نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree86Likes

موضوع: جهانگردی - مالزی

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 155
صفحه 4 از 20 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

Re: جهانگردی - مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط golchin
    نسیما جون یعنی بخاطر تاخیر اینقدر طول کشید پروازتون؟
    گلم تاخیرش حدودا یک ساعت بود ولی قبل از ساعت دو بعداز ظهر رسیدیم که هتل اتاق رو تحویل نداد ما از در خونمون ساعت 3حرکت کردیم به سمت فرودگاه و دقیقا ساعت 3هم رسیدم به اتاقمون تو هتل.
    اَلَّلهُمَّ اجعَل مَحیای محیا مُحمّدٍو آل مُحمّدٍ

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

خوب ما اجبارا صبح با تورهمراه شدیم . فکر کنم اول رفتیم برای دیدن کاخ پادشاه مالزی که خیلی ازش تعریف میکردن که برای ملتش دلسوزه خیلی و.......یه دکتر 40 و چند ساله که توی این کاخ زندگی میکرد و به تقلید کاخ پادشههای انگلستان گارد حفاظتش با اسب بودن

جالب بود که این اقای پادشاه دوبار در سال در خونه اش رو بروی همه مردم باز میکرد و خودش و خانواده اش و دوتا بچه اش دم در میایستادن به استقبال و خوشامد گویی به مردم و کاملا بدون محافظ . فکر کنم روز عید فطر یا قربان و روز استقلال مالزی . اگه اشتباه نکنم

بعدش کارخونه شکلات beryl`s که شکلاتاش خوشمزه بود خیلی مخصوصا شکلات تیرامیسو که جدید زده بودن و طرز تهیه شکلات که جالب بود

و بعد میدان یادبود

و یکی دو جای دیگه که پیاده نشدیم . برای نهار خودمون ازشون خواستیم که مارو به یه رستوران ایرانی برسونن.که ناب رو پیشنهاد دادن .یکی دیگه هم بود جام جم که انگار خوب نبود . ناب بد نبود دوغش خوب بود.بجای غذا دوغ خوردیم برای 3نفر 70 یا 80 تومن میشد
    زندگی این نیست که تاس خوب بیاری....بلکه اینست که تاس بد را خوب بازی کنی.!

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

[Iاقای لیدر که اسمش اکبر بود و خیلی مهربون ومسئولیت شناس وقتی از شرایط زندگی مردم مالزی تعریف می کرد گفت بخاطر تعریفایی که ما اینجا میکنیم مسافرا رفتن ایران ازمون شکایت کردن که ما باعث شدیم احساس افغانی شدن بهشون دست داده!!!!!!!!

مردم م الزی تحصیلشون تا رسیدن به دانشگاه رایگانه .........بعدشم موقع دانشگاه اگه نخبه باشن دولت میفرستتشون امریکا کانادا انگلیس استرالیا وهزینه هواپیما و خورد و خوراک وهمه چیشونو میده . معمولیاشونم داخل کشور ماهی نمیدونم چقدر خیلی زیاد بود حقوقشون .

بهداشت ودرمانشون هم تا اخر عمر رایگان بود . وگفتن اصلا مریض نمیشن چون کاملا در ارامش و اسایش و بدون استرس زندگی میکنن

برای مسکن تا 90 درصد قیمتش دولت وام میداد بهشون با بهره 2/8 در صد

یک کمی لطفا تامل کنین روی این چیزا !!!!!!!!!!!!!!!

و برای خرید اتومبیل ماشین تولید داخل90 درصد وام بابهره 4 درصد

یعنی فقط000 100تومن برای ثبت نام اولیه !!!!!!!!

ماشین خارجی هم همینطور ...... با بهره 5 درصد

در حالیکه حقوق کارگر صفر کیلومتر حداقل 000 800 تومن

اینا اصلاحاتی بوده که ماهاتیر محمد انجام داده وباعث پیشرفت این کشور شده

ولی اما وجنات وظاهر مردم این کشور این رفاهو نشون نمیداد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    59
    پسند کرده
    2

عکس هایی که اینجا دارم توشون خودمونم هستیم ولی یه چندتایی میذارم.شاید براتون جالب باشه

این که خود پتروناس صبح زود باید رفت بلیط گرفت از طبقه همکفش که تو اون روز تا بالاش بری.

اینم aquaria که یه قسمتش دالان بزرگ شیشه ای داره که از توش رد میشی و ماهی و.... اطرافت در حرکتند.

اینم شهربازی که شامل فضای سرپوشیده برای بازی های بچه گانه با فضاهای قشنگ و یه قسمت خارجی برای بازی های بزرگسال

اینم پارک آبی که یه قسمت بازی های آبی و سرسره و... داشت و یه قسمت ساحل مصنوعی که هر نیم ساعت موج مصنوعی می داد. البته اینجا یه شهربازی هم داره که مااونو نرفتیم
    .
    اینم همون معبد باتو که توش کلی میمون هم بود.یکیشون که تو عکس هم پیداست نزدیک بودد بپره رو دستم که منم یه جیغ بنفشی کشیدم.

چون زمان کریسمس اونجا بوذیم تزنینات خیلی قشنگی همه جا بود
    .
    اینم یه نمونه تزئینات کریسمس خیابان orchard سنگاپور که پر از عروسکهای بزرگ برای عکس گرفتن بود.

kl bird وzoo negara که تو همشون خودمون هستیم بعدا چند تا بدون خودم می ذارم. عکس های کشورهای دیگر را هم تو تاپیک خودش خواهم گذاشت.
    راستی یه نکته بهترین حالت برای تلف نشدن وقتتون اینه که اول بری batu بعدش zooو اخر سر هم پارک آبی و اگر سریع باشیدهمشون تو یه روز تموم میشه. ما این جوری تند تند رفتیم که 9 روز طول کشید برای دیدن همه جاهای دیدنی کوالالامپور.(همسرم یاد اوری کرد 9 روز کوالالامپور بوذیم نه 7 روز )

من برم که خیلیییییییییی دیرم شده
    mehregan1384 و shohrehg این نوشته را پسندیده.
    خداوند بی نهایت است ،
    اما به قدر نیاز تو فرود می آید،
    به قدرآرزوی تو گسترده می شود،
    و به قدر ایمان تو کارگشا است.

z.naz آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    82
    پسند کرده
    1

سلام
    داشتم سفرنامه گلچین جونو می خوندم ....کامل بود و جالب..
    من و همسری واسه ماه عسل رفتیم مالزی کریسمس 2009.تو اون موقع سال بهترین اب وهوا رو داره...چون اب وهواش شرجی و گرمه ولی اون موقع هواش اذیت نمی کنه
    ما از شیراز پرواز داشتیم ولی چون نیمه دوم سال پرواز مستقیم نبود مجبور شدیم بریم تهران بعدش کوولا....خیلی اذیت شدیم این جوری
    ولی پروازمون خدا روشکر هیچ کدوم تاخیری نداشت....
    ما مالزی سنگاپور با هم بودیم هتلمون 4 درجه الفا بود (فلامینگو) خیلی محوطه قشنگی داشت بزرگترین دریاچه مصنوعی تو اونجا رو داشت...
    تو مالزی حتما گیتینگ رو از دست ندین عالیییییی با تله کابین میرین تو ابراااا (قله کوه) که پاساژو پارک تفریحی به قولی اوت دور و این دورو وسایلی دگر...... داره ..که به دلیل کودک درون من و همسرس از پاساژو خرید گذشتیم با فکر کنم 40 رینگت واسه هر کدوم خودمونو خفه کردیم تو شهر بازی اوت دورش..........اونجاهایی هم که گلچین جون معرفی کردن هم حتما برین البیته ما 3 روز فقط اونجا بودیم.بهدش رفتیم سنگاپور که خودشون می گن ایالت اخر امریکا (همچی اش اونجایی)
    سنگاپور هم دوباره درجه 4 الفا (سنتاسو)وااااااقعا قشنگ بود تو یه جزیره بود و خیلی خوشکل و فقط تفریحی....به همتون توصیه می کنم که اگه رفتین سنگا حتما برین این هتل با اینکه از مرکز شهر دوره ولی می ارزه تو یه حال دیگه است.......تو سنگا هم حتما سفری زوو رو برین.... تو حیوونای جنگل با قطار ه دورش بازه این ور اون ور می شین اونم تو شب....بعضی جا ها هم باید پیاده برین..... خیلی با حاله
    خلاصه این که من تو کل مسافرتم فقط دو تا نیم روز وقت چرخیدن تو بازار کردم بقیه اش همش می گشتیم ...
    منم واسه غذاهاشون لاغر کردم بوی اخخخخخ می داد
    واسه منو و همسری که تجربه خوبی بود....
    من که عکسام تو ارشیو بیدن
    سكوت و صبوري ام را به حساب ضعف و ناتوانی ام نگذار, دلم به چیزهایی پای بند است که تو یادت نمی آید.!!!

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

دوباره سلام

خوب با اینکه بنظر میرسه اینجا بازدید کننده ای نداره ولی من سعی میکنم تا جایی که این نت کم سرعت یاری می کنه کاری رو که بعهده گرفتم به بهترین نحو انجامش بدم و رفع زحمت کنم .

این عکسا مربوط به معبد چینیهای کوالالامپور میشه و مراسم عقد ازدواجشون هم در طبقه زیرزمین اینجا انجام میشه .به همین دلیل محوطه اش پر از عروس وداماد بود.

تخته سنگی که جلو پای این الهه قرار داشت زیرش پدالی بود که وقتی روی تخته سنگ زانومیزدن فشرده میشد واز دست الهه اب پاشیده میشد روشون یعنی که دعاشون مستجاب شده!!!

وسه تا الهه قدرت .ثروت وزندگی داخل معبد

این یکیو یادم نمیاد چکاره بود.؟!

مهدیه خاتون و shohrehg این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

واینجا batocave غار باتو معبد هندوها اینجا رو ما روزی که میرفتیم گنتینگ دیدیم یعنی تو اون مسیربود

مجسمه طلایی الهه ای به اسم مورگان که فکر کنم گفتن بلندترین مجسمه بتونی جهانه یا شایدم بلندترین مجسمه مورگان در جهان

برای رسیدن به غار باید 317 پله رو بالا رفت توی پله ها و غار پر از میمونه و همینجوری توی دست وپای بازدبد کننده ها میلولن و اگه خوراکی دست کسی ببینن میقاپن وفرار توی کوه .پیش اومده بوده که دوربین وموبایل وکلا هر چیزی که جلب توجهشون کنه وازدست مردم درمیارن ومیرن توکوهها .

داخل غار گوشه گوشه روی سنگای کوه تعدادی مجسمه بود .فکر کنم داستانی چیزی داشتن هرکدوم .

جای جالبی بود ولی طبق معمول هندوها کثیف!!!!!!!!!

shohrehg این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

گلچین جون شما از چی مالزی خوشتون نیومد؟؟ من از مالزی خیلی تعریف شنیدم .
    من تایلند رفتم مثل اینکه شما هم رفتین اگه میشه نسبت به اونجا بگین.

صفحه 4 از 20 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین