نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree513Likes

موضوع: ماهی سوخاری و بنیه

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 303
صفحه 1 از 38 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    mitra40 آواتار ها
    میترا
    نوشته های وبلاگ
    32
    میزان امتیاز
    544
    پسند شده
    19911
    پسند کرده
    28911

ماهی سوخاری -کنتاکی -شنیتسل

تجربیات خود را به اشتراک بگذارید

انواع شیوه های پخت ماهی بصورت سوخاری -کنتاکی -شنیتسل ویا با خمیر بنیه
    رشته پلو

ویرایش توسط mitra40 : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ در ساعت ۰۱:۵۹ بعد از ظهر دلیل: ترکیب برای شروع تاپیک

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    82
    پسند کرده
    1

Question Re: روشهای پخت انواع ماهــــــــــی ها

بنده ماهيهاي جنوب رو به اين روش سرخ ميكنم
    اول روي ماهي نمك ميپاشم و ميذارم 1 ساعتي بمونه تا مزه دار بشه بعد با دستمال آشپزخونه آب ماهي ور ميگيرم و ماهي رو خشك ميكنم
    توي يه بشقاب 3 تا قاشق آرد سوخاري+1 قاشق آرد سفيد + نمك+زرچوبه يه كم+پودر كاري 1 ق م +خيلي كم آويشن رو با هم مخلوط ميكنم اگر همدوست داشتين خيلي كم دارچين بهش اضافه كنيد اينها رو با هم قاطي ميكنم ماهي رو توي اين پودر ميزنم و توي روغن روي حرارت كم سرخش ميكنم

نكته:براي اينكه ماهي بو نده و در حين سرخ كردن بوش توي خونه نپيچه دو تا حبه سير رو پوست بكنيد و توي روغني كه دارين توش ماهي سرخ ميكنيد بندازيد.
    بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
    دعا کبوتری است بال و پر دارد
    بخوان دعای فرج را و عافیت بطلب
    که روزگار بسی فتنه زیر سر دارد

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    1269
    پسند کرده
    219

Re: روشهای پخت انواع ماهــــــــــی ها

سلام .
    من برای ماهی جنوب فقط آرد + زردچوبه + نمک + فلفل استفاده میکنم ... از مادرشوهرم یاد گرفتم و ماهی خیلی خوشمزه میشه ( مامان من کلا از ماهی بدش میاد و هیچوقت بدون مناسبت و مهمونی درست نمیکرد بخاطر همین هیچوقت ماهی درست کردن بلد نبودم)
    قزل آلا رو هم فقط نمک میزنم ولی خیلی خیلی سرخش میکنم . ماهی سفید رو هم نمک میزنم و میذارم بمونه بعد از اینکه آبش رفت قشنگ یه عالمه سرخ میکنم . خیلی خوشمزه میشه
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

ماهی سوخاری و بنیه

ناگت ماهی

ماهي انگشتي (سوخاري)
    ماهي 600 گرم
    ابليموي تازه 2 قاشق غذاخوري
    ارد سفيد 40 گرم
    ارد سوخاري5 قاشق غذاخوري
    كره 30 گرم
    تخم مرغ 1 عدد
    نمك و فلفل و روغن براي سرخ كردن
    ماهي رو بزاريد يخ بزنه بعد بع قطعات كوچك ببريد (اندازه اي كه 2 تا انگشتتون رو كنار هم بزاريد )
    اگر يخ زده باشه راحت تر ميشه به اين شكل در اورد
    بعد بزاريد يخش باز بشه با نمك و فلفل و ابليمو مزه دارش كنيد نيم ساعت توي اين مواد بمونه. بعد توي 3 تا ظرف گو د به ترتيب تخم مرغ و ارد سفيد و ارد سوخاري رو بريزيد(هر كدوم جدا گانه)
    تخم مرغ رو هم كمي بزنيد. بعد ماهي ها رو به ترتيب اول توي ارد سفيد بزنيد و كمي تكان بدهيد تا ارد اضافيش بره بعد توي تخم مرغ در اخر توي ارد سوخاري بعد توي تابه اي كه روغن و كره ريخته و داغ شده حدود 5 دقيقه سرخ كنيد تا دورطرفش طالايي بشه
    ارد سفيد براي اين هست كه تخم مرغ و اردسوخاري بيشتر به ماهي بچسبه.-حرارت تابه را يكسان نگه داريد در غير اين صورت ماهي ها خرد ميشه - موقع برگردوندن ماهي با احتياط اين كار را بكنيد تا ماهي ها خورد نشن
    اين غذا كنار سيب زميني سرخ كرده و يا سالاد سيب زميني مزه خوبي ميده
    به نظر من با ليمو و زيتون هم خوشمزه است
    mitra40 این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

شنیسل ماهی قزل آلا

مواد لازم:
    ماهی قزل آلا: به تعداد لازم
    تخم مرغ: ۱ عدد
    پودر سوخاری: به مقدار لازم
    آب لیمو: نصف استکان
    پودر سیر و نمک و فلفل : مقداری
    طرز تهیه:
    [JUSTIFY]ابتدا ماهی را می شوریم، برای فیله کردن ماهی ابتدا سرماهی را جدا می کنیم و بعد از گوشه سمت چپ ماهی را برش می دهیم تا پایین واستخوان وسط ستون فقرات ماهی را جدا می کنیم. ماهی را به همراه نمک و فلفلو آبلیمو و پودر سیر مخلوط می کنیم و ۱ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم.[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]در ظرفی مناسب تخم مرغ را می شکنیم و حسابی با چنگال می زنیم و مجدد مقداری نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم ، ماهی مزه دار شدهرا ابتدا داخل پودر سوخاری سپس داخل تخم مرغ می زنیم و مجددا داخل پودرسوخاری می زنیم و در روغن داغ سرخ می کنیم.[/JUSTIFY]
    http://khoshaborang.blogfa.com/ سفره رنگین کمان

این ماهی فکر کنم ماهی ساردین هست..کوچولو ها....توشو از پیاز ریز شده و جعفری و ادویه گذاشته و توی ادر ذرت و بعد تخم مرغ ..گاشته و 1 ساعت استراحت داده توی یخچال بعد سرخ کرده
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    310
    پسند کرده
    2

Re: روشهای پخت انواع ماهــــــــــی

ماهی سوخاری در فر

این بار ماهی راژگو (راشکوه )بودش ... که بعد از ماهی سامون ماهی مورد علاقه ی من هستش.. البته ماهی سفید هم جای خودش رو داره
    اما به نظر من در ماهی های جنوب از زبیدی هم خوشمزه تره با اینکه کمی از زبیدی ارزونتره ... به این ماهی می گن آهوی دریا و غذاش فقط میگو هستش.. حتی خود ماهی فروش هم از این بیشتر از زبیدی که گرونترین ماهیه تعریف کرد و وقتی ازش پرسیدم پس چرا این ارزونتر از زبیدی هستش گفت فقط به این دلیل که زبیدی صادراتیه گرونتره...البته اون گفت هااا من نمی دونم درسته یا نه...

من همیشه وقتی بخوام شنیتسل مرغ ، ماهی یا بوقلمون یا حتی مرغ سوخاری تو فر درست کنم از این روش استفاده می کنم که عالیییی میشه و اصلا هم معلوم نیست سرخ نشده باور ندارید امتحان کنید ...

البته مارینه کردن هاش فرق می کنه :

برای ماهی این جوری عمل می کنم که تخم مرغ رو می زنم با نمک ، فلفل سیاه ، پودر سیر، دارچین ، زعفران مخلوط می کنم و بعد ماهی رو برای حدود 2 ساعت در این مخلوط مارینه می کنم (پوست ماهی رو حتماااا حتماااا برای این روش باید جدا کنید )

برای پودر سوخاریش هم بیسکوئیت ترد رو با کمی نمک چون خودش شوره ، کنجد ، پودر سیر و فلفل قرمز مخلوط می کنم.

کف ظرف رو کمی روغن زیتون می ریزم و ماهی ها رو می ذارم داخل ظرف بلافاصله تا ماهی ها رو گذاشتم هم زیر روش می کنم که هر دو طرف کمی چرب بشه بعد می ذارم تو فر

سیب زمینی رو هم که با نمک فلفل سیاه روغن زیتون و پودر سیر مخلوط کردم و در فر گذاشتم

نمی دونم به خاطر تازگیه ماهیش بود یا روش پختش اما واقعاااااااااااااااااااا خوشمزه شده بود ..

هان راستی این روش رو بار اول از شف طیبه عزیز برای مرغ سوخاری یاد گرفتم.. ممنون طیبه جون...
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

eli jun آواتار ها
    الهه.خ
    میزان امتیاز
    11
    پسند شده
    474
    پسند کرده
    755

ویترین مدال ها

Re: خوراك ماهي ادويه*دار

ماهی سوخاری که با زعفرون و آب لیمو و نمک و فلفل طعم دار شده بعد با سوخاری شده
    آري آغاز دوست داشتن است
    گرچه پايان راه نا پيداست
    من به پايان دگر نينديشم
    كه همين دوست داشتن زيباست

فروغ فرخزاد

صفحه 1 از 38 123411 ... آخرینآخرین
  • کارت پزشکی مهراز