نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1Likes

موضوع: مدل بافت آفريقايي

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 13
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 1. #1

  مدل بافت آفريقايي

  كاربران محترم،

  خواهشمند است جهت سهولت استفاده از بخشهاي مختلف انجمن و برقراري امكان دسترسي سريع و آسان به مطالب مورد نظر به نكات زير توجه نماييد:

  1- قبل از ايجاد هرنوع مبحث جديد با مدير انجمن هماهنگي صورت گيرد.

  2- در صورتي كه عناوين درخواستي شما در قالب هيچ يك از مباحث ايجاد شده نمي گنجد عنوان مورد نظر را در مبحث "ساير موارد" مطرح نماييد تا بررسي گردد. بديهي است در صورت اهميت و وسعت مطلب مورد مطرح شده ، مبحث جديدي به آن اختصاص خواهد يافت.

  3-حتي الامكان از درج پرسش و پاسخهاي غير ضروري در داخل مباحث خودداري نموده و براي اين منظور از مبحث "پرسش و پاسخ " استفاده نماييد.

  از حضور گرم و تلاش و همكاري صميمانه شما عزيزان سپاسگذارم و خواهشمندم با نظرات سازنده خود ما را در ارتقا انجمن ياري نماييد.
  من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

 2. #2
  مدیر انجمن
  زهرا س.پ آواتار ها
  زهرا ک.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  2,157
  میزان امتیاز
  62
  پسند شده
  3864
  پسند کرده
  2798

  Re: مدل بافت آفريقايي

  باقالی پلو با
  مرغ
   

 3. #3
  مدیر انجمن
  زهرا س.پ آواتار ها
  زهرا ک.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  2,157
  میزان امتیاز
  62
  پسند شده
  3864
  پسند کرده
  2798

  Re: مدل بافت آفريقايي

  باقالی پلو با
  مرغ
   

 4. #4
  مدیر انجمن
  زهرا س.پ آواتار ها
  زهرا ک.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  2,157
  میزان امتیاز
  62
  پسند شده
  3864
  پسند کرده
  2798

  Re: مدل بافت آفريقايي


  باقالی پلو با
  مرغ
   

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۷/۰۵
  نوشته ها
  23
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  11
  پسند کرده
  0

  Re: مدل بافت آفريقايي

  نحوه ی بافت آفریقایی:

  مو را از فرق سر به دو قسمت تقسیم می کنیم. خط فرق باید از مرکز سر بگذرد. به موازات آن از سمت چپ یا راست فرق دیگری باز می کنید. در واقع یک مستطیل باریک از جلوی سر تا انتهای مرکز سر ( جایی که سر قوس به طرف پایین پیدا می کند) ایجاد کرده اید. هرچه این مستطیل ها باریک تر باشند بافت ایجاد شده قشنگ تر است. برای اینکه موی طرفین سر تداخل ایجاد نکند دو طرف این مستطیل را با کلیپس های برزگ مخصوص بافت ثابت کنید. ردیف های ایجاد شده باید کاملا صاف باشند در غیر این صورت از زیبایی آنها کاسته خواهد شد. بعد یک مربع کوچک از جلوی این مستطیل جدا می کنید. این مربع کوچک را به سه دسته تقسیم کنید و یک بافت ساده بزنید . بعد یک رج باریک مو از زیر این بافت ساده برمی داریم و به رشته ی وسط اضافه کرده و یک بافت ساده بزنید. بعد دوباره رج دیگر برداشته و به لایه ی وسط اضافه کرده ودوباره یک بافت ساده بزنید. این کار را آنقدر ادامه بدهید تا به مرکز سر و انتهای مستطیل برسید . هنگامی که به انتهای مستطیل رسیدید. می توانید بلندی مو را بطور کامل ببافید و انتهای بافت را با کش بافت ببندید. می توانید انتهای مستطیل را تا انتهای گردن ادامه داده و بلندی بافت را نیز ببافید یا می توانید موی پشت سر را بطور افشان رها کنید . آفریقایی ها معمولا انتهای مستطیل را تا گردن ادامه داده و می بافند چون موهای مجعد و ضخیم آنها در این حالت زیبا به نظر نمی رسد ولی برای کسانی که موی صاف ولخت دارند اگر موی پشت سر را افشان بگذارند نیز حالت قشنگی ایجاد می کند. بعد از اینکه بافت این مستطیل به پایان رسید. از سمت راست یا چپ این بافت فرق دیگری تا مرکز سر ، باز کنید و دوباره از جلوی مستطیل شروع به بافتن کنید تا به انتها برسید. همینطور تا به آخر یعنی دورتا دور سر با فرق هایی که ایجاد کرده اید بافته شود.
  می توانید فرق های سر را بطور مدل دار انتخاب کنید. یعنی می توانید به جای مستطیل ایجاد شده بر روی سر یک فرق زیگزاگ باریک ایجاد کنید.
  یا می توانید بطور اریپ فرق ها را ایجاد کنید.

  در زیر بافت آفریقایی با فرقهای زیگزاگ و اریپ و طرح دار نشان داده شده است .
  زندگی پر است از فرصت ها من هر فرصتی را به ثروتی تبدیل میکنم.

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۷/۰۵
  نوشته ها
  23
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  11
  پسند کرده
  0

  Re: مدل بافت آفريقايي

  جلوی سر تا حدودی برای اینکه مو فرم ثابت بر روی سر داشته باشد از نوع بافت آفریقایی بافته شده است ( حدود دو تا سه سانت ) ادامه ی بافت همان بافت ساده است .طول مو تا آخر بافته نشده بلکه بطور بسیار زیبا با بابلیس فر داده شده است.
  زندگی پر است از فرصت ها من هر فرصتی را به ثروتی تبدیل میکنم.

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۷/۰۵
  نوشته ها
  23
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  11
  پسند کرده
  0

  Re: مدل بافت آفريقايي

  بافت تیغ ماهی یا بافت حصیری :

  بافت تیغ ماهی یکی از ساده ترین بافتهاست ولی تمیز و مرتب درآوردن آن کمی دقت می خواهد.


  از جایی که می خواهید بافت را شروع کنید لایه ای از مو را بردارید. با انگشت نشانه مو را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

  لایه ی کوچکی از مو را از سمت راست سر جدا کنید . این لایه ی جدا شده را به حالت ضربدر بر روی لایه ی سمت چپ بگذارید .

  همین کار را هم در سمت چپ سر انجام دهید . یعنی لایه ی کوچکی از مو را از سمت چپ سر جدا کرده و این لایه را به حالت ضربدر بر روی لایه ی سمت راست بگذارید.
  همینطور لایه لایه از سمت چپ و راست گرفته و به رشته های سمت مخالف اضافه می کنیم تا جایی که دیگر نمی توانیم لایه ای از مو از سمت چپ و راست برداریم و اضافه کنیم.

  بعد ادامه ی بافت را به همان ترتیب ( بافت ساده ) انجام می دهیم یعنی با کمک انگشت نشانه لایه لایه مو را از یک رشته می گیریم و به حالت ضربدر به رشته ی دیگر اضافه می کنیم تا به انتهای بافت برسیم.

  به بافت مو ادامه می دهیم .

  انتهای بافت را با کمک روبان یا کش بافت محکم کنید.
  زندگی پر است از فرصت ها من هر فرصتی را به ثروتی تبدیل میکنم.

 8. #8
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1297
  پسند کرده
  219

  Re: مدل بافت آفريقايي

  طرز مراقبت از موهاي بافته
  خيليها ممکن است موهايشان را ببافند؛ اما بافت همه موها يکسان نيست....
  بعضي بافتها دايمي هستند (مانند بافت آفريقايي که شايد چند ماه روي موها بمانند) و بعضي بافتها موقتاند. مراقبت از موهاي بافتهشده نيز کار آساني نيست. مثلا خيليها نميدانند که شستشو و شانه کردن موهاي بافتهشده بايد چگونه صورت گيرد. از اين که بگذريم، باز هم حرف و حديث پشت سر موهاي بافتهشده زياد است بعضيها ميگويند اين موها زودتر پوسيده ميشوند. بعضيها ميگويند اين موها بيشتر موخوره ميگيرند و خيليها هم از درد ريشه اين موها در اثر کشش بيش از حد ميگويند. دوست داريد اطلاعاتتان را در اين خصوص افزايش بدهيد؟
  وقتي حرف از موهاي از ته بافته شده ميآيد، بياختيار به ياد يک چهره سياهپوست و يا دورگه ميافتيد، اشتباه نميکنيد چون اين سبک آرايش مو، از مکزيک و آفريقا ميآيد، کشورهايي که آب و هواي گرمسيري دارند و شايد دليل اينکه اين آرايش مو بيشتر در فصل تابستان طرفدار دارد، همين باشد. با اين حال هنوز هم برخي از خانمها براي مهمانيهاي زنانه به سراغ بافت مو ميروند. بافت موها تنوع بسيار زيادي دارد و موهاي طبيعي را ميتوان به سبکهاي گوناگون بافت اما، نميتوان مدل بافت خاصي را توصيه کرد چون هر بافتي به يک چهره ميآيد. شما ميتوانيد موهاي طبيعيتان را ببافيد و يا موهاي مصنوعي بافته شده را لابهلاي موهاي طبيعيتان اضافه کنيد.
  بافت سنتي، سالمترين بافت است
  خيلي از خانمها، انواع بافتن موها را از مادرها و مادربزرگهايشان آموختهاند، اين بافتها، بافتهاي سنتي هستند که اغلب فقط براي مدت کوتاهي روي سر ميمانند و به صورت موقتي با کش سر جاي خودشان محکم ميشوند. شايد بتوان گفت اين نوع بافت مو، سالمترين روش بافت مو است چون موها محکم بافته نميشوند و همچنين ميتوانيد هر زمان که خواستيد، بافت موهايتان را باز کنيد ولي اگر قصد داريد براي بافت موهايتان به آرايشگاه برويد و به صورت دايمي اين کار را انجام دهيد بايد يکي از انواع بافت مو را انتخاب کنيد.
  بافت آفريقايي
  موهايتان پس از بافت، شکلي شبيه لوله لوله به خود ميگيرند و شبيه موي سوخته بافته ميشوند. اين مدل مو بيشتر در کشورهاي آفريقايي مد است و بافت سنتي مردم اين سرزمين است.

  بافت مکزيکي
  موهاي شما را ميبافند و در اطراف سرتان ميريزند. اين مدل بيشتر به کساني ميآيد که صورت بزرگي دارند که اطراف صورتشان را پر کند.
  بافت خطياين بافت ويژه جلوي سر است و موهاي جلوي سر بهصورت خطي محکم و کشيده بافته ميشوند و در وسط هر بافت، پوست موي سر نمايان است.
  مراقبت از موهاي بافته شده
  اگر ميخواهيد موهايتان را ببافيد، بايد خودتان را براي مراقبت از آنها آماده کنيد و حال و حوصله رسيدگي روزانه به موهايتان را داشته باشيد البته چون جوانان بيش از افراد مسن طرفدار بافت مو هستند، بهطور مسلم حال و حوصله رسيدگي بيشتري را نيز دارند:
  * براي شستن موهاي بافته شده، آنها را زير فشار زياد آب دوش و يا شير آب بگيريد. دقت کنيد که موها حالت شل داشته باشند و از پوست سر شما کشيده نشوند.
  * از شامپوي معمولي براي موي سرتان استفاده کنيد. شامپوي ويژهاي براي موهاي بافته شده وجود ندارد.
  * حالا نوبت خشککردن موهايتان است. موهاي بافته شده را نبايد به حال خود رها کنيد تا خشک شوند. اين موها نبايد مرطوب باقي بمانند چون سبب پوسيدگي موها ميشود. از سشوار براي خشککردن موها استفاده کنيد.
  * ژل و کرم مو را ميتوانيد براي حالت دادن موهايتان استفاده کنيد.
  هرقدر موهاي خود شما ضخيمتر و کلفتتر باشد، بيشتر تحمل وزن موهاي بافته شده را خواهند داشت و مدت بيشتري ميتوانيد موهايتان را به صورت بافته شده بدون اينکه به پياز موهايتان آسيب بيشتري وارد شود، روي سرتان نگه داريد.
  راهنماي بافتن مو
  بافت اول: مدلي کاملا ساده و زيبا براي موهاي تا روي شانه و يا بلندتر است که ابتدا براي تميزي کار موها را بدون فرق از پشت محکم ببنديد و سپس از جلوي سر مثلثهاي کوچک از پيشاني به سمت عقب جدا کرده، در انتهاي هر مثلث يک کليپس ريز همرنگ لباس بزنيد، دقت کنيد که مثلثها در امتداد يک خط از يک گوش تا گوش ديگر مرتب در کنار هم قرار گيرند، سپس موهاي پشت سر را باز کرده و موهاي ادامه کليپسها را از روي کل موها جدا کنيد و ببافيد و انتهاي آنها را با کشهاي رنگي ريز ببنديد. اگر موهاي فرزندتان فر است بقيه موهاي باز را با کمي کتيرا حالت دهيد و اگر موها صاف است، به همان حالت پشت سر رها کنيد. اين بافتها به پشت سر هدايت مي شوند
  .بافت دوم: موهاي بلند و يا تا روي شانه را از دو طرف خرگوشي بسته و هر دو طرف را با بافتهاي ريز و کشهاي رنگي زيبا ببنديد، اگر موها خيلي بلند است همه بافتها را با هم گرفته و حلقه کنيد و سپس به کش اصلي مو که ابتدا خرگوشي کردهايد رسانده و با يک روبان هم رنگ لباس پاپيون کنيد و در صورت کوتاه بودن و نرسيدن موها به کش اصلي بافتها را در همان پايين با يک روبان پاپيون کنيد.
  بافت سوم: فرق از وسط باز کرده و سپس از جلوي سر همان نقطه باز شدن فرق، ته شانه دم باريک را گذاشته و به صورت زيکزاک روي فرق باز شده فرقي زيکزاکي باز کنيد و در امتداد همين فرق زيکزاکي و به نسبت تعداد زيکزاکهايي که باز کردهايد در کنار هر هفت يا هشتتاي آن يک کليپس ريز بزنيد و دوباره ادامه موهاي کليپس زده شده را از روي کل موها جدا کرده و ببافيد و انتهاي بافتها را با کشهاي هم رنگ کليپسها ببنديد. اين بافتها روي موها و دو طرف سر سمت گوشها ميريزند.
  بافت چهارم: به دلخواه ساده يا زيکزاک فرق از وسط باز کرده و دو طرف فرق را از جلوي سر دو بافت انجام دهيد به طوري که يک مثلث کوچک در يک طرف فرق باز کرده و سه تا بافته و سپس از موهاي کنار گوش به آن اضافه کنيد و ببافيد، طرف ديگر نيز همين کار را انجام دهيد و دو بافت دو طرف فرق را در پشت سر به هم برسانيد و يکي کنيد و انتهاي آن را با روباني هم رنگ لباس پاپيون کنيد.بافت پنجم: ابتدا به حالت نشسته از يک گوش تا گوش ديگر با يک شانه دم باريک فرقي صاف باز کنيد به طوري که موهاي پشت وجلوي سر ازهم جدا شوند. موهاي پشت سر را با يک کش يا کليپس بزرگ ببنديد تا با موهاي جلو تداخلي نداشته باشند، سپس سر دخترتان را به حالت خوابيده به طوري که يک گوش به سمت بالا و سقف اتاق باشد روي پا بخوابانيد.از کنار گوش در همان
  زاويهاي که سر خوابيده يک مثلث کوچک جدا کنيد و سه بافت انجام دهيد سپس از قسمت جلوي سر در کنار بافت، مثلثي ديگر جدا کرده و به بافت قبلي اضافه کنيد و ببافيد و دوباره مثلثي ديگر تا آخر که به گوش بعدي مي رسد. لازم به ذکر است که در هنگام بافت اين مدل دختر شما بايد کم کم سرش را از روي پاي شما آرام آرام برداشته و بالا بياورد و با شما همراهي کند تا بافت تميزي داشته باشيد. انتهاي بافت را با يک کش محکم بسته و روي آن روبان يا گل و يا هر چيز ديگري به سليقه خودتان بزنيد.

  منبع : سلامت
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
 • موضوعات مشابه

  1. عکس لباسهايي که مي دوزيم
   توسط ريحانه87 در انجمن خیاطی - Sewing
   پاسخ: 1085
   آخرين نوشته: ۱۳۹۶/۰۹/۰۱, ۰۲:۴۷ قبل از ظهر
  2. بهداشت مواد غذايي و نحوه نگهداري مناسب آنها
   توسط Mery در انجمن نکات خانه داری - House Keeping Secrets
   پاسخ: 23
   آخرين نوشته: ۱۳۹۶/۰۳/۰۴, ۰۱:۰۱ قبل از ظهر
  3. مرباي كدو حلوايي - كدو تنبل
   توسط nardooneh* در انجمن انواع مربا و مارمالاد - Jams and Marmalade
   پاسخ: 59
   آخرين نوشته: ۱۳۹۵/۰۹/۰۵, ۰۱:۳۶ قبل از ظهر

  کلمات کلیدی این موضوع

  مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما