نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree22Likes

موضوع: روشهای اصلی تربیت

نمایش نتایج: از 9 به 13 از 13
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    nazanin88 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    190
    پسند کرده
    284
    سلام. من یه دختر 4 ساله دارم. خیلی برام مهمه که اعتماد به نفس بالا وتوانایی نه گفتن داشته باشه .اما واقعا نمی دونم باید چی کارکنم. اگر ممکنه راهنماییم کنین.

فندقی آواتار ها
    PANI
    میزان امتیاز
    48
    پسند شده
    3326
    پسند کرده
    2301
    فاکتور های اصلی افزایش اعتماد به نفس در کودکان

1.بي قيد و شرط عشق بورزيد

2.توجه كنيد

3.از ريسك كردن*هاي سالم استقبال كنيد

4.اجازه بدهيد اشتباه كند

5.از اتفاقات مثبت تجليل كنيد

6.خوب گوش كنيد

7.از مقايسه اجتناب كنيد

8.احساس همدردي كنيد

9.تشويق كنيد

10.محدوديت*ها را يادش بدهيد
    nazanin88, ماناسهیل و sohei59 این نوشته را پسندیده.
    تصور کنيد اگر قرار بود هر کس به اندازه دانش خود حرف بزند چه سکوتي بر دنيا حاکم مي*شد. (ناپلئون بناپارت)

فندقی آواتار ها
    PANI
    میزان امتیاز
    48
    پسند شده
    3326
    پسند کرده
    2301
    [b]به این توصیه ها توجه کنید:

۱) مودب بودن را در خانه خود تمرین کنید. کودک با مشاهده رفتارهای مودبانه شما بیشتر از نصایح تان می آموزد. یک کودک از آنچه می بیند و می شنود الگو می گیرد. اگر اعضای خانواده نسبت به یکدیگر مودبانه رفتار کنند کودک به راحتی این مسئله را یاد می گیرد. دراین صورت او متوجه می شود که مودب بودن نوعی احترام گذاشتن به دیگران است. وظیفه شما این است که به کودکان اهمیت احترام گذاشتن به دیگران را بیاموزید.

۲) نسبت به فرزندتان مودب باشید. وقتی کودکتان به شما چیزی می دهد از او تشکر کنید و هر زمان که از او می خواهید کاری انجام دهد از واژه «لطفا» استفاده نمائید.

گفتن واژه های «متشکرم» و «لطفا» را از همان سنین پایین با کودک تمرین کنید تا این روش برای او جا بیفتد.

۳) طریقه درست تلفن زدن را به کودک خود بیاموزید. به او شیوه پاسخ دادن به تلفن، پیغام گرفتن و پایان دادن به مکالمه را بیاموزید. در استفاده صحیح از تلفن همراه، الگوی مناسبی برای کودکتان باشید. به او بیاموزید زمانی که دیگران می خواهند تلویزیون تماشا کنند و یا شام بخورند نباید با تلفن همراه صحبت کند.

۴) به کودک خود یاد دهید به مردم کمک کند، مثل بازکردن در برای دیگران، برداشتن چیزی که بر زمین افتاد و نوشتن نامه تشکر آمیز. اگر اعضای خانواده هر روز به تمرین مودب بودن بپردازند کودک نیز ادب را خواهد آموخت. یادتان باشد کودکان از الگوهای خود درس های زیادی می آموزند[/b].
    منبع:روزنامه کیهان
    mahi59, nazanin88 و ماناسهیل این نوشته را پسندیده.
    تصور کنيد اگر قرار بود هر کس به اندازه دانش خود حرف بزند چه سکوتي بر دنيا حاکم مي*شد. (ناپلئون بناپارت)

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    707
    پسند شده
    49969
    پسند کرده
    12236

ویترین مدال ها

وقتی این همه دختر خانم دور و برم میبینم که فقط و فقط سرشون تو کتاب و درس بوده و هیچی از خونه داری و آشپزی نمیدونن خیلی دلم میسوزه .هرچند که برای خیلی هاشون دونستن این امور افت کلاس محسوب میشه . چند وقت پیش دخترای فامیل دور هم جمع بودند و داشتن تعریف میکردند که هیچ کدوم آشپزی بلد نیستن و حوصلشو ندارند هیچ کدوم از خیاطی یا بافتنی و کارهای هنری خوششون نمیاد ! چنان با اعتماد به نفس تعریف میکردند که انگار آشپزی بلد نبودن مایه افتخار و هنره . من دلم نمیخواد دخترم طوری بار بیاد که بلد نباشه یه پلوی ساده درست کنه متاسفانه الان مادرها خیلی جور بچه ها رو میکشن و اصلا بهشون مسئولیت نمیدن .به خدا خودم شاهد بودم مادر با سینی صبحانه ساعت 11 میره بالای سر دختر 26 ساله ! خب این دختر میخواد تو زندگی مشترک چه کار کنه آخه ؟؟ ؟؟؟
    .............

shimakhoshdel, *samir*, ... رضوان ... و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

مامان غزل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    4
    میزان امتیاز
    1379
    پسند شده
    59942
    پسند کرده
    66565

ویترین مدال ها

▪️اجازه دهید فرزندتان خانه را زیر* و رو کند...

از حدود ۹ ماهگی به بعد کودکان دست به*کار می*شوند که خانه را به*هم بریزند و والدینشان را از این کار حسابی عصبانی کنند.
    یکی از دلایلی که کوچولوهای خانه دست به چنین کارهایی می*زنند بی*حوصله شدن آنها است، آنها معمولا از روی بیکاری به وسایل خانه رو می*آورند.

اما خبر* خوش اینجاست که کودکان کنجاوتر در آینده افرادی موفق*تر می*شوند.
    به همین دلیل روانشناسان به والدین توصیه می*کنند خیلی کودکان را از این کار منع نکنند و حداقل اجازه دهند آنها در اتاق خودشان ریخت*و*پاش کنند، چراكه به*هم* ریختن وسایل موجب می*شود اعصاب کودک آرامش بگیرد و حتی سیستم ایمنی آنها تقویت شود.
    جالب اینجاست که به*هم ریختن وسایل موجب ترشح هورمونی در کودکان می*شود که رشد آنها را دو برابر می*کند.
    sohei59 این نوشته را پسندیده.
    امام علی علیه السّلام فرمودند:
    اَلسُّكُوتُ عَلَى الأحمَقِ أفضَلُ جَوابِهِ
    _
    برای دیدن کلیپهای آموزشی کاردستیهام به اینستگرامم سر بزنید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12