر، به تدریج فشار عضله بر اعصاب درگیر کاهش یافته و درد کاهش می یابد. همین مکانیسم در بهبود عضلات آسیب دیده نیز عمل می کند. علاوه بر این، ماساژ باعث افزایش “اندروفین ها” (نابود کننده های درد) و افزایش ترشح “هورمون سروتونین” (تعدیل کننده خلق و خوی) می شود. همچنین ثابت شده که ماساژ دادن، “هورمون استرس” (کورتیزول) را آزاد می نماید و به همین علت، ماساژ اغلب به عنوان یک درمان تکمیلی برای افرادی که سیستم ایمنی آنها بر اثر استرس تضعیف شده توصیه می شود.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 3. #3

  Re: ماساژ درمانی

  معالجه بیماری ها با ماساژ
  ماساژ در معالجه بیماری ها نیز کاربرد دارد. برخی از موارد درمانی ماساژ به شرح زیر هستند:

  ۱- افزایش جریان خون در بدن
  ۲- کاهش استرس و تنش های روزانه
  ۳- ایجاد آرامش بعد از ورزش های سنگین
  ۴- تقویت عضلات و کمک به برنامه های توانبخشی
  ۵- رفع گرفتگی و کوفتگی عضلات
  ۶- تاثیر مستقیم در بهبود و روند کارایی اندام های داخلی
  ۷- کاهش خطر ابتلا به واریس در افراد مستعد به ابتلا
  ۸- کمک به کاهش درد و درمان بیماری آرتروز (زانو و گردن)
  ۹- دادن فرم و زیبایی به ماهیچه ها و جلوگیری از به وجود آمدن شکل نا مناسب ستون فقرات
  ۱۰- ایجاد طراوت و شادابی برای پوست بدن
  ۱۱- کمک به رفع مشکلات بد خوابی
  ۱۲- پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها بوسیله افزایش جریان خون در بدن از طریق کلیه ها
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 4. #4

  Re: ماساژ درمانی

  ماساژ کف پا (رفلکس زون تراپی)
  ماساژ کف پا یکی از انواع ماساژ است. ماساژ یکی از سریع *ترین و راحت*ترین راه*ها برای رهایی از درد است. افراد در زمان*های مختلف دست به این کار می*زنند. اگر دقت کرده باشید، گاهی وقت*ها که در بخشی از بدن احساس درد و ناراحتی می*کنیم، ناخودآگاه آن نقطه را ماساژ می*دهیم یا زمانی که سردرد داریم، شروع به ماساژ شقیقه و پیشانی خود می*کنیم. ماساژ، واکنشی طبیعی و غریزی به وجود درد یا عارضه* در بدن است که گهگاه به آن رو می*آوریم.

  با این که افراد تصور می*کنند برای انجام ماساژ درمانی، حتماً باید هزینه زیادی را بپردازند، باید گفت که هرکس می*تواند ماساژ درمانی را بدون تقبل هیچ هزینه*ای روی خود انجام دهد. بسیاری از افرادی که می*گویند به هیچ وجه دست زدن به پاهایشان را دوست ندارندف از یک ماساژ محکم و ریتمیک پا لذت می*برند. اما این ماساژ باید واقعاً محکم باشد وگرنه شما را غلغلک خواهد داد.

  اگر زائو در بخش عمده*ای از زمان زایمان در تخت خود نشسته یا دراز کشیده باشد، ماساژ پا می*تواند یک گزینه ایده*آل باشد. همراه زائو می*تواند از قوزک تا نوک انگشتان را محکم ماساژ دهد یا دایره*های کوچکی با انگشتانش در کف پاهای زائو بکشد. زائو ممکن است در زمان زایمان احساس کند که پاهایش بسیار سرد شده*اند؛ در این صورت ماساژ پا می*تواند به گرم شدن آنها کمک کند.
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

 5. #5
  مدیر انجمن
  ღ. saba .ღ آواتار ها
  ღ صــــبا ღ
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۰۲
  محل سکونت
  پایتخت ایران زمی
  نوشته ها
  4,423
  نوشته های وبلاگ
  21
  میزان امتیاز
  76
  پسند شده
  6260
  پسند کرده
  783

  ویترین مدال ها

  Re: ماساژ درمانی

  انواع ماساژ ها به عنوان روش های درماني

  ماساژ درماني قادر به درمان اختلالات باليني تهديدكننده زندگي نيست اما راه مناسبي را براي رهايي از نشانه هاي اضطراب ، تنش ، افسردگي ، استرس و نيز كمردرد ، سردرد ، درد عضلات و برخي دردهاي مزمن ، فراهم مي كند.
  همچنين روش فوق معمولا براي درمان جراحت هاي ورزشي خفيف و افزايش و بهبود وضعيت جسمي مورد استفاده قرار مي گيرد حتي در برخي افراد مشاهده شده است كه ماساژ درماني در رفع ناراحتي هاي گوارشي مانند يبوست موثر واقع مي شود.

  روشهاي مختلف ماساژ درماني

  امروزه انواع مختلفي از تكنيك هاي تخصص يافته ماساژ مورد استفاده قرار مي گيرند اما رايج ترين آنها براساس پنج حركت ماساژ سوئدي است كه عبارتند از:
  افلوراژ شامل حركات آهسته ، ريتميك و نرم كه معمولا در جهت جريان خون به سمت قلب ، براي مثال از مچ تا شانه انجام مي شود.
  در اين حالت درمانگر با استفاده از همه دست شامل انگشتان و كف دست اين كار را انجام مي دهد و يك ميزان فشار فزاينده را اعمال مي كند.
  تكنيك ديگر بنام پتري ساژ روشي است كه طي آن درمانگر عضله را محكم مي گيرد و به تناوب رها مي كند.
  نوع ديگر ، فريكشن است كه با فشار پي در پي يا حركات دوراني محكم در طول فيبرهاي عضلاني همراه است. اين حركات معمولا در اطراف مفاصل اعمال مي شود.
  از ديگر انواع تكنيك هاي ماساژ درماني مي توان به ويبراسيون ، ماساژ عصبي عضلاني ، ماساژ عميق بافت ، ماساژ ورزشي و بالاخره ترشح دستي لنف كه تحريك كننده حركات مايع لنف در رگ هاي لنفي است ، اشاره كرد.
  هر يك از روش هاي فوق ويژگي هاي خاص خود را دارند و اثر مشخصي را بر بدن اعمال مي كنند اما به طور كلي ماساژ چيزي بيش از وارد آوردن فشار و حركت به كمك دست بر بافت نرم بدن شامل پوست ، عضله ، تاندون ها ، ليگامان ها و غشاي احاطه كننده عضلات يعني فاسيا نيست.
  بهبودي در واقع به واسطه افزايش جريان خون و لنف ، كاهش تنش ، تقويت اعصاب و كشمكش و شل كردن عضلات و بافت همبند به منظور حفظ حالت الاستيكي آن حاصل مي شود.
  ماساژ درماني علاوه بر اثرات سودمند كلي در گروه هاي خاص از جمله نوزادان زودرس جهت افزايش وزن ، در بيماران بستري از جمله بيماران سرطاني جهت كاهش اضطراب در زنان باردار در تسهيل وضع حمل و كاهش اضطراب و افسردگي پس از زايمان و غيره تاثير ويژه دارد.
  با اين حال اين روش درماني براي گروهي از افراد مناسب نيست كه از آن جمله بيماران سرطاني كه تحت شيمي درماني قرار دارند ، مبتلايان به بيماري هاي عفوني پوست ، بيماران تازه جراحي شده را مي توان اشاره كرد.
  همچنين ماساژ ناحيه شكم پس از صرف غذا ، ماساژ نواحي داراي تومور ، ماساژ در زنان باردار در سه ماهه اول و نيز در افراد مبتلا به حملات پانيك (نوعي اضطراب شديد به صورت حملات ترس و وحشت فراگير) منع شده است.

  شیاتسو


  همانند آما، شیاتسو نیز بر روی نقاط فشار کار می کند، اما علاوه بر آن بر روی گردش خون و کشش مفاصل نیز موثر است.

  فواید: این ماساژ سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند و شما را در مقابل کمر درد، سر درد، اسم، و خشکی ستون فقرات نجات می دهد.

  دلیل نیاز به آن: شیاتسو به عنوان یکی از ماساژ های معروف به شمار می رود که تمام مزایای آن از طریق علمی به اثبات رسیده اند. این ماساژ برای دنیای سخت کاری امروز گزینه خوبی است.  ماساز سوئدی  این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را تسریعمی بخشد.

  فواید: زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در آخر قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می کند.

  دلیل نیاز به آن: اگر شما دچار تنبلی مزمن عضلات هستید و یا اگر شغل شما طوری است که باید همیشه مشغول کارهای سخت فیزیکی باشید، ماساژ سوئدی برای شما نقش دارو را بازی می کند.


  ● موارد احتیاط در ماساژدرمانی چیست؟
  - در صورتیكه مبتلا به تب بالا، التهاب، عفونت، فلبیت، ترومبوز، یرقان یا بیماری عفونی پوستی هستید از ماساژ اجتناب كنید.

  - روی زخمهای باز یا سوختگی یا موضع جراحت قبلی ماساژ انجام ندهید. در كوفتگی یا رگ به رگ شدن، ماساژ را بمدت ۲۴ ساعت به تأخیر بیاندازید.

  - در صورت ابتلا به یك بیماری مزمن، مانند آرتریت، سرطان یا بیماری قلبی ، قبل از انجام ماساژ با پزشك خود مشورت نمایید.

  - در صورتیكه باردار هستید به ماساژ درمانگر خود اطلاع دهید ، زیرا ماساژ برخی نواحی، باعث زایمان زودرس می شود.


  منبع:وبلاگ ایران ماساژ
  ღ.ღ
  ماه من غصه چرا ؟
  تو خدا داری و او هر شب و روز
  آرزویش همه آرامش توست
  دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
  کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...


