نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree86Likes

موضوع: جهانگردی - مالزی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 155
صفحه 1 از 20 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

جهانگردی - مالزی

نام کشور: مالزی
    پایتخت : کوالالامپور
    شهرهای توریستی : کوالالامپور ، پنانگ ، ایپوره , جوهور باهارو , ملاکا , پتالینگ جایا , تاوای و کلانگ
    جمعیت : ٢٨٠٠٠٠٠٠
    مذهب : مسلمان 53 % بودایی 21 % مسیحی 10 % هندو 6 % ساير 10 درصد
    واحد پول : رینگت (MYR)
    زبان : مالایی، انگلیسی
    فاصله هوائی تا تهران : حدوداً ٧ ساعت
    ساعت : حدود سه ساعت جلوتر از تهران
    پیش شماره : ۰۰۶۰
    نمی نویسم ترانه بی تو

چگونه پر کشد خیالِ واژه بی تو؟

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

Re: جهانگردی - مالزی

مالزی یکی از توسعه یافته*ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی از نظر اقتصادی است که در عین حال از تنوع فرهنگی زیادی برخوردار است.

این کشور از دو خشکی مجزا از هم تشکیل شده است که به نام*های شبه*جزیره مالی و بورنئو خوانده می*شوند.

پایتخت آن کوالالامپور است اما وزارتخانه*ها و مراکز اداری آن در شهر تازه تاسیس پوتراجایا مستقر هستند.

این کشور با کشورهای تایلند، اندونزی، سنگاپور، برونئی و فیلیپین همسایه است. این کشور در نزدیکی خط استوا واقع شده است به همین دلیل آب و هوای استوایی بر آن حاکم است و پوشیده از جنگل*های انبوه است.

این کشور یکی از اعضای اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آ.سه.آن) است. این کشور همچنین عضو سازمان ملل متحد نیز هست.

نام مالزی برای این کشور زمانی انتخاب شد که حکومت فدراتیوی از مجموعه کشورهای آن منطقه شامل سنگاپور، برونئی شمالی و ساراواک در سال 1963 تشکیل شد.

فیلیپینی*ها در همان زمان*ها تلاش کردند نام مالزی که برآمده از نام قوم مالی است، را بر کشور خود بگذارند اما پیش از آنکه آنها بتوانند کاری انجام دهند، مالزی نام خود را ثبت کرد.

این کشور در گذشته جزو قلمرو امپراتوری بریتانیا محسوب می*شد. کشور فدراتیو مالزی استقلال خود را در 31 ماه آگوست سال 1957 میلادی به دست آورد.

مالزی در سال*های اخیر اجرای برنامه*های توسعه*ای را در دستور کار خود قرار داده است که سبب شده این کشور در زمره کشورهای صنعتی جهان دسته*بندی شود.

منبع: همشهری آنلاین
    نمی نویسم ترانه بی تو

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

سفر به مالزی

در سفر به مالزی یکی از یکنواخت* ترین آب و هواهای آسیا را تجربه خواهید کرد . دمای هوا از 20 تا 30 درجه* سانتی*گراد در مناطق مختلف در نوسان است. احتمالا دو سه روز اول سفر گرما و رطوبت بالا برای شما آزار دهنده خواهد بود، ولی به لذت از مناظر و شهرهای مالزی می ارزد. فصل باران*های شدید در بخش غربی از شهریور تا آذر و در بخش شرقی از مهر تا اسفند می*باشد.

بهترین زمان سفر از لحاظ فرهنگی و تفریحی ماه مبارک رمضان و سال نو چینی می*باشد. با وجود اکثرییت مسلمان و بودایی این دو زمان یکی از بهترین اوقات برای لذت از فستیوال*های خرید و تفریح مالزی هستند. سال نو چینی 26 ژانویه مصادف با 7 بهمن است.

پایتخت مالزی، کوالالامپور بیشترین جاذبه*های تفریحی کشور را در بر می*گیرد.

برج*های پتروناس و مرکز خرید سوریا در زیر این دو برج قلب تجارت کوالالامپور را تشکیل می*دهند.

خیابان بینتانگ یا به زبان مالایی بوکیت بینتانگ (bukit bintang) چند مرکز خرید مهم این شهر و چند رستوران را درخود جای داده است.

مرکز خرید لوکس استار هیل در این خیابان یکی از پر بیننده*ترین گالری*های هنری این شهر به حساب می*آید.

خایابان پتالینگ با دکه*ها و سوپر مارکت*های به سبک هندی بازتاب این فرهنگ در کوالالامپور می*باشد.

موزه ملی، مسجد جامع، محله چینی*ها، پارک آبی سانوی لاگون (sunway lagoon) و چندین مرکز خرید از جمله میدولی (midvalley) و وان یو (1U) پر رفت و آمد*ترین محل*های توریستی کوالالامپور و اطراف آن می*باشند.

از دیگر شهرهای توریستی مالزی به گنتینگ (genting) می*توان نام برد.
    شهر بازی و سینمای چهار بعدی این شهر و هوای نسبتاً خنک یکی از مرتفع*ترین شهرهای مالزی را به مرکز تفریحی تبدیل کرده است.
    نباید جزایر استوایی مالزی را نیز نادیده گرفت. لنگکاوی، تیومان و ترنگانو توریستی*ترین جزایر مالزی می*باشند.
    رفت و آمد به این جزایر توسط قایق*های مسافرتی انجام می*شود. پنانگ (penang) و پورت دیکسون (port dickson) از شهرهای ساحلی مالزی به شمار می*آیند، ولی به دلیل آلودگی آب سواحل در بعضی از قسمت*ها انتخاب مناسبی برای لذت از سواحل این کشور نمی*باشد.

قسمت شرقی مالزی به دلیل دارا بودن بافت بسیار سنتی و کمبود خدمات توریستی کمتر مورد توجه قرار می*گیرد، اما جنگل*های شگفت**انگیز ساباه و ساراواک می*توانند انتخاب مناسبی برای افراد ماجراجو باشند.

مخاطرات سفر:
    به دلیل وجود گروه*های تروریستی به هیچ وجه ریسک رفتن به جزایر دور افتاده و قسمت*های شرقی استان ساباه را نکنید.

رانندگی:
    اگر قصد رانندگی در مالزی را دارید حتما باید گواهینامه رانندگی بین*المللی (IDP) را از اداره راهنمایی و رانندگی دریافت کنید. دفاتر اجاره اتومبیل در فرودگاها و هتل*های مالزی وجود دارند که اکثرا معتبر و تایید شده می*باشند.

جرایم:
    همراه داشتن و مصرف مواد مخدر در مالزی می*تواند مجازات*های سنگین زندان و اعدام را در بر داشته باشد. اگر داروهای مسکن و ضد درد مصرف می*کنید حتما نسخه پزشک خود را همراه داشته باشید.

منبع: همشهری آنلاین
    نمی نویسم ترانه بی تو

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

برج دوقلو پتروناس کوالالامپور

از بلندترین آسمانخراش های جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پلی طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است.کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج*های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده اند.برای بازدید از این برج ها از ساعت 9 تا 5 بعداز ظهر در همان منطقه می توانید بصورت رایگان نام نویسی کنید و بلیط بگیرید.

منبع: پرشین تراول مارت
    mehregan1384 این نوشته را پسندیده.
    نمی نویسم ترانه بی تو

مدیر انجمن
    firoozeh آواتار ها
    فیروزه ح.
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    821
    پسند کرده
    1720

پارک ملی - کوالالامپور

پارک ملی یا تامان نگارا در سالهای ۱۹۳۸ و ۱۹۳۹ تحت نام پارک ملی جورج شاه ۴ در مالزی با وسعتی بیش از ۴۳۴۳ کیلومتر مربع افتتاح شد. بعد از استقلال کشور مالزی به نام امروزی تغییر یافت که در زبان بومی مالایی بمعنای پارک و یا جنگل ملی می باشد. این جنگل در سه محدوده ی ایالتی گسترده شده است : پاهنگ, کلانتانو ترنگانو. این جنگل در ایالت پاهنگ بیشترین وسعت را دارد که بالغ بر ۲۴۷۷ کیلومتر مربع می باشد. این پارک به یکی از بزرگترین مراکز گردشگری طبیعتی بدل شده است. جاذبه های متنوع زیست شناسی و زمین شناسی بسیاری در این محدوده به چشم می خورد. این محدوده خانه ی برخی پستانداران کمیاب است مثل: ببر هندوچینی , کرگدن سوماترایی و گاو وحشی مالایی و فیل آسیایی. رودخانه ی تاهان که از میان این جنگل می گذرد توانسته نمونه کمیابی از ماهی مالایی را در خود حفظ کند.از دیگر جاذبه های این منطقه می توان به پلهای معلق در جنگل و غارهای اطراف و بومی نشین های منطقه اشاره کرد.برای عکاسی و فیلمبرداری در این منطقه نیاز به کسب مجوز است و هتل ها و اقامت گاههای متفاوتی در آن وجود دارد.

منبع: پرشین تراول مارت
    mehregan1384 این نوشته را پسندیده.
    نمی نویسم ترانه بی تو

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

مرسی فیروزه جون

سلام دوستان راستش من از فیروزه جون خواهش کردم که در صورت امکان توی این مبحث برای هر کشور بتونیم تاپیک جداگونه ای داشته باشیم تا دوستان بتونن بعد ازهر سفر تجربیاتشونو به اشتراک بذارن تا بقیه هم استفاده کنن .منظورم جزییاتشه !اینو برای این میگم که سرچهایی که توی اینترنت انجام میدیم یه فضای کلی از هر کشور بهمون نشون میده با عکسهایی که نمیتونه ملاک واقعیت برامون باشه . همونطور که همتون میبینین که عکسی که نت از یه هتل بهمون نشون میده با عکسی که یه دوستمون میگیره واینجا میذاره خیلی تفاوت داره .بعلاوه امکان پرسش و پاسخ هم داریم.
    پس امیدوارم دوستان تجربیاتشونو در اختیار بقیه بذارن تا قبل از سفر شناخت کافی از مقصدمون داشته باشیم .
    زندگی این نیست که تاس خوب بیاری....بلکه اینست که تاس بد را خوب بازی کنی.!

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

امسال من سفری به مالزی داشتم که راستشو بخواین توقع منو براورده نکرد و با تصویری که توی ذهنم بود وباسرچهای اینترنتی و سوال از اطرافیان برام بوجود اومده بود مطابقت نداشت .

بهمین خاطر اون انرژی که دلم میخواست بوسیله سفر کسب کنم و تا سفر بعدی شارژ و باروحیه بشم رو بدست نیاوردموخالا دلم میخواد تجربیاتمو بگم.

خوب من چون بجه مدرسه ای دارم ناچارا باید سفرامو طول تابستون برم که امسال بدلایلی تا نیمه های شهریور به تاخیر افتاد و با توجه به فرصت کم نمیشد سفر برنامه ریزی شده و درست وحسابی داشته باشم واز اونطرف اصلا نمیدونستم کجا میخوام برم؟؟فقط میدونستم که سفر تفریحی میخوام.

وجایی که تکراری نباشه ونرفته باشیم.

هممسفرامم پسر جوونم بود و دختر نوجوونم .که هر کدوم سلیقه متفاوتی داشتن .دخترم میخواد جایی بره که فقط اب و اب بازی و استخر وپارک و خلاصه خوشگذرونی باشه براش (مثل سفرای ترکیه)واصلا اهل بازار وخرید وجاهای دیدنی وتاریخی و اینچیزا نیس که اگه بود میرفتیم روسیه وکیف میکردیم و پسرمم که خوب جوونه و اهل خرید هم هستش ومدل سفراش مسلما با من فرق میکنه وفقط بخاطر همراهی با من میومد ومنم دلم میخواست بهش بد نگذره پس بعد از شور و مشورت با اژ انس هواپیمایی و...... و..... نتیجه گرفتیم بریم مالزی.

گفتن هم خریدش خوبه هم تفریحات و جاهای دیدنیش.. گفتیم مطمئن که خوش میگذره ؟؟؟؟سفر شادیه؟؟؟؟؟؟ گفتن اررررررررررره!!!!!!!!!!بعد برای محکم کاری و اطمینان خاطر که خییییییلی خوش بگذره خواستییم یه جای دیگه هم
    همون دور وبر بهش اضافه کنیم. سنگا پور که مهلت دو هفته ای برای ویزا میخواست و خلاصه گفته شد که اگه یه جای خیلی با کلاس و عالی میخواین .......جزیره لنکاوی ......گفتیم خوب خوبه دیگه حتما و رفتیم که بریم برای پس انداز روحیه وانرژی مثبت برای طول سال

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

مقصد که مشخص شد رفتیم برای تهیه بلیط و انتخاب تور و...........

اول اینکه هم خوشحال شدم وهم متعجب که با توجه به وضعیت بد اقتصادی مردم و گرونی و خیلی چیزای دیگه ولی معلوم شد که مردممون سفرو در اولویت قرار میدن که این خیلیم خوبه ولی نتیجه اش این بود که پروازای ایران ایر تا نیمه های مهر پر بودن .پرواز ایر اسیا فقط جا میداد که خوب باتوجه به مدت زیاد پروازی واینکه شنیدیم صندلیهای نا راحتی هم داره زیاد مایل نشدیم بهش و اخرین راه چاره پرواز های امارات وقطریه بودن .

همونجور که میدونین تور مالزی نسبتا قیمتای خوبی داره و هتل 5ستاره با پرواز ایران ایر حدودا 800 900 تومن میشه ولی خوب ما وقتی تصمیم گرفتیم پرواز اماراتو انتخاب کنیم مجبور شدیم خیلی هزینه اضافه پرداخت کنیم .

یعنی تور 3شب کوالا 4شب لنکاوی 2 میلیون تومن در اومد برامون

گفتیم خوب عیبی نداره حالا که قراره بهمون خوش بگذره بذار پروازمونم خوب باشه .

البته علاوه بر هزینه خیلی بیشتر طول مدت هم خیلی بیشتر میشد

یعنی پرواز ما که 5 صبح بود ما 2نیمه شب از خونه بیرون رفتیم پرواز یکساعتی هم دیرتر انجام شد بر خلاف باوری که داشتیم که پروازای امارات on time

حدودای 6 پرید بعد از 1/5 تا 2 ساعت رسید دوبی اونجا 4ساعت ترانزیت داشت بعد دو باره 8 ساعت پرواز تا کوالا ساعتم 4ساعت
    جلو میرفت ......فرودگاه کوالا هم خیلی بزرگ که باید با قطار مخصوص همونجا توش تردد کنی!!فاصله اش تا شهر هم طولانی خلاصه رسیدیم هتل 12/30 نیمه شب بود یعنی با احتساب اختلاف ساعت شد تقریبا 22ساعت از ساعتی که تهران از خونه بیرون اومدیم .

ولی خوب پرواز ایران ایر همین مسیرو مستقیم 7/5 ساعته میاد که البته اونروز نقص فنی پیدا کرده بود و میگفتن مثل پرنده پر شکسته هی بلند شده و هی نشسته . 5 ساعت ملت تو هواپیما بودن با همین وضعیت اخرشم یکی از مسافرا رفته دست به یقه شده با خلبان خلبانم عصبانی گفته من با مسئولیت خودتون پرواز میکنم که خدا رو شکر سالم رسیده بودن ولی خیلی خسته وکوفته اما ما خداییش اگرم طول کشید خسته نشدیم بخاطر امکانات خوب هواپیما.......
    modir24 این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 20 123411 ... آخرینآخرین