نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 145 به 149 از 149
صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 916171819
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    MooniYa آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    4016
    پسند کرده
    2973

Re: باشگاه کتاب خوانی (یک)

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان صبا
    و یه سوال : شما کتاب دیگه ای از رومن گاری خوندید ؟ بقیه ی کتاب هاش چجوریند ؟
    من خداحافظی گری کوپر را هم ازش خریدم ف اما یک کم روون نیست ، برا همین هنوز تموم نشده
    اما یکی از بهترین کتابهای رومن گاری هست
    دلتو به هيشكي نسپار اونو واسه من اونو واسه من اونو واسه من نگهدار

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3328
    پسند کرده
    1346

درمورد سوال خودم، داشتن پول امکانات زیادی فراهم میکنه برای آدم، از جمله اینکه بسیاری از این ادمها رو که دچار اعتیاد هم هستند ،درصورتی که خودشون داوطلب بشوند به مراکز درمان گروهی میبردم.
    مرحله بعدی حتما یک مشاور و روان درمانگر خوب براشون توی اون مرکز میگذاشتم تا در مدتی که اونجا هستند تحت درمان روحی و روانی هم قرار بگیرند.

بعد از اینکه کمی از محیط و اجتماع قبلیشون دور شدند و تونستند زندگی رو جور دیگه ای ببینند، میتونند استعدادهای خودشون رو کشف کنند. جوانترهاشون میتوانند ادامه تحصیل بدهند یا با یاد گرفتن فن و حرفه ای زندگی خودشون رو بهتر کنند.
    درضمن میشد از خیرین هم کمک گرفت تا مدتی زندگی اینها رو ساپورت کنند تا بتونند روی پای خودشون بایستند.

البته اصل درمان، درمان روحی و عاطفیه که به عهده مشاور بود و هزینه اش هم من با امکاناتی که داشتم میپرداختم.

** من قبول دارم که با درست کردن چند نفر تغییری در اجتماع به وجود نمیاد، اما طولانی ترین جاده ها هم همیشه با قدم اول فتح میشوند. زمانی که اولین قدم رو در یک جاده بگذاریم، در واقع یک قدم به انتهای اون جاده نزدیکتر شدیم و هرگز نمیدونیم که چه چیزهایی ممکنه در راه پیش بیاد.
    نمیدونم منظورم رو درست میرسانم یا نه، اما اجتماع ما از آدمها تشکیل شده و هرگز نباید فکر کنیم یک آدم در میان میلیونها آدم چیز کمیه. فکر میکنم اگر همیشه فکر کنیم قدمهای ما کوچکه هرگز راه رفتن یاد نمیگیریم، همه امون میدونیم گاهی حتی گوش کردن به مشکل یک انسان میتونه کمک بزرگی به اون انسان باشه و گاهی یک دستگیری کوچک میتونه مسیر زندگی یک نفر از 100 نفر رو نجات بده و اون یکنفر در آینده شاید زندگی خیلی هارو متحول کنه حتی نزدیکان خودمون رو

**[HIGHLIGHT=#ddd9c3] همه اینها رو گفتم، اما با قاطی شدن در زندگی این افراد حتی به بهانه کمک و یاری مخالفم. اینکار برای آدمهایی مثل ما که دور از اون اجتماع خاص بودیم، مثل این میمونه که یکنفر که شنا بلد نیست، بپره توی دریا و بخواد یک غریق رو نجات بده[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#ddd9c3]اما اگر امکانات باشه، با بسیج اون امکانات میشه خیلی تاثیرات مثبت و خوب هم در اجتماع هم روی این آدمها گذاشت.[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#ddd9c3][/HIGHLIGHT]
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3328
    پسند کرده
    1346

از رومن گاری من کتاب خداحافظ گری کوپر رو قبلا خواندم، و با خواندن این کتاب فهمیدم که مشکل اصلی اون کتاب ترجمه است. گری کوپر یکی از بهترین آثار گاری هست اما من که به زور و مشقت به پایان رساندمش، اونهم فقط بخاطر خط داستان که جذبم کرده بود ،اما نوع روایت رو اصلا دوست نداشتم و برام جالب نبود.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3328
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط anousheh
    مامان سمی جون کلا خداحافظ گری کوپر فضاش با این کتاب خیلی فرق داره و خیلی ها ازش خوششون نمیاد ولی به هیچ وجه مشکل ترجمه نداره چون سروش حبیبی یکی از بهترین و بزرگترین مترجمان ایرانیه و اگه 10 تا مترجم تاپ فارسی داشته باشیم یکیش سروش حبیبیه.
    حالا بگو ببینیم کتاب بعدی چی شد؟
    پیام منو دیدی؟

من بعد مدت ها برگشتم و دارم حسابی می چرخم
    انوشه جان، خوش آمدی عزیزم، امیدوارم خیلی پررنگ تر ببینیمت از این به بعد

من پیام شمارو گرفتم، اما قرار شد برای این دوره، به پیشنهاد دوستان از یک نویسنده ایرانی کتاب بخوانیم، بعد همه دوستان پیشنهاداتشون رو دادند و نجما جان یک رای گیری توی باشگاه گذاشتن و کتاب "چراغهارامن خاموش میکنم" از خانم پیرزاد رای گیری رو در رقابتی تنگاتنگ با کتاب "درفاصله دونقطه" از خانم درودی برد.

من با سروش حبیبی آشنایی زیادی ندارم و ترجمه های زیادی ازش نخواندم، اما با توجه به نثر روان رومن گاری در این کتاب، احساس کردم شاید اون کتاب ترجمه درستی نداشته، چون موضوع و نگرش و خیلی چیزها در گری کوپر منحصر به فرد بود از نظر من و کشش موضوع و شخصیت بالا بود اما ارتباط برقرار کردن با نگارش کتاب سخت بود. پس اگر کار آقای حبیبی خوب بوده خود رومن گاری یه جوری نوشته که خواندنش سخت بشه.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط gandom-bano
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarajoon78
    "]

از این دیدگاه منطقیه ،اما رزا خانوم چه میدونست که بعد از مردنش که خیلی نزدیکه سر این بچه چی میاد بلاخره خونه پدرش بهتر از پرورشگاه بود؟!
    راستی موسی یهودی بود به خاطر عرب بودن یوسف قادر واحتمالا حساسیتش به دین یهود وانمود کرد پسرش مسلمون نیست
    ببخشید در مورد دین موسی ، من چون کتابو چند وقت پیش خوندم و الانم پیشم نیست ، حافظم یاری نمیکنه
    ممنون که اصلاحش کردی
    ولی شما چرا میگی زندگی با پدرش بهتر از زندگی تو پرورشگاه هست؟ و از کجا میدونی که مومو میره پرورشگاه؟
    آیا فکر میکنید با اون عقاید افراطی که پدرش داشت ، مومو میتونست زندگی خوبی با پدرش داشته باشه؟

چون سالها پدر از پسرش دور بوده واحتمالا حس دلتنگی با عذاب وجدان هم داشته سعی خودشو برای خوشبختی پسرش می کرده .احتمال رفتن بچه ها به پرورشگاه زیاد بود چون همیشه مامورانی بودن که به بچه ها سر میزدن بعد از مرگ رزا خانم هم همسایه ها ودکترو ....نمیذاشتن که بیسرپرست بمونن .مومو زیر نظر آقای هامیل تعلیم دیده که ظاهرا آدم محکم ومتعصبی در امور دینیش هست .....البته همه اینها زاییده تخیل منو شما وغیره است که هر کس به سلیقه و میل خودش به این زوایا نگاه می کنه.

صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 916171819