نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree86Likes

موضوع: جهانگردی - مالزی

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 155
صفحه 3 از 20 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3019

Re: جهانگردی - مالزی

مهسا جان برو به این تاپیک که مخصوص همین سوالات هست

viewtopic.php?f=88&t=3621

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    59
    پسند کرده
    2

به گلچین جون::من فکر کنم مدت زمان تو کوالامپورتون کم بوده. ما 1 هفته اونجا بودیم تا تونستیم همه جارو ببینیم.ضمن اینکه تو هر سفری بالاخره یه جاهاییش شانس یاری نمیکنه و یکم خستگیش میمونه.ما یک بار شد که به دلیل کنسلی هواپیما به دلیل برف شدید 3 روز موندگار شدیم ولی همونم یادمون میوفته کلی میخندیم که تو شب اول وقتی از فرودگاه اومدیبم بیرون به امید پیدا کردن هتل ،بعد کلی گشتن به دلیل نمایشگاهی که تو پاریس بود هیچ هتل خالی پیدا نکردیم وحتی یه تاکسی پیدا نمیشد تا حداقل برگردیم به فرودگاه و همه مسافرها ایلونو ویلون ،تو خیابون هاچمدون به دست، همه رستوران ها پر ادم ، برای گرم شدن یک عالمه قهوه خوردیم.اخرشم مجبور شدیم تو لابی هتل بخوابیم . بعدشم که یک هفته طول کشید تا چمدونمون پیدا شه به خاطر شلوغی فرودگاه و... . یک سرمای خیلییییییییییییی بدی هم خوردم که .ولی هنوزم وقتی یاد حتی اون شب سخت میوفتم کلی میخندم.
    خداوند بی نهایت است ،
    اما به قدر نیاز تو فرود می آید،
    به قدرآرزوی تو گسترده می شود،
    و به قدر ایمان تو کارگشا است.

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

مرسی از همه

هدف منم همین بود که از جزییات هر سفری هم بتونیم اطلاع داشته باشیم وتصمیممونو بر اساس یه سری حرفای کلی نگیریم وبعد پشیمون بشیم دقیقا مثل همین دوستمون که :

آخه ميگن خيلي آزاديه !!!

خوب باید بدونیم این ازادی چه مدلیه؟چه ضرری میتونه داشته باشه برامون یا چه منفعتی .........اون ازادی که شما میگی توی بانکوک فقط یه خیابون داره .اونم شما خودتم میتونی با شوهرت بری و قدم بزنی طوری نمیشه !!!

تازه چند سال پیش میگفتن یه زوج ایرانیو پلیس بانکوک به جرم رعایت نکردن اخلاق توی مکان عمومی دستگیر کرده یعنی تو اینهمه ازادی .و اینهمه جمعیت متاسفانه هموطنای ما که زن وشوهر هم بودن زیاده روی کرده بودن !!!!!!!!

ولی زیباییها وشور ونشاطی که داره میارزه ومن واقعا ناراحتم که به حرف پسرم که میخواست دوباره بره تایلند گوش ندادم

به مهسای عزیز دوستم اصلا ارزش نداره که برای اولین سفرت بخای بری مالزی مگر اینکه یه سفر کاملا اسلامی وسوت وکور بخوای که در این صورت میتونی بری سفر حج عمره که تا زنده ای بهترین سفر و بهترین خاطره میمونه برات .همین پسر من وقتی11سالش بود برده بودمش مکه اینقدر عاشق این سفر شده بود که دو سه سال پیش من رفتم انتالیا اون تنهایی فیش عمره خرید رفت!!!!!!!

حالا حرف از همه جا به میون اومد

افتابگردون عزیز شما هم که تجربه سفرهای زیادیو داری بیا وبگو وعکس بذار تا همه استفاده کنن .

ببین ما همون دوروزی که بودیم راستشو بخوای دلمون گرفت البته گفتم که هر سفری برای یه شرایطی خوبه برای ما که خوب سفر گروهی نداشتیم ایندفعه و با توجه به خواسته های بچه هام گفتیم شاید همون لنکاوی مناسبتر باشه که اونم حالا توضیحشو میدم کم کم. ا
    از کوالا میخواستیم خرید کنیم و گنتینگ و پارک ابی سان وی لاگون بریم که تقریبا هیچکدومش جور نشد.

بعد اینکه شنیدی میگن اگه قراره زیر ماشین بری لا اقل زیر یه بنزی ب ام وی چیزی برو حالا شما هم باز خوب بوده که تو پاریس بهت بد گذشته که البته اینکه تو فرودگاه پاریس چمدون ادم گم بشه خیلی دور از انتظاره!!!!

حالا ما خدارو شکر از نظر پروازو ترانزیت و رزرو هتلها و ترانسفر و این چیزا هیچ مشکلی پیش نیومد برامون و با اینکه 48 ساعته همه کارارو انجام داده بودن ولی خیلی خوب هماهنگ شده بود .

از اژانس اوای پرواز اقدام کرده بو دم که راضی بودم واقعا
    زندگی این نیست که تاس خوب بیاری....بلکه اینست که تاس بد را خوب بازی کنی.!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    59
    پسند کرده
    2

چندتا نکته مهم بگم که:حتما هتلتون خوبه نزدیکه یه مترو باشه تا دسترسی به همه جا براتون راحتر باشه. (ما هتلمون روبروی پتروناس بود.هتل خوبیه .ضمن اینکه قیمتشم خوبه. مترو بهش نزدیک بود. و کنارشم یه پاساژی بود که اتوبوس های vipداشت برای سنگاپور. که حتی تو اتوبوس،تلویزیون مثل هواپیما برای هر فرد داشت که بتونه فیلم و بازی انتخاب کنه. )
    تو خود مالزی،حتماaquaria رو برید.قشنگه. شهربازیشم خوبه. پارک ابیش جالبه .از همه جالبتر معبد bato که کلی پله باید بالا برید.
    باغ پرندگان هم جالبه. باغ وحش هم برای بچه ها جذابیت داره ولی فضا سازیشم شاید برا بزرگترها جالب باشه. فقط پیاده روی توی اون خیلییییییییییییی زیاده.حتما همون اول سوار قطارها ش بشید و بچرخید.تا خسته نشید.مرکز خرید هم محله booking خوبه و خود پتروناس.midvalley هم سوگو توشه. india townو china town هم اگه فرصت کردید برید.
    دیگه چی بگم؟
    عکس هم چشم میذارم.
    گلچین جون:برای برگشت:ما اول پروازمون پاریس به رم و بعد رم به تهران بود که بعد کنسلی پرواز و...بلیط جدیدمون شد پاریس به فرانکفورت واز اونجا به تهران. برا همین یکی از چمدونامون رفته بود رم و چون رم هم کنسلی داشت طول کشید تا بیاد. ولی همون طور که گفتم با وجود اذیت اون شب،من خیلییییییییی این سفرمونو دوست داشتم وقتی عکسامونو میبینم بازم همه لحظات خوبش میاد تو ذهنم. و فقط همون شب اذیت شدیم.
    خداوند بی نهایت است ،

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

افتابگردونم اسم هتلت و پاساژ بغلش اگه بذاری خوبه! بعد اونوقت اون اتوبوسای سنگاپور :نمیشه که همون وقت اقدام کنی که !؟میشه ؟! ویزاش چطورمیشه

خوب رسیدیم به اونجاکه ماساعت 12 شب رسیدیم هتل .هتل دبل تری هیلتون با یه خیابون فاصله روبروی برجهای دوقلو پتروناس 5ستاره وتمیز و نوساز میگفتن 9ماهه ساخته شده. 34 طبقه بود که ما حتی نرفتیم استخرش که طبقه دهم بود رو هم ببینیم.
    دو طبقه هم رستوران داشت با چند تا بار و کافی شاپ و اسنک بار و food store توی طبقه همکف

اتاقاشم خوب بود. یه چیزجالبش این بود که حموم و دستشوییش چون خوشگل بود شیشه ای بود اطرافش . بعد ازکلی جستجو دیدیم که پرده برقی داشت میخواستم عکسش بگیرم خجالت کشیدم .
    این دفتر کیترینگ هتل بود برای خدمات عروسی و سالن هتل . لباس عروساشم خوشگل بودن خیلی . ویترین اونوریش بودن معلوم نیسن

شیرینیای خوشامدشون هم خوشمزه بودن خیلی.

خلاصه همون شب به کسی که اومده بود دنبالمون گفتیم که ما برنامه مون اینجوریه ومیخوایم تواین دوروزه حتما گنتینگ و سان وی لاگون که قولشو به دخترم داده بودم بریم و خرید وجای دیگه ای نمیخوایم بریم اونم گفتش که حالا شما صبح با تور بیاین برنامه سیتی تور با شهر اشنا بشین بعد بقیه برنامه تونو بریزین . قرارشد صبح ساعت 9/30 با تور بریم .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

من وهمسرم اسفند89 یک هفته مالزی رفتیم گلچین جان شما درست میگی پرواز برای ما هم واقعا خسته کننده بود دقیقا از لحظه ای که از در خونه اومدیم بیرون و به سمت فرودگاه حرکت کردیم تا لحظه ای که وارد اتاقمون تو هتل شدیم24 ساعت طول کشید. پرواز ما ایران ایر بود یعنی ما توقفی جای دیگه نداشتیم و مستقیم رفتیم.حدودا یه ماه قبل از ما دوستم به مالزی رفته بود و به این نتیجه رسیده بود که یک هفته هم واسه مالزی هم واسه سنگاپور واقعا کمه به خاطر همین هم ما کل یه هفته رو مالزی بودیم. انتظارم از غذاهاشون خیلی بیشتر بود با توجه به اینکه اونا مسلمونن فکر میکردیم غذاهاشون باب طبع ما باشه که متاسفانه نبود ما وقتی برگشتیم ایران هر کدوم دو کیلو کم کرده بودیم چون هیچی نمیتونستیم بخوریم شاید باورتون نشه ولی ما حتی با صبحونه های هتل هم مشکل داشتیم.الیته اینم بگم که منو همسرم به غذا خیلی خیلی حساسیم .راستی هتل ما یه هتل 5ستاره نزدیک مرکز شهر به نام crown plaza بود و تورمون هم شد نفری 1میلیون.
    اَلَّلهُمَّ اجعَل مَحیای محیا مُحمّدٍو آل مُحمّدٍ

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    59
    پسند کرده
    2

من کلی عکس اپلود کردم. پرید .دوباره تلاش میکنم.
    گلچین جون هتل ماcrous بود. اسم پاساژو نمیدونم ولی از در هتل به سمت پتروناس چند تاپله میخوردبه سمت پایین سمت چپ یه مغازه بود. سوار کردنشم از همون جا بود . البته ویزای سنگاپور رو تو خود تهران گرفته بودیم. همون طور که خودتون گفتید یه مدت طول میکشه
    منم اصلاااااااااااا غذای خودشونو دوست نداشتم.یعنی بوشون رو دوست نداشتم . وهمش kfc و.... بودیم. ولی خب صبحانه هتل رو دوست داشتم. چون علاوه بر غذاهای خوشون ،غذاهای بین المللی هم داشت.
    خداوند بی نهایت است ،

میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    630
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

اینم برجای دوقلو از طبقه 34 هتل

صفحه 3 از 20 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین