نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree22Likes

موضوع: روشهای اصلی تربیت

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 13
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 1. #1
  مدیر انجمن
  bahar* آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۱۱
  نوشته ها
  894
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  624
  پسند کرده
  294

  روشهای اصلی تربیت  کلمه هایت را بگذار برای بعد
  نگاهم که می کنی
  می فهمم چه می گویی


 2. #2
  مدیر انجمن
  bahar* آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۱۱
  نوشته ها
  894
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  624
  پسند کرده
  294

  روشهای اصلی تربیت

  تا به حال با خودتون فکر کردین چه جوری باید فرزندتون رو تشویق یا تنبیه کنید؟ برای تغییر رفتار در کودکان از چه روشهای صحیح تربیتی باید استفاده کرد؟ چه زمانی باید پاداش بدیم؟ چطور باید از تنبیه استفاده کنیم؟
  توی این تاپیک سعی میکنیم روشهای اصلی و صحیح تربیتی رو با هم یاد بگیریم


  کلمه هایت را بگذار برای بعد
  نگاهم که می کنی
  می فهمم چه می گویی


 3. #3
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۰۷/۲۵
  نوشته ها
  454
  میزان امتیاز
  4
  پسند شده
  237
  پسند کرده
  8

  Re: روشهای اصلی تربیت

  عشق ورزیدن شرط اساسی تربیت

  اغلب مادران به علت ترس از وابسته شدن كودك سعی می كنند نیاز های كودك را با كمی تاخیر برآورده كنند درحالیكه خواسته های كودك تا یك سالگی باید بی قید و شرط بر آورده شود.

  مادران به محض گریه نوزاد باید به سمت او بروند، او را نوازش كنند و با آرامش، علت گریه نوزاد را بررسی كنند.
  معمولا كودكان در حدود سنین یك سالگی، خیلی به مادر خود وابسته هستند كه این امر به علت پدیده ای به نام اضطراب جدایی است؛ این پدیده در حدود سنین 12 تا 18 ماهگی در ذهن كودك شكل می گیرد و كودك فكر می كند كه رفتن مادرش، بی بازگشت است در نتیجه كودك دچار اضطراب و بی قرار می شود.

  و بهتر است مادران پس از پایان سن یك سالگی كودك به تدریج اما با علاقه و محبت، از فرزند خود فاصله بگیرند.
  فندقی و ayshe این نوشته را پسندیده.
  بهترین چیز رسیدن به نگاهی است که از حادثه عشق تر است

 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  نوشته ها
  374
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  155
  پسند کرده
  0

  Re: روشهای اصلی تربیت

  دوستان عزیزم حتما حتما متن رو کامل بخونید . باور کنید ارزشش رو داره ... بیاین با هم فکری و با استفاده از تجربیات همدیگه بچه های خوب و سالمی تربیت کنیم ....

  نشانه های کودک لوس

  نشانه های کودک لوس
  کودک لوس چنین نشانه هایی دارد:
  1. توقع توجه بیش از حد:
  کودک لوس انتظار دارد (به ویژه در حضور دیگران) بیش از حد به او توجه شود. بکوشید زمانی که در این اندیشه نیست، بیشتر به او توجه کنید تا نیاز عاطفی اش برآورده شود؛ اما زمانی که انتظار توجه دارد، به او بی توجهی کنید.
  2. درخواستهای غیر منطقی و افراطی:
  او دائم درخواست دارد و توجه نمی کند که امکان پاسخگوئی برای شما وجود دارد یا نه؛ بدین جهت، گاهی هنگام آشپزی و زمان فعالیت های دیگر شما، خواسته ای را مطرح می کند و بر آن اصرار می ورزد. در چنین مواقعی از روش سوزن گرامافون گیر کرده استفاده کنید؛ یعنی یک جمله (وقتی کارم تموم شد ) را بعد از هر بار تقاضای او تکرار کنید. توجه داشته با شید که تسلیم گریه و قشقرق او نشوید.
  3. بد خلقی و ناله برای هر چیز:
  کودک لوس برای رسیدن به خواسته هایش بد خلقی و ناله می کند، در چنین موقعیتی، برای سنین پایین (زیرشش سال) از روش "حواس پرت کردن" استفاده کنید و برای سنین بالاتر استدلال بیاورید و اگر نپذیرفت از اصل خاموشی استفاده کنید.
  روش حواس پرت کردن:
  روش حواس پرت کردن، بیشتر مربوط به خردسالی است؛ البته در کودکان با هوش بهر بالا به سختی می توان از این روش استفاده کرد.
  برای استفاده از این شیوه، باید از علاقه مندیهای فرزند خود آگاه باشید. برخی کودکان به خوردنی، برخی به بازی و برخی به اسباب بازی، عده ای به شعر خواندن والدین و ... علاقه دارند. با شناخت اشیاء مورد علاقه فرزند خود می توانید از آن ها استفاده و حواس او را هنگام بدرفتاری و گریه و قشقرق پرت کنید.

  4. حرکات بدنی خاص:
  کودک لوس انگشتانش را به هم می بافد، لبهایش را به هم غنچه میکند و صدایش را می کشد. همین که نشانه های آغاز این گونه حرکات بدنی را مشاهده کردید، فعالیت مثبتی مانند خواندن سرود، شعر یا آیه و روایتی را که آموخته است جایگزین کنید.
  سوال : چه کنیم تا فرزندمان لوس نشود؟
  پاسخ : زیاده روی در محبت و بازی با کودک و توجه دائم به او سبب لوس شدن او می شود. بنابراین در این گونه رفتارها اعتدال داشته باشید؛ البته دو ماه اول زندگی کودک استثنا می شود و در این زمان باید به طور کامل به او توجه کنید و نیازهایش را برآورید.
  برخی والدین از ترس لوس شدن فرزند، به او کمتر توجه می کنند و نیازهایش را برآورده نمی کنند و یا محبت قلبی خود را بروز نمی دهند، که درست نیست.
  در آغوش کشیدن کودک، پاسخ به گریه او، بوسیدن، توجه و حتی نازکشی اگر در آن ها زیاده روی نشود، نه تنها کودک را لوس نمی کند، بلکه باعث رضایت خاطر، شادابی، سلامت روحی و خودباوری او می شود.
  **negarin**, مامان غزل, فندقی و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
  [HIGHLIGHT=#ccc1d9]فرصت ناراحت کردن دیگران در هر روز صدها بار به دست می آید و فرصت خوشحال کردن در هر سال، یک بار
  [/HIGHLIGHT]

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
  نوشته ها
  374
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  155
  پسند کرده
  0

  Re: روشهای اصلی تربیت

  مهارتی که کودک قبل از شروع سال تحصیلی باید یاد بگیرد

  دستشویی رفتن:

  بچه ها نمی توانند و نباید دستشویی خود را نگه دارند. با وجود این معمولا میبینیم کوچولو دوست دارد فقط در دستشویی خانه خودشان کارش را بکند و از دستشویی مدرسه می ترسد. بنابراین حتی قبل از شروع مدرسه نکات کلی و بهداشتی را که باید در دستشویی عمومی مدرسه رعایت کند، به او یاد دهید. حتی می توانید یک روز قبل از شروع سال تحصیلی از اولیای مدرسه اجازه بگیرید و فرزندتان را آنجا ببرید. یادتان باشد بگویید که این دستشویی به تمیزی دستشویی خانه نیست، اما تحملش تنها چند دقیقه است.

  عادت کردن به محیط جدید:

  به او بگویید همه بچه ها اندازه او میدانند و محیط مدرسه برای همه آنها به اندازه تو خجالت آور و پر استرس است.اگر چند تا از بچه ها از قبل یکدیگر را میشناسند، دلیلی ندارد احساس غربت کند. خودش به همکلاسیها سلام کند، اسمشان را بپرسد، در مورد علایق مشترک، اسم آشنایان و... بپرسد و بگوید. به او یاد بدهید که اگر یکی از همکلاسیها پیشنهاد دوستی اش را ردکرد، ناراحت نشود. محیط کلاس برای گوش سپردن به معلم و تعاملات هنگام یادگیری است. دوستیها برای زنگ تفریح است که آن موقع هم اگر شاگرد خوب، زرنگ و پرتوانی باشد، همه دوست دارند بیایند با او دوست شوند.

  رفتار در مسیر خانه تا مدرسه:

  یک: اگر برای فرزندتان سرویس گرفته اید: یادش بدهید که در مینیبوس یا سواری دست و سرش را از ماشین بیرون نکند و داد و بیداد راه نیندازد که حواس راننده پرت شود. آشغال بیرون پرت نکند. اگر هم مدرسه ای هایش کار زشتی را انجام میدهند و امتناع او را مسخره میکنند، از آنها تقلید نکند. اگر ممکن است راننده را پیدا کنید و فرزندتان را با او آ شنا کنید. از راننده بخواهید فرزندتان را جایی پیاده کندکه مجبور نباشد از خیابان اصلی رد شود. به او بگویید جلوی مدرسه حواسش به خیابان باشد و حین بازی با بچه ها جلوی ماشین های در حال تردد نپرد.

  دو: اگر فرزندتان خودش باید به مدرسه برود: حتما چند بار مسیر رفت و برگشت را با او بروید تا با شروع سال تحصیلی مشکلی نداشته باشد. بسیاری از والدین یا خودشان دنبال فرزندشان میروند یا برای او سرویس میگیرند . فرزندتان را از لحاظ روحی آماده کنید تا بابت این موضوع احساس بی پناهی نکند. بگویید ما به تو و توانایی هایت اطمینان داریم. می دانیم میتوانی مراقب خودت باشی. حتما مسیر ها و خیابان های پرتردد را برای عبور او انتخاب کنید. سوار شدن به اتوبوس یا مترو را یادش دهید. او سواد ندارد و نمی تواند روی وسایل نقلیه را بخواند. بگویید با رسیدن اتوبوس سریع از راننده مقصد را بپرسد. موارد خطر را یادش دهید و بگویید اگر مشکلی برایش پیش آمد، چطور فرار کند یا عامل مشکل را بزند یا گاز بگیرد. کلید منزل را هم جایی از کیفش بگذارید که فقط خودش بداند.

  غذا خوردن در مدرسه:

  از همین ابتدا فرزندتان را به خوردن خوراکی های سالم عادت دهید. دلیلی ندارد تمام خوراکی های رنگارنگ سوپر را در کیف فرزندتان بگذارید. به فرزندتان هم بیاموزید پاستیل، کیک، شکلات، بستنی، چیپس، پفک، اسنک و... هیچ سودی برای او ندارند. اگر لازم است با هم بنشینید پای کامپیو تر و مقالات را جستجو کنید و به زبان ساده و شیرین تغذیه سالم را یادش دهید. به علاوه، این خوراکی ها لابه لای دندان ها می مانند و سبب خرابی آنها می شوند. میوه های سفت که پوستشان راحت جدا می شود یا باید آنها را گاز زد (به جای آبمیوه پاکتی)، نان، پنیر و گردو (گوجه را تکه نکنید زیرا آب زیادی دارد و تا زمانی که فرزندتان آن را بخورد خراب می شود)، مغز ها، پاکت شیر کوچک (به جای شیر کاکائو)، خرما، حلوا، کلوچه و... به او بدهید. مضرات هله هوله ها را به او بیاموزید تا اگر همکلاسی هایش خوراکیهای او را مسخره کردند بتواند جواب آنها را بدهد.
  مامان غزل و فندقی این نوشته را پسندیده.
  [HIGHLIGHT=#ccc1d9]فرصت ناراحت کردن دیگران در هر روز صدها بار به دست می آید و فرصت خوشحال کردن در هر سال، یک بار
  [/HIGHLIGHT]

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۱/۰۳/۰۴
  نوشته ها
  8
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: روشهای اصلی تربیت

  سلام دوستان
  به نظرتون تو کارگاه مادر و کودک چه اموزشهایی باید باشه ؟

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  mamansana آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
  محل سکونت
  زنجان
  نوشته ها
  4
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  2
  پسند کرده
  7
  سلام خسته نباشید من همیشه دنبال جایی می گشتم تا از تجربه مادرای دیگه در رابطه با بچه های خجالتی و افزایش اعتماد به نفس در اینجور بچه ها استفاده کنم.سایتهای مختلفی رو هم سرچ کردم اما نتیجه نگرفتم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
  مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم
  هوا داران کویش را چو جان خویشتن دارم


 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  سمیرا59 آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۲/۰۷/۰۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  322
  میزان امتیاز
  9
  پسند شده
  2768
  پسند کرده
  1559
  دوست عزیز کوچولوتون چند سالشه؟
  زیباترین لباسی که زن را میتواند بپوشاند اغوش مردیست که دوستش دارد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما