نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree44Likes

موضوع: گیاهخواری

نمایش نتایج: از 57 به 64 از 105
صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 567891011 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: گیاهخواری

منم با مادر پارسا جون موافقم. اگه نخوردن گوشت بده و مشکل شرعی داره چرا تا حالا من هیچ روایتی در مورد اینکه پیامبر یا امام علی و ... در حال خوردن گوشت بودن رو نشنیدم؟؟؟؟؟ همیشه شیرو خرما ونون و ... بوده!!!
    من خیلی وقته گیاهخوارم اما هیچ مشکلی برام پیش نیومده.....
    سخن من نه از درد ایشان است
    خود از دردیست ،...
    که ایشانند...

2. بانک بند ناف

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    4

دوستان من سایت گیاهخواری را دیدم و بسیار علاقمند به شروع گیاهخواری هستم اما سئوالی برم پیش اومده و اونماینه که در تمام موارد گیاه خواری صحبت از نخوردن گوشت گاو و گوسفند و گوشت مرغ و ... هست اما هیچ اشاره ایی به ماهی نشده.چون طبق گفته ها ماهی تنها جانداری است که در هنگام صید دردی را احساس نمی کنه.به راهنمایی کسایی که در این زمینه اطلاعاتی دارند نیاز دارم.سوال دوم در مورد خوردن انواع قرص های ویتامین هست.آیا گیاهخواران می توانند از این قرص ها استفاده می کنند؟

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    4

دوستان کسی نیست جواب منو بدههههههههههههههههههههههه هههه؟

کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    123
    پسند کرده
    10

دوست خوبم
    واقعا به نظر خودت ماهی در زمان مرگ دردی حس نمیکنه؟

خیلی از کسانی که از خفگی نجات پیدا کردن عقیده دارن که خفگی بسیار دردناکه. ماهی هم همینطوره. به خصوص که مرگ بعضیهاشون خیلی هم طولانی میشه. گاهی حتی تا یک شبانه روز بعد از صید نیمه جون هستن.

درمورد قرص های ویتامین هم من استفاده می کنم. شبی یک عدد "مولتی ویتامین مینرال". به توصیه پزشک البته!
    گاهی نعمت های خدا با شکستن تمام شیشه ها وارد می شوند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

سلام به همه دوستان عزیز
    سال نو رو تبریک میگم
    در جواب خانم ساناز باید بگم که اولا" تصمیم به گیاهخوار شدنتون رو واقعا" تبریک میگم... این تصمیم نشون دهنده درک و بینش بسیار بالا و ذهن روشنتونه...
    اصولا" تو هر جامعه ای نسبت گیاهخواران به گوشتخواران نشان دهنده میزان شعور و تمدن اون جامعه محسوب میشه و باهاش نسبت مستقیم داره...
    در جواب خوردن گوشت ماهی هم باید بگم وقتی صحبت از نخوردن گوشت میشه به معنی نخوردن جسم بی جان هر موجودی است که روزی زنده بوده و نفس میکشیده...پس ماهیها هم جز همون دسته حساب میشن
    بعد هم اینکه ماهیها هم مثل انسانها سیستم عصبیشون مرکزی هست یعنی دقیقا مثل انسانها ترس و درد رو حس میکنن و آزار میبینن و همونطور که nafi3n عزیز گفتند خفگی یکی از بدترین روشهای مرگه (تازه اگر بر اثر ضربات محکم صیادها که به سرشون وارد میشه یا تیزی وحشتناک سر قلاب شکنجه نشن)
    در ضمن مطمئن باش گیاهخواری بهترین رژیم واسه سلامتی بدنت هم هست یعنی بعد از مدتی که از گیاهخوار شدنت گذشت میبینی که جسم و جانت هر دو سبک شده
    من خودم 2 ساله که لب به گوشت و لبنیات نزدم یکماه پیش هم عمل جراحی بینی داشتم و با اینکه همه دوستانم میترسیدند من واسم مشکلی پیش بیاد(از نخوردن پروتئین!!!!) خدا رو شکر خیلی عمل راحت و خوبی داشتم.... نه سرگیجه نه ضعف نه بی حالی ... دو ساعت بعد از عملم از تخب اومدم پایین و سرمی که به دستم وصل بود رو تو دستم گرفتم و تنهایی رفتم جلوی آینه .. شب هم نذاشتم کسی پیشم باشه خودم نیم ساعت یه بار میرفتم از فریزر یخ درمیاوردم و رو چشمام میذاشتم یه لحظه هم سرم گیج نرفت یا دچار کم خونی و ضعف بدنی نشدم... همه گوشتخوارا تعجب کرده بودند و باورشون شد که نخوردن گوشت مساوی ضعیف شدن نیست...و خیلیهاشون باور کردند که شادابی و سبکی که جسم گیاهخواران داره جسم گوشتخواران نخواهد داشت...
    من با اطمینان بهت میگم که اگه تغذیه ات صحیح باشه نیاز به هیچ مولتی ویتامین و مکملی هم نخواهی داشت... من تو این دوسال هیچ مکملی حتی قرص آهن هم مصرف نکردم...
    اگه احتمالا" سوالی داشتی و اینجا پاسخت رو نگرفتی تو تالارهای گیاهخواری همیشه دوستان فعال به پرسشهات پاسخ میدن
    موفق باشی عزیزم
    اگردیوار کشتارگاهها شیشه ای بود همه گیاهخوار میشدند،ما نسبت به خود و نسبت به حیوانات احساس بهتری خواهیم داشت وقتی بدانیم در رنج آنها سهیم نیستیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    158
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadeh_60
    سلام به همه دوستان عزیز

اصولا" تو هر جامعه ای نسبت گیاهخواران به گوشتخواران نشان دهنده میزان شعور و تمدن اون جامعه محسوب میشه و باهاش نسبت مستقیم داره...
    ببخشید یعنی کسانی که گوشت میخورن و روشی غیر از روش شما رو برای تغذیه در زندگیشون انتخاب می کنن بی شعور هستند؟؟؟ بعد لطفا اگر میشه توضیح بدید که این نسبت مستقیم رو از کجا محاسبه کردید؟
    با تشکر
    به بهشت نمی روم اگر مادرم آنجا نباشد....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

عزیزم بهت برنخوره منظورم شعور عاطفی و احساسی بود ...اینم من نگفتم مطالعات نشون داده و من تو یه جایی این مطلبو خوندم و نقل کردم...الان تو جوامع غربی بعلت تبلیغات زیاد و گسترده روبروز داره به تعداد گیاهخواران اضافه میشه ولی کشورهای جهان سوم مردم رو تو ناآگاهی نگه میدارن ....
    من اصلا" نگفتم گوشتخواران بلانسبت شما بی شعور هستند بلکه گیاهخواران شعور احساسیشون بدلیل اهمیت دادن به حقوق سایر موجودات بیشتر هست...به نظرم حرف درستی هم هست ...کسی که میگه سک و گربه حق زندگی دارند ولی گوسفند و گاو نه به نظرتون به شعور خودش توهین نکرده؟!!!... همه موجودات زندگیشون رو دوست دارند و ما حق نداریم بخاطر خودخواهی و زیاده خواهیمون این حق رو ازشون بگیریم...
    tooba 1352 این نوشته را پسندیده.
    اگردیوار کشتارگاهها شیشه ای بود همه گیاهخوار میشدند،ما نسبت به خود و نسبت به حیوانات احساس بهتری خواهیم داشت وقتی بدانیم در رنج آنها سهیم نیستیم

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadeh_60
    مصرف شیر به چه قیمتی؟

هر روز صبح که از خواب بلند می شوید خود را ملزوم به نوشیدن یک لیوان شیر گاو می کنید به بهانه ی اینکه کلسیم مورد نیاز برای استخوانهای خود را تامین کنید ولی آیا می دانید بهای تولید همین یک لیوان شیری که شما روزانه مصرف می کنید به قیمت زجر و عذاب روزانه گاوهای نگون بخت می باشد. بدون هیچ آگاهی از اینکه چطور یک حیوانی مانند ماده گاو قادر است در طول سال شیر تولید کند حتماً فکر می کنید این یک امر طبیعی برای ماده گاو هاست! نخیر، هیچ ماده گاوی بطور طبیعی هر روز تولید شیر نمی کند.

آیا واقعاًٌ این همان گاوهای خوشحال در تبلیغات مصرف شیرهستند ؟ آنقدر از حیوان نگون بخت شیر دوشیده می شود که توانی برای ادامه ی زندگی ندارد. .........
    من خودم خیلی با گیاهخواری موافقم ولی خواستم در خصوص این مطلب بگم همسر من دامپزشک هست و طبق مسائل دامپزشکی این هیچ مشکلی برا دام بوجود نمی یاره .
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 567891011 ... آخرینآخرین