نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree86Likes

موضوع: جهانگردی - مالزی

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 155
صفحه 5 از 20 نخستنخست ... 234567815 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

Re: جهانگردی - مالزی

و اما گنتینگ جایی که توی همه سفرنامه ها و راهنماهای سفر و بروشورها و مجلات یکی از بزرگترین جاذبه های مالزی بشمار میاد.

به فاصله یکساعت یا شاید کمی کمتر از کوالا یه بنده خدایی که پول بی خون دلی داشته بعد از چندین خط کشتیرانی و ناوگان هوایی و

کارخونه های عظیم 40 سال وقت صرف کرده تا اونجا رو ساخته!!!!جاده ای که به اون سمت میرفت تا چند کیلومتر جزو جاده های اصلی بود ولی بعد ایشون یه جاده اختصاصی تو دل کوه برای مجموعه شون ساخته بودن که بعدشم با یه تله کابین که با وجود سرعت زیاد 15 دقیقه طول میکشید تا میرسید بالاتر از ابرا و اونجا چند تا هتل که یکیشون بزرگترین هتل دنیاست با شش هزار وخورده ای اتاق +شهر بازی سرپوشیده برای بچه ها و سرباز برای بزرگترها+یه عالمه رستوران بدبو که چون تو محیط سر بسته هستن واقعا غیر قابل تحمله بوشون . دیگه تا شب ادم رسما مریض میشه از این بو!!!!!!!

و سومین کازینو بزرگ دنیا بعد از لاس وگاس و ماکائو که خیلیا مثل اینکه از سراسر دنیا بخاطرش میومدن .

ولی خوب شاید ما ایندفعه خودمون یه چیزی بود چون هیچکدوم اینا اونطور که توصیف میشد وتوی تصورمون بود جلوه ای نداشت.

توقع داشتم بزرگترین هتل دنیا خوشگل باشه ولی مثل بقیه چیزای مالزی یه نمای رنگی رنگین کمونی داشت که عکسشو براتون میذارم.

یا شهر بازیش که خیلی ازش تعریف میشه بنظرم وسایلش در حد شهر بازی قدیمی اوین شایدم پیش پا افتاده تر بود . فقط یدونه دستگاه اسپایدر من هیجانی بود که البته اونروز مه اونقدر پایین بود که تا بعد از ظهر کم کم توی فضای سرپوشیده اش هم اومده بود
    وبهمین دلیل نمیشد از وسایلش استفاده کرد و همه ورودیه هایی که پرداخته بودیم عملا بی فایده بود .

فروشگاه ها و مرکز خریدشم چیزی که چیزی باشه نداشتن .بیشتر همین بدلیجاتی که توی بازارای خودمونم زیاده .
    تابلوهای برندای معروفو داشتن ولی نمیدونم چطوری بود که چیز بدرد بخوری توش پیدا نمیشد

رستورانهاشم که گفتم خیلی بد بو ........... حتی پیتزا هات که ما رفتیم غدا بخوریم یه منوی جدید داشت که پیتزا وپاستا و سوپ بود
    و کلا 4 نفره بود که ما سه نفری فقط تونستیم پاستاشو بخوریم معلومم نبود اون چیزای توش چیه؟؟؟؟/ و سوپش

کازینوش انگار جالب بود که زیز 21 سال راه نمیدادن . گفتن فقط قماربازای قهار شاید توش ببرن ولی دستگاهها وماشینا خییییییییلی کمه احتمال برنده شدنش!!!!!ولی جالب بود که پسر من با یکی از همسفرامون رفتن برای تماشا و اونجا شیطون گولشون زده بود و 50 رینگیت گذاشته بودن برای بازی با یکی ازهمون ماشینا و 313 رینگیت برنده شده بودن که اون دوستش میخواسته که پولو بگیره ولی باید حتما پاسپورت همراهشون میبود که خوب نبود .لیدرمون رفت با کارت ملی مالزیایی خودش براش گرفت.
    اینو گفتم که حواستون باشه اونجا که میرین پاسپورتتونم یادتون باشه ببرین. دی:)
    خاطره جالبی شده بود براشون
    لیدر گفت تا حالا پیش نیومده بوده کسی با یه دفعه بازی ببره
    زندگی این نیست که تاس خوب بیاری....بلکه اینست که تاس بد را خوب بازی کنی.!

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

این بزرگترین هتل دنیا از اون بالا بالاها

این ابشار ازاون بالا ست از اون پایین عظیم بود خیلی

این شهربازی داخلی

اینم تنها بازی هیجانی بیرونش

مه کم کم اومد تا زیر پای ادما

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

[quote="MAMAN ASALI"]گلچین جون شما از چی مالزی خوشتون نیومد؟؟ من از مالزی خیلی تعریف شنیدم .
    من تایلند رفتم مثل اینکه شما هم رفتین اگه میشه نسبت به اونجا بگین

دوست عزیزم اینکه چرا خوشم نیومد نمیتونم دلیل خاصی براش بیارم فقط میدونم که همون جوریکه گفتم توقع وتصور دیکه ای داشتم . به همون دلیل که شما گفتین .همه خیلی تعریف میکنن ازش !ولی خوب اونطور که فکر میکردم نبود .

مختصرش اینکه: دلم وا نشد..........الان سیر مسافرت نیستم

ببین من مرضی که موقع سفر میگیرم خریده .حالا برا هرکی خودمون , سوغات ,الکی خرید کردنه که بیشتر از هرچی شارژم میکنه از خرید مالزی هم خیلی شنیده بودم ولی اونجا نتونستم درمان بشم .

تز مراکز خریدش بخاطر وقت کمی که داشتم همون مرکز خرید زیر برج پتروناس رفتم و پاویلیون واستارهیل و یه پاساژ دیگه .

اولا که دیگه 9 الی 9/30 تعطیل میکردن خیلی زود بود . مرکز klccکه همون زیر پتروناسه نسبتا خوب بود برا خرید ولی فقط 2ساعت توش بودیم که نتونستم یچندان چیزی پیداکنم .فقط از guess kids,,, gap یکی دوتا تیکه خریدم که دیگه تعطیل داشتن می کردن فکر کردم دوباره میریم که دیگه نشد .

یه پاساژدیگه توهمون خیابون بوکت........ روبری رستوران ناب رفتیم که نمایندگی زارا و دبنهامس داشت . دبنهامسش که همه چی داشت جز چیزای دبنهامس .زارا هم که عجیب بود برام اصلا شبیه جنسای جاهای دیگه نبود دقیق عین سلیقه خوداشون بود جنساش .......رنگی رنگی و پر از گلدوزی وپولک ومنجوق

هیچی ندیدم توش

ولی پاویلیون خیلی خیلی مشدی بود که خوب اونم بدرد ما نمیخورد . تموم برندای معتبر و معروفو داشت و خیلی شیک بود ولی ارزونترین چیزی که من قیمت کردم یه شومیز خیلی معمولی بود مال prada به قیمت 1/880/000 تومن !!!!!!!!ارزون ومناسب.

بقیه که دیگه بیشتر .

for ever ولی خوب بود ویه برند مردونه هم خوب بود .
    یه سری هم طلاهای مخلوط با یه الیاژ دیگه بود مال سنگاپور اونا خیلی خوشگل بود و قیمتش خیلی مناسبتر از پوشاک مارکدار

استار هیل هم بیشتر نمایشگاه اثار هنری بود تابلو های نقاشی و موسیقی و سااعت وطلا و معماری خودشم زیبا بود بسیار که ما بازم کمبود وقت داشتیم .

این شد که مرض من درمان نشد دلم میخوااست مثلا مثل استانبول باشه .من یه سالی که دو روز استانبول بودیم تونستم در ظرف یکروز و فقط توی جواهر مال هم خرید سالانه مو انجام بدم هم سوغاتی برای همه وهم سیسمونی کامل برای خواهرم بخرم .

ولی خوب امسال نشد دیگه .

یکی هم اینکه(اگه دوستان الان اعتراض نکنن )ماها وقتی از کشورمون بیرون میریم یخورده دلمون میخواد شاد بشیم .من خودم خوب دوس دارم توخیابون که میرم چارتا ادم خوشگل وشیک پوش ببینم دلم وا شه ولی اونجا این خبرا نبود دیگه . نژادشون که شبیه هند وویتنام و اینجاهاست . هرکدومم 2/ 3 تا روسری رویهم دیگه سرشون بود . مرداشونم سیاه و زرد و ژنده پوش بودن اروپاییام که زمستون بیشتر میرن این شد که خلاصه دلمون وا نشد دیگه . احتمالا ایراد از خودمونه چون خیلیا میپسندن مالزیو .

حالا بدبختی این بود که ما خیلی میخواستیم تعارف خودمون بکنیم رفتیم لنکاوی . اونم اونجور که میگفتن نبود

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

جنتینگ هایلند (Genting highland)
    ۱۳ مهر ۱۳۹۰
    جنتینگ هایلند (Genting Highlands) مکانی مجهز و جالب توجه می باشد که توسط کمپانی جنتینگ ساخته شده است. این منطقه بر بالای یکی از کوه های رشته کوه تیتی وانگ سا (Titiwangsa) به ارتفاع 1860 متر و در مرز بین شهرهای پاهانگ و سیلانگور از کشور مالزی واقع شده است. این جاذبه توسط کمپانی جنتینگ مالزی اداره می شود که سرپرست امور هتل و اقامتگاه زنجیره ای آوانا (Awana) نیز می باشد. می توانید در عرض 1 ساعت از کوالالامپور با ماشین به این منطقه برسید و یا از تله کابین Genting Skyway که حدود 3.38 کیلومتر طول دارد استفاده کنید. در زمان افتتاح، این تله کابین سریعترین سیستم تله کابین جهان و طولانی ترین سیستم تله کابین در جنوب شرقی آسیا بوده است.
    اگر به دنبال جایی هستید که مدتی را در آرامش استراحت کنید، بهتر است به این منطقه سفر نکنید مخصوصا در فصل شلوغ چراکه این ارتفاعات مملو است از توریست های بیشمار سنگاپوری و ازدحام جمعیت زیادی دارد. در اینجا صف های طولانی در لابی هتل ها بسیار عادی است بنابراین نباید انتظار داشته باشید که سرویس دهی آنها عالی باشد.

تاریخ
    شخصی به نام تان سیری لیمگو تونگ درطی یک سفر تجاری به ارتفاعات کامرون در سال 1964 ایده ی ساخت چنین مکانی در نزدیکی کوالالامپور را در ذهن پروراند. بنابراین پس از مطالعه ی نقشه ی کوالالامپور، محل استقرار آن را نیز تعیین نمود که در 55 کیلومتری این شهر مستقر می شد. و برای این کار تصمیم گرفت ناحیه ای دور افتاده در درون جنگل های بکر و استوایی مالزی را تغییر شکل داده و آنرا به مقصدی توریستی تبدیل کند. در 27 آوریل سال 1965، شرکتی خصوصی به نام Genting Highlands به منظور پیشبرد این طرح تاسیس شد و چند سال بعد، تان سیری لیم توانست مالکیت 49 کیلومتر مربع از زمین های شهر پاهانگ و 11 کیلومتر مربع از شهر سیلانگور را بدست آورد و سرانجام پس از مذاکراتی طولانی، موفق شد مالکیت مطلق این زمین ها را از مسئولین دولتی این شهرها بگیرد.
    در آگست سال 1965 یک گروه فنی و مهندسی مسئول انجام این پروژه ی غول پیکر شد که حدود 4 سال به طول می انجامید و در مارچ 1969 سنگ بنای آن توسط نخست وزیر مالزی نهاده شد. در سال 1971 اولین هتل این پروژه کامل شد که امروزه هتل Theme Park نامیده می شود. همچنین این پروژه در حالی صورت پذیرفت که مسئولین تلاش می کردند آسیب وارده به طبیعت زیبا و دست نخورده ی منطقه را به حداقل برسانند. امروزه ارتفاعات جنتینگ شامل 6 هتل به نام های ماکسیمز، هتل جنتینگ، هتل هایلندز، ریزورت هتل، هتل Theme Park و هتل First World به همراه 2 آپارتمان به نام های ریا و کایانگان (Kayangan) می باشد که با افتتاح تله کابین Genting Skyway به طول 3.38 کیلومتر در سال 1997، اینجا به یکی از مجهزترین مقاصد توریستی دنیا تبدیل شد.

جنتینگ پارک های جنگلی و آبی فراوانی دارد. هتل First World Plaza باید اولین انتخاب شما برای خرید و غذا خوردن باشد. هتل های دیگری نیز هستند که از هتل های ارزان قیمت تا هتل های 5 ستاره را شامل می شوند مانند جنتینگ (5ستاره) –هایلندز (Highlands) (5ستاره) –Resort (4ستاره) –First World (3ستاره) – و Theme Park (3ستاره). مبلمان اکثر این هتل ها کهنه و قدیمی هستند و نیازمند بازسازی می باشند (با عکس هایی که این هتل ها در سایت های اینترنتی خود قرار می دهند گمراه نشوید!) این اتاق ها سیستم گرمایشی نیز ندارند و شب ها بسیار سرد هستند مخصوصا در روزهای بارانی.
    در جنتینگ، پارک های متنوعی وجود دارد که حتی خانواده ها را جذب می کند. پارک های سرباز و سرپوشیده با استخرهای آب گرم و سرد نیز وجود دارند. پارک های هوای آزاد شامل 20 نوع ترن هوایی مناسب حال خانواده ها می باشد مانند Corkscrew، Flying Dragon و Cyclone. سواری های آرام تر دیگری نیز هستند مانند مونوریل، ترن هوایی کوچک، Tea Cup و Jumbo که برای بچه ها مناسب است. پارک سرپوشیده و زیبای First World Plaza نیز ارائه دهنده ی 6 تفرجگاه به سبک 6 کشور فرانسه، انگلستان، ایتالیا، آمریکا، سوئیس و مالزی می باشد. این پلاژ همچنین اولین تله کابین رایگان آسیا را ارائه می دهد.
    ساعات کاری: تمام روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 6 عصر و آخر هفته ها 8 صبح تا 8 عصر ترن های پارک های سرباز و سرپوشیده همه روزه از 8 صبح تا 12 نیمه شب باز هستند.

برای اقامت در اینجا می توانید هتل Theme Park را انتخاب کنید که 20 سال قدمت دارد اما با وجود تمام بازسازی های صورت گرفته، هنوز قدیمی و کهنه به نظر می رسد بنابراین پیشنهاد می کنیم که در سوئیت خانوادگی این هتل اقامت کنید. و اما بهتر است از طریق اینترنت اتاق رزرو کنید زیرا تخفیف بیشتری خواهید گرفت. یکی از مزایای این هتل، نزدیک بودن به مرکز تفرجگاه است و مجبور نیستید مانند ساکنین هتل ساحلی First World Hotel مسافت طولانی را برای رسیدن به اینجا طی کنید.

هتل First World Hotel نیز با داشتن 6100 اتاق، به عنوان بزرگترین هتل جهان در کتاب گینس ثبت شده است اما اندازه ی اتاق هایش بسیار کوچک بوده و دیوارهایشان ضد صدا نیست و تمام صدای شهر در آن منعکس می شود. اما اگر نمی خواهید زمان زیادی را در اتاق خود سپری کنید، این موضوع مساله ساز نخواهد بود. این هتل 2 برج متفاوت دارد: برج قدیمی و برج جدید . سعی کنید حتما در برج جدید اتاق بگیرید هرچند که اتاقهای هردو برج کوچک هستند اما سرویس دهی آنها بسیار بسیار متفاوت است. در نزدیکی این هتل منطقه ی وسیعی به مراکز خرید، غذاخوری ها و تفرجگاه ها اختصاص داده شده. از جمله امکانات این پلاژ می توان به سالن های تئاتر، پارک های گوناگون، رستوران ها، فروشگاه ها، کافی نت ها و دکه های غذا فروشی اشاره کرد.

هتل Resort با 838 اتاق، در نزدیکی هتل جنتینگ واقع شده که اتاق هایش خیلی قدیمی هستند و هیچ کافی شاپی ندارد. اما در سال 2008 گفته شد که این هتل بازسازی شده، وضعیت اتاق ها بهبود یافته، تمیزتر شده و دوش های جدیدی نیز به آن اضافه شده است.

هرچند که هتل جنتینگ تنها هتل 5 ستاره در ارتفاعات جنتینگ می باشد، اما اتاق های آن شباهتی به هتل 5 ستاره ندارد. و با اینکه استخر آن مجهز به آب گرم می باشد اما هیچ کس در آن شنا نمی کند زیرا آب آن تمیز نیست

عکسهای هتل Highland Hotel :

دسترسی به مرکز تفریحی جنتینگ کمی دشوار است زیرا باید در صف طولانی اتوبوس و تله کابین معطل شوید و بازگشت به هتل نیز نیازمند پرداخت مبلغ زیادی به تاکسی ها می باشد. مرکز گلف که در این ناحیه قرار دارد، اتاق های گران تری ارائه می دهد و زمین های بازی گلف شرایط چندان مناسبی ندارد.
    هتل Seri Malaysia که در Gohtong Jaya مستقر شده، با مرکز جنتینگ فاصله زیادی دارد اما محیطی آرام و دلپذیر دارد و ایستگاه های ماشین های سریع السیر آن بسیار نزدیک است و به راحتی به جنتینگ می رسید.
    غذاهای جنتینگ نیز تقریبا گران تر از جاهای دیگر شهر می باشند. غذاهای محلی، غربی و فست فود (مک دونالد، KFC، Burger King و Mary Brown) همگی در دسترس هستند. و اکثرا آمادگی پذیرایی از مسافرین مسلمان را دارند. کافه تریای این ناحیه توسط هتل جنتینگ اداره می شود و غذاهای محلی را از صبح تا شب ارائه می دهد. می توانید از بوفه استفاده کنید و یا غذا سفارش دهید. برنج و مرغ Hainanese که در اینجا سرو می شود بهترین نوع غذایی است که در جنتینگ خواهید یافت و غذای سبک هندی Fish Head Curry نیز ارزش امتحان کردن را دارد.

سفره خانه ی Canteen Station Highland که 24 ساعت شبانه روز مشغول به کار است، در کنار هتل Theme Park قرار گرفته. این سفره خانه معمولا به کارمندان منطقه، رانندگان تاکسی و اتوبوس سرویس دهی می کند اما توریست هایی هم می بینید که در آن مشغول صرف غذا هستند. غذاهای محلی خوشمزه و ارزانی نیز همچون nasi lemak، roti canai، kueh، نودل های سرخ شده و برنج به همراه سبزیجات مختلف در آن سرو می شوند.
    دهکده ی غذای پنانگ (Penang Food Village) در هیچ کجای مالزی قابل توجه نخواهد بود اما در جنتینگ جزو بهترین رستوران ها است زیرا قیمت های مناسبی دارد، جمعیت زیادی در آن نیست و دود سیگار در آن وجود ندارد. غذای آن نیز بسیار خوش مزه است، نودل انگور سیاه را مخصوصا امتحان کنید.
    غذاخوری زیتون (Olive) که در لابی هتل جنتینگ قرار گرفته، طراحی هنری مدرنی دارد و با رنگ های زیتونی و گرم خود، احساس خوشایندی به انسان می دهد. غذاهای شرقی این رستوران تجملاتی است و رائحه و سبکی دارد که با مواد اولیه و مزه های کلاسیک ادغام شده است. تکه های گوشت، غذاهای دریایی، سالادها، پیتزاها، دسرهای خوشمزه و نوشیدنی های فوق العاده ای در اینجا سرو می شود. بیفتک آب دار و خوشمزه ی Wagyu نیز جزو منوی مخصوص است.

شاخه: معرفی جاذبه های توریستی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    59
    پسند کرده
    2

ممنون گلچین عزیزم. که انقدر کامل و دقیق توضیح میدید.
    با اجازه تون به یک موضوع اشاره کنم . به نظر من شما برای این خیلی راضی نبودید که اولا مدت زمانتون خیلی کم بود و همه جا رو نتونستید ببینید . ضمن اینکه با توجه به اینکه خرید تو سفر اولین اولویتتون هست ،جاهای مناسب برای خرید را انتخاب نکردید. ما هم اولش همین جاهایی که شما گفتید رو رفتیم برای خرید (که چون کریسمس بود تخفیف هم خورده بودند و از همینجا هم خرید کردیم) ولی چون وقت بیشتری داشتیم با پرس وجو و تحقیق بیشتر چند جای دیگه رو هم پیدا کردیم که جاهای خوبی برای خرید بودن. مثلا یکیش پاساژ sogo (که فکر کنم انتهای محله هندیها بود )یکیشم در محله midvalley پاساژ mega mall که همه برندها با قیمت های خوب اونجا بودند طوری که بعضیهاشون چند طبقه از یک بخش پاساژ رو به خودشون اختصاص دادند. ضمن اینکه محصولات غیر برند هم وجود داشت.(البته یادمه که دور بود و با مترو و مونو ریل یکم طول کشید. )حتی در همون محله چینی ها هم میشد چیزای خوبی پیدا کرد..من با اجازتون این هاروگفتم که اگه عزیزی خواست بره مالزی ،این دچند جا رو از دست نده.
    همون طور که خودتون فرمودید ، ترکیه خیلی جای خوبی برای خریده ولی جاهای دیدنیش انقدر کمه که یک روزه میشه همه جای دیدنیش رو دید.

به MAMAN ASALI عزیز:من هر دوتاش رو دیدم. ولی چیزی که تو سفر مهمه اینکه چی ازسفرتون میخوای. دنبال ساحل و استراحت یا هیجان و تنوع یا خرید یا غیره. هر جا تو یک بخش قوی و تو قسمت دیگش ضعیفه. به نظر شخص ِمن تایلند جذابتره چون من هیجان و تنوع رو دوست دارم .ولی ایابا بچه 3 تا 6 ساله( یا خانوم باردار یا کسی که ماهیتا از هیجان پارک ابی و ..خوشش نمیاد)هم سفرتایلند مناسبه؟مسلما نه. چون چیزی که برای اون سرگرم کننده باشه و خود مادر هم تو اون سفر استراحت کنه وجود نداره.ضمن اینکه حتی پاتایا هم به تمیزی مالزی و سنگاپور نیست(دیگه بماند از بانکوک که ...اما همین مشکل رو هم با گرفتن یک هتل خوب در بانکوک میشه حل کرد. )مالزی یا هر جای دیگه ،به نظر من برای گروه سنی و شرایط خاصی جالبه. این سفر ،بهترین شهربازی سر پوشیده،باغ پرندگان و بازی های ابی خوب،باغ وحش جالب ،اکواریوم مدرن ومعابد جالب...رو داره (تو سنگاپور تو فاصله کم یک مسجد ،یک معبد هندو و یک معبد چینی کنار هم قرار دارندکه همشون با احترام بهم در حال عبادتند. )در حالیکه همون طور که گلچین عزیز و خودمم گفتم شهربازی سرباز مخصوص بزرگسالش خیلی ی ی ناقصه.ولیdream world تایلند خیلی جالبه. ولی اونم باز کنار دیزنی لند ،کوچیک میشه.یا مثلا تایلند، شوالکازار یا نونوچ گاردن داره که در مالزی اصلا چنین چیزی وجود نداره اگرچه همون مسیر تله کابین برای رسیدن به شهربازیش (genting highland )شاید تا حدودی بتونه جبران نونوچ گاردن رو بکنه.به جاش پارک ابی(sunway logon )و اکواریوم(aquaria )جالبی داره که تایلند تو این دو موضوع ضعیف عمل کرده. ولی باز وقتی کنار پارک ابی تنریف (جزایر قناری) قرارش بدیم کل جذابیت پارک ابی مالزی از بین میره. (البته فقط تو بخش بازی های ابی پر جنب و جوشش).به نظر من نه تایلند و نه مالزی جای مناسبی برای خرید سالیانه خانواده نیست .و چین هست که میتونه این خواسته رو تامین کنه.من فکر میکنم هرجا جذابیت خودشو داره. ومهم اینکه ما چی برامون تو سفر اولویت داره .
    ببخشید که زیاد حرف زدم.
    خداوند بی نهایت است ،
    اما به قدر نیاز تو فرود می آید،
    به قدرآرزوی تو گسترده می شود،
    و به قدر ایمان تو کارگشا است.

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

مرسی افتابگردونم . منظور منم از اینکه میگم جزییات هرسفرو بیان کنیم بخاطر همین چیزاست .

مثلا به ما گفتن چون شما دارین میرین لنکاوی و اونجا دریا وساحل و ورزش ابی داره و هتلتونم خوبه و توش پارک ابی داره ....... دیگه وقت برای پارک ابی کوالا نذارین ولی وقتی ما رفتیم اونجا توی هتل فقط یدونه سرسره ابی خیلی بچگونه بود که بعدا عکسشو میذارم . تازه دختر من فقط بشرط پارک ابی و اب و اب بازی مالزی رو قبول کرده بود .

ترکیه مثلا هتل پاین بی کوش اداسی هم خودش بارک ابی خیلی خوب داشت هم به بارک ابی اصلی نزدیک بود ومیشد پیاده رفت .

یدونه برنامه رقص باران اونجا به نظر من به همه گنتینگ میارزید .

مطلب بالا رو گذاشتم که ببینیم تبلیغات با واقعیات چقدر تفاوت داره .تازه اگه عکساشم باز میشد که بهتو میتونستم مقایسه کنیم .

خرید هم که اره متاسفانه ناکام موندیم البته پوشاک وگرنه چیزای بهتری رو تونستم بعدا جایگزین پوشاک کنم.

جاهای دیدنی :باغ وحش و باغ پرندگان و اکواریم تقریبا توی کشورای این محدوده شبیه هم میشه ولی باغ ارکیده و باغ پروانه ها رو میخواستم حتما ببینم که اونم فصلش نبود انگار !

کلا اگه دوستان برای هر سفرشون تجربه هاشونو بگن خیلی مفید تر از تبلیغات واهیه.

همین مالزی جمعیت خودش فکر کنم 28 میلیون نفر و سال گذشته 25 میلیون توریست داشته و همه هم مرهون همین تبلیغات!!!!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    59
    پسند کرده
    2

به گلچین عزیزم:همون طور که خودتون میفرمایید گاهی تورها اطلاعات غلطی میدن فقط برای جلب نظر بیشتر.
    مثل همون پارک ابی یا باغ ارکیده (orchid) که تو سنگاپور هست.و فکرمی کنم یک باغ گلها تو مالزی بودو همچنین تا جایی که من یادمه یک قسمت از باغ وحش کوالالامپور رو (با هزینه ورودی جدا) به پروانه ها اختصاص داده بودند. احتمالا تو چند سال اخیر جاش رو تغییر دادند.
    منتظر ادامه سفرنامه قشنگتون هستم.
    خداوند بی نهایت است ،
    اما به قدر نیاز تو فرود می آید،
    به قدرآرزوی تو گسترده می شود،
    و به قدر ایمان تو کارگشا است.

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

خوب من فکر کنم در مورد کوالالامپور دیگه نمیتونم چیزی بگم . بقیه شو باید دوستای دیگمون توضیح بدن وعکس بذارن . من دیگه فقط چندتا عکس دیگه از معبد هندوها دارم که بعدا به پستش اضافه میکنم.

برای پرواز به لنکاوی که با خطوط داخلی هواپیماهای مالزی انجام میشه ما پرواز ایر اسیا داشتیم وباید به فرودگاه داخلی میرفتیم .

نکته ای که بود لیدر ما رو رسوند به فرودگاه و رفت ولی بعد از چند دقیقه دوباره برگشت وگفت :یادم اومد بیام یه کاری براتون انجام بدم . با استفاده از دستگاههای کامپیوتری که شبیه خودپردازای بانک بود ...تعدادی کد و شماره و رقم وارد د ستگاه کرد و به پسرم هم یادداد که برای برگشت هم همین کارا رو باید انجام بده . یه چیزی مثلا مثل عوارض خروج .
    حالا اگرم وارد نمیکردن طوری نمیشد .باید نفری حدودا 40 رینگیت که 16000 تومن بود پرداخت میکردیم و لی همونجور که گفتم
    گروه مسئولیت پذیر و دلسوزی بودن . میتونست برنگرده وبهمون یاد نده ولی خوب خودش 100000 تومن برای رفت وبرگشتمون
    حساب میشد . البته جای دیگه من ندیدم اینجور چیزی و فکر نکنم مورد استفاده باشه ولی خوب پروازای داخلی مالزی اینوداره . حواستون باشه!

لانگکاوی افسانه ای

توسط Adline A. Ghani, نویسنده مستقل

لنکاوی٬ مجمع الجزایری متشکل از حدود صد جزیره است و در نقطه ای که تنگه مالاکا با آبهای دریاهای آندامان برخورد می کند٬ واقع شده است. *'جواهر کده' که رسما با نام لنکاوی شناخته می شود، در سواحل شمال غربی مالزی قرار دارد. بسیاری از جزایر لنکاوی از جنگل های انبوه پوشیده شده و غیر مسکونی هستند. در روزگاران کهن، این جنگل ها به دلیل تودرتو بودن٬ مکان های مناسبی برای دزدان دریایی به شمار می رفتند. با این حال امروزه، تعدادی از جزایر لنکاوی به مکان هایی عجیب تبدیل شده اند که باعث جذب بازدیدکنندگانی از سراسر جهان شده است. بزرگترین این جزایر٬ جزیره پولائو لنکاوی است که جزیره افسانه ای لقب گرفته است و نام مجمع الجزایر نیز از همین جزیره گرفته شده است.

مشهور ترین افسانه در لنکاوی٬ سرگذشت زنی به نام ماهسوری است. او را که اشتباها به زنا متهم شده بود، به یک درخت بسته و با ضربات چاقو به قتل رساندند. او در حالی که آخرین نفس های خود را می کشید٬ جزیره را با هفت نسل بعد آن به بخت بد نفرین کرد. به عنوان نمادی از بی گناهی وی٬ می توان به خون سفیدی اشاره کرد که از بدن او بیرون می زد. بسیاری از مردم محلی به صحت افسانه معتقدند. جزیره پس از مرگ ماهسوری، از طرف سیامی ها مورد تهاجم قرار گرفت و به مدت ده سال هیچ محصول زراعی به عمل نیامد. به هر حال، به نظر می رسد اکنون این نفرین برداشته شده و لنکاوی دوباره به سوی موفقیت و رونق رهسپار شده است. هیچ شکی وجود ندارد که افسانه محلی هنوز هم معتبر است و دلیل آن هم مقبره ماهسوری در کواب است که به عنوان مکانی مشهور برای بازدیدکنندگان باقی مانده است.

فریبندگی های فوق طبیی لنکاوی٬ همینجا پایان نمی یابد؛ تقریبا تمام جاذبه های اصلی آن ریشه در حکایات و افسانه ها دارند. به عنوان مثال، اگر شما به داستان های وحشتناک علاقه مندید، کافی است از مردم محلی درباره خون آشامی که در جزیره دایانگ بانتینگ زندگی می کند٬ بپرسید. اگر شما برای رفتن به آنجا به اندازه کافی شجاع هستید٬ می توانید به بازدید غارها و تماشای خفاش های ساکن در آنجا بپردازید. یکی دیگر از جاهای محبوب، آبشارهای تلاگا توجو است که ادعا شده زنان نازا را بارور می کند٬ چرا که یک پری در آنجا استحمام کرده است. در حالی که این داستان ها به فرهنگ محلی طعمی خاص می دهند، فهمیدن چگونگی جذب بازدیدکننده در لنکاوی، چندان سخت نیست. زیبایی طبیعی، ماسه های سفید، نسیم ملایم، آبهای روشن کریستالی، آبشارهای آرام و فضایی آرامش بخش، مناسب سرگرمی های بی سر و صدا و آرام است.

گذشته از این، لنکاوی محلی برای دوستداران طبیعت است. سواحل بسیار آن، درختان استوایی همیشه بهار و جنگل های بارانی اش، پناهگاهی امن برای حیات وحش محلی و جانداران دریایی به شمار می رود. اگر در تور جزیره شرکت کنید، آنها شما را به رقص-جزیره، غواصی و حتی قایق رانی با قایق تفریحی خواهند برد. حتی می توانید این طبیعت را از آسمان ببینید. شما می توانید در روستای شرقی جزیره لنکاوی، با استفاده از تراموای برقی تا کوه مت سینکانگ، که دومین قله بلند لنگکاوی است را بروید. با وجود آن به یاد داشته باشید، که در طول فصل موسم بارندگی؛ یعنی از ژوئیه تا اواسط سپتامبر به فعالیت نمی پردازند.

اگر خرید بیشتر شما را راضی می کند، جزیره لنکاوی می تواند جای مناسبی برای شما باشد. این جزیره، منطقه ای آزاد و معاف از هزینه های گمرک است و همه کاری که باید انجام دهید این است که دست کم 48 ساعت در آنجا اقامت داشته باشید تا از مزایا لذت ببرید. همچنین خواهید دید که لنکاوی مترادف با غذاهای دریایی است. محبوب ترین رستوران های جزیره در شهرک کواه، و نیز سنانگ، و سواحل تنگاه و کوک واقع شده اند. البته هتل های گرانقیمت غذاهای بین المللی را نیز سرو می کنند، پس هیچ کمبودی برای غذاخوری های عالی وجود ندارد.

برای رفتن به لنکاوی، می توانید با قایق از سرزمین اصلی و یا با پرواز مستقیم به فرودگاه بین المللی لنگکاوی، واقع در پادانگ ماتسیرات به آنجا برسید. ضمنا، این محل یک مکان تاریخی قابل توجه نیز هست. در قرن 19، روستاییان محلی مجبور بودند مزارع شالیکاری خود را بسوزانند تا از پیشرفت سیامی جلوگیری کنند. از آن زمان، منطقه اطراف فرودگاه به 'مزرعه سوزان برنج' معروف شده است. همین که به لنگکاوی رسیدید، می توانید انتخاب کنید که در اقامت گاه های 5- ستاره، مسافرخانه های راحت و یا در یک کلبه ییلاقی آرام و بی سر و صدا بمانید. بازدیدکنندگان برای گشت و گذار، می توانند از تاکسی ها و وسایل نقلیه کرایه ای و یا اینکه در صورت وجود از خدمات رفت و آمد هتل خود استفاده کنند

تقریبا تمام جاذبه های اصلی آن ریشه در حکایات و افسانه ها دارند. به عنوان مثال، اگر شما به داستان های وحشتناک علاقه مندید، کافی است از مردم محلی درباره خون آشامی که در جزیره دایانگ بانتینگ زندگی می کند٬ بپرسید. اگر شما برای رفتن به آنجا به اندازه کافی شجاع هستید٬ می توانید به بازدید غارها و تماشای خفاش های ساکن در آنجا بپردازید. یکی دیگر از جاهای محبوب، آبشارهای تلاگا توجو است که ادعا شده زنان نازا را بارور می کند٬ چرا که یک پری در آنجا استحمام کرده است. در حالی که این داستان ها به فرهنگ محلی طعمی خاص می دهند، فهمیدن چگونگی جذب بازدیدکننده در لنکاوی، چندان سخت نیست. زیبایی طبیعی، ماسه های سفید، نسیم ملایم، آبهای روشن کریستالی، آبشارهای آرام و فضایی آرامش بخش، مناسب سرگرمی های بی سر و صدا و آرام است. گذشته از این، لنکاوی محلی برای دوستداران طبیعت است. سواحل بسیار آن، درختان استوایی همیشه بهار و جنگل های بارانی اش، پناهگاهی امن برای حیات وحش محلی و جانداران دریایی به شمار می رود. اگر در تور جزیره شرکت کنید، آنها شما را به رقص-جزیره، غواصی و حتی قایق رانی با قایق تفریحی خواهند برد. حتی می توانید این طبیعت را از آسمان ببینید. شما می توانید در روستای شرقی جزیره لنکاوی، با استفاده از تراموای برقی تا کوه مت سینکانگ، که دومین قله بلند لنگکاوی است را بروید. با وجود آن به یاد داشته باشید، که در طول فصل موسم بارندگی؛ یعنی از ژوئیه تا اواسط سپتامبر به فعالیت نمی پردازند

صفحه 5 از 20 نخستنخست ... 234567815 ... آخرینآخرین