نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1371Likes

موضوع: مراسم خواستگاری

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 474
صفحه 1 از 60 123411 ... آخرینآخرین
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر انجمن
    rahayi آواتار ها
    رها.ب
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1115
    پسند کرده
    298

ویترین مدال ها

سوالات در ازدواج اهمیت بسیاری دارد، چون از طریق سوالات به شناخت طرف مقابل می پردازیم، واو را خیلی راحت ارز یابی می كنیم . آیا شناخت مهم تر است یا عشق، باید كدام راانتخاب نماییم.

قواعد انتخاب : اگر به خواستگاری رفتید یا خواستگاری به خانه شما آمد. اولین ملاك ، آیا در نگاه اول از او خوشتان امد یا در نگاه اول از او بدتان نیامد، راحت تر بگویم، برای شما مهر داشت، اگر جواب شما بله است، پس از مرحله اول گذشتیم میرویم سر سوالات در اینجا فقط تعدادی از سوالات آورده شده :

نظر شما در مورد دین چیست؟
    دین شما چیست؟
    فكر می كنید همه باید ازدواج كنند؟
    ملاك شما برای انتخاب همسر چیست؟
    آیا فكر میكنید باید ازدواج كنید؟
    ازدواج از نگاه شما به چه صورت است ؟
    ایا توانایی آن را درخود دیده اید ؟
    امادگی برای پایبندی به زندگی را دارید؟
    چه زمانی احساس كردید كه این توانایی را دارید ؟
    درمورد ازدواج چقدر فكر كرده اید ؟
    خصوصیات اخلاقی شما چیست؟
    دو نفر میتوانند با خوبی های هم زندگی كنند، خصوصیات اخلاقی بد است كه باید با آنها بتوان كنار امد.
    خصوصیات اخلاقی بد شما چیست؟
    آیا سرمایه ای برای یك زندگی مشترك دارید ؟(خانم ها)
    خودتان هزینه های خود را می پردازید یا به پدرتان تكیه كرده اید ؟ (خانم ها)

پس انداز شما ماهانه چقدر است ؟ایا به انداز یك زندگی هست ؟(خانم ها)
    با كار من در خارج از خانه مشكلی ندارید؟(خانم)
    با نوع كار من مشكل ندارید؟(اقا)
    از نوع لباس پوشیدن من بدتان نمی اید؟من این طور لباس می پوشم،در بیرون ودر خانه ؟
    نظر شما در مورد درس چگونه است؟
    توضیح در مورد خانواده خود و توضیح خواستن در مورد خانواده اش؟
    نظر شما در مورد فرزند چیست ؟این سوال دیدش را به زندگی مشخص می كند.
    دوست دارید اولین فرزند شما دختر باشد یا پسر/اگر مخالف خواسته شما بود چه می شود؟
    اگر مشكلی داشتیم و نتوانستیم بچه دار شویم پیشنهاد شما چیست؟
    نظر شما در مورد طلاق چیست؟
    در فامیل شما چنین موردی بوده است ؟به نظر شما علتش درست بود ؟
    اگر اختلافی داشته باشیم به نظر شما باید به خانواده های خود بگوییم؟
    اگر اختلافی داشته باشیم نظر شما در مورد نظر خواهی از یك مشاور چیست؟
    نظر شما چیست قبل از ازدواج پیش یك مشاور برویم؟(این كار را تا حد امكان انجام دهید، زیرا روانشناس او را از هر لحاظ میسنجد)
    اگر نظر من به شما مثبت نباشد،یا مشاور، شما بر این ازدواج اسرار می كنید؟
    اگر در همه موارد تفاهم داشتیم وگروه خونی ما به هم نخورد چه می كنید؟
    نظر شما در مورد افراد چند زنی یا چند مردی چیست؟
    چقدر به خانواده پایبند هستید؟
    بعد از شكست در كار ها چه می كنید؟
    اگر عصبانی بشوید چطور رفتار می كنید؟
    چه چیز هایی شما را عصبانی می كند ؟
    قانون خانه شما چیست؟
    سیگار میكشید یا نه تا به حال تجربه كرده اید؟(خانم)
    چقدر در مورد شیوه های همسر داری می دانید؟

بعد از پرسیدن این سوال ها و سوالاتی كه خود دارید به او امتیاز بدهید ایا فرد خوبی بود یا خیر؟می تواند برای شما همسر خوبی باشد؟ می توانید چنین فردی را به عنوان همسر بپذیرید؟
    اگر تا حدی جواب شما مثبت بود با او چند جلسه دیگر بگذارید تا او را كامل بشناسید . اگر خانواده ها مشكلی نداشتن با هم چند ساعتی را بیرون بروید،واز نوع خرج كردن، غذا خوردن، روابط اجتماعی، و... او را بسنجید
    (علت این كار : ما قبل از آمدن مهمانی كه منتظر او هستیم اماده می شویم سعی می كنیم درست رفتار كنیم. ان چیزی را نشان می دهیم كه، در حقیقت نیستیم ولی با طولانی شدن این زمان كم كم خود واقعی را نشان می دهیم)
    دنیای مجازی اون بیرونه
    که همه تو قیافن
    دنیای واقعی اینجاست
    همه بی ریا خاکی
    کسی زخماشو نمی پوشونه
    کسی اشکاشو پاک نمی کنه
    کسی بغضش رو قورت نمیده

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    177
    پسند شده
    4412
    پسند کرده
    5519
    دستت طلا رها جونی.

سوالات جالبی بود که نوشتی اینقدر سوال زیاده تو این مورد .یادمه یکی از روحانیون تو تلویزیون میگفت حتی از اینکه نون خونه رو هرروز چه کسی میخره هم سوال کنین واینکه حرف دلت رو تو خانواده به کی میگی والگوت تو خانواده کی هست واز کی حرف شنوی داری وحرفش برات ملاک هست واز کی راهنمایی میگیری؟ اهل مشورت کردن هستی ودوست داری از تجربیات دیگران استفاده کنی یا نه.قصداز تشکیل خانواده وازدواج چی هست؟

.یه خورده هم خانمها از نحوه ی پوشش عروس وآداب ورسوم وپذیرایی بگین .
    سالادوسبزیجات

dapper و Hasty این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    177
    پسند شده
    4412
    پسند کرده
    5519
    شرایط عجیب یک خانم برای ازدواج

یکی از تازه*ترین استفتائات از آیت*الله مکارم شیرازی سوال خانمی است که نظر آیت*الله مکارم شیرازی را را نسبت به شروط مورد علاقه او برای عقد ازدواج جویا شده است.

به گزارش قانون این خانم، شروط را در اینترنت دیده است و پس از مشورت با دوستان خود، آن را با خواستگار خود هم مطرح نموده است اما پس از موافقت خواستگار با این شروط، محضردار از تایید این شروط و ثبت عقد ازدواج خودداری کرده است.متن سوال این خانم و پاسخ آیت الله مکارم شیرازی چنین است:

بنده از اینترنت شرایطی را در مورد ازدواج دیدم که خیلی خوب و عادلانه هم بود و من از آنها پرینت گرفتم و به دوستانم هم نشان دادم و آنها هم تایید کردند که شرایط بسیار خوبی است و می*تواند برای دختری که قصد ازدواج دارد بسیار مفید باشد برای همین با خواستگارم مطرح کردم و او هم پذیرفت ولی وقتی رفتیم محضر، محضردار که یک روحانی هم بود گفت اکثر این*ها شرایط خلاف شرع هستند و به درد نمی*خورند و حتی به تمسخر گفتند که شاید هر کس این*ها را نوشته قصد دست انداختن خانم*ها را داشته است، من خیلی ناراحت شدم.

واقعاً همین مسایل است که باعث می*شود ما جوان*ها دین*گریز شویم. چرا نباید به شرایط مورد توافق طرفین احترام قایل شد؟

من شرایط را هم برایتان ارسال می*کنم و از شما خواهش دارم که مرا راهنمایی فرمایید.

از لطف شما هم ممنونم

1-زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر داد تا زوجه در هر زمانی که بخواهد از جانب زوج اقدام به متارکه کرده و خود را از علقه زوجیت رها سازد به هر طریق اعم از بذل یا اخذ مهریه.

2-زوج به زوجه وکالت بلا عزل داد تا هر زمان خواست مهریه را به هر میزان که خواست افزایش دهد.

3- زوجه اجازه دارد هر زمان اراده نمود به خارج از کشور مسافرت نموده و نیازی به اجازه مجدد زوج نباشد چه برای اخذ یا تمدید یا تجدید گذرنامه و این اجازه دائمی است.

4- زوجه حق ادامه تحصیل را تا هر مرحله*ای که لازم بداند خواهد داشت در هر مکان و محلی که ایجاب کند .

5- زوج، زوجه را در انتخاب هر شغلی که مایل باشد و در هر محلی که صلاح بداند مخیر می*نماید.

6- زوج مکلف است هنگام جدایی اعم از اینکه متارکه به درخواست زوج باشد یا به درخواست زوجه، کلیه دارایی خود را اعم از منقول و غیر منقول و وجوه نقدی بلا عوض به زوجه منتقل نماید.

7- حق انتخاب مسکن و تعیین کشور و شهر یا محل آن با زوجه خواهد بود.

8- حضانت فرزندان بعد از طلاق مطلقاً با زوجه خواهد بود و در صورت خروج از کشور نیز نیازی به اذن پدر نخواهد بود.

9-اختیار زمان بچه*دار شدن مطلقاً در اختیار زوجه خواهد بود.

10-نزدیکی و تمکین در اختیار زوجه بوده و هر زمان که اراده نمود زوج مکلف به همبستری با زوجه خواهد بود.

11-اگر احیاناً تقاضای همبستری از سوی زوج باشد زوج باید قبلاً مبلغی (که از سوی زوجه تعیین می شود) به شماره حساب زوجه واریز نماید با این حال زوجه در نزدیکی مخیر بوده و این امر موجد هیچ حقی هم برای زوج نخواهد بود.

12-زوج به هیچ عنوان حق طلاق زوجه را نخواهد داشت.

13-زوج پس از متارکه به هیچ عنوان حق ازدواج را نخواهد داشت اعم از نکاح دائم یا نکاح منقطع.
    14-زوجه هر وقت مصلحت بداند می تواند زوج را تنبیه بدنی نماید و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را در این خصوص از خود سلب و ساقط می نماید.

15-زوج مکلف به انجام کلیه کارهای منزل بوده و در موقع جدایی نیز حق درخواست اجرت المثل را از این حیث نخواهد داشت.

16-زوجه هر گونه که مقتضی و صلاح بداند در برقراری ارتباط با دیگران مخیر بوده و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب و ساقط می*نماید.

17-درخصوص تربیت اولاد زوجه هر گونه صلاح بداند اقدام خواهد نمود و زوج حق دخالت در این خصوص را نخواهد داشت.

18-ریاست خانواده با زوجه خواهد بود.

19-زوجه شرط نمود که زوج ضمن اطاعت کامل از زوجه از والدین ایشان نیز تبعیت کامل داشته باشد.

20-زوجه شرط نمود عند اللزوم نفقه والدین ایشان نیز با زوج باشد.

21-حق رجوع بعد از طلاق با زوجه خواهد بود.

22-نفقه زوجه علاوه بر مصادیق قانونی که عبارت از تهیه مسکن و البسه و خوراک و هزینه های بهداشتی و دارویی می*باشد شامل کلیه تفریحات زوجه نیز از قبیل مسافرت خارج از کشور و غیره خواهد بود و میزان نفقه نیز توسط زوجه بدون لحاظ کردن وضعیت مالی زوج تعیین خواهد شد.

پاسخ آیت*الله مکارم شیرازی:

فکر می*کنیم آنچه نوشته*اید، منظورتان مزاح و شوخی بوده. هیچ برده*ای هم در دوران بردگی دارای چنین محدودیتی نبوده و اگر زوجی را پیدا کنید که زیر بار این شرایط برود حتما باید او را به طبیب روانی معرفی کنید.
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

tahtaghari آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1934
    پسند کرده
    1137
    اگه شرایط ازدواج اینه من 1000 تا شوهر میخوام
    تو مملکت ما همه چی این قوانین بر عکسه ینی جای زوج و زوجه رو عوض کنید تا بدونید تو ایران تو خانواده ها چه خبره
    برام هیچ حسی شبیه تو نیست کنار تو درگیر آرامشم

tahtaghari آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1934
    پسند کرده
    1137
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهســا نمایش پست ها
    من قبول دارم كه خيلي از قوانين توي كشور ما برعليه زنان هست ولي واقعا بعضي از بندهاش خنده داره مثل اينكه براي همبستري پول واريز بشه ! به نظر من اينا ديگه زياده رويه ! واقعا اينجوري نميشه زندگي كرد كه ! ولي حق حضانت و تحصيل و كار باشه خيلي خوبه. بخصوص حضانت. درضمن من فكر نميكنم توي اون شرايط جاي زوج و زوجه عوض بشه مصداق داشته باشه ! اين يكم اغراقه.
    شاید باباتون یا شوهرتون خوب باشن ولی به خدا یه سری از مردا همونجورین که برعکس بندها در موردشون صدق کنه
    ایششششاللللللا قسمت کسی نشه
    برام هیچ حسی شبیه تو نیست کنار تو درگیر آرامشم

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    82
    پسند کرده
    6
    واییییییییییییییییییییییی من از اون موقع چشمام چهارتا شده فکر کنم این یه مسخره بازی احمقانه و بچگانه نبوده و فکر کنم کسی که اینا را نوشته مشکل داشته و از اون مشکل دار تر پسریه که زیر بار این شرایط مسخره بره
    در مورد نظر دوستان هم شاید توی ایران که هستیم واقعا در بعضی موارد حق با ما خانم هاست و به راحتی این حق زیر پای مرد سالاری توی ایران له میشه اما اینو هم خانم ها خدائی بیایید قبول کنیم اگه مثلا حق طلاق با ما بود به محض اتفاق افتادن مسئله ای می خواستیم جدا بشیم به خاطر فوران ناگهانی احساساتون و بعد پشیمونی که به دنبال داره البته بماند که در بعضی از موارد واقعا ما مورد ظلم قرار می گیریم و کسی هم نیست که جوابگو باشه و در اخرم برای همه دخترای مجرد گل سایت ارزوی بخت و روزی خوببببببببببببب و برای همه خانم های متاهل از جمله خودم ارزوی زندگی پر از عشق و صمیمیت و همدلی دارم
    دلت دریاست میدانم
    پر از احساس بارانی و این زیباست میدانم
    دعایم کن که قلبت چشمه جوشان خوبیهاست
    میدانم

hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    120
    میزان امتیاز
    808
    پسند شده
    39761
    پسند کرده
    59935
    سلام منم فکر می کنم ایشان خودش و نویسنده هر دو باید به روانپزشک مراجعه کنند.

دوست خوبم ته تغاری جان عزیز دلم زوجه همسرت هست نه برده حلقه به گوش که در تربیت بچه خودش دخالت نداشته باشه زوجه بزدنش کلا ما تو اصول اخلاقی زدن زن توسط مرد را هم نداریم این بشر از بند 13 به بعد اثبات کرده روانیه

اصلا هم به دین گریزی هیچ ارتباطی نداره

و ایضا زن روانی و بد و عقده ای ان شاء الله نصیب هیچ مردی نشود
    فرشته 65 این نوشته را پسندیده.

خدایا
    شکرت
    نی نی های من پر کشیدن پیش خودت

صفحه 1 از 60 123411 ... آخرینآخرین