 6. #6
  مدیر انجمن
  ღ. saba .ღ آواتار ها
  ღ صــــبا ღ
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۰۲
  محل سکونت
  پایتخت ایران زمی
  نوشته ها
  4,423
  نوشته های وبلاگ
  21
  میزان امتیاز
  76
  پسند شده
  6260
  پسند کرده
  783

  ویترین مدال ها

  Re: ماساژ درمانی

  انواع ماساژ و فوايد آن

  چه کسی دوست ندارد که ماهیچه هایش را ورز دهند و با ماساژ به بالاترین میزان آرامش دست پیدا کند؟ ماساژ در همه جای دنیا جزء نرمش های آرام بخش به حساب می آید و همه کشورها در حال ارتقاء آن هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است.
  هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد. در این قسمت تعداد انگشت شماری از انواع مختلف ماساژ را برای شما آورده ایم که هر یک از شما چه یک مرد تنومند، چه فرد درحال رشد و در سنین بلوغ، همه و همه می توانید از آنها بهره ببرید.

  ماساژهای ملایم
  ـــــــــــــــــــــــــ ـــ

  ماساژ کالیفرنیایی
  ابتدا کل بدن را چرب می کنید و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم بر آن وارد می کنید. مقدار بسیار کمی فشار در این نوع ماساژ وجود دارد.
  فواید: کل بدن به آرامش دست پیدا می کند و ذهن شما نیز در حالت مناسبی قرار می گیرد. همانطور که مشاهده کردید این ماساژ باعث می شود که حالت نرمی به تمام اعضای بدن شما دست بدهد.
  دلیل نیاز شما به آن: اگر شما در محیطی زندگی می کنید که دائما تحت فشار قرار دارید ماساژ کالیفرنیایی بهترین راه برای تمدد اعصاب و بدست آوردن آرامش است. این ماساژ باعث می شود که باتری بدن شما مجددا شارژ شود و نگرانی هایتان را برای مدت کوتاهی بدست فراموشی بسپارید.

  اِسالِن
  این نوع ماساژ ماهیچه ها را منبسط کرده و گردش خون را به وسیله مالش های طولانی مدت و ملایم تنظیم می نماید. با این کار هشیاری بدن شما بالا رفته و قدرت تفکر شما را به طرز شگفت انگیزی ارتقا می دهد.
  فواید: علاوه بر اینکه آرامش عضلات و سیستم عصبی را برای شما به همراه دارد، غدد لنفاوی و رگ های خونی را هم وادار می کند که تکسین بیشتری دفع کنند و همچنین قابلیت ارتجاعی بافت ها را نیز افزایش می دهد.
  دلیل نیاز به آن: اگر شما در دنیای سرعت زندگی می کنید و نمی توانید برای بدن خود آنطور که باید و شاید اهمیت قائل شوید این تنها کاری است که می تواند جوانی و شادابی را تضمین کند.

  حس درمانی
  نقاطی که در دست ها و پاها از خود نسبت به یک محرک بیرونی عکس العمل نشان می دهند، به تمام نقاط بدن می رسند و از این طریق از فشار وارد بر این قسمتها را کاهش می دهند. این ماساژ گردش خون، و عملکرد ذهن و بدن را بهبود می بخشد.
  فواید: از جمله مزایای این تمرین ارتقای هشیاری روحی و جسمی است. انگیزه، اعتماد به نفس و تمرکز شما افزایش پیدا می کند.
  دلیل نیاز به آن: یک تغییر جزئی در دست ها و پاهای شما می تواند سیستم کل بدن شما را دگرگون سازد پس هر طور که شده به دنبال این نوع ماساژ بروید. حکایات زیادی از گذشته بر جا مانده که دلیل خوبی برای حمایت از این ادعا می باشد.

  ماساژ تایلندی
  این نوع ماساژ به "یوگا برای افراد تنبل" تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید.
  فواید: متخصصان این نوع ماساژ معتقد هستند که اگر تمرین های آنرا انجام دهید، بدن شما از آن حالت خشکی در می آید و "سطح انرژی" بدن در حال نرمال قرار می گیرد.
  دلیل نیاز به آن: با این کار قابلیت ارتجاعی بدن افزایش پیدا کرده، سلامت تمام نقاط آن تضمین می شود. و بیشتر به افرادی توصیه می شود که بیشتر وقت خود را در پشت میز صرف می کنند.

  وَتسو
  در این نوع ماساژ فرد مورد نظر در داخل آب گرم دراز می کشد و سپس قسمت های مشخصی از بدن او مورد ماساژ قرار می گیرد. به دلیل اینکه جاذبه در آب تا حدی کمتر می شود ماساژ دهنده از آزادی عمل بیشتری برخوردار است.
  فواید: زمانی که در آب شناور هستید بیشتر بر روی تنفس خود تمرکز می کنید و به همین دلیل نفس های عمیق کشیده و به آرامش بیشتری دست پیدا می کنید.
  دلیل نیاز به آن: اگر می خواهید زمانیکه در آب شناور هستید به آرامش کامل دست پیدا کنید، وتسو بهترین انتخاب است.

  ماساژهای محرک جنسی
  این نوع ماساژ بیشتر به عنوان نوعی پیش نوازی قبل از شروع ارتباط جنسی به شمار می رود که از تلفیق چند ماساژ مختلف بوجود آمده و باعث تحریک پوست و خوب، آآ ، اندام های معینی از بدن می شود.
  فواید: می تواند به عنوان تحریک مناسبی برای برقراری ارتباط جنسی باشد و می تواند شریک زندگی شما را به خوبی تحریک کند.
  دلیل نیاز به آن: اگر شما برای شروع رابطه با مشکل مواجه هستید و شریک شما اندکی سرد مزاج است ماساژهای محرک جنسی می توانند گزینه خوبی برای شروع باشند.

  ماساژ استخوانی
  بر اساس درمان از طریق مالش ماهیچه ها و استخوان ها این نوع ماساژ شما را از شر فشار و استرس ذهنی و ماهیچه ای خلاص می کند. بدن را متعادل می کند، درد و استرس را از شما دور نگه می دارد.
  فواید: هشیاری درونی شما را افزایش می دهد و سبب می شود شما مشکلات و ناراحتی هایتان را درمان کنید. ( به اصطلاح نوعی خود درمانی است)
  دلیل نیاز به آن: این ماساژ از سایر ماساژ هایی که ذکر شده تاثیر بیشتری داشته و اثر آن برای مدت زمان بیشتری در بدن شما باقی می ماند. همچنین سلامتی روحی و روانی را نیز به همراه دارد.

  ماساژ های شدید
  ـــــــــــــــــــــــــ ـــ
  حالا از این ماساژهای ملایم و شیرین می گذریم و به انواع سخت تر آن می رسیم. ماساژهای عمیقی که تاثیر آنها بسیار شگرف و عینی است.
  آما
  بر اساس طب سوزنی چین باستان این ماساژ بر روی قسمت های حساس بدن تاثیر گذاشته و میزان انرژی را تنظیم می کند.
  فواید: کانال هایی برای ورود و خروج انرژی باز می کند و مزایای بیشماری را به همراه دارد.
  دلیل نیاز به آن: استرس، کمر درد، اضطراب، سر درد، بیخوابی، و آرتروز تنها نمونه های کوچکی از بیماری هایی هستند که از طریق این نوع ماساژ قابل درمان می باشند.

  ماساژ نقاط حساس
  فشارهای دائمی معمولا بر روی نقاط حساس بدن تاثیر منفی می گذارند و سبب می شوند که مواد زائد در این قسمت ها انباشته شود. این ماساژ باعث دفع تکسین و ترشح آندروفین در بدن می شود.
  فواید: باعث از بین بردن فشار ماهیچه ای شده و دردهایی که از طریق اسیب های ورزش، جراحی و تصادفات به بدن وارد شده را از بین می برد.
  دلیل نیاز به آن: اگر شما ورزشکار هستید، از دردهای دائمی گردن رنج می برید، مچ درد دارید، دچار آماس کیسه های مفصلی، کمر درد، سیاتیک، آرنج درد هستید؛ ماساژ نقاط حساس می تواند به سادگی تمام این دردها را درمان کند.

  شیاتسو
  همانند آما، شیاتسو نیز بر روی نقاط فشار کار می کند، اما علاوه بر آن بر روی گردش خون و کشش مفاصل نیز موثر است.
  فواید: این ماساژ سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند و شما را در مقابل کمر درد، سر درد، اسم، و خشکی ستون فقرات نجات می دهد.
  دلیل نیاز به آن: شیاتسو به عنوان یکی از ماساژ های معروف به شمار می رود که تمام مزایای آن از طریق علمی به اثبات رسیده اند. این ماساژ برای دنیای سخت کاری امروز گزینه خوبی است.

  ماساژهای ورزشی
  این ماساژ بیشتر برای ورزشکاران کاربرد دارد و تلفیقی از ماساز سوئدی و شیاتسو است که بر روی ماهیچه های خاصی که ورزشکار بیشتر از آنها استفاده می کند توجه دارد.
  فواید: باعث می شود که ورزشکار کار خود را به بهترین نحو انجام دهد، احساس سستی و تنبلی را از بین می برد، آسیب های ورزشی را التیام می بخشد، از ورم کردن قسمت های مختلف بدن جلوگیری می کند و در آخر به بهبود اندام صدمه دیده کمک می کند.
  دلیل نیاز به آن: اگر شما ورزش را به طور حرفه ای دنبال می کنید، این ماساژ یکی از تمرین های ضروری در دوره آموزشی شماست.

  ماساز سوئدی
  این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را تسریعمی بخشد.
  فواید: زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در آخر قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می کند.
  دلیل نیاز به آن: اگر شما دچار تنبلی مزمن عضلات هستید و یا اگر شغل شما طوری است که باید همیشه مشغول کارهای سخت فیزیکی باشید، ماساژ سوئدی برای شما نقش دارو را بازی می کند.

  سایر ماساژها
  ـــــــــــــــــــــــ
  بسیاری از پیشگامان امر ماساژ درمانی انواع مختلفی از ماساژ های نوین را معرفی کرده اند که البته فواید آن به طور علمی ثابت نشده است. اما به طور چشمگیری قابل استفاده بوده و نتایج مطلوبی را نیز به دنبال داشته اند. در این قسمت تعدادی از آنها را ذکر می کنیم

  کشش لنفاوی
  مالش های آرام و دایره ای شکل بر روی سیستم لنفاوی بدن تاثیر بسزایی دارد. عدم تحرک باعث جمع شدن میزان بالایی تکسین در بدن انسان می شود و شما می توانید از طریق ماساژ آنها را از بدن خود خارج نمایید.
  فواید: این ماساژ سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و همچنین سوخت و ساز شیمیایی را که می تواند استرس و فشار را کنترل نماید، را تنظیم می کند.
  دلیل نیاز به آن: اگر شما به درستی غذا نمی خورید، سیگار می کشید، از مشروبات الکلی استفاده می کنید و بدن شما توانایی تنظیم ترشح مناسب هورمون ها را ندارد و تکسین ها تمام نقاط بدن شما را اشغال کرده اند، بهتر است خیلی سریع به این ماساژ رجوع کنید.

  جین شین دو
  بر اساس طب سوزنی چین و طب سنتی ژاپنی ها، جین شین دو باعث از بین رفتن استرس و پیدا کردن دید تازه ای نسبت به دنیای خارج می شود.
  فواید: جین شین دو نقاط تحت فشار را آرام می کند و احساساتی نظیر: استرس، اضطراب، گناه و خشم را از بین می برد.
  دلیل نیاز به آن: اگر شما جزء آن دسته از افراد خود دار هستید که تمام ناراحتی ها و مشکلات را برای خودتان نگه می داردید این ماساژ راه خوبی برای تخلیه عواطف درونیتان است.

  تراگر
  استفاده مکرر از دست و پا و کمر باعث گرفتگی عضلات این قسمت از بدن می شوند و از طریق این ورزش می توانید تسکین و آرامش را به آنها هدیه کنید.
  فواید: تحرک شما را بیشتر می کند، آرامش خاطر و "سلامت درونی" را برایتان به ارمغان می آورد.
  دلیل نیاز به آن: خشکی مفاصل را از بین می برد و قابلیت انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد.

  ماساژ سنگی
  سنگ های سرد و یا گرم کاملا صاف را که به روغن آغشته شده اند را به بدن فرد فشار می دهیم. این ماساژ معمولا با ماساز سوئدی همراه است.
  فواید: گفته می شود که سنگ های مختلف دارای خواص درمانی متفاوتی هستند به همین دلیل مزایای هر سنگی متفاوت است و با توجه به نیاز مراجعین قابل درمان می باشد.
  دلیل نیاز به آن: برای آندسته از افرادی که به خواص جادویی سنگ ها اعتقاد دارند پیشنهاد می شود.

  ماساژ سر
  با لمس کردن جمجمه که تمام اعصاب بدن انسان در آن قرار دارد و تنش و استرس از آنجا شروع می شود می توانید تمام عملکردهای نادرست را از بین ببرید.
  فواید: این ماساژ به عنوان نوعی خود درمانی به شمار می رود و هر کس به راحتی می تواند این کار را بر روی خود پیاده کند. همچنین عملکرد کلیه سیستم ها بدن را به حالت نرمال باز می گرداند.
  دلیل نیاز به آن: برای بیماری های گردن، ستون مهره ها و تمام بیماری هایی که به دلیل استرس در فرد بروز می کنند و بیماری های روانی بسیار مفید است.

  پفریمر
  این ماساژ را خانمی که خود دچار فلج نسبی بود کشف کرد به همین دلیل نام او را بر روی این ماساژ گذاشتند. این ماساژ فشار های عضله ای را کاهش می دهد و باعث به جریان افتادن خون در رگ ها شده و اعصاب حسی را رها می کن.
  فواید: فرایند اکسید و دی اکسید شدن را در ماهیچه هایی که هیچ حرکتی ندارند تسریع می بخشد و سلامت فرد را تضمین می کند.
  دلیل نیاز به آن: این ماساژ می تواند به کسانیکه از بیماریهای ماهیچه ای نظیر: تصلب بافتها، پارکینسون، سکته، سوء تغذیه رنج می برند می توانند از فواید این ماساژ بهرمند شوند.

  قدرت شفا بخش ماساژ
  ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــ
  علم ثابت کرده که ماساز باعث از بین رفتن استرس شده و سلامت بدن را افزایش می دهد. به علاوه هنگامیکه کسی شما را ماساژ می دهد احساس فوق العاده ای به شما دست میدهد. با این همه مزایا خیلی سخت است که متقاعد نشوید. پس هر کدام که برایتان مناسب است را انتخاب کنید تا از فواید بیمشار آن بهرمند شوید.

  ماساژ درماني

  ۱) بهبود حالت عضلات و پوست صورت. پوست نرمتر و با قوام تر می شود.
  ۲) ریلکس شدن عضلات صورت وچشمها.
  ۳) تسکین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت.
  ۴) کاهش چین وچروک ریز و کم عمق پوست صورت.
  ۵) تحریک جریان خون.
  ۶)کاهش استرس و تنش.
  ▪ نکته:پیش از ماساژ صورت دستهای خود را با آب و صابون کاملا بشویید.
  ▪ نکته:پیش از اقدام به ماساژ آرایش صورت خود را کاملا پاک کنید.
  ▪ نکته:چنانچه پوست صورت شما دچار آکنه و یا زخم است از ماساژ دادن صورت خودداری کنید.
  ▪ نکته:میتوانید در ماساژ صورت از روغنهای مخصوص نیز استفاده کنید. کف دستهای خود را به روغن آغشته کرده و به آرامی به صورت خود بمالید. (البته بغیر از ماساژ چشمها)
  ۱)چـشمـان خـود را ببـنـدید و کف دستها را روی چشمهاقرار دهید. به روی چشم هـا فشـار ملایمی واردکرده و به آهستگی دستها را بردارید.
  ۲) شـست خـود را در وسـط چـانه قـرار دهـیـد و با حرکات چرخشی آن را ماساژ دهید.
  ۳) با کـف دستـها، یـکی بدنبال دیگری، روی پیشانی را از راس بینی تا خط رویش موها بکشید.
  ۴) از راس بیـنـی شـروع کرده، و از ابتدا تا انتهای ابروها را با انگشتان شست و اشاره نیشگون وار بکشید.
  ۵) زیـر استـخوانهای گـونه را با ملایمت با سوی بالا فشار دهید و بمدت ۳۰ ثانیه نگه دارید.
  ۶) انگشت اشاره و انـگشت میانی را دو طرف سوراخهای بینی قرار داده و در جهت زیر استخوان هــای گونه، سپس بالاتر تا گوشها بکشید و در انتها در ناحیه شقـیــقه ها یک حرکت دایره وار انجام دهید.
  ۷) نـوک سـه انـگشـت خود را بروی بخش فوقانی پیشانی قـرار داده و بـا کـمـی فشـار بـه سـمــت شقیقه ها و پایین بکشید.
  ۸) انگشتان را روی نقطه شروع ابروها گذاشته و به سمت شقیقه ها بکشید.
  ۹) انـگشـت اشـاره را از وسط لبـها به سمت گوشه لبها و بالا بکشید و ۳۰ ثانیه نگه دارید.
  ۱۰) از چـانه شروع کنید و کف دستانتان روی استخوانهای گونه و خط فـک بـه سـمت شقیقه ها و گوش مالش دهید.
  ۱۱) نوک انگشتان سبابه را روی چانه قرار داده و به سمت بـالا تـا پـایـین استخوانهای گونه بالا بکشید و ۳۰ ثانیه نگه
  دارید.

  منبع وبلاگ ایران ماساژ
  ღ.ღ
  ماه من غصه چرا ؟
  تو خدا داری و او هر شب و روز
  آرزویش همه آرامش توست
  دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
  کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...


 7. #7
  مدیر انجمن
  ღ. saba .ღ آواتار ها
  ღ صــــبا ღ
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۰۲
  محل سکونت
  پایتخت ایران زمی
  نوشته ها
  4,423
  نوشته های وبلاگ
  21
  میزان امتیاز
  76
  پسند شده
  6260
  پسند کرده
  783

  ویترین مدال ها

  Re: ماساژ درمانی

  ● ماساژ چشمها:
  ۱) کف دست خود را به روی چشم هـا گـذاشـته و با اعمال فشاری ملایم بصورت چرخشی آنـرا ماساژ
  دهید.
  ۲) شـست و انـگشت اشـاره خـود را روی پلکهای پایین و بالا قرار داده و با ملایمت به مدت ۳۰ ثانیه
  ماساژ دهید. دراین ماساژ باید کره چشمها را نیز احساس کنید.
  ۳) دو انـگشـت خـود را در دو طرف کره چشم قرار داده و با حـرکات ملایم رو به بالا و پایین بدون اعمال فشار چشمها را ماساژ دهید.
  ۴) با چشمان کاملا باز و یا نیمه بسته، انگشت اشاره را در قسمت راست چشم(راست) قرار داده و سپس چشم را بسمت راست بچرخانید و در مقابل فشار انگشت روی کره چشم اندکی مقاومت کنید. برای چشم چپ نیز عکس بالا عمل کنید. این تمرین را سمت گوشه های داخلی چشم نیز انجام دهید  ماساژ بدن باعث تولید گلبول سفید، افزایش انرژی ذهنی و تقویت سیستم ایمنی می*شود.

  بررسی*ها نشان می*دهد که ماساژ از راه*های مختلفی چون افزایش جریان خون در مفاصل، درمان کشیدگی، خشکی و گرفتگی عضلات نقش بسزایی دارد. همچنین ماساژ بدن به صورت مداوم سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، باعث تولید گلبول سفید می*شود. ماساژ باعث آرامش فرد و افزایش انرژی ذهنی او می*شود. هم*چنین باعث می*شود تا شما در کار خود فعال*تر و موثرتر عمل کنید.

  طی تحقیق صورت گرفته در دانشگاه میامی مشخص شد: ماساژ کوتاه مدت بازده کاری را افزایش می*دهد. بعد از 15 دقیقه ماساژ، کارکنان هوشیارتر بوده و می*توانند مسائل ریاضی را سریع*تر و با دقت بیشتری حل و فصل کنند.

  خوشبختانه ماساژور ما همیشه همراهمان است! دستان ما بهترین ماساژورها هستند، اکثر ما ماساژدهی را انجام می*دهیم، بدون این که آگاهانه از آن استفاده کنیم.

  گاهی پیشانی خود را به خاطر سردرد مالش می*دهیم یا در حمام با لیف خود را ماساژ می*دهیم و یا پاها را بعد از یک پیاده*روی طولانی می*مالیم. تمام این*ها روش*های ساده و طبیعی خود ماساژدهی هستند.

  هر روز صبح و بعدازظهر خود را ماساژ دهید

  از مشت*هایتان استفاده کنید و آنها را به آرامی به بدن خود بکوبید. از پاها و بازوها شروع کنید و از قسمت فوقانی دست و پا رو به پایین حرکت کنید، سپس از بالا رو به پایین با مشت*های آرام ادامه دهید. مشت و مال بدن باعث قوی*تر شدن بدن می*شود و خون را به جریان انداخته، حس*گرهای عصبی را آرام می*کند.

  با این عمل در صبح، بدن شما بیدار شده، آماده فعالیت روزانه می*شود، اما با مشت و مال در شب قبل از خواب، ذهنتان آرام شده،استرس و فشارکاری از بدنتان خارج می*شود.

  بعد از هر غذا شکم خود را بمالید

  بیشتر ما این کار را به خصوص بعد از یک غذای مفصل به طور غریزی انجام می دهیم، یک یا هر دو کف دست را به روی شکم گذاشته و در جهت عقربه ساعت مالش دهید. این دقیقا همان جهتی است که غذا به طور طبیعی در روده حرکت می*کند. انجام این ماساژ چرخشی می*تواند به هضم غذا کمک کند.

  قبل و بعد از ورزش خود را ماساژ دهید

  ماساژ بدن قبل از ورزش*های کششی یا استقامتی جریان خون را به سمت مفاصل هدایت می*کند و ماساژ بعد از ورزش به دفع سموم بدن و بهبود ماهیچه*ها کمک می*کند. قبل از ورزش با مشت بدن را مالش دهید تا گردش خون به سمت پاها و بازوها هدایت شود. بعد از ورزش مفاصل را با کف دست یا با مشت آرام در جهت قلب ماساژ دهید.

  دست*هایتان را هر روز با کرم مرطوب کننده ماساژ دهید

  انگشتان دست را در هم قلاب کنید و پاشنه دست*ها را دایره وار به هم بمالید. سپس همان طور که دست*هایتان در هم قلاب است، با یک شست، زیر شست دیگر را دایره وار ماساژ داده و به سمت مرکز دست بروید. این حرکت را با دست دیگر ادامه دهید. بعد انگشت*ها را رها کرده و با شست و انگشت اشاره یک دست، کف دست، مچ و انگشتان دست دیگر را ماساژ دهید.

  هروقت در پاها احساس خشکی و گرفتگی کردید، از توپ تنیس استفاده کنید

  اگر پاهایتان خشک، سخت و دردناک شده است، یک دست خود را به دیوار گرفته و پای مخالف را بر روی توپ تنیس قرار دهید، به تدریج وزن بیشتری را بر روی پای خود بیندازید و اجازه دهید توپ به گودی* پایتان فشار وارد کند، به آرامی پای خود را حرکت دهید تا توپ پاشنه، گودی وانگشتان پایتان را مالش دهد. اگر توپ تنیس برای پایتان بزرگ است، از توپ گلف استفاده کنید. هم*چنین می*توانید به پشت بر روی توپ دراز بکشید و اجازه دهید توپ بین دو کتفتان را که یکی از نقاط دور از دسترس هستند، ماساژ دهد تا پشتتان آرام شود.

  در یک قوطی دو توپ گلف گذاشته و آن را در زیر میز کارتان قرار دهید هر زمان که احساس خستگی کردید، کفش*هایتان را در آورده پاها را بر روی توپ*ها قرار دهید.

  بعد از استفاده از کفش*های پاشنه دار حتما بر روی زمین نشسته و به ماهیچه*های ساق پایتان استراحت دهید. زانوها را خم کرده و کف پاها را بر روی زمین قرار دهید. یک مچ را گرفته و شست دست را بر روی تاندون یک پا به مدت 5 دقیقه فشار دهید. بعد 2 سانتی متر بالا*ی ماهیچه پایتان رفته و دوباره این کار را تکرار کنید. این عمل را آنقدر ادامه دهید تا به زانو برسید، بر روی پای دیگر هم این عمل را تکرار کنید.

  از دستانتان برای ماساژ گردن استفاده کنید

  هنگام کار با رایانه هر یک ساعت استراحتی به خود بدهید و انگشتان دستتان را پشت گردن برده و با پاشنه دست بر روی قسمت*های مختلف گردن فشار ملایمی وارد کنید و در این حال به آرامی پاشنه دست را بر روی گردن به حالت دورانی حرکت دهید. سپس انگشتان دست راست را بر روی ماهیچه*های سمت چپ گردن در زیر جمجمه گذاشته و فشار دهید. سر را به چپ خم کنید و رو به پایین مالش دهید تا به شانه*ها برسید. این کار را سه مرتبه تکرار کنید. سپس طرف دیگر گردن را به همین ترتیب مالش دهید در پایان سر را بر روی قسمت بالایی صندلی قرار دهید و به مدت 20 ثانیه به گردنتان فشار وارد کنید. با این کار ماهیچه*های جلو گردن هم که در طول کار دچارگرفتگی شده*اند، آرام می*شوند.

  منبع وبلاگ ایران ماساژ
  ღ.ღ
  ماه من غصه چرا ؟
  تو خدا داری و او هر شب و روز
  آرزویش همه آرامش توست
  دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
  کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...


 8. #8

  Re: ماساژ درمانی

  بعضی از خواص روغنهای گیاهی مورد استفاده در ماساژ درمانی

  روغن ماساژ اسطوخدوس
  نقرس و رماتیسم ، ناراحتیهای پوستی و التیام دهنده زخمهای سخت و عفونی.

  روغن ماساژ بی ام تی
  سینوزیت، مسکن عصبی، سیاتیک، عضلانی

  روغن ماساژ بابونه
  تقویت مو ، ورم و التهاب، ضد درد ، شفافیت و نرمی مو.

  روغن ماساژ سیر
  جوش سر، سیاتیک و نقرس، شقاق و ترک پوست.

  روغن ماساژ سقز
  روماتیسم، شکستگی استخوان ، دردهای مفصلی .

  روغن ماساژ زنجبیل
  تبخال ، درد کمر و زانو، تقویت نیروی جنسی.

  روغن ماساژ کنجد
  سوختگی، ریزش مو، شوره سر ،موخوره، تقویت عضلات

  روغن ماساژ زیتون
  یبوست ،دردهای عضلانی،موی سر

  روغن ماساژ گردو
  نقرس، رعشه و دردهای مفاصل، دردهای عصبی

  روغن ماساژ بنفشه
  ریزش مو ، برطرف کننده چروکهای پوست، گرفتگی بینی

  روغن ماساژ بادام شیرین
  ملین، نرمی لثه ، سرفه های خشک

  روغن ماساژ بادام تلخ
  تقویت مو ، ترک پوست، خارش ناشی از اگزما.

  روغن ماساژ جوانه گندم
  درد کمر، شادابی پوست صورت.شفاف کننده.

  روغن ماساژ کرچک
  ملین،شوره سر ،نرم کننده مفاصل

  روغن ماساژ نارگیل
  تقویت مو، درد زانو و دردهای موضعی

  روغن ماساژ فندق
  ریزش مژه وابرو ، نارسایی های ناخن، واریس

  روغن ماساژ گلسرخ
  مسکن درد گوش ، التیام ورم و بواسیر

  روغن ماساژ مورد
  تقویت مو و مژه و ابرو ، شوره سر ، رفع بوی بد بدن.

  روغن ماساژ دارچین
  سرما زدگی ، گرم کردن مفاصل ، لاغری موضعی ، بسیار مفید برای بی حسی عضلانی

  روغن ماساژ سیاه دانه
  رشد موی صورت ، ریزش مو ، کمر درد

  روغن ماساژ رازیانه
  ضد انگل، از بین برنده موهای زائد صورت.

  روغن ماساژ کامپاند
  ضد زگیل و میخچه

  روغن ماساژ پیاز عنصل
  تقویت کننده پیاز موی سر، ضد ریزش مو

  روغن ماساژ زنبق
  درد مفاصل، ترک های پوستی

  روغن ماساژ گنه گنه
  درمان روماتیسم ,درمان دیسک کمر,درمان آرتروز,درمان ضعف عضله,آرتروز گردن

  روغن ماساژ میخک
  شل شدن عضلات و دفع سموم، ضد عفونت قارچی، سردرد

  روغن ماساژ گشنیز
  ضد دردهای روماتیسم عضلانی پا مفصلی – ضد چروک صورت و بدن

  روغن ماساژ رزماری (اکلیل کوهی)
  تقویت مو، ضد ریزش و شوره سر، مسکن دردهای عضلانی

  روغن ماساژ گزنه
  ضد آرتریت- روماتیسم و نقرس و اگزما- ضد سیاتیک تقویت کننده موی سر

  روغن ماساژ کوهان شتر
  مسکن و معالج دردهای مفصلی ، آرتروز،رماتیسم ،سیاتیک ،گرفتگی عضلات و رگ به رگ شدگی

  روغن ماساژ شتر مرغ
  ترمیم پوست، دردهای عضلانی و بیماری های استخوان، ترمیم سوختگی های خفیف و شدید

  روغن ماساژ هلو
  درد گوش و گرفتگی مجرای گوش، بواسیر

  روغن ماساژ ۱۵ گیاه
  تقویت پیاز مو ،مژه و ابرو، ضد ریزش و موخوره

  روغن ماساژ بره موم
  التیام و رفع التهابات پوستی- منقبض کننده و خاصیت ضد روماتیسمی و درد مفاصل

  روغن ماساژ مومیایی
  ضد درد گوش، درد های عضلانی

  روغن ماساژ هفت گیاه
  تقویت قوای جنسی، تقویت پوست و مو

  روغن ماساژ کدو طبی
  تورم خوش خیم پروستات، ضدانگلی

  روغن ماساژ مار
  تقویت موی سر، براق کنندگی و شفافیت مو، ضد رماتیسم

  روغن ماساژ زرده تخم مرغ
  رشد دهنده موهای سر وابرو ،ضد شوره ،تقویت کننده پوست،سوختگی و میگرن

  روغن ماساژ مورچه
  از بین بردن مو های بدن
  گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
  زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما