نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree352Likes

موضوع: ایرانگردی - استان گیلان

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 91
صفحه 1 از 12 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

ایرانگردی - استان گیلان

استان گیلان با مساحت 14711 کیلومتر مربع در میان رشته کوههای البرز و تالش در شمال ایران جای گرفته است. این استان به واحد جغرافیایی جنوب دریای خزر تعلق دارد و با استان های اردبیل در غرب، مازندران در شرق، زنجان در جنوب و کشور استقلال یافته آذربایجان و دریای خزر در شمال هم مرز و همسایه است.

رود سفید تمشک که بین چابکسر و رامسر جاری است،* آن را از استان مازندران جدا می کند.

بر اساس تقسیمات کشور سال 1375 این استان به مرکزیت رشت، 12شهرستان، 35شهر، 30 بخش، 99 دهستان و 2763 آبادی دارد. شهرستان های استان عبارتند از: آستارا،* آستانه اشرفیه، بندر انزلی، رشت، رودبار، رودسر، شفت،* صومعه*سرا، طوالش،* فومن، لاهیجان و لنگرود.

منبع: همشهری آنلاین
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

Re: ایرانگردی - استان گیلان

جاذبه*های طبیعی گیلان را می*توان به شش بخش تقسیم کرد:

• سواحل دریا: شهرهای رودسر، آستارا، بندر انزلی، کلاچای، چابکسر و کیاشهر، در کنار دریا قرار دارند. طول ساحل دریا، در استان گیلان به ۲۲۰ می*رسد.[/*:m:3eekdugh]
    • تالاب*ها*: تالاب انزلی، از جمله زیباترین مناظر آبی ایران است. تالاب انزلی، از مهم*ترین تالاب*های جهان محسوب می*شود که به همین دلیل، کنوانسیون بین*المللی تالاب*ها، در این شهر مورد تصویب واقع شده*است. این تالاب، از سال ۱۳۸۴ خورشیدی در معرض خطر نابودی قرار گرفته*است.[/*:m:3eekdugh]
    • رودها[/*:m:3eekdugh]
    • جنگل*ها: جنگل*های لنگرود در لیلا کوه، جنگل*های تالش، جنگل*های لاهیجان و جنگل*های دیلمان و سیاهکل از جمله جنگل*های زیبا و دیدنی گیلان است.[/*:m:3eekdugh]
    • دریاچه*ها: بزرگ*ترین دریاچهٔ جهان -دریای خزر-، در شمال این استان واقع شده*است.[/*:m:3eekdugh]
    • آب*های معدنی[/*:m:3eekdugh]

ویکیپدیا فارسی
    نمی نویسم ترانه بی تو

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

ییلاقات

مناطق ییلاقی گیلان که در حال حاضر بسیار مورد استفاده قرار می*گیرند، عبارت اند از:

• نواحی ییلاقی جواهردشت؛ در ارتفاعات شرق گیلان، منطقهٔ شمالی کوه زیبای سماموس قرار دارد و ییلاقِ نواحی چابکسر، قاسم آباد، واجارگاه، کلاچای و رحیم*آباد به شمار می*رود. این ییلاق، از زیباترین نقاط جغرافیایی ایران محسوب می*شود.[/*:m:36bl8dtw]

• ییلاق*های واقع در مسیر درهٔ رودخانه پلرود شهر کلاچای[/*:m:36bl8dtw]

• ییلاق*های دیلمان و اسپیلی؛ ییلاق*های این ناحیه، هم از نظر چشم*انداز و هم از نظر آثار تاریخی و فرهنگی دارای اهمیت بسیار است.[/*:m:36bl8dtw]

• ییلاق*های نواحی رودبار؛ این ییلاق*ها را می*توان به دو قسمت تقسیم کرد: نخست ییلاق*های واقع در شرق سفیدرود که عمدتاً در بخش عمارلو، توتکابن و پره*سر قرار دارند.[/*:m:36bl8dtw]

• ییلاق*های تالش و آستارا[/*:m:36bl8dtw]
    نمی نویسم ترانه بی تو

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

مراکز دیدنی و تاریخی - شهر رشت

آرامگاه میرزاکوچک خان، مدرسه شاپور** رشت، آرامگاه میرنظام الدین، آرامگاه دکترحشمت، کاروانسرای لات، چشمه آب شورلاکان، چشمه چشماگل سه*شنبه، مسجدصفی، مسجدجامع جور، بقعه آکاشا، بقعه آقاسیددانیال، بقعه خواهرامام

مراکز دیدنی و تاریخی - آستانه اشرفیه

آرامگاه دکترمعین، آرامگاه آپیرجنگلی، آرامگاه آقاسیدمحمد، بقعه شیدجلال الدین اشرف

مراکز دیدنی و تاریخی - بندر انزلی

کاخ میان پشته، عمارت معتمدی، عمارت گمرک، عمارت شهرداری، بقعه بی بی حوریه، تالاب انزلی

مراکز دیدنی و تاریخی - تالش

کاخ ضرغام السلطنه، آرامگاه سیدشرفشاه

مراکز دیدنی و تاریخی - رودسر

قلعه بندبن قاسم آباد، پل آجری تمیجان، چشمه آب معدنی سجیران، مسجدجامع امیربنده کلاچای، قعه آقاسیدمعین و آقاسیدمبین

مراکز دیدینی و تاریخی - رودبار

آرامگاه آقاسیدمحمودمرندی، بقعه امامزاده محمدحنیفه، چشمه آب معدنی سنگرود، چشمه آب گرم ماستخور، محوطه باستانی مارلیک، روستای هرزویل، پل تاریخی لوشان

مراکز دیدنی و تاریخی - فومن

بقعه عون بن علی، چشمه آب معدنی رمرمه، چشمه آب معدنی علی زاخوانی

مراکز دیدنی و تاریخی - لاهیجان

بقعه چهارپادشاهان، آرامگاه باباولی، آرامگاه سیدعلی غزنوی، آرامگاه امامزاده میرشمس الدین، تالاب امیرکلایه، خانه قدیمی محمدصادقی، آرامگاه شیخ زاهد گیلانی، آرامگاه میرشمس الدین لاهیجی، آرامگاه کاشف السلطنه، پل خشتی لاهیجان، پل خشتی تجن گوله، پل خشتی نیاکو، تی تی کاروانسرا

مراکز دیدنی و تاریخی - لنگرود

بقعه دوازده امام، خانه منجم باشی، خانه دریابیگی، پل خشتی لنگرود

مراکز دیدنی و تاریخی - آستارا

آبشار لاتون (بارزاو)، آبگرم علی داشی، آبگرم کوته کومه، آسیو شوان (آسیاب آبی)، امامزاده ابراهیم وقاسم، باغ ملی، بقعه پیر قطب الدین، بقعه سید محمد دوست، بقعه* شیخ تاج الدین محمود خیوی، دوستاق خانه (خانه دیو یا زندان)، ساحل صدف، طرق مظفری، قلعه شیندان، قلعه تک آغاج، منطقه حیران، پارک حیاط وحش لوندوی، بهشت کاکتوس*ها، باغ پرندگان آستارا

همشهری آنلاین
    monajoon این نوشته را پسندیده.
    نمی نویسم ترانه بی تو

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    بهار111 آواتار ها
    بهار
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    406
    پسند شده
    13204
    پسند کرده
    8382

ارامگاه میرزا کوچک خان جنگلی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    267
    پسند کرده
    68

ای جانم .مرسی از این تاپیک.میخواین بقیه اش رو بسپارید دست من دیگه.من هستم.از قلب گیلان.بندر انزلیییییییییییییییییییی
    calender92.blogfa.com

گرنکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    267
    پسند کرده
    68

با اینکه دیر اینجا رو پیدا کردم و دیگه آخرای سکونتم تو انزلی هست ولی سعی میکنم زیباییهای این منطقه رو براتون به تصویر بکشم.
    از انزلی تا آستارا مسافت 127 کیلومتر هست که از رضوانشهر گیسوم اسالم و لیسار رد میشه. تقریبا 5 یا ده کیلومتر مونده به آستارا سمت چپ یه تالاب قشنگ هست به اسم استیل .زمستون پرنده های مهاجر خیلی قشنگ مثل پلیکان انواع قوهای سفید و مشکی به این منطقه کوچ میکنند و درختچه های قشنگی داره که کاملا تو آب هستن.

بعد از تالاب و خود آستارا بازارچه های ساحلی و تجاری خیلی خوبببببی داره که دیدنش فکر کنم دو روز زمان ببره .

بعد از آستارا به سمت منطقه توریستی و زیبای حیران میشینم که تقریبا 35 کیلومتر تا خود حیران فاصله هست .گردنه هایی که مرز یک سمت ما هست و اونم با فاصله کمتر از یک کیلومتر که میتونی بعد از سیم خاردارها خاک روسها رو ببینی که مردمانش مشغول کار و دامداری و کشاورزی هستند.

تو این گردنه های قشنگ عسل طبیعی آش دوغ و تمشکهای وحشی فراوان یافت میشه.

تقریبا 35 کیلومتر که بری تله کابین زیبای حیران خودش رو نشون میده که پیشنهاد میکنم حتما حتما یه سر بزنید .هوای بالای کوه عالیه و یه پیست کارتینگ هم داره که من عاشقش شدم ولی اگه بچه باهاتونه صد بار به خودتون بگید که "نه نه نه نه نه"مخصوصا اگه بچتون پسر باشه.

راستی بعد از حیران شهر نمین و بعد هم اردبیل میباشد که فاصله از تله کابین تا اردبیل کمتر از 40 کیلومتر هست .
    آش دوغ این ناحیه رواز دست ندید که خیلی حیفه.
    مری جون و monajoon این نوشته را پسندیده.
    calender92.blogfa.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    267
    پسند کرده
    68

از آستارا که برمیگردی به سمت رشت .تقریبا ده یا بیست کیلومتر بری منطقه زیبای لوندویل(lavandvil) هست که فصل اردیبهشت گلهای زیبای بنفش داره که بی نهایت قشنگه و کل منطقه رو میپوشونه .
    تو این منطقه آب گرم کوتمه کومه یا لتون هست که یه رودخونه با آبشار هست .ما به آب گرمش نرسیدم چون بیست کیلومتر باید داخل جنگل و روستاها بری و یه جاهایی خاکی هست و ما شب رسیدیم.اتاق برای موندن هم هست.
    بعد از لتون هم آبشار باباعلی هست که اون دیگه دو ساعت پیاده روی داخل جنگل داره که ما چون آخر شب رسیدیم نشد که بریم.شاید شما رفتید و به ماهم نشون دادید.

اگه اطلاعاتم ناقصه خوشحال میشم دوستای دیگه کاملش کنن.
    calender92.blogfa.com

صفحه 1 از 12 123411 ... آخرینآخرین