نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree232Likes

موضوع: جهانگردی - ترکیه

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 269
صفحه 2 از 34 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

Re: جهانگردی - ترکیه

قونیه

طرح اولیه قونیه و مناطق اطرافش قبل از عصر مدنیت به وجود آمده است. در این عصر فرهنگهای نیئولیتک – کالکولیتک و اول عصر برنز دیده می*شود. در این دوران محل اقامت باستانی*ها (تپه*ای*ها) در داخل مرزهای استان قونیه بوده است. شهر قونیه در زمان عثمانی*ها از همان ارزش و اعتبار بهره*مند بوده است. در دوران جمهوری قونیه با سرعت گسترش یافت و با آثار تاریخی مثل موزة طبیعی مثل موزه نگهداری شده است. پدر مولانا جلال*الدین (سلطان العلماء) از طرف سلطان سلجوقی به بهاءالدین ولد در سال ۱۲۷۴ یک باغچه هدیه شده و این تربت در سال ۱۳۹۶ با مناره*ای از چینی روکشی شده است. این جا که به عنوان تربه مولانا جلال*الدین شناخته شده بود در سال ۱٩٣٨ به عنوان موزة مولانا بازسازی شد. در آن درگاهی که مولانا در آن مزارش است به عنوان پناهگاه استفاده می*شده است که اثرهانی مربوط به زمان مولانا، سازهای موسیقی، نمونه*های خط و قالی به نمایش گذاشته شده است.

منبع: پرشیا تراول مارت persiatravelmart.com
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

من برای ماه عسل سال 87 سفری به کوش آداسی داشتم. اگر کسی از دوستان سوالی داشت و تونستم خوشحال میشم کمک کنم.
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

مراکز خرید استامبول

استانبول جواهر

مرکز خرید جواهر دومین مرکز خرید اروپا بعد از مرکز خرید فروم استانبول و هفتمین مرکز خرید جهان، که در سال 2005 تاسیس شد این مرکز توسط هلدینگ جواهر ساخته شد و سهام آن به یک شرکت انگلیسی با مالکان کویتی واگذار گردید.
    طراحی مجتمع تجاری - تفریحی جواهر توسط شرکت طراحی و معماری امریکایی مینورو انجام گرفته است. جهت طراحی این مجتمع تجاری و تفریحی عظیم، 17 شرکت بزرگ طراحی – معماری شرکت کرده بودند که شرکت امریکایی مینورو برنده طراحی این پروژه شد.

این مجتمع که به عنوان دومین مرکز خرید اروپا میباشد در 6 طبقه ساخته شده و 303 واحد تجاری را در خود جای داده است. این مجتمع مجموعه ای از مغازه ها با مارکهای معتبر و متنوع، انواع رستورانها، سینماها و مراکز بزرگ تفریحی برای گروههای مختلف سنی را در خود جای داده است، در ضمن پارکینگ این مجتمع ظرفیت پذیرش 2500 اتومبیل را داراست.

مرکز تفریحی آتلانتیس با 58 هزار متر مربع محیط مسقف، مجتمع تجاری جواهر را به عنوان اولین مرکز خرید دارای مرکز تفریحی برای گروههای سنی مختلف آورده است. مدیران مرکز تفریحی آتلانتیس همواره سعی در ارتقاء کیفیت ، متنوع نمودن و تجهیز این مرکز به جدید ترین وسایل تفریحی را دارند، ساعات کار این مرکز تفریحی از 11 صبح تا 22 شب میباشد.

در طبقه اول مرکز خرید، فروشگاههای مربوط به وسایل خانگی، صوتی – تصویری و لوازم دیجیتال قرار دارند از جمله میتوان به فروشگاههای سونی ، بوش، سامسونگ و غیره اشاره نمود.

در طبقه دوم، فروشگاههای مربوط به پوشاک قرار دارند، از جمله فروشگاههای موجود در این طبقه میتوان به کتان، ال سی واکی، پانچو، وینماکس و .... اشاره کرد.

در طبقه سوم نیز همانند طبقه دوم فروشگاههای پوشاک قرار دارند، از جمله مارکهای مستقر در این طبقه میتوان به زارا، پولو، واککو و رامسی و غیره ...اشاره کرد.

در طبقه چهارم این مرکز خرید، مغازه های ساعت فروشی، عینک فروشی ، کفش فروشی و لباس فروشی ها با مارکهای متنوع و معتبر جهانی و ترک مستقرند.

طبقه پنجم مخصوص تغذیه بوده و رستورانهای متنوع با مارکهای متنوع در این طبقه آماده پذیرایی و ارائه خدمات می باشند. در این طبقه انواع غذا های ترک و انواع فست فودها، رستورانهای چینی و غیره مشغول ارائه خدمات می باشند.

طبقه ششم نیز از رستورانها و کافه تریاهای مختلف با محیطی آرامتر نثبت به طبقه پنجم تشکیل شده که خدمات با کیفیت بالا را در محیطی لوکس تر ارائه می دهند.

فروم استانبول

بزرگترین مرکز خرید و فروش استانبول است .از آنجا که بیشتر ایرانیان در آکسارای و یا تقسیم ساکنند این مرکز خرید یکی از نزدیکترین مراکز خرید و فروش از جهت دسترسی است بطوریکه متروی آکسارای به فرودگاه آتاترک از کنار فروم میگذرد ، ایستگاه فوق بنام کجاتپه و فروم شناخته میشود.

قیمت البسه در این مرکز مناسب است و تمامی برندهای معتبر دنیا در اینجا موجودند،در طبقه سوم نیز انواع غذا های ترک و انواع فست فودها، رستورانها فعالیت دارند.

پارک ژوراسیک دایناسورها و پارک یخی ، شهر بازی و گیم نت از تفریحات این مرکز است.

در طرف شمال مجتمع فروشگاه معروف ایکه آ که بزرگترین مرکز فروش مبل و تخت خواب و لوازم خانه است قرار دارد ،گردش در این مکان به ساعتها زمان نیاز دارد.

پارکینگ این مجتمع ظرفیت پذیرش 3000 اتومبیل را داراست.

یکی از بزگترین سینماهای استانبول با ظرفیت 2450 نفر اینجا واقع است.

فازهای 3و4 این مرکز در حال اتمام است و بزودی این مرکز بعنوان بزگترین مرکزخرید و فروش اروپا گوی سبقت را از رقبای فرانسوی خواهد ربود.

منبع: trtrip.com
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

یکی از مکانهای دیدن استانبول دلماباغچه هست
    تا اونجا که من می دونم دوشنبه و 5 شنبه تعطیله
    دسترسی بهش با تراموا راحته،باید ایستگاه کاباتاش پیاده بشید که آخرین ایستگاه ترامواس

کاخ دلماباغچه Dolmabahce

كاخ دلما باغچه كه در قرن 19 به دستور سلطان عبدالمجيد اول ساخته شده است جبهه اي به طول 600 متر در كنار ساحل تنگه در سمت اروپايي دارد . كاخ دلما باغچه تركيبي از هنر اروپايي بوده و در بين سالهاي 1856-1843 ساخته شده است . كاخ دلما باغچه 3 طبقه و بصورت قرينه است . اين كاخ داراي 285 اتاق و 43 سالن مي باشد. كاخ ساحلي به طول 600 متر در كنار تنگه دارد. از طرف خشكي نيز داراي 2 درب كه يكي از آنها داراي تزئينات فراوان است مي باشد. در وسط اين كاخ ساحل كه باغچه اي تميز و زيبا آن را احاطه كرده يك سالن مراسم و باله كه از ساير قسمتها مرتفع تر است ديده ميشود. لوستر بسيار عظيم كريستالي با 750 لامپ با وزني حدود 5/4 تن كه سالن استقبال بزرگ با 56 ستون را روشن مي كند همه را به تعجب وا ميدارد. مدخل ورودي كاخ بعنوان سالن مقدمات سلطان و بال ديگر سالن مراسم نيز بعنوان حرم مورد استفاده قرار گرفته است . دكوراسيون داخلي ، مبلمان ، پرده ها ، قالي هاي ابريشمي و ساير اشياء به همانگونه بوده تا به امروز محافظت شده است.

كاخ دلما باغچه داراي عظمت و ثروت بي مانندي در ميان كاخ هاي موجود است. ديوارها و سقف اين كاخ با نقاشيهاي هنرمندان اروپايي و با استفاده از چندين تن تزئينات طلايي دكور بندي شده است . در سالن و اتاقهاي مهم همه اشياء به يك رنگ مي باشد. كف كاخ در نقاط مختلف با يكديگر متفاوت و با پاركت هاي چوبي منقوش مفروش شده است . قاليهاي پشمي و ابريشمي مشهور Hereke بعنوان زيباترين آثار هنري تركيه در جاي جاي كاخ گسترده شده است . آثار هنرهاي دستي نادر اروپايي و خاور دور نيز نقاط مختلف كاخ را تزيين نموده است . لوستر كريستالي ، شمعدان و شومينه ها نيز در بيشتر اتاقها خودنمايي مي كند . بزرگترين سالن باله كاخ هاي دنيا در اين كاخ است .يك لوستر عظيم كريستالي 5/4 تن از سقفي به ارتفاع 36 متر آويزان شده است . اين سالن كه در هنگام جلسات مهم سياسي ، مراسم تبريك و باله مورد استفاده قرار مي گرفت قبلا" بوسيله سيستمي همانند فر گرم مي شد. سيستم شوفاژ و برق بعدا" اضافه شده است . از ميان 6 حمام موجود ، حمام بخش اندروني با مرمرهاي حجاري شده و بي نظير alabaster تزيين شده است. گالري هاي فوقاني سالن بزرگ ويژه اركستر و ديپلمات ها بوده است . به بخش حرم پس از عبور از راهروهاي طولاني وارد ميشويم . در اين بخش اتاقهاي خواب سلطان و بخش ويژه مادر سلطان و ساير زنان و خدمتكاران وجود دارد. بخش ضميمه شده به قسمت شمالي كاخ نيز به شاهزادگان اختصاص يافته است . از اين ساختمان كه درب ورودي آن از طرف بشيكتاش مي باشد اكنون بعنوان موزه هيكل و نقاشي استفاده مي شود.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    somaye.80 آواتار ها
    میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    561
    پسند کرده
    4466

دوستان سلام
    اگه میشه در مورد مراکز تفریحی استانبول توضیح بدین
    من دو روز دیگه دارم میرم استانبول ،( اول قرار بود بریم دبی که کنسل شد ) 5 روز می مونیم ، راستش بیشتر برای تفریح میریم تا خرید اما اطلاعاتی در موردش نداریم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    خدایا... یادم بده...یادم باشه...یادت باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط somaye.80
    دوستان سلام
    من دو روز دیگه دارم میرم استانبول ،( اول قرار بود بریم دبی که کنسل شد ) 5 روز می مونیم ، راستش بیشتر برای تفریح میریم تا خرید اما اطلاعاتی در موردش نداریم
    عزیزم
    الان یه کم هوا سرده (لبته نه خیلی ) ولی خب مثلاً برای کشتی های تفریحی باید از قسمتهای بسته ی کشتی استفاده کنی و روی عرشه سردت میشه

تنگه ی بوغازیچی ( اتصال آسیا و اروپا )
    گشت کشتی داره خیلی زیباس

سفر به جزیره بیوک آدا
    از ایستگاه کاباتاش

موزه ی توپ کاپی
    مسجد ایاصوفیه
    کاخ دلماباغچه

بیشتر جاهای دیدنی استانبول تاریخی هستن

somaye.80 آواتار ها
    میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    561
    پسند کرده
    4466

[quote=زهرا سادات]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "somaye.80":2r2oi9pe
    دوستان سلام
    عزیزم
    الان یه کم هوا سرده (لبته نه خیلی ) ولی خب مثلاً برای کشتی های تفریحی باید از قسمتهای بسته ی کشتی استفاده کنی و روی عرشه سردت میشه

تنگه ی بوغازیچی ( اتصال آسیا و اروپا )
    گشت کشتی داره خیلی زیباس

سفر به جزیره بیوک آدا
    از ایستگاه کاباتاش

موزه ی توپ کاپی
    مسجد ایاصوفیه
    کاخ دلماباغچه

بیشتر جاهای دیدنی استانبول تاریخی هستن[/quote:2r2oi9pe]

ممنونم زهرا جونم
    یه سوالی داشتم شاید زیاد مربوط نباشه ولی ممنون میشم اگه میتونید راهنماییم کنید ما مجبور شدیم با هواپیمایی اطلس جت بلیط بگیریم و به ما گفتن که فقط 20 کیلو مجازیم بار داشته باشیم ، می خواستم ببینم تا چه اندازه داخل هواپیما می تونیم ببریم و اگه حتی 2 یا 3 کیلو بیشتر بشه ازمون اضافه بار میگیرن؟
    راستش من دو تا ساکمو که خالی وزن کردم شد 12 کیلو یعنی حتی به اندازه سوغاتی هم جا ندارم دیگه

somaye.80 آواتار ها
    میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    561
    پسند کرده
    4466

سلام دوست جونا
    الان تقریبا دو هفته میشه که از استانبول برگشتیم . تجربیات این سفرو براتون می نویسم شاید به دردتون بخوره.
    اول از همه از هواپیمایی اطلس جت بگم که بدترین هواپیمایی که تو عمرم دیدم هستش ، عین مینی بوس قدیمیا به زور توش صندلی جا کرده بودن ، همونطوری که قبلا گفته بودم چون بار مجاز فقط بیست کیلو بود ، مجبور شدم بار کشی کنم که تا الانم دستام درد میکنه
    5 روزه رفته بودیم که چون دوستام زیاد اهل جاهای دیدنی نیستن تمام وقتمون تو این پاساژا گذشت البته من خودم دوست داشتم بیشتر تفریح کنم تا خرید اما کاری نمیشد کرد باید تابع جمع بودم
    از بین مراکز خرید به نظر من الیویوم (اگه اشتباه نگفته باشم) و فروم استانبول از همه بهتر بود و البته اینو هم بگم که ما بیشتر خریدمون رو از جمعه بازار اونجا کردیم . همه جنساشون ترک بود و با قیمت خیلی مناسب و جالب اینجا بود که همه ایرانیایی که تو تهران مغازه داشتن هم از اونجا داشتن خرید می کردن ، خرید از اونجا خیلی به صرفه بود . به نظر من آکسارای بدترین جا برای خرید بود ، یه محله فوق العاده کثیف بود و جنسای به درد نخور و تازه فقط دلار قبول میکردن .
    شب آخر هم کشتی ایرانی رفتیم که 60 دلار دادیم که به نظر من برای ما که نمیخواستیم از مشروبات استفاده کنیم خیلی زیاد بود ولی در کل اون شب بهمون خوش گذشت
    راستی اینو هم بگم که تو هتل یورو پلازا بودیم مثلا 4 ستاره بود که به نظر من بیشتر شبیه 2 ستاره های کیش بود البته اینو هم بگم که انصافا صبحانشون مپل هتل های 5 ستاره کامل بود
    bluesea, khorshidkhanooom, monajoon و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 2 از 34 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین