نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1206Likes

موضوع: مدیریت زمان برای مامانهای خونه دار

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 214
صفحه 1 از 27 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    192
    پسند کرده
    616

مدیریت زمان برای مامانهای خونه دار

یکی از موضوعاتی که همیشه ذهن منو مشغول میکنه اینه که با وجود یه بچه شیطون تو خونه مامانایی که مثل من تو خونه هستن چطور برنامه ریزی میکنن تا هم به کاراشون برسن و هم سر بچه رو گرم کنن و باهاش بازی کنن و خلاصه بیرون ببرنش و روزشون رو مفید به شب برسونن .
    من همیشه فکر میکنم باید بیشتر با پسرم که الان 3 سال و 9 ماهشه بازی کنم و براش سرگرمی درست کنم و باتوجه به اینکه مهد هم نمیره خودم باید خیلی چیزا رو یادش بدم . این تاپیک رو ایجاد کردم تا بتونیم با راه کارهایی که به هم میدیم هم به کارای خودمون برسیم و هم به بچه هامون و بیایم از تجربیات همدیگه استفاده کنیم . امیدوارم تاپیک مفیدی باشه .
    shiva1 و ayshe این نوشته را پسندیده.
    بهترین چیزها زمانی رخ میدهد که انتظارش را نداری .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    60
    پسند کرده
    0

Re: مدیریت زمان برای مامانهای خونه دار

بهبه چه تاپیک خوبی
    راسش منم احتیاج به کمک دارم قبلا 2 نفر بودیم با کارهایی که دقیق سر ساعات طبق برنامه ی کاریمون پیش میرفت اما الان که دیگه تقریبا پسرم 6 ماهشه کلافه شدم به هیچ کاری نمیرسم از خودم راضی نیستم
    دوست فقط 2 ساعت در روز درس بخونم و ادامه تحصی بدم
    دوست خونم مثل قب از تمیزی برق بزنه
    دوست وقتی میرم تو اشپزخونه همه ی چیز درهمبرهم نباشه
    دوست همهی لباسهام اتو کشیده باشه نه اینکه وقتی میخوام برم بیرون تند تند اتوش کنم
    دوست دارم خودم و همسرم را فراموش نکنم
    دوست به پسرم خیلییییییییییی خوب برسم و براش مادر خوبی باشم
    دوست دارم........

Mom of 1 Son آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    888
    پسند کرده
    102

من وقتی مشغول آشپزی هستم پسرم رو تو آشپزخونه سرگرم میکنم، تقریبن از پنج شش ماهگی موقع کار تو آشپزخونه جایی براش درست میکردم و قاشق، ظرف و وسایل مشابه رو جلوش میزاشتم و اون هم بازی میکرد که هنوز هم دوست داره با این وسایل بازی کنه، میتونید اونها رو تو کارهاتون شرکت بدین.

مثلن وقتی بخوام کیک درست کنم آرد رو پسرم اضافه میکنه اینطوری هم سرگرم میشن و هم بخاطر کاری که بهشون دادیم همکاری رو یاد میگیرند و اعتماد به نفسشون هم بیشتر میشه. تو تمیز کردن خونه هم سعی میکنم کار کوچولویی که سرگرم بشه بهش بدم.

دوستان یادتون باشه شاید یک سه چهار سالی بشه که خونه مثل قبل مرتب نباشه اما مهم اینه که وقت برای بچه ها بزاریم، با اونها بازی کنیم و از این دوران لذت ببریم.
    shiva1, Elsanaa, mamienazi و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    192
    پسند کرده
    616

راستش مرضیه جان منم همیشه همین کار شما رو انجام میدادم البته هنوز هم همین طور ولی الان یه طوری شده که با اینه که اتاق آراد دیگه در حال انفجاره و پر از اسباب بازیه ولی شاید نیم ساعت با اونا سرگرم میشه و عاشق اینه که یه قابلمه برداره و هر چی دم دستش میاد بریزه توش و مثلا غذا بپزه و کلا تو هر کاری فضولی میکنه و به همه کاری کار داره و منم صبرم خیلی کم شده .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    62
    پسند کرده
    0

منم عاشق این تایبیکم
    دوست دارم برنامه ریزی داشته باشم تا بتونم به همه کارهام برسم زیاد وسواسی نیستم تو کارهای خونه چون عقیده دارم همین که خونه تمیزی مختصری داشته باشه و منظم باشه آدم میتونه وقتش رو صرف کارای مفیدتری بکنه و از لحاظ روحی هم خودش رو تقویت کنه تا بتونه به بقیه افراد خانواده خوب خوب برسه
    اما نمیدونم چی میشه که گاهی حتی حوصله جابجا کردن وسائلی که بسرم اینور اونور میریزه رو ندارم چه برسه به تمیز کردن اساسیه خونه(شاید کار هورمونها باشه!!!)
    احساس میکنم اگه یه برنامه مشخصی واسه هر روزمون بذاریم با انررژی از خواب با میشیم و یه عالمه وقت اضافی هم خواهیم داشت
    بس یالا خانما منتظر کمکهاتون هستم
    ممنون

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    192
    پسند کرده
    616

من اینقدر دوست دارم خونمون همیشه برق بزنه و تمییز باشه ولی هیچ وقت نمیشه مگر اینکه مهمون رودروایسی دار داشته باشم و حدودا نیم ساعت قبل از اومدن مهمونا خونمون حسابی تمییزه ولی حالت عادی نمیشه چون وقتی توی هال رو تمییز میکنم و جارو و گردگیری و تی میکشم و خلاصه تمییز میشه و میرم سراغ اتاقا که البته همیشه اتاق آراد دو سه ساعتی کار داره و تا بخواد اونجا تمییز بشه دوباره تو هال رو آراد به هم میریزه البته نه اینکه بیاد اسباب بازی بریزه ها مثلا میره سراغ میز تلویزیون و تمامش میشه جای انگشتاش و منم فقط حرص میخورم .
    یه سری کارا هست که هر روز انجام میشه و جزو کارای ثابته که خوب با اونا مشکلی ندارم ولی مثلا اگر یک سال هم پرده های پذیرایی رو نشورم جناب همسر براش مهم نیست و اینه که کلا همه نوع کاری با خودمه .

حالا از خودم شروع میکنم
    یه سری کار هست که هر روز انجام میدیم و بعضی ها رو هم یه روز درمیان ولی به هر صورت کاراییه که باید انجام بشه .

درست کردن صبحانه و خوردن صبحانه
    درست کردن ناهار و خوردنش
    و همین طور درست کردن شام و البته خوردنش
    که هرکدوم از اینها هم کارای مخصوص به خودش روداره و بعدش هم شستن ظرفا که من معمولا همش رو با هم میزارم تو ظرفشویی و البته قابلمه ها و بعضی از ظرفا رو با دست میشورم .
    جمع و جور کردن تخت ها و ملافه ها و جمع کردن لباسای کثیف از دور و بر خونه
    نقاشی کشیدن با نپتونی و کتاب خوندن براش و البته بازی کردن باهاش
    گردگیری خونه
    شستن دستشویی
    یک روز درمیان حمام رفتن و البته قبلش شستن حمام
    جارو کشیدن خونه دو روز درمیان و تی کشیدن
    بیرون بردن نپتونی و پارک رفتن
    (شماها هر چند وقت یکبار جاهایی مثل سرزمین عجایب میبرین بچه ها رو )؟؟؟
    یه سری کارا هم که هر سه چهار روز یکباره مثل خرید میوه و بعش مرتب کردنشون

این کارا بیشتر شد برای خونه و طفلک نپتونی سهمش خیلی کمه این وسط
    البته مثلا وقتی من میخوام خونه رو جارو کنم اول باید آراد یه سری جارو کنه و بعد دستمال گردگیری بهش بدم و خودم جارو بکشم و بعدش که میخوام خودم گردگیری کنم باید تی رو بدم به آراد تا مثلا تی بکشه و وقتی کارم تموم شد بشونمش پای تلویزیون تا راحت تی بکشم و اینه که معمولا این کارا حدود 2 ساعت وقت میبره .
    حمام بردنش هم که یه روز درمیونه و معمولا مراسم داره و قبلش با رنگ انگشتی قشنگ تو حموم نقاشی میکشه و بعدش میبرمش حموم .
    فعلا این رو داشته باشین و نظر بدین
    باران67 و ~*tiyam*` این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    192
    پسند کرده
    616

نقل قول نوشته اصلی توسط ستایش من
    وای مامک جون چقدر وضعیت من وشما مشابه باوجود اینکه من یه دختر 2 ساله دارم ولی تمام این چیزایی رو که تعریف میکنی منو یاد خودم و کارهای تکراری وروزمره خودم وستایش میندازه
    هدی جان ولی مثل اینکه همه زندگیشون برنامه داره به جز ما .
    به هر صورت من این تاپیک رو زدم تا بتونیم به کمک همدیگه هم به زندگیمون نظم بدیم و هم وقت برای بچه ها بزاریم .
    ...
    مشکلی که من با آراد دارم بیشتر مربوط به بیرون رفتن از خونه میشه . البته با خودش مشکلی ندارم ولی میخوام بدونم شماها همش تو خونه میشینید یا توی روز بیرون میرین بدون همسرتون و کجاها میرین؟
    چون ما معمولا از صبح تا عصر خونه هستیم و بعضی از شبا یک ساعتی پارک بریم و یا خرید بریم البته خرید منظورم همون سوپر سر کوچه است و یا نهایتا هر 10 روز یکبار بریم هایپر که اینا هم یه جور تفریح حساب بشه برامون .
    من واقعا دارم اذیت میشم از بی برنامگی و اینکه خیلی سخته پسر بچه تو این سن رو بخوای تو خونه سرگرم کنی اونم آپارتمان که همش باید بگی یواش ندو سرو صدا نکن داد نزن بلند حرف نزن

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    192
    پسند کرده
    616

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان آقا فرزان
    سلام مامک جون من تازه واردم ولی الان که این مطلبهای شما رو خوندم دیدم هم درد مشترک داریم هم تفریحاتمون دقیقا بدون کم و زیاد مثل همه هم سن پسرامون اگر راه حلی پیدا کردی تا من دیونه نشدم بنویس تا ما استفاده کنیم
    مامان اقا فرزان و دوستای دیگه که شرایط من رو دارین بیاین بگین دیگه یه برنامه روزانه درست کنیم
    نمیخواد ریز ریز کارا رو بگین فقط حدودی بگین کی بیدار میشین و کی میخوابین و چند با ربیرون میرین و کجاها میرید و خلاصه برنامه کلی بنویسیم تا بتونیم به همدیگه کمک کنیم و از تجربه های همدیگه استفاده کنیم

صفحه 1 از 27 123411 ... آخرینآخرین