نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree15Likes

موضوع: مشکلات رفتاری

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 117
صفحه 1 از 15 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    624
    پسند کرده
    294

مشکلات رفتاری

مهمترین و اصلی ترین بخش تربیت کودک اصلاح مشکلات رفتاری است، تربیت صحیح میتواند به شما کمک کند تا در اینده فرزندی مستقل و مسئول داشته باشیدو این امر زمانی موثر است که اعتماد و محبت و درک متقابل و برخورد صحیح وجود داشته باشد.
    مشاجره یا برقرای ارتباط با گروه همسالان،کج خلقی، دروغ گویی،استفاده از کلمات نامناسب،ناسازگاری و... میتواند مصداق های یک رفتار ناهنجار باشد.

کلمه هایت را بگذار برای بعد
    نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

Re: مشکلات رفتاری

نقل قول نوشته اصلی توسط بهناز(مامان نازنين)
    دوستان مشكل من اينه كه دختر دو سال و چهار ماهه من lخيلي دقت نمي كنه و اصلا گوش نمي ده به سختي بايد فكرشو متمركز كنم
    وقتي كار دستي انجام مي ديم حالت تهاجمي داره و از دستم مي قاپه و يا خرابش مي كنه و اصلا حرف رو خوب گوش نمي ده
    بهناز عزیزم

من فکر میکنم تو یه کم از دختر نازنین دو سال و چهار ماه ات زیاد توقع داری !

بعضی بچه ها کلا خمیر مایشون بازیگوشه و درست حسابی گوش نمیدن !

بعضی بچه ها تمرکزشون کمتر از بقیه است و طول میکشه تا بتونن متمرکز یک کار بشن

بعضی بچه ها تنوع طلب هستند و هر بازی روفقط چند ثانیه و چند دقییقه انجام میدهند

یک وقت هایی هم هست که تقصیر ماست !! مسائل رو اون طوری که خودمون میخوایم براشون توضیح میدیم و هیچ وقت از دریچه ی نگاه اونها به مسله نگاه نمیکنیم .

مثلا : مریمناز یک مدتی بود که اگگر اسم پازل می آمد جیغ و داد میکرد و اصلا دوستشون نداشت ! تو فکر میکنی من چه کردم ؟
    کوتاه اومدم و بی خیال پازل بازی کردنش شدم و یا به زور دادم دستش ؟؟

هیچ کدوم !!! پشت پازل ها آهن ربای تخت ** از این آهنرباهای پلاستیکی که کنده نمیشه و برای مگنت هم استفاده میشه ** چسباندم و بهش گفتم برو روی در یخچال امتحان کن ببین میچسبه یا نه !!

و جالا هر روز روی شوفاژ و یخچال و ماشین طر فشویی و هر جا که بچسبه میاد و پازلش رو درست میکنه و خیلی هم لذت میبره :)

شاید نازنین از نحوه ی کاردستی درست کردن خوشش نمیاد ... اون کاردستی ای که تو مهد کودک درست کرده بودو دیدم واااااااااااااااقعا عالی بود و عالی تر از اون این بود که با ذوق آورده بهت نشون میده پس معلومه کاردستی درست کردن رو دوست داره ... حالا ببین چطور دوست داره انجام بده

شاید هم هیچ کدوم از اینهایی که در تور من بوده نباشه و یک چیز تازه تر باشه :)
    گاهی دلم چقدر خنده میخواهد...

مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    624
    پسند کرده
    294

نقل قول نوشته اصلی توسط بهناز(مامان نازنين)
    دوستان مشكل من اينه كه دختر دو سال و چهار ماهه من lخيلي دقت نمي كنه و اصلا گوش نمي ده به سختي بايد فكرشو متمركز كنم
    وقتي كار دستي انجام مي ديم حالت تهاجمي داره و از دستم مي قاپه و يا خرابش مي كنه و اصلا حرف رو خوب گوش نمي ده
    بهناز عزیز دو سالگی یکی از حساس ترین مراحل زندگی کودک به شمار میرود..کودک در این سن ، منفی باف ، لجوج و سرسخت است. اگر مادر بخواهد با عجله لباس او را تنش کند، کودک فریاد می*زند: «خودم می*خواهم بپوشم» و اگر پدر به او بگوید: «لباست را بپوش» خواهد شنید که می*گوید: «می*خواهم مامان لباس تنم کند.» کودک دو و نیم ساله متلون است. اگر مادر به طرف او رود. بابا را می*طلبد و به عکس اگر بابا به طرفش برود، مامانش را می*خواهد. او در دنیایی از تضاد سیر می*کند. و این کلمات بر زبان او جاری است: «می*کنم .. نمی*کنم .. می*خواهم .. نمی*خواهم .. می*توانم .. نمی*توانم .. بله .. نه»

انتخابهای او چند تایی است و در هر دقیقه ، نوعی را می*پسندد، اگر انواع باشد همه را طالب است اگر جلوی او را نگیرند، ممکن است مدتها از یک سمت به سمت دیگر حرکت کند. اگر مادر به او بگوید: «مربا می*خواهی» می*گوید «نمی*خواهم» اما به محض اینکه مربا کنار گذاشته شود، او مربا می*خواهد. مشکل مادر برای تربیت او ، این است که باید حتی الامکان او را در مسیر یک طرفه قرار دهد. کارهای روزانه را خودتان انتخاب کنید و فرصت انتخاب به او ندهید. وقتی می*خواهید او را با خود به بیرون ببرید، در حالیکه از تفریح در بیرون برایش سخنرانی می*کنید لباس تنش کنید. اگر از او برای بیرون رفتن ، اجازه بخواهید، کلاهتان پس معرکه است. به هر قیمت که می*دانید از پرسشهایی که او باید چواب «نه» را ادا کند، پرهیز نمایید. به او زیاد فرصت انتخاب ندهید. اگر این فرصت را داشته باشد، مطمئن باشید که از فرصت خود راضی نیست.

در تمام دستورها، خواهش و تقاضاهایش تکبر و غرور زیاده از حدی دیده می*شود. لذا مادر باید به جای نشستن و غصه خوردن ، راه و روش تسلط بر فرزند را بیاموزد و این مطلب را همواره در نظر داشته باشد، سعی کند کودک حرفهای او را بدون چون و چرا بشنود و به عکس در مقابل کارهای بی*اهمیت تسلیم شود. مثلا «بگوید: البته ... بله قربان ... حتما»
    مادران باید به خاطر داشته باشند که کودک 5/2 ساله ممکن است. رفتارش با شما بسیار خوب یا بد باشد، اما او شما را بسیار دوست دارد و تمناهای زیادی از شما دارد. جالبترین استعدادهای خود را می خواهد به شما نشان دهد، و دوست ندارد آنها را حتی پدرش ببیند. اگر گاهی وقتها که شما را خیلی ناراحت و خسته کرده، فرصتی بدست آورده و قدری استراحت کنید تا با صبر و حوصله بیشتری به سوی او بازگردید.
    منبع: ماهنامه رشد

نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    624
    پسند کرده
    294

ضمن اینکه من نمیدونم دقیقا منظورت از بی دقتی چیه...مثلا چه کارهایی رو انجام میده یا انجام نمیده..
    حالت تهاجمی هم تا حدودی مربوط به سنش میشه...شما باید دقت داشته باشید هیچ چیزی رو به زور از کودک تون نگیرید...حتی برای گرفتن یه شکلات باهاش حرف بزنید و دلیل کارتون رو براش توضیح بدین...هر چند فکر کنید متوجه نمیشه...بی دلیل و با شتاب گرفتن یه شی از کودک باعث میشه اون هم این رفتار رو یاد بگیره و انجام بده

نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

[quote=bahar*][quote=
    مادران باید به خاطر داشته باشند که کودک 5/2 ساله ممکن است. رفتارش با شما بسیار خوب یا بد باشد، اما او شما را بسیار دوست دارد و تمناهای زیادی از شما دارد. جالبترین استعدادهای خود را می خواهد به شما نشان دهد، و دوست ندارد آنها را حتی پدرش ببیند. اگر گاهی وقتها که شما را خیلی ناراحت و خسته کرده، فرصتی بدست آورده و قدری استراحت کنید تا با صبر و حوصله بیشتری به سوی او بازگردید.
    منبع: ماهنامه رشد[/quote]

این پاراگراف خیلییییییییییییی خوب بود .
    گاهی دلم چقدر خنده میخواهد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

ممنون از شماها دوستان گل خیلی استفاده کردم و تصمیم گرفتم وقتی نازنین اون کاردستی مورد نظر منو خراب کرد با همونها همون لحظه یه کار جدید درست کنیم اینجوری هم خودم حرص نمی خورم و به نازی منتقل نمی کنم هم اینکه اتفاقا کار خوبیه و به رشد خلاقیت کمک می کنه
    ضمنا باید برم در مورد کودک کم دقت یه سری مقالات بخونم شاید اصلا نازنین اینجوری نباشه و من خیلی سخت گرقفتم
    خییلی منون وقت گذاشتین

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

بهناز جان اگه مقاله ای در این زمینه خوندید یا مطلبی پیدا کردید خوشحال می شم با ما هم در میون بگذارید چون من همچین احساسی رو گاها" در مورد آرتین دارم

مامانای مهربون ....من دلم می خواد آرتین اهل درس و مطالعه باشه و با عشق درس بخونه در آینده.....چون خودم دوست داشتم و نشد و آرتین توی خوانواده ی پدرش علاقه ی زیادب به درس ندارن میشه به من راهکارهایی بدید که توش علاقه به مطالعه رو بوجود بیارم....حس می کنم آرتین مثل اونهاست
    مثلا" من برای آرتین کتاب می خرم آرتین فقط دوست داره ورق بزنه و نگاهش کنه خیلی بد ورق می زنه و پاره می کنه
    یا میگه این کتاب رو بخون هنوز یه بیت شعر تموم نشده کتاب رو می کشه و میگه اینو بخون
    یا من می خونم حواسش اصلا" نیست....
    مگر نمی دانی بزرگ ترین دشمن آدمی فهم اوست؟ پس تا می توانی خر باش تا خوش باشی

اعظم
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام دختر من دو سالو هشت ماهشه به توصیه دوستان که مو قع گریه محلش ندم و کار خودمو بکنم اینکارو میکنم ولی تازگیها خیلی التماسم میکنه میاد با گریه قربون صدقم میره محلش نمیدم شروع میکنه با همون حالت دستامو بوس میکنه جلوی پام میفته میگه بغلم کن مامان نازنینم دوستت دارم ما با هم دوست بودییییم.... کلی قربون صدقه دیگه که خودم جیگرم براش کباب میشه ولی محلش نمیدم که ساکت بشه بعد بغلش کنم اون لحظه اگه هر کسی هم بره طرفش جیغ میزنه نمیزاره میگه فقط مامان مهربونمو میخام سر این موضوع کلی با همسری اختلاف پیدا کردیم دیگه هر شب تقریبا با هم قهر میکنیم میگه دوست ندارم بچه انقدر التماست میکنه محلش نمیدی ...
    دیگه نمیدونم چیکار کنم هر چقدر باباش میخاد نازشو بکشه قبول نمیکنه بیشتر داد و فریاد میکنه طوری که بهش میگه تو برو بیرون حرفاش هم خیلی گنده تر از قدشه تو گریه به من میگه برم تو خیابون ماشین منو بزنه دیگه نی نی نداشته باشی...؟

صفحه 1 از 15 123411 ... آخرینآخرین