نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1371Likes

موضوع: مراسم خواستگاری

نمایش نتایج: از 449 به 456 از 474
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    116
    پسند شده
    1709
    پسند کرده
    1335
    حتی در مورد پنچری خانومها با ارسال پیامک و توضیح شرایط روحی براش توضیح میدادم. بخاطر من واتز رو نصب کرد تا بتونیم بهتر با هم ارتباط داشته باشیم.
    به صورت اینترنتی براش تست های ازدواج رو میفرستادم و بعد میبردم پیش مشاور و کلی صحبت میکردیم. تقریبا 100 ت هزینه و چند روز وقت صرف کردم و خدارو شکر نتیجه خوبو عالی بود.
    بعد از دوماه گفتم خب تا اینجا اوکی حالا بیا تا حضوری همو ببینیم. خب 500 کیلومتر فاصله بود و رفت و امد سخت. اما گفتم باید با خونواده ام بشینی بلند شی صحبت کنی. احساس خواهر برادرام و پدر و مادرم نسبت به تو و تو به اونها خیلی برام مهمه. چند بار هم بیرون رفتیم و هر بار که برای دیدنم میومد برام عطر شال اینه و .. هدیه های مادی کوچیک و معنوی خیلی بزرگ برام میاورد. و اینطور بود که کم کم دوستش داشتم و با دلی پر از کشش و میل به با هم بودن بدون 1 ذره استرس قرار عقد رو بعد از 11 ماه گذاشتم و لی لی لی لی لیییییییییی
    سوپ قارچ و مرغ

z.rezaei, leila.ir, zohre_a و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چنان نماند، چنین نیز هم نخواهد ماند...

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    121
    پسند کرده
    22
    نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.asqari نمایش پست ها
    حتی در مورد پنچری خانومها با ارسال پیامک و توضیح شرایط روحی براش توضیح میدادم. بخاطر من واتز رو نصب کرد تا بتونیم بهتر با هم ارتباط داشته باشیم.
    به صورت اینترنتی براش تست های ازدواج رو میفرستادم و بعد میبردم پیش مشاور و کلی صحبت میکردیم. تقریبا 100 ت هزینه و چند روز وقت صرف کردم و خدارو شکر نتیجه خوبو عالی بود.
    بعد از دوماه گفتم خب تا اینجا اوکی حالا بیا تا حضوری همو ببینیم. خب 500 کیلومتر فاصله بود و رفت و امد سخت. اما گفتم باید با خونواده ام بشینی بلند شی صحبت کنی. احساس خواهر برادرام و پدر و مادرم نسبت به تو و تو به اونها خیلی برام مهمه. چند بار هم بیرون رفتیم و هر بار که برای دیدنم میومد برام عطر شال اینه و .. هدیه های مادی کوچیک و معنوی خیلی بزرگ برام میاورد. و اینطور بود که کم کم دوستش داشتم و با دلی پر از کشش و میل به با هم بودن بدون 1 ذره استرس قرار عقد رو بعد از 11 ماه گذاشتم و لی لی لی لی لیییییییییی
    ولی به نظر من هیچ کدوم از این ها نه دلیل خوشبختی هست و نه چیزهایی که بخواهیم در مورد حرف بزنیم و شبی 4 ساعت وقت بگذاریم و در موردش صحبت کنیم و مساله باز کنیم. تمام این رفتارهای احساسی چند سال بعد از ازدواج تکراری می شود و بی اهمیت. خوشبختی برای یک زن اونه که با یک مرد به معنی واقعی مرد زندگی کنه حتی اگه روزهای اول حرف قشنگ نزنه و تظاهر به دوست داشتن نکنه. زندگی بزرگترها رو سرمشق قرار بدین و یک مقدار از دنیای امروز به عقب برگردین. تجربه ثابت کرد که بزرگترهای ما انتخاب های عاقلاه تری داشته اند و زندگی ها موفق تری. به خصوصیاتی توجه کنید که برای همیشه ماندگارند و در زندگی موثرند نه ناز و نوازش و ...!!!!! به امید خوشبختی همه
    (ziba), pooneh11 و zohre_a این نوشته را پسندیده.

سارا ساروی آواتار ها
    میزان امتیاز
    47
    پسند شده
    1485
    پسند کرده
    62
    اگه جونای امروز راست میگن و معتقدند قدیمی ترا اشتباه می کنن چرا امار ازدوج و طلاقشون انقد وحشتناکه

fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    116
    پسند شده
    1709
    پسند کرده
    1335
    نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون20 نمایش پست ها
    ولی به نظر من هیچ کدوم از این ها نه دلیل خوشبختی هست و نه چیزهایی که بخواهیم در مورد حرف بزنیم و شبی 4 ساعت وقت بگذاریم و در موردش صحبت کنیم و مساله باز کنیم. تمام این رفتارهای احساسی چند سال بعد از ازدواج تکراری می شود و بی اهمیت. خوشبختی برای یک زن اونه که با یک مرد به معنی واقعی مرد زندگی کنه حتی اگه روزهای اول حرف قشنگ نزنه و تظاهر به دوست داشتن نکنه. زندگی بزرگترها رو سرمشق قرار بدین و یک مقدار از دنیای امروز به عقب برگردین. تجربه ثابت کرد که بزرگترهای ما انتخاب های عاقلاه تری داشته اند و زندگی ها موفق تری. به خصوصیاتی توجه کنید که برای همیشه ماندگارند و در زندگی موثرند نه ناز و نوازش و ...!!!!! به امید خوشبختی همه
    اول اینکه ما اصلا صحبت از خورشت قرمه سبزی و غذای مورد علاقه و رنگ و این چیزا حرف نزدیم که حرفای قشنگ قشنگ تحویل هم بدیم و قرار باشه تو زندگی تکراری بشه.
    دوم اینکه شما چطور قراره طرف رو بشناسید میرید با توکل بر خدا همسر اختیار میکنید بعد زیر یه سقف به نتیجه میرسید که به درد هم میخورید یانه؟
    سوم اینکه من 1 سال مقوله شناخت رو کش دادم چون به نظر اکثر روانشناسا فیلم بازی کردن و ادا در اوردن و قایم موشک بازی کردنا 3 الی 6 ماه بیشتر دوام نداره و میتونید با دقت به تمام رفتارا و برخوردا به یه شناخت نسبی برسید.
    چهارم اینکه زن و مرد هرکدوم تو فرهنگ خودشون و تو خونه خودشون تربیت شدن که شامل ویژگی های رفتاری و عقیدتی میشه.
    پنجم اینکه موضوع روابط جنسی و پنچری خانوم ها و بارداری و نحوه برخورد با خیانت هریک از طرفین اگه 4 ساعت تایم صحبت نخواد پس چی میخواد؟!!!
    وقتی موضوع همسر دوستم رو گفتم منتظر این نبودم که بگه اخی الهی نه من هر شب دوش میگیرم و قربون صدقه ات میرم . نه. منتظر این بودم که طرز فکرش رو در این مورد بدونم. اینکه بگه خب خسته است همیشه که فرصت این کارا رو ندارن ادمها. یا عجب دختر پرتوقعی هست دوستت. یا این که دلیل نمیشه که با یه کمی خسته بودن موجبات ناراحتی فراهم بیاد.
    مهم نحوه درک مسئله از دید طرف مقابل هست. حتی ممکنه اون جوابی که شما دوست دارید نشنوید.
    این رفتارها و صحبت ها اصلا احساسی نیست. اینکه در مورد اطلاعات ایشون در مورد خانوم ها بدونم و اینکه بگم چرا دوست دختر نداشتی احساسی نیست.
    چون ایشون خواهر نداشتن و مادرشون هم از دنیا رفتن. برای همین توی جمع مردوونه بزرگ شده پس باید میدونست که وقتی حالت روحی یه دختر تغییر میکنه ایشون چه برخوردی دارن. اینکه بگه نه اصلا دوست دختر نداشتم در جواب فقط خنده از من تحویل گرفت و گفتم تو مشکل داری چون ممکن نیست که تو این دور و زمونه پسری خونه مجردی داشته باشه و دوست دختر نداشته باشه. بالاخره یه عشقی یه حسی باید بوجود میومده. حتی در مورد دوست پسر داشتن یا نداشتن خودم باهاشون راحت صحبت کردم و گفتم دوست داشتم تو هم این تجربه رو داشتی اونوقت کار من ساده تر میشد.
    سوپ قارچ و مرغ

pooneh11, elmira.t, Nicole68 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    116
    پسند شده
    1709
    پسند کرده
    1335
    در ضمن دوستان خوبم زندگی قدیمی تر ها با شناخت خونواده ها به سرانجام میرسیده. الان با گسترش جوامع و تفاوت های فرهنگی و اجتماعی و زندگی شهری حتی خونواده ها هم تضمین خوشبختی ما نیستن. یعنی اصلا شناختی روی خواستگارها ندارن که بخوان سرمشق باشن. ضمنا قدیمی ترها صبورتر بودن و جوری تربیت شده بودن که با هر مشکلی باید مبارزه کرد نه فرار. عکس جونای امروز.

بابا مامان من خیلی متعصب و ساده هستن. همون اول از همسر گرامی خوششون اومد با یه پرس و جوی ساده گفتن این خوبه و بیا زنش شو.
    من دعوای مفصلی داشتم در این مورد دعوایی به طول 30 سال زندگی.
    وقتی اعتماد بین مردم وجود نداره وقتی میبینیم دروغ و بددلی و سو استفاده از ادمها شده منبع درامد خیلی ها چرا باید تحقیقات ساده و ظاهر کسی بشه ملاک ازدواج؟! چطور میشه دختر 100 تا دوست پسر عوض کنه وتو جامعه تابو نباشه ولی مهر طلاق تو شناسنامه یه دختر نامزد کرده بشه هویت و تمام عیب و ننگش؟!
    چطور میشه با این مسائل راحت و غیر مسئولانه ازدواج کرد؟!
    پس هوشیارانه انتخاب کنید. نه رنگ چشم نه قرمه سبزی نه سبد سبد گل و کادو نه ماشین اخرین سیستم نه تحصیلات ملاک ازدواج نیستن.
    ملاک ازدواج داشتن خانواده با اصل و نصب و خداشناسه. تو سفره پدر و مادری حلال و حروم شناس بزرگ شدنه. ملاک ازدواج داشتن حس مسئولیته داشتن مغز و تفکر درسته. ملاک ازدواج قبول کردن شرایط سخت روزگاره و محکم ایستادن تو همه شرایطه.
    طرفتون رو اینجوری محک بزنید نه با صحبت های سرسری و سطحی.
    اینکه طرف نماز میخونه یا روزه میگیره اصلا مهم نیست. اینکه بدونید اگه فرصتی داشته باشه و بتونه کار خلافی انجام میده یا نه مهمه.
    اینکه خیلی متجدد و خوشتیپ باشه مهم نیست اینکه بد دل و مضنون نباشه و شکاک مهمه. عزت نفس داشته باشه.
    مامانی نباشه. وابسته شدید به خونواده پدری نداشته باشه و بی قید از خونواده هم نباشه.
    از من به همه مجردا نصیحت خواستگار تا دم سفره عقد فقط یه خواستگاره . تو دوره اشنایی دل نبندید. عاشق نشید تا یه عمر حسرت نخورید.
    احساسات خودتون رو کنترل کنید و اگر حس میکنید اگر دوتایی قرار صحبت میزارید دختر خانووم یا اقا پسر میخوان از در احساسی و آی من عاشقت شدم و بی تو نمیتونم وارد بشن حتما یه همراه (مادر خواهر برادر ... ) داشته باشید. تا طرف موضوع رو شوخی و بی مسئولیت انگارانه فرض نکنه و به قول دوستان مشغول خالی بندی و ارزوهای دور ودرازش نشه.

من و همسر از روز اول اشنایی یه قرار گذاشتیم که هرچی این روند گفتگو و صحبت پیش میره مثلا ماهی یکبار به هم از 1 تا 10 نمره بدیم. باورتون میشه که ایشون تو جلسه 7 به 10 رسیدن و من هنوز تو نمره 3 درجا میزدم. ناراحت بود و خیلی تلاش میکرد اعتماد منو جلب کنه ولی میدونست من خام حرف نمیشم و ایشون هم خدایشش اهل دوز و کلک و بدست اوردن به هر قیمتی نبود. اهل زبون ریختن و قربون صدقه رفتن نبود. چون میدونستیم که انتخاب خیلی مهمی توی زندگیمونه.
    به نظرتون کدوم پسری حاضر میشد شبی 4 ساعت تست های روانشناسی رو دونه دونه بهتون جواب بده با توضیح و تفسیر و اخرش بهتون بگه خیلی عالی بود و شب بعد خودش هم یه لیست سوال اماده کنه تا از شما بپرسه؟
    باور کنید همین رفتار نشون دهنده خیلی چیزهاست.
    اینکه واتز نصب کرد برای خیلی ها عادیه. ولی گوشی ایشون سیستم عاملی نداشت که بشه راحت این برنامه هارو روش نصب کرد و حتی به من ایراد نگرفت بابت شبکه های اجتماعی. بلکه همراه من شد تا بتونه نشون بده که هر تغییری بد نیست. و میشه از پیشرفتها به نفع احسن استفاده کرد.
    سوپ قارچ و مرغ

pooneh11, Shiva Sh, Nicole68 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    116
    پسند شده
    1709
    پسند کرده
    1335
    چه بسیار پدر و مادرهایی که از مهربونی زیاد باعث سیاه بختی فرزندانشون شدن. که خدارو شکر کم هم نیستن.
    این حرفها درست نیست. زمونه تغییر کرده و دیگه خیلی چیزها حرمت نداره. و ارزششون رو از دست دادن.
    قدیمها خانواده ها با هم وصلت میکردن. پدر داماد با شناخت از خانواده عروس جلو میرفت و پدر عروس با شناخت از طایفه داماد بله رو میگفت. اما امروز که همسایه های بغلی همو هم نمیشناسیم چه کشکی چه دوغی؟ ( مثال عرض کردم.)

اما از نظر روابط دوستانه باید بگم اصلا زیر بار ( بیا با هم اشنا بشیم و به نتیجه برسیم بعد میام خواستگاریت ) نرید.
    اصلا و ابدا. چون هنوز اونقدر اروپایی نشدیم که بتونیم وابستگی های خودمون رو کنتل کنیم.
    همه هم شاید شکست های عشقی دوره اشنایی و دوستی جونا هستیم .

وقتی کسی اومد خواسنگاریتون روند اشنایی رو مثل دوره دوستی پیش ببرید ( قایمکی بودن و بی رو در بایستی بودن)

البته ببخشید خیلی پرحرفی کردم ولی اگر کسی میبینه دخترش یا پسرش احساسی هست و نمیتونه بدون درگیری عشقی تصمیم بگیره باید خیلی ملایم همراهیش کرد تا دچار اشتباه نشه. و این به عهده بزرگترهاست. چون همه که مثل من عقل کل نمیشن بالاخره ما نسل سوخته و جزغاله شده اینقدر تجربه کسب کردیم که بدونیم ازدواج سرسری نیست و عواقب داره.
    سوپ قارچ و مرغ

z.rezaei, pooneh11, elmira.t و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Nicole68 آواتار ها
    میزان امتیاز
    24
    پسند شده
    3426
    پسند کرده
    4256
    نقل قول نوشته اصلی توسط سارا ساروی نمایش پست ها
    اگه جونای امروز راست میگن و معتقدند قدیمی ترا اشتباه می کنن چرا امار ازدوج و طلاقشون انقد وحشتناکه
    این موضوع خیلی گسترده است دوست عزیز
    در گذشته طلاق شدیدا تقبیح شده بود و کسی که طلاق می گرفت دیگه تموم بود زندگیش... اما الان اینطور نیست و به خصوص با افزایش علم، اطلاعات و آگاهی بانوان ایرانی کسی از حق خودش کوتاه نمیاد و با توجه به اینکه زنان امروزه براحتی می تون کار بکنند پس مشکل حمایت مالی هم حل می شه و به مرور زنان از ترس بی خانمان شدن گوشه ی پستوها نمی مونن که مثلا خیانت تحمل کنند یا چشمشون به دست مرد باشه و...

زن امروز از مردش حمایت عشق می خواد چون مشکل مالی قابل حله و به بغرنجی گذشته نیست... همچنین مرد... مرد امروزی دیگه زن رو در شست و شو و رفت و روب و زاییدن بچه خلاصه نمی کنه!!!!! بلکه حتی سیستم اسلامی ایران هم داره قبول می کنه که مرد همراه زنش بره ت اتاق زایمان و ببینه که بخاطر بچه ای که قراره فامیل اون رو داشته باشه چه زجری رو زن متحمل می شه و کمیییی درکش کنه...

موضوع بعدی مساله ارتباطات جمعی و البته ارتباط با دنیا و دسترسی آسان با دنیا هست... اصلا مساله خیانت به کنار... اما وقتی زن ایرانی می بینه زنان در هیچ جای دنیا ظلم رو بر نمی تابن خب می گه مگه چیش از اونها کمتره که بشینه و تو سری بخوره؟ و همچنین مرد!!! مردا که دیگه خودشون رو وا دادن!!!! قدیما مردی اگه می خواست خیانت کنه با اجازه ی بقیه و در ملاعام می رفت و زن دوم وسوم و... می گرفت!!! نه مثل الان که هم ... همه جا ریخته هم زنان بی سرپرست و بی خانواده ای که به هر قیمتی حاضرن بیان خونه و زندگی یک نفر دیگه رو خراب کنند که با یک مرد خائن حتی ازدواج کنن!!!! روابط خارج از قاعده هم بماند!!!!!!!
    خب زن هم با توجه به دنیای امروز مسلما از حقوق انسانیش کوتاه نمیاد و واقعا باید خیلی خیلی مومن و معتقد باشه که در جواب خیانت خیانت نکنه!!!!!!! و خب با توجه به اینکه راحت تر از قبل می شه طلاق گرفت، می ره و طلاق می گیره و تمام...

نکته بعد که باید بهش توجه کرد راهنما نداریم... اکثر دخترای امروز و دیروز ما شرمنده اما واقعا بی سواد و دنبال قر و فرشونن!!!!! یعنی 1% هزینه ای که می کنن برای خیلی چیزا رو هزینه نمی کنن دو تا کتاب بخونن!!!! یا عضو کتابخونه ای بشن و اطلاعات رو بدست بیارن...

راهنمای عشوه گر و معشوق بودن نداریم... مادرای ما دهه 60 ها تو زمانی بودن که خودشون هیچی از عشوه گری بلد نبودن تو زمانی تازه عروس بودن که ****** بود و جنگ و... و هر کی بیشتر ایثار می کرد مقبول تر بود!!!! نتیجه اینکه ماهم معشوق بودن یاد نگرفتیم.. با اینکه یک زن موفق باید جنبه های مختلف رو باهم ارتقا داده باشه...

تو این وضع تکامل از سنت به مدرنیته مرد اومد و انتظاراتش رو بالا برد... بقیه ی دنیا رو دید... و انتظار داشت زن ایرانی به پای دخترکای بور خارجی برسه... درحالیکه مرد ایرانی به علت جامعه مرد سالار هیچ نیازی به تغییر دادن خودش ندید و همین باعث روز به روز سرد شدن زن می شد... اندام باربی می خواد اما خودش حتی یه سر به باشگاهم نمی زنه... بدن سیلکی می خواد اما بدن خودش رو می بینی موی بور یا حالا رنگ شده و... می خواد اما موقع پول دادن انگار می خواد جون به عزرائیل بده!!!!!!
    زن ایرانی زن بودن رو آموزش ندیده چون با تمااااام زنانگی هاش مخالفت شده... حتی انحنای بدن زن باید پوشونده بشه اونوقت این زن که از بچگی با تفکر حرام است حرام است بزرگ شده چجوری بیاد و تو تخت برای شوهرش لوندی کنه؟ حتی پریود شدن یه مساله خاک بر سری محسوب می شه درحالیکه درباره پسرا اینطور نیست... خب زنهای ما با جنسیتشون کنار نمیان دیگه.. همینه هنووووووووز تو قرن 21 خیلیا پسردوستن هنوز... احساس قدرت می کنن.... اصلا گذشته از اون واقعا شاید خیلیا بخاطر اون بدبختی که سر زن اومده دوست ندارن دختردار شن... ممکنه خیلیا فکر کنن زن بودن خیلی هم خوبه من با اونها کار ندارم... نظر خودم رو دارم می گم...

مرد ایرانی معاشقه رو آموزش ندیده... مادربزرگای ما مسلما انتظارای خاصی نداشتن اما الان همه می دونن که زن هم نیازهایی داره و وظیفه ی مرده که اونها رو برآورده کنه...

مرد ایرانی بخاطر مسائل اقتصادی روز بروز سرد تر شد.... دورتر شد..... زنش به چشمش نیومد ولی تو کوچه و بازار دخترای مردم رو بدبخت کرد!!!! خب اینا همه باعث فروپاشی بنیان خانواده می شه دیگه....

نکته بعد با هم زیر یک سقف بودن به چه قیمتی؟؟؟؟ واقعا باید قبول کنیم که خیلی از خانواده های سنتی در همون گذشته هم خیلی مشکلات درونی داشتند و دارند... الان جامعه رو ببینید... یه جامعه ی آزرده و مرد سالاری که به نظر میاد تا ابد مشکلات خانوادگی یا مادرشوهر و پدرزنی توش خواهد موند!!! چرا؟ چون زن از شوهرش محبت ندیده... ظاهر زندگی هم سالمه ها... تمام محبت رو میاد می ذاره تو پسرش... بعد که زن می گیره می بینه رقیب اومده براش... دیگه مگه آروم می شه؟ می بینه تمام عمرش رو به پای آدم اشتباهی گذاشته...

نهایتا راهی که افراد با هم آشنا میشن مهم نیست... ممکنه آشنایی در اتوبوس و مترو یا سر کار و دانشگاه و هزاران جای مختلف اتفاق بیفته.. مهم اون شناخت درست هست...

اینی هم که می بینیم اونهایی که ازدواج سنتی دارند طلاق هم درشون کمه خب این بخاطر همون مساله ی سنتی بودن و قبحیه که طلاق در خانواده شون داره!!!!!!!! اصلا هم عجیب نیست که اینطور باشه... معمولا اولین ها همیشه باهاشون مخالفت می شه و همین هم تو دل خیلی از دخترا رو خالی می کنه... در ثانی در خانواده های سنتی معمولااااا تربیت دختر به گونه ای هست که به بهانه های مختلف از کار کردن باز بمونه... مثلا شرکت نباشه، خصوصی نباشه، دور نباشه، مرد نباشه، سرویس داشته باشه و هزاااااااااااااااااران بهانه ی دیگه که خانواده های سنتی (چه خونه ی پدری چه خونه ی شوهر) میازن که زن رو تو مشت خودشون نگه دارن دقیقا مثل بچه ها.. کسی که پول نداره قدرت هم نداره یعنی حتی نمی تونه یک تصمیم مستقل بگیره... مثل بچه ها بازم... در همه چیز نیاز به ساپورت و مشورت داره... خب ببنیید از دید چنین زنی دنیا چقدر خشن و بی رحمه... اصلا اگه هوو هم بیاره سرش می شینه و با اون سازش می کنه!!!!!!!! یا حتی می ره برا شوهرش زن می گیره چرا؟ که حدقل اسم شوهرررر!!!! به قول معروف بالای سرش باشه!!!!!

و یه سری قیاس ها از ریشه اشتباه هست... مثل این می مونه که بگیم زنها چرا قبلا نمی تونستن رای بدن اما الان می تونن!!! حقشونه... باید انجام بدن... این مشکل قانون بوده که اونها رو منع کرده و خیلی از زنها مجبور به تحمل شدن... باید توجه کنیم که قوانین در هر دوره از حقوق زنان تغییر کرده و این باعث یکسری مسائل در جامعه شده چه مثبت چه منفی... چه ما دوست داشته باشیم یا نه تاثیرش رو می ذاره... برای مثال قانون مثلا حمایت از خانواده که به مرد اجازه می داد مرد بدون اجازه همسر اول بره و خیانت کنه... خب وقتی زن بفهمه دیگه زندگی می مونه به نظر شما؟ مسلما زن هم یا تلافی می کنه یا اونا رو می کشه یا یه کاری می کنه که طلاق بگیرن یا نهایتا هیچ عرضه ای نداشت می شینه و تحمل می کنه و یه خانواده ی داغون رو نگه میداره.... حالا هر چی هم بگن شرع این اجازه رو داده و فلان و بهمان... اما خیانت خیانته... هیییچ توجیهی نداره و هیچکس هم نباید با یه آدم خائن ادامه بده چون فقط خودش تحقیر میشه...
    .

elmira.t, میس مهسا, fateme.asqari و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

می دونم که می تونم

fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    116
    پسند شده
    1709
    پسند کرده
    1335
    نکات مهم برای شناخت روان نامزدتان

◀️از پیشم تکون نخور
    اگر نامزدتان به شما می گوید آنقدر دوستتان دارد که نمی خواهد لحظه ای بدون شما باشد، اگر کنترلتان می کند و مرتب باید به او جواب پس بدهید، اگر نمی گذارد بدون حضور او آب بخورید و وقتی اعتراض می کنید، می شنوید: خب عزیزم، از بس دوستت دارم، باید بدانید که با یک هشدار جدی مواجهید. فرد مقابل شما احتمالا کنترلگر است و اگر این نشانه ها در او بسیار زیاد و غیرمنطقی باشد، حتی می تواند به اختلال شخصیت پارانوییدی مبتلا باشد. اختلالی که فرد در آن به شدت بدبین است و به همه چیز و همه کس و هر اتفاقی شک دارد.

◀️من به آزادی ات احترام می گذارم
    این ها از آن طرف بام می افتند. یعنی هیچ کاری به کار شما ندارند و معتقدند که شما هم نباید کاری به کار آنها داشته باشید. اگر دلیلش را بپرسید، احترام به آزادی و فضای شخصی و حریم خصوصی همدیگر را مطرح می کنند اما اغلب این ها بهانه است. نامزد/ همسری که این ویژگی ها را دارد در حال اجتناب کردن از شما است و نمی خواهد در مسایل تان درگیر شود. او ممکن است شخصیت اجتنابی داشته باشد یا به شدت مسئولیت ناپذیر باشد.

اگر نامزد شما بلافاصله بعد از به دست آوردن شما سرد شده، به هر بهانه ای از شما دوری می کند، دوست دارد اغلب در خلوتش باشد، با کسی از اقوام و دوستان ارتباط ندارد، از کسی تاثیر نمی پذیرد و در خلوت خودش غوطه می خورد، ممکن است با یک شخصیت اسکیزویید طرف باشید

◀️فقط من، فقط تو
    اگر نامزدتان به حقوق همه آدم های دنیا به جز خودش و خودتان بی توجه است، اگر همه را قربانی می کند که به خودتان دو نفر آسیبی نرسد، اگر با کلاه گذاشتن سر دیگران، دور زدن قانون و خرابکاری و نادیده گرفتن احساسات دیگران سعی می کند گلیمش را از آب بیرون بکشد و اعتقادش این است که به خاطر موفقیت زندگی تان این کارها را می کند، شما به احتمال زیاد با یک شخصیت ضد اجتماعی طرف هستید. شخصیتی که بسیار خطرناک است و ممکن است به زودی همین بلاها را سر شما هم بیاورد. حتی اگر خیلی عاشق پیشه به نظر برسد.

◀️می خوام تو لاک خودم باشم
    اگر نامزد شما بلافاصله بعد از به دست آوردن شما سرد شده، به هر بهانه ای از شما دوری می کند، دوست دارد اغلب در خلوتش باشد، با کسی از اقوام و دوستان ارتباط ندارد، از کسی تاثیر نمی پذیرد و در خلوت خودش غوطه می خورد، ممکن است با یک شخصیت اسکیزویید طرف باشید. البته همه این موارد چنانچه موقتی باشند، ممکن است از یک مشکل فردی یا خانوادگی نشات بگیرد اما در صورتی که هیچ مشکل مشخصی وجود نداشته باشد و علایم طولانی مدت و همیشگی باشند، پای اختلال شخصیت به میان می آید. افراد مبتلا به شخصیت اسکیزویید به ندرت از لاک خود بیرون می آیند. وقت عاشقی ممکن است بسیار پرشور به نظر برسند اما به محض رسیدن به خواسته شان، دوباره در لاکشان فرو می روند.

◀️نازم را بکش
    اوایل آشنایی و نامزدی شاید فکر کنید قهرهای پی در پی نامزدتان، حساسیت های او، خودپسندی و علاقه اش به جلب توجه شما و اطرافیان یک طور ادا و اطوار خاص سن و موقعیتش باشد. به خصوص درباره عروس خانم این شائبه زیاد پیش می آید که عروس است و ناز دارد. اما این افراد ممکن است مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته باشند. چنین افرادی دارای یك حس خودباوری بیش از حد هستند، شیفته قدرت و جلب توجهند، نسبت به دیگران بی علاقه هستند و احساس می کنند یک فرد بسیار ویژه اند و به همین دلیل همیشه باید در مرکز توجه قرار بگیرند.

◀️هر چی تو بگی
    اگر ورد زبان نامزدتان جمله «هر چی تو بگی، هر جور تو بخوای» است، نباید همیشه این را به حساب عشق زیاد و احترام گذاشتنش به نظر خودتان بگذارید. بی نظر بودن در همه چیز و اتکا کردن به نظر شما در هر امری، نشان دهنده شخصیت وابسته است. شخصیتی منفعل، تاثیر پذیر و ناتوان در تصمیم گیری که همیشه درباره همه چیز مردد است، بارها مسیر زندگی اش را عوض کرده و آخر سر هم هیچ کدام را به مقصد نرسانده. آنها از همه چیز می ترسند و کارهایشان را به تعویق می اندازند و از خود هیچ نظری ندارند
    سوپ قارچ و مرغ

mitra40 و sara87 این نوشته را پسندیده.