نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1Likes

موضوع: مشکلات شبانگاهی در کودکان

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 24
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    bahar* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    624
    پسند کرده
    294

مشکلات شبانگاهی در کودکان

بعضی از بچه ها مدام برای به رختخواب رفتن بهونه میارن..از پدر و مادر جدا نمیشن و توی اتاق خودشون نمیخوابن...بعضی ها عادت دارن شبها هنوز شیشه بخورن..یا نیمه شب از خواب بیدار میشن..شما هم با فرزندتون این مشکلات رو دارید؟

کلمه هایت را بگذار برای بعد
    نگاهم که می کنی
    می فهمم چه می گویی

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

Re: مهارت های مادری ( مادر کافی باشیم)

سلام دوستان
    پسرهای من بهمن 4 سال شون تمام می شود ... ولی هر کاری که می کنه ام نمی تونم اتاق خوابشون رو جدا کنه ام ... اولش با کلی ذوق و شوق که بزرگ شده اند می روند توی اتاق بعد از تاریکی می ترسند و می آیند بیرون ... مشکلی بعدی من اینکه پسرهای من در طول شب حداقل یکبار بلند می شوند و دستشویی دارند و نمی توانند به تنهای بروند دستشویی چون گیچ خوابند باید مراقبشان بود ... برای همین اصلا از کنار ما جایی دیگر نمی خوابند ... لطفا من رو راهنمایی کنید که با توجه به اینکه 4 سال شون تمام می شود و خودتون هم می دونید که بچه های امروزی خیلی باهوش اند و دیگه نمی شه پیش ما بخوابند لطفا کمکم کنید ...
    [HIGHLIGHT=#ffffff]شاید این جمعه بیاید... شاید .... برای تعجیل در فرجش .... صلوات[/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    139
    پسند کرده
    0

زهرا جون من که یه قل بیشتر نداشتم :))) ولی تجربه خودمو میگم شاید به دردت بخوره ... من واسه جدا کردن دخترم .. برای مدتی اول خوم و همسرم رو واسه خواب منتقل کردم به اتاق دخترم یه دو سه هفته اون تو تخت خودش میخوابید من و باباش هم جا میانداختم کنارش پایین تخت میخوابیدیم بعد یه مدت که به فضای اتاقش عادت کرد ... ما جامونو جدا کردیم البته من میاومدم قصه میگفتم براش خوابش که میبرد من میرفتم ... مزیتش این بود که محیط اتاقش رو تو شرایط آروم و بدون دغدغه پذیرفت ...
    آنکه زیبا سخن میگوید کسی است که زیباتر هم می اندیشد ....

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

سلام به مامان گلی ها
    مامان دوقلوها از سن 3.5 سالگی به بعد قوه تخیل در بچه ها شکل می گیره و بسته به میزان تأثیرپذیری اونها از محیط اطرافشون این قوه در بچه های مختلف قوت و ضعف داره. یک مقدار به کارتون ها و فیلم هایی که می بینن توجه کنید و مواظب باشید صحنه های تخیلی و فیلم های ترسناک ( مخصوصاً اگر این ترس در تاریکی به وجود می آد) را نبینند.
    در زمانی که هوا تاریک می شه با دوقلوها به اتاقشون برین و بازی کنید . بعد چراغ رو خاموش کنید و در اتاق تاریک بازی کنید( مثلاً در اتاق روشن از اونها بخواین به وسایل اتاق دقت کنن و چراغ رو خاموش کنید و بعضی وسایل رو جابجا کنید تا وقتی چراغ روشن شد حدس بزنن جای چه چیزهایی عوض شده ) به این طریق سعی کنین اونها به اتاقشون در تاریکی خو بگیرند.
    در خصوص دستشویی شبانه هم از اونها بخواین وقتی بلند شدند شما رو صدا کنن .
    شما در این سن می تونین برای بچه ها از روش کارت های شبانه هم استفاده کنید. برای هر کدومشون سه کارت برای خواب شب در نظر بگیرید و این سه کارت رو تعریف کنید ( مثلاً اولی برای اینکه تو اتاقت بخوابی ، دومی برای اینکه وقتی در شب بیدار می شی از اتاقتون بیرون نیای ، سومی برای اینکه مثلاً خودت بری دستشویی ) . البته این تعاریف به شرایط شما و بچه ها بر می گرده. اگر در طول شب هر کدام از اتفاقات تعریفی شما پیش اومد اون کارت رو می گیرید ، اگر هم پیش نیومد که اون کارت پیش بچه ها می مونه و با سنجیدن شرایط تعریف می کنید که اگر تعداد کارت ها بچه ها به تعداد مشخصی رسید یه هدیه می گیرند یا به جایی که دوست دارن می برینشون و ... . و در مرور زمان می تونید تعداد کارت ها رو زیاد تر کنید و وقتی مشکل حل شد با اختصاص یه هدیه ویژه به اونها این موفقیتشون رو جشن بگیرین.
    [HIGHLIGHT=#f2dcdb]خدا مهربونی کرد تو رو سپرد دست خودم ، دستات رو گرفتم و فهمیدم عاشقت شدم.[/HIGHLIGHT]

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2896
    پسند کرده
    1062

Re: مشکلات شبانگاهی در کودکان

دختر من دوسال و يه ماهشه.وقتي از شير گرفتمش شبها عادت داشت از خواب پا ميشد و تا صبح نق ميزد و روي پام تكونش ميدادم.تا اينكه ديدم نه نميشه بعد از مدتي تصميم گرفتم برم تو جاي خودم شبها بخوام و وقتي بعد از كمي نق نق سراغم ميومد ميگفتم دخترم برو بخواب مامان هم تو جاش خوابه.و ميبردم تو اتاقش و با قربون صدقه ميخوابوندمش.بعد از دو سه روز خوب شد.كم محلي با محبت چاره كار بود!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

دختر من الان 15 ماهه اس هر شب درست ساعت 3 بیدار میشه شیرش میدم میخوابهو نمیدونم بعد اینکه از شیر گرفتمش چیکار میکنم

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2896
    پسند کرده
    1062

نقل قول نوشته اصلی توسط آریستا
    دختر من الان 15 ماهه اس هر شب درست ساعت 3 بیدار میشه شیرش میدم میخوابهو نمیدونم بعد اینکه از شیر گرفتمش چیکار میکنم
    هيچي همين كاري كه من كردم!!!
    دختر من هم ساعت 4 يا 4.5 بيدار ميشد!!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

نگران از شیر گرفتن نباش ... بچه ها به همه چیز زود عادت میکنند نهایتش دو هفته نقاهت داره
    گاهی دلم چقدر خنده میخواهد...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین