نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree6Likes

موضوع: تبادل نظر و پرسش و پاسخ در رابطه با آموزش خیاطی شبنمک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 457
صفحه 1 از 58 123411 ... آخرینآخرین

Red face تبادل نظر و پرسش و پاسخ در رابطه با آموزش خیاطی شبنمک

قوانین مدرسه مجازی خیاطی مامی سایت
    1. کلیه کابران تاپیک و مدرسه مجازی خیاطی باید ثبت نام کنن برای اینکه از پراکندگی جلوگیری بشه لطفا همه پایین پستی که در اون فقط کلمه ثبت نام به رنگ سبز درج شده تشکرشون رو ثبت کنن.این ثبت تشکر به معنای ثبت نام هست. از این به بعد کاربران مدرسه مجازی خیاطی تنها از این طریق شناسایی می شن.یعنی هنرجوهای این مدرسه تنها اونایی هستن که اسمشون زیر پست ثبت نام درج شده باشه.
    مزایای ثبت نام و دلایل تاکید براین کار:
    • توی تاپیک (تاپیک تبادل نظر) تنهابه سئوالات دوستانی که ثبت نام کردن جواب داده میشه وبه سوالات دوستایی که ثبت نام نکردن جوابی داده نخواهد شد و پستاشون پاک میشه!
    • این ثبت نام برای اینه که همونطور که قبلا هم گفتم اینجا قراره یه مدرسه مجازی باشه نه صرفا یک تاپیک آموزشی! بنابراین قواعد کلی یک مدرسه در اینجا جاریه از جمله حضور و غیاب ، تمرین و امتحان بنابراین باید بدونیم کی هست و کی نیست.پس اگر یک نفر یه دفعه غیبش زد و بعد دوماه اومد گفت اینجا چی بود اونجا چی بود متاسفانه نمی تونیم بهش جوابگو باشیم وباید تنها خواننده خاموش باش.
    • برای دوستانی که ثبت نام میکنن و عضو مدرسه میشن قطعا امتیازاتی در نظر گرفته میشه از جمله طراحی الگوی درخواستی مورد نظرشون.
    • تا همیشه ثبت نام آزاده و مهلت مشخص نداره . هر چند وقت یکبار سعی میکنیم یک مرور کلی داشته باشیم. تا عزیزان تازه وارد هم به بقیه برسن و اگر نتونستن مشکلاتشون رو با مطالعه دروس و تجربیات سایرین برطرف کنن می تونن ازطریق پیام خصوصی راهنمایی لازم رو بگیرن.
    • از تمام دوستان خواهش میکنم همونطور که من دل می سوزنم و برای این تاپیک وقت می ذارم برای آموختن وقت بذارن دروس رو عملا انجام بدن به انتقال مطالب تو دفتر یا سیو کردن اکتفا نکنن. اگر قرار بود کسی از رو نوشته خیاط بشه تا حالا شده بود!
    تو نت یه سرچ کنید می بینید بالغ بر 400 عنوان کتاب خیاطی منتشر شده در رابطه با آموزش متد های مختلف ! اما هیچ شخصی رو برای حرفه ای شدن در فن خیاطی نتونسته بی نیاز از مربی و تمرین کنه! بنابراین اگر شده یک نمونه مینیاتوری و کوچولو از هر درس و الگو بدوزین روی پارچه های ارزون قیمت ، این کار رو انجام بدید ، حتی می تونید از پارچه تی شرت ها و لباس های مستعملی که می خواید بیرون بریزید استفاده کنید. اما خواهشا بدوزید.
    و حالا قوانین :
    1- حتما قبل از اینکه سئوال رو مطرح کنید زحمت خوندن موارد تدریس شده در این رابطه رو به خودتون بدید و در صورتی که باز هم مشکلی بود حتما نوشته ها، سئوال و جواب ها و تجربیات دیگران رو مرور کنید متاسفانه به سئوالات تکراری جوابی داده نمیشه.پس اگر دیدین رنگ نوشته هاتون نارنجی شده و یا سئوالتون بی جواب مونده بدونید سئوال تکراری بوده.
    3. برای چندمین بار خواهش میکنم هوای دوستانی که با اینترنت کم سرعت وارد سایت می شن رو داشته باشین نذارین حجم تاپیک بالا بره. و آموزش سخت و کسل کننده بشه !بنابراین از گذاشتن اسپم جدا خودداری کنید.برای تشکر و ابراز احساسات از دکمه تشکر استفاده کنید.چون علاقه ندارم تو تعداد پستام رکورد بزنم بنابراین به جایی اینکه پستتون رو نقل قول کنم و جواب رو تو یک پست جدید به نام من ببینید ، با اجازتون پست خودتونو ویرایش میکنم یعنی جواب من رو با رنگ سبز در پایان پست خودتون میتونید ملاحظه کنید.
    4. روی هیچ درسی بیشتر از یک هفته نمی مونیم مگر اینکه مبحث سنگین باشه و یا متوجه بشم تعداد زیادی تو اون درس هنوز اشکال دارن! و یا خودم درگیر مسئله خاصی بشم و یا مشغله اجازه آپ شدن تاپیک رو نده !
    5. به زودی یک تاپیک مستقل ایجاد میشه تا عکس کارهای قشنگتون رو توش بذارید تا منم کلی کیف کنم و خوشحال شم.منظور کارای از آب و گل دراومده و نهایی هست وگرنه برای عکس های مرحله ای و طی کار همین تاپیک مناسبه !
    6. در آینده تاپیک های دیگه ای رو هم با عناوین انواع دوخت ، شیوه ها و نکته ها در خیاطی ، طراحی لباس ، رنگ شناسی لباس ، اکسسوری وملزومات پوشش و چندین مبحث دیگه خواهید دید اونها هم به نوعی جز درس محسوب میشن بنابراین حتما پیگیر مطالبشون باشید.
    7. خدا رو چه دیدید شاید یه زمانی یه مسابقه هم ترتیب دادیم و کارای قشنگتونو به عرصه رقابت کشوندیم.ببینم از توی مامی سایت میشه یه طراح مد تحویل جامعه بدیم؟!!
    همتونو دوست دارم و به امید روزیم که تک تک شماها یک خیاط خبره و حرفه ای باشین!
    برای ثبت نام لطفا به اینجا مراجعه کنید عزیزانم
    آموزش کاملا کاربردی و گام به گام خیاطی( روش تولینو)

.

پاک سازی تاپیک تبادل نظر و پرسش و پاسخ
    دوستان گلم. چون حجم تاپیک روز به روز داره میره بالا و سنگین میشه.مجبورم بعضی پستها که بعد دوباره نقل قول کردم و بهش پاسخ دادم رو حذف کنم. همین طور پست های تشکر.با اینکه خودم دلم نمی یاد این کارو انجام بدم اما چاره ای نیست ! از ابراز احساسات پاکتون صمیمانه ممنونم. امیدوارم دوستای خوبم ناراحت نشن.این کار برای دسترسی بهتر و سریع تر خودتون به مطالب مندرج در تاپیکه

.
    .
    اطلاعیه مهم درسی
    .
    .
    بعد از این توی نقل قول اندازه گیری ها اون اندازه هایی که مشکل داره رو با یک رنگ دیگه مشخص میکنم. و توضیح اضافه نمی ذارم چون اینقدر این توضیحات تکرار شده که دیگه جای تکرار نداره..مگه شما پستای بقیه رو نمی خونید ؟؟؟؟
    نگید که می خونیم که باور نمیکنم چون اگر بخونید دوباره برای من قد سرشونه نمی ذارین 17 از اول تاپیک تا اینجا خیلی از بچه ها این موردو مشکل داشتن و من هم دونه به دونه اصلاح کردم اما باز نفر بعد اومده گذاشته مثلا 16 یا 17!!!!!!!
    بنابر این لطفا پستای دیگه رو بخونید و سعی کنید اشکالاتتون رو تصحیح کنید تا من هم چندین و چند بار یک مطلب رو تکرار نکنم.
    خب اگر موردی رو با رنگ قرمز مشخص کردم یعنی خیلی ایراد داره و اگر نارنجی بود یعنی باید دقت بیشتری بشه. اگرم نارنجی خیلی کمرنگ بود یعنی قابل اغمازه یه جورایی..
    همتون میدونید که قبلا پست خودتون رو ویرایش میکردم و جواب رو با رنگ سبز همونجا مینوشتم و پست جدید نمیذاشتم چون علاقه ای به رکورد زدن در تعداد پست ندارم امامتاسفانه بعضی کاربرا جواب منو ویرایش میکردن بنابراینسئوال شما رو نقل قول میکنم و برای بالا نرفتن حجم تاپیک مجبورم پست های پاسخ داده شده رو حذف کنم .
    .
    .

اموزش آپلود عکس!

آموزش آپلود عکس در انجمن

آموزش کوچک کردن عکس برای آپلود !
    آموزش كم كردن سايز و حجم عكس
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ در ساعت ۰۵:۲۹ بعد از ظهر
    parimah22 این نوشته را پسندیده.
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

Re: تبادل نظر و پرسش و پاسخ در رابطه با آموزش خیاطی شبنمک

سلام به همه دوستای گل شبنمک !

اگر یادتون باشه قرار شد توی تاپیک آموزش خیاطی هیچ پستی جز پست آموزشی نباشه.بنابراین از این به بعد برای تبادل نظر ، پرسش و پاسخ ، عکس کارای قشنگتون و سایر مطالب مرتبط ، لطفا از این تاپیک استفاده کنید. و صرفا دروس آموزشی رو درتاپیک اول دنبال کنید.
    مرسی!

آدرس تاپیک آموزشی

آموزش کاملا کاربردی و گام به گام خیاطی( روش تولینو)
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ در ساعت ۰۵:۱۳ بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرک( مامی آزی)
    شبنمک جان خسته نباشی عزیزم ، باتشکرازاینهمه لطف ومهربونیت ، من عاشق خیاطی هستم ولی متاسفانه بااینکه خیلی خیاطی کردم ولی هیچوقت ازپایه خیاطی رویادنگرفتم دودفعه کلاس خیاطی رفتم ولی چون خود ه صاحب اون آموزشگاهها هم خیلی خوب واردنبودن وفقط چندجلسه رفتم ودیگه ولش کردم ولی همونطورکه گفتم چون عاشق خیاطی هستم هروقت کسی رومیدیدم که ارخیاطی سررشته ای داره ایرادهای کارم رومیپرسیدم ولی همیشه دلم میخواست یه کلاس خوب پیداکنم وبرم خیاطی روازپایه یادبگیرم ضمن تشکراززحمات شما من میخوام تمام آموزشهای شماروتوی ورد ذخیره کنم وبعدبصورت یه جزوه کامل دربیارم امیدوارم اینکارمن ازنظرشما اشکالی نداشته باشه.
    من که نمیتونم این لطف شماروجبران کنم امیدوارم که خداهرآنچه که میخواهید بهتون بده وهمیشه شادوسلامت کنارخانوادتون زندگی کنید
    موفق باشی عزیزم
    شاپرک عزیزم.همونطور که قبلا گفتم در حال چاپ کتاب به روش انحصاری تولینو هستم.که مجوز چاپ رو از ارشادگرفتم و در حال حاظر کتاب مراحل چاپ روطی می کنه .این روش تا به حال در ایران تدریس نشده و یک روش ترکیبی هست.جزوه کامل شما هم اگر برای استفاده شخصی باشه از نظر من بلا اشکاله. به خاطر اعتماد عمیقی که به محیط صمیمی و بی ریای مامی سایت دارم ، مطالب رو قبل از چاپ تنها در اینجا منتشر میکنم.
    موفق باشی گلم

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    شاپرک( مامی آزی) آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    617
    پسند کرده
    211

سلام شبنمک جان باتشکرویژه ازلطف ومهربونی شما برای تدریس خیاطی ، باید بگم من فقط برای اینکه مطالب یادم نره ودرمواقعی که بعدها دارم خیاطی میکنم واگرموردی روفراموش کردم به نوشته های شما مراجعه کنم اینکاررومیکنم شمامطمئن باشید که امانتدارخوبی خواهم بود ، گواه این حرف من صادق بودنمه
    درضمن بی صبرانه منتظر چاپ کتابتون هستم ، بازم ممنونم وبراتون آرزوی موفقیت میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط marzak
    امیدوارم همگی ما بتونیم جلوی درز کردن مطالب آموزش داده شده توسط شبنمک به خارج از این محیط را بگیریم تا شاید مقداری از زحمات ایشون رو جبران کنیم و همچنین خدای نکرده از نیمه کاره رها شدن این آموزش جلوگیری کنیم.
    خدایاچنان کن سرانجام کار ، توخشنودباشی وما رستگار

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان آقا رادمهر
    شبنمک جون، در رابطه با درس دیروز یه سئوال داشتم:
    من یه پارچه مانتویی راه راه دارم، که راه هاش افقی هستند، یعنی اگه طبق اصول بخوام برش بزنم، مانتویی خواهم داشت با خطهایی افقی، می خواستم ببینم اگه پارچه رو بی راه برش بزنم چه اتفاقی می افته؟ (تا به حال تجربه نکردم). آخه مانتو که خط های عمودی (از بالا به پایین) داره خوشگلتره، و من می خوام ببینم اگه شدنیه، پارچه رو بی راه برش بزنم

عزیزم اگر خط ها از یک سمت ترکی پارچه (قسمتی که ربش نمی شه و رد دستگاه بافت پارچه روشه) به سمت ترکی دیگه رفته باید بگم که درست حدس زدی و خطوط روی اون پارچه به صورت افقی رسم شدند. پارچه ها و لباس ها با خطوط افقی ممکنه گاهی زیبا باشن اما باعث درشت تر جلوه دادن اندام شما می شن بنابراین معمولا مورد استقبال خانمها واقع نمی شه.به خصوص برای مانتو و ..
    برش روی بیراه پارچه باعث میشه لباس خوش فرم در نیاد و لبه پائین اون کج و کوله بیاسته کما اینکه لباس روی تن نمی خوابه و حالت زشتی به خودش میگیره.
    در برخی پارچه ها و برخی مدل های خاص که بعدا آموزشش رو میذارم می شه الگو رو روی اریب پارچه برش داد که باعث خوش فرم تر شدن اون میشه .اما برش بی راه در هر الگو و پارچه ای قطعا جواب نمیده و تمام زحماتت هدر میشه.
    اگر خواستی عکس پارچه رو بذار با بچه ها نظر بدیم ببینیم جز مانتو چی میشه باهاش دوخت که با خطوط افق خوشگل مشکل بشه.

در پاسخ به پرستش و سمیرای عزیزم باید بگم. در این تاپیک سعی دارم همونطور که خودم خیاطی رو از صفر و شاید هم زیر صفر شروع کردم به شما عزیزان هم آموزش بدم.
    بنابراین اگر حتی مثل من زیر صفر هم تشریف داشین نگران نباشید چون به زودی خیاطی ماهر میشین که حداقل از پس کلیه نیاز های خودش و خانواده بر میاد.
    دیروز برای خودم یک پالتو دوختم با پارچه فوتر که اینقدر خوب و قشنگ بود که مامان سخت گیر من اشک توی چشماش حلقه زده بود که یعنی اینو خودت دوختی. اونم فقط توی دو روز؟!
    بنابراین ناامید نباشید و فقط دروس رو دنبال کنید از هر درس یک نمونه هر چند کوچیک بدوزید تا کاملا مفهومی یاد بگیرید و همونجا ایرداتتون رفع بشه.
    جلسه بعد الگوی اولیه دامن رو درس میدم. از این به بعد کند تر جلو می ریم تا بتونید نمونه رو بدوزید.

ضنا تولینو روشی نوین در خیاطی هست که الگو و خیاطی و ودخت رو تا حد امکان ساده کرده طوری که خینگول ها هم زود یاد میگیرن.شما خانمهای تیزهوش و با استعداد و ذاتا هنر مند مامی سایتی که دیگه جای خود دارید.
    دوستون دارم
    امیدوارم همگی موفق باشید

راستی تا یادم نرفته.
    مشخاتونو حتما بنویسین.تمرین اندازه گیری یادتون نره.
    می تونید جلو آینه بیاستید و از یه نفر بخواین طبق آموزش اندازه هاتونو بگیره و خودتون نظارت کنید که دقیق باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان آقا رادمهر
    شبنمک جون بازم سئوال : برای اندازه گیری کارور (جلو و پشت) میشه بگید دقیقا از کجا تا کجا رو باید اندازه گرفت؟ یعنی متر رو دقیقا بذاریم زیر بغل ؟ یا همون ابتدا بذاریم؟ آخه تفاوتش یه 7_8 سانتی هست

عزیزکم نقطه اتصال دست با بدن یک زاویه تشکیل میده .متر نباید زیر بغل بره باید روی تنه بمونه دقیقا در نقطه شروع زاویه.به عکس دوباره توجه کن اونجا که کارور پشت و جلو رو اندازه زده.ببین متر روی تنه ثابته و زیر بغل نمیره.
    باید اندازه کارورت معمولا بین 39 تا 42 باشه بسته به اینکه شخص درشت اندام باشه یا نه متغییره.
    اگر واضح نیست بگو توضیح بیشتر بدم

صفحه 1 از 58 123411 ... آخرینآخرین