نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree44Likes

موضوع: گیاهخواری

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 105
صفحه 1 از 14 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

Exclamation گیاهخواری

دوستان گلم بخاطر حمایت خوبتون از تاپیک ( حمایت از حقوق حیوانات ) و گسترده شدن بحث , تصمیم گرفته شد که این تاپیک رو اختصاص بدیم به گیاهخواری , فوایدش و همچنین دستورهای غذایی ....
    درسته که گیاهخواری هدف مشخصش حمایت از حقوق حیوانات هست اما اینجا فقط بحث گیاهخواری هست , بحثهای حمایت از حیوانات رو توی تاپیک قبلی میذاریم .
    امیدوارم این تاپیک رو هم رونق بدید ......
    دوستتون دارم یکعالمه
    90349 این نوشته را پسندیده.
    درد من تنهايي نيست؛
    بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت؛
    بي عرضگي را صبر
    و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خداوند مي نامند.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

Re: گیاهخواری

بچه ها به نظر من هر کسی رو از یه طریق میشه تشویق به گیاهخواری کرد . من و همسرم تنها دلیل گیاهخواریمون برای حمایت از حیوانات بوده و هست که در کنارش سلامتی هم نصیبمون شده . اما یکسری از افراد رو باید بخاطر سلامتیشون , بقا و سلامت محیط زیست و... تشویق به گیاهخواری کنیم .
    این مطلبی رو که الان میذارم از منظر کمک به گرسنگان و بقا محیط زیست سالم وارد شده و صد البته نتیجه اون مستقیا کشتار کمتر حیوونای بیگناهه . امیدوارم مفید باشه ...
    درد من تنهايي نيست؛
    بي عرضگي را صبر

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

شما را به خدا اگر می خواهید به کودکان گرسنه ی جهان ، به آسودگی یاری رسانید به این یک پیام توجه فرمایید:

برای فراهم شدن رژیم خوراکی بنا شده بر انواع محصولات گوشتی٬ زمین- آب وسایر منابعی را که میتواند در خدمت تولید خوراک انسانها مصرف شود٬ برای کشت و پرورش محصولاتی که برای خوراک حیوانات تولید شده به روش صنعتی استفاده میشود٬ مصرف میگردد.

بر طبق گزارش اخیر موسسه Compassion in World Framing محصولات کشاورزی که میتوانست شکم میلیونها انسان گرسنه را سیر کند تنها برای تولید و پرورش مقدار بسیار کمتر گوشت صرف شده است : برای تولید تنها ۱ کیلوگرم گوشت قابل استفاده یک حیوان ٬ ۱۶ کیلوگرم گندم مصرف میشود!

بدلیل اینکه کشورهای صنعتی به کشورهای در حال توسعه گندم صادر کرده و گوشت تولید شده توسط آن را وارد میکنند ٬ کشاورزانی که سعی در تولید نیازهای خوراکی خود هستند از زمینهایشان بیرون رانده میشوند. روش کارامد آنها در کشت و زرع گیاهان خوراکی با تولید و پرورش صنعتی و لجام گسیخته دام ٬ جایگزین میگردد٬ که افزون بر آلوده ساختن آب و هوا ٬ زمینهایی که روزگاری حاصل خیز بوده را بایر و ناکارآمد به جا میگذارد.

شوربختانه یک سوم محصولات غله جهان برای دامداری ها به هدر می رود و اگراین روند ادامه یابد٬ این جهان رو به پیشرفت(!؟!) هرگز قادر به تولید خوراک کافی خود نخواهد بود و گرسنگی جهانی صدها میلیون نفر از مردم جهان را در گیر خواهد کرد.

روزنامه گاردین (Guardian) در گزارشی توضیح داده است که تنها یک راه حل باقی میماند: "اکنون آشکار است که یک رژیم غذایی گیاهی(Vegan ) تنها پاسخ اخلاقی به مبرمترین مسئله عدالت اجتماعی جهانی است."

تنها در ایالات متحده سالانه ۱۱۰ میلیارد دلار صرف تهیه غذای حاضری(فست فود) گوشتی میشود! و این صنعت در سراسر جهان به سرعت در حال گسترش است و بیش از ۶۰٪ گندم و سویای تولید شده تنها در ایالات متحده برای تغذیه دامها صرف میشود٬ در حالی که ۸۴۰ میلیون انسان گرسنه بر کره خاکی وجود دارد! تنها ۱۰٪ کاهش در مصرف گوشت ما مواد غذایی گیاهی برای سیر کردن ۲۴۰۰۰ انسانی که هر روز از گرسنگی میمیرند را در اختیار قرار میدهد.

اگر همه جهان گیاهخوار باشند، تا 5 برابر جمعیت کنونی زمین را می توان به آسانی سیر کرد.

گیاهخوار شوید تا هم آزارتان مستقیم و غیر مستقیم در زندگی به هیچ حیوانی نرسیده باشد... هم به این همه کودکان گرسته یاری رسانیده باشید ... هم تندرست بمانید ...و هم اینکه از نگرش وجدانی و روانی ، آسوده باشید و شیرینی سهش پاکدلی و سبکبالی را بچشید .
    tooba 1352 این نوشته را پسندیده.
    درد من تنهايي نيست؛
    بي عرضگي را صبر

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

من همیشه به اطرافیانم که بچه دارم میگم شما باید بیشتر به فکر باشید , آینده بچه هاتون باید براتون مهم باشه , منابع زمین محدوده و شدیدا در حال تموم شدن ...
    علاوه بر مصرف گیاهان برای پرورش دام خوراک انسان , چقدر آلودگی هوا ایجاد میشه . همونطور که میدونیم گاو و گوسفندها به دلیل ویژگیهای فیزیولوژیکی که دارن گاز متان تولید میکنن . یعنی روده این حیوانات سالانه بیش از 80 میلیون تن گاز متان در اتمسفر زمین آزاد میکنند و این یعنی آلودگی شدید محیط زیست ....
    اما این وسط مقصر حیوانات هستند یا ذائقه انسانها که خواهان گوشت هستند ؟یکم دقیقتر به اطرافمون نگاه کنیم ,یکم هدفمند زندگی کنیم . برای چی زنده ایم ؟ برای اینکه هر روز بیدار بشیو و یکعالمه غذا بخوریم , زباله تولید کنیم ؟! همین ؟ یعنی کاری بجز تخریب محیط زیست و کوتاه کردن عمر زمین نمیکنیم و این خیلی خطرناکه ...دست کم بخاطر بچه هاتون , بترسید از روزی که نسل بعد با کمبود منابع مواجه بشه و شما رو سرزنش کنه که چرا اونارو بدنیا آوردید ....
    هشدارهای جهانی شروع شده اما ما بی توجهیم ؛ هشدارهایی مثل جنگ بر سر آب رو شوخی نگیریم .
    درد من تنهايي نيست؛
    بي عرضگي را صبر

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    195
    پسند کرده
    0

من مدتها گیاهخوار بودم و خبر نداشتم
    به خاطر اینکه خانواده من خیلی خیلی حیوان دوست هستن من از بچگی از اینکه گوشت حیوانی رو بخورم بدم میومد....یه حس احترامی بهشون داشتم و خوردن اونا رو شرم اور می دونستم
    مدتها بعد وقتی ازدواج کردم دیگه خجالت می کشیدم گوشت بخورم! با اینکه اعتراف می کنم گوشت غذای خوشمزه ای برای همه عمرم بوده....ولی یک جوری خجالت می کشم گوشت بخورم.جسد یک حیوان رو......یعنی جسد بخورم
    اینطوری شد که من مدتهاست گوشت نخوردم.....لبنیات خوردم تخم مرغ خوردم......غذاهایی که توش گوشت بوده جدا کردم و نخوردم...مرغ و ماهی نخوردم......جایی که مهمون رفت و منقل کباب بوده ترجیح دادم با چیز دیگه ای شکمم رو سیر کنم و در جواب بقیه بگم که برای من گوشت مضره!
    این حرف باعث شده که از نصیحتهای خاله زنکی به دور بمونم

من واقعا خجالت می کشم جسد یک حیوان رو بخورم.....استثمار گر باشم...لاشه خواری بکنم

بومیان افریقا هم همینطوری انسان می خوردن و کلی هم به به می کردن.دقیقا مثل ما.لاشه خوار

البته شده که اون وسطها گوشت هم خورده باشم جایی که ناچار بودم و یا گوشتی توی غذا هیدن! بوده و نفهمیدم

ولی بیشتر مثل یک مریض کلسترولی از گوشت پرهیز کردم

تا اینکه چند روز قبل از دوستان شنیدم که ای دل غافل منم گیاهخواری کردم و خبر نداشتم!!!!! اسمی هم دارم برای خودم اوولاکتو

نه کمبود وزن دارم (ماشالا!!!!!!!!!!!!!!!! هیبتی دارم) نه کمبود آهن........

فقط گربه ای داشتم که مجبور بودم با خجالت فراون براش مرغ بپزم هر روز!!
    tooba 1352 این نوشته را پسندیده.
    هر چه هست از قامت ناساز بی اندام ماست

♥♥♫♪FARZANEH♪♫♥♥ آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    181
    پسند کرده
    240

میشه یکم راجع به وعده های غذایی روزانتون و جای گزینی مواد مختلفی که به جای گوشت استفاده می کنین بگین؟ من شنیدم گیاه خوارها موادیو که به جای گوشت استفاده می کنن تو ایران کمتر پیدا میشه و همیشه اذیتن..درسته؟
    آدمیزاد بی غذا دوماه زنده می ماند
    بی آب دو هفته،بی هوا چند ثانیه
    بی وجدان خیلی... متاسفانه خیلی...
    امان از بی صفتی..بی وجدانی..

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    195
    پسند کرده
    0

اخه گیاهخوارها لولهای مختلف دارن......کسایی هستن که خام گیاهخوران...کسایی هم که فقط گوشت نمی خورن
    والا من یکی همه چی میخورم فقط گوشت نمی خورم.....فکر کنید کلسترول بالایی دارین و گوشت براتون قدغنه.....چی می خورین؟
    سخت نیست غذا پیدا کردن و غذا خوردن...انواع کوکو و کتلت بدون گوشت..توش سویا می ریزم.......خورشتهایی که همه میپزن بدون گوشت...برای خوشمزه شدنش توش استاک می ریزم مثل کنور.......انواع پلوها..........مثلا من لوبیا پلو می پزم با گوشت اونوقت گوشتش رو نمی خورم.بخاطر پسرم که کمبود اهن داشت قبلا و باید گوشت بخوره.......
    غذاهای سبزیجاتی که تو سبد غذایی همه ماها هست مثل غذاهایی با اسفناج و یا بادمجون مثل کشک بادمجون

بیرون بریم برای غذا خوردن پیتزا سبزیجات هست...اسپاگتی با سبزیجات هست......سوپ قارچ هست.......

محدودیتی نیست از نظر غذایی

اینهمه مریض کلسترولی چی می خورن؟
    هر چه هست از قامت ناساز بی اندام ماست

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

گیاهخواری به دلایل مختلفی از سوی افراد برگزیده می شود:
    عده ای بخاطر حمایت از حیوانات و مسائل اخلاقی و انسانی و حس مسئولیت نسبت به آنچه در اطرافشان اتفاق می افتد، به گیاهخواری روی می آورند و عده ای هم بدلیل سلامتی، تطهیر روح و یا طبیعی بودن و غریزی بودن، به این نوع تغذیه گرایش پیدا می کنند.
    شاید بتوان گفت که گوناگونی در نوع گیاهخواری می تواند بدلیل نوع گرایش افراد به سمت این رژیم غذایی باشد.

گیاهخوارانی که از گوشت حیوانات و همچنین از هر محصولی که منشا حیوانی داشته باشد استفاده نمی کنند. نظیر: تخم مرغ، لبنیات، عسل، چرم، پوست، پشم، ابریشم و... به این دسته اصطلاحاً گیاهخوار کامل یا Vegans گفته می شود. این دسته خود نیز بر دو قسمت پخته خوار و خام خوار تقسیم می شود. گیاهخواران کامل بر این باورند که نباید از حیوانات به عنوان خوراک، کالا، کار، شکار، تشریح و عناوین دیگر استفاده کرد.

گیاهخوارانی که از گوشت حیوانات استفاده نمی کنند ولی از لبنیات استفاده می کنند. به این دسته Lacto گفته می شود.

گیاهخوارانی که از گوشت حیوانات استفاده نمی کنند ولی از تخم مرغ استفاده می کنند. به این دسته Ovo گفته می شود.

گیاهخوارانی که از گوشت حیوانات استفاده نمی کنند ولی از لبنیات و تخم مرغ استفاده می کنند. به این دسته Lacto-Ovo گفته می شود. (این سه گروه بیشتر به استفاده از محصولات غیر صنعتی در زمینه لبنیات و تخم مرغ تکیه دارند و اعتقاد دارند در روشهای سنتی حیوانات کمتر مورد سوءاستفاده و آزار و اذیت قرار می گیرند.)
    درد من تنهايي نيست؛
    بي عرضگي را صبر

صفحه 1 از 14 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف