نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1Likes

موضوع: مشکلات بهداشتی در کودکان

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 26
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

Re: مشکلات بهداشتی در کودکان

پسر من 2 سال و شش ماهشه.چند بار خواستم شروع کنم به آموزش دستشویی رفتن دیدم اصلا آمادگی نداره و نمی گه.
    منم اصرار نکردم.الان هم چون هوا سرده می خوام از بعد از عید که هوا کمی گرمتر شد شروع کنم.
    به نظرتون چطور شروع کنم که نتیجه بهتری بگیرم؟؟؟
    سوهی این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

Re: دانستنیهای نوزادان

نقل قول نوشته اصلی توسط غریب آشنا
    سلام دوستای عزیزم
    دخترم 10 روزه بدنیا اومده ولی هنوز نمی دونم لیاساشو با چی بشورم ؟ شما پودر شستشوی بچه سراغ دارید؟

سلام مامان جدید.... قدم نورسیده مبارک باشه.

عزیزم پودر صابون فیروز واسه ماشینهای اتوماتیک و نیمه توماتیک . صابون رختشویی فیروز واسه شستشوی دستی.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    96
    پسند کرده
    0

Re: مشکلات بهداشتی در کودکان

من از پودر فیروز و لعبت استفاده کردم ولی هر دوشون یه بوی خاصی میدادن اوایل میدیدم پسرم ناارومی میکنه سرفه میکنه بعد از 2 روزخودم هم گرفتار همون حالتا میشدم بعدش پودر نی نی شوما گرفتم خیلی هم راضیم از همون 20 روزگی پسرم تا الان که 3 سالش شده استفاده مکینم عالیه
    راز عشق ورزیدن به هر چیز درک این جمله است :
    شاید از دست برود

سوهی آواتار ها
    مامی سهیلا
    میزان امتیاز
    939
    پسند شده
    17625
    پسند کرده
    10802

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehraban madar نمایش پست ها
    پسر من 2 سال و شش ماهشه.چند بار خواستم شروع کنم به آموزش دستشویی رفتن دیدم اصلا آمادگی نداره و نمی گه.
    منم اصرار نکردم.الان هم چون هوا سرده می خوام از بعد از عید که هوا کمی گرمتر شد شروع کنم.
    به نظرتون چطور شروع کنم که نتیجه بهتری بگیرم؟؟؟
    خانومی ...تجربه ای که من داشتم چون 2 هفته است که پسرم دستشویی میره و تازه رفته تو 4 سالگی برات میگم.......اولا به فشارو حرف اطرافیان گوش نده و به امادگی کوچلوت نگاه کن که داره یا نه....چون من خواستم تو 3 سالگی یادش بدم که 2 بار با شکست مواجه شدم ......ولی طی این مدتی که پوشاک تنش بود مدام من و باباش بهش وعده جایزه ماشین خیلی بزرگ که دوست داشت براش میدادیم و براش تشویق میگردیم.....که خدا رو شکر 2 هفته بعد از تولد 4 سالگیش رفت دستشویی 3 روز طول کشید تا یاد بگیره .....بخاطر همین عجله نکن و طی این مدت تشویش کن و بگو که ما همه خانواده میریم دستشویی بعد بگو جایزه داره......وقتی هم که حموم میبری بگو بشین دستشویی کن و کم کم ذهنیت دستشویی رفتن رو براش یاد بده که اینجوری من خوب به نتیجه رسیدم....چون تو دخترم که بچه اولم بود بخاطر حرف اینو اون زودتر بازش کردم و نتیجه شب اداری و ناراحتی برای مادر و بیشتر از همه بچه داره ولی با کمک مامی سایت که عاشقشم و مامانها ی گلش که همه تجربیاتشونو نوشته بودند بچه دومم رو با روشهایی که بالا گفتم بردم دستشویی که خیلی برای من و پسرم لذت بخش و دوست داشتنی شد....امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم .....موفق باشی گلم....
    ویرایش توسط سوهی : ۱۳۹۲/۰۷/۱۷ در ساعت ۰۷:۱۸ بعد از ظهر

زری3260 آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    22
    سلام
    اینم تجربه منه، اما تمامی بچه ها مثل هم نیستن.اگه دیدین کودکتون مقاومت کرد بهش فشار نیارین.بزارین مثل بازی باشه،اونم خوشش میاد،ولی امان از روزی که بچه بفهمه میتونه با کاراش با روح وروانتون بازی کنه
    من بچه ام رو ازهشت ماهگی مثل بازی عادت دادم اول سه نوبت در روز ،یکی صبحها که از خواب بیدار میشد،یکی بعد از خوردن شیرش،ودیگری بعد باز کردن پوشکش اونو به حالت بغل کردن نشسته میگرفتم تا جیش کنه اول یک دقیقه، بعد یک هفته مدتش را زیادکردم،در ضمن براش آهنگ وشعر میخوندم
    بعد یک مدت که پیشرفتی نداشتم نا امید نشدم،دوباره شروع کردم،اگه کودکتون ناآرام شد بهش فشار نیارید،نزارید فکر کنه یک کار خسته کننده اس.همزمان بهش بگین تو داری جیش میکنی،آفرین....
    بعدش توی ده ماهگی کلمه جیش را یاد گرفت ،حالا ایندفعه اون با من بازی میکرد،چطوری...اینطور که در دقیقه 60بار میگفت جیش. خلاصه داشتم کفری میشدم،اما باکمی حوصله این مرحله هم گذشت...
    مرحله دوم خریدن یک لگن راحته.اول پسرم حتی حاضر نبود که روی اون بشینه،چه برسه به استفاده، خلاصه به هر ترفندی بود راضی شد که فعلا قاطی اسباب بازی هاش استفاده کنه.14ماهه بود با لگنش که به شکل صندلی بود بردم حمام واز اونجا بود که آموزشش را بطور جدی شروع شد با شعر وآواز کودکانه .بعد هم باید پوشک روز را کلا حذف کنیم،ولی اون را در سه زمان بعد غذا خوردن کنترل کنیم که اجابت مزاج کنه ،حالا که دوسال وشش ماهشه جیش وپیپی را با عرض معذرت میگه.و با نظارت من انجام میده.
    سعی کنید در این راه از شعر وآواز کودکانه استفاده کنید.تا خاطرات خوبی از دوره داشته باشین.
    ویرایش توسط زری3260 : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸ در ساعت ۰۲:۵۸ بعد از ظهر

maman tohid آواتار ها
    نادیا
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    529
    پسند کرده
    365
    سلام پسر من یک سالو نیمه که بود دستشویی رفتنو یاد گرفت ولی الان که سه سالو هفت ماهش شده میترسه بره همش باید دنبالش برم خستم کرده بعضی وقتا باهزار تا تشویق میره ولی بیشتر اوقات میگه میترسم دزد داره موندم چکار کنم لطفا راهنماییم کنین چطور عادتش بدم به تنهایی بره ممنون

*** صحرا 61 *** آواتار ها
    میزان امتیاز
    143
    پسند شده
    5634
    پسند کرده
    4234
    سلام تجربه خودمو می گم:دختر من دو سالش که شد اطرافیان می گفتن تو دو سالگی هم باید از پوشک بگیری هم اتاقشو جدا کنی.مساله دوم بماند.
    اما دو سالش که شد شروع کردم برا پوشک.ولی موفق نبودم.دکتر که رفتم گفت خیلی زود شروع کردی.اگر حالا با زور و تشویق و هر چیزی موفق هم بشی بعدا بچه دچار شب ادراری می شه.
    بعد گفت ماهیچه های مقعد و مجاری ادراری بچه تا سه سالگی هم ممکنه غبر اختیاری باشه.مخصوصا پسر بچه ها.بعد تو دو و نیم سال شروع کردم که بدون دغدغه موفق شدم و حالا اگر ساعت 12 شب بخوابه تا 12 ظهر فردا هم جیش نمی کنه.
    بنابراین عجله نکنید.این مورد هم مثل بقیه مراحل رشد روند خودشو طی می کنه.
    ولی با حساسیت نشون دادن و دعوا و حرص و جوش مساله بدتر می شه.
    GOD always has sth for you
    a key for every problem
    a light for every shadow
    and a plan for every tomarrow

*** صحرا 61 *** آواتار ها
    میزان امتیاز
    143
    پسند شده
    5634
    پسند کرده
    4234
    این مطالب رو هم از کتاب همه بچه ها تیز هوشند اگر..... یاد گرفتم.
    در سن یکسالگی او را با لگن آشنا کنید.
    هیچ دو کودکی کنترل ادرار را در یک سن بدست نمی آورند.هر گز نباید کودک را مجبور کنید روی لگن بنشیند.کودک تا دو نیم سالگی قادر است ادرار خود را تا 4 یا 5 ساعت نگه دارد.

کودک لذت می برد از اینکه ببیند مادرش نزدیک او بنشیند و مشغول چرب زبانی،بازی کردن،و رشوه دادن شود.

همیشه لگن در دسترس باشد و زمانی که روی لگن ادرار کرد او را تحسین کنید.بنابراین اشتیاق بیش از حد برای آموزش استفاده از لگن نداشته باشید.می توانید از شرت آموزشی استفاده کنید.

دخترها معمولا زودتر کنترل ادرار و مدفوع را به دست می آورند.

آموزش کنترل مدفوع قبل از آموزش کنترل ادرار صورت می گیرد.هر کدام از این موفقیتها را جداگانه تحسین کنید.

مهمترین قانون عدم اجبار؛عدم جار و جنجال.
    GOD always has sth for you
    a key for every problem
    a light for every shadow
    and a plan for every tomarrow

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین