نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree44Likes

موضوع: گیاهخواری

نمایش نتایج: از 41 به 48 از 105
صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 3456789 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

Re: گیاهخواری

مامان آقا رادمهر عزیز
    اگه اون کتاب آشپزی رو که لینکش رو دادم دانلود کنی متوجه میشی که یه عالمه دسر و کیک وگن هست که بدون تخم مرغ و شیر درستیده شده!

تو فروشگاههای محصولات گیاهی هم حاضر و آماده اش موجوده....

راستی اگه نمیتونی گوشت رو بخاطر خانواده کنار بذاری لااقل سعی کنی در هفته کمتر ازش استفاده کنی... اینهمه غذای بدون گوشت...
    البته اینم بگم خیلی وقتا آقایون متوجه فرق سویا و گوشت تو غذا نمیشن... نمونه اش پدر محترم من که لوبیا پلو با سویا رو خورد و سویاهاش رو هم که فکر میکرد گوشته میذاشت جلوی گربه امون میگفت بیا گوشت بخور!!
    اگردیوار کشتارگاهها شیشه ای بود همه گیاهخوار میشدند،ما نسبت به خود و نسبت به حیوانات احساس بهتری خواهیم داشت وقتی بدانیم در رنج آنها سهیم نیستیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان آقا رادمهر
    ولی من اصلا گوشت دوست ندارم، به نسبت اطرافیانم خیـــــــــــــــــــــــ ــــلی کم گوشت خوردم، خداییش اگه قد و هیکلم رو نگاه کنی باورت نمیشه، قدم بلنده و استخون بندی درشتی دارم، تپلو هم هستم، تا به الان هم خدا رو شکر هیچ مشکلی نداشتم، بیماری خاصی هم نداشتم، پوستمم خیلی خوبه، راستش الان بیشتر از همه نگران نی نی آیندم هستم، انقدر که اطرافیان بهم القا می کنن که نی نیت ضعیف میشه و .... فقط از اون بابت نگرانم، وگرنه از بابت خودم اصلا اصلا نگران نیستم

یه رژیم خیلی عالی برای دوران بارداریت بهت میدم که همه حالشون گرفته بشه بعد از به دنیا اومدن بچه ات

البته شوخی کردم این رژیم توسط بهترین متخصصای تغذیه تو آمریکا داده شده...نگران هیچی هم نباش... راستی یه خانومی رو تو ایران باهاش مصاحبه کرده بودن که 7 -8 سال پیش گیاهخوار بوده و دوران بارداریش حتی یه قرص هم مصرف نکرده.. دکترش خیلی نگرانش بوده که مخصولات حیوانی نمیخورده ولی بعد از به دنیا بچه اش حرفش رو پس گرفته... ماشااله دخترش الان مدرسه میره و گیاهخواره... خودشون هم میگن بچه اشون از نظر جسمی و هوشی از هم سن و سالای خودش خیلی بهتره...
    اگردیوار کشتارگاهها شیشه ای بود همه گیاهخوار میشدند،ما نسبت به خود و نسبت به حیوانات احساس بهتری خواهیم داشت وقتی بدانیم در رنج آنها سهیم نیستیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

پزشک وگان و خام گیاهخوار دکتر اریک سلیویچ از برزیل، نویسنده "تغذیه بدون گوشت" است که در این کتاب در مورد مواد غذایی و تغذیه سالم می گوید. بر خلاف شایعات مبنی بر اینکه رژیم وگان، برای زنان باردار مناسب نیست، او مادران باردار را تشویق می کند که برای خود و فرزندان شان، از بهترین رژیم وگان ممکن پیروی کنند:

دکتر اریک سلیویچ: آنچه در زمینه ی رژیم وگان مشاهده می کنیم، نگرانی های زیادی در مورد مواد مغذی آن است، و در نهایت زن بارداری که به جستجوی اطلاعات بیشتر در مورد این غذاها بپردازد، می تواند رژیم خود را به اندازه زیادی بهبود دهد.

گاهی یک زن باردار در خلال دوران بارداری تصمیم می گیرد که وگان شود. این مشکل نیست، اما مهم است که او تحت بررسی باشد، زیرا قرار است با غذاهای جدید و شیوه هایی تازه غذای خود را تأمین کند. لذا این اهمیت دارد که زن باردار بداند که برای هر ماده حیوانی که مصرف می کند، جایگزینی گیاهی وجود دارد و او می تواند به راحتی، قبل و بعد و در زمان بارداری وگان باشد.

مواد مغذی مورد نیاز برای بدنیا آوردن یک بچه سالم و باهوش را چطور تامین کنیم؟

متخصصان وگان (کاملا گیاهخوار) تغذیه، در ادامه در مورد میوه ها و سبزیجاتی که بیشتر در دسترس هستند و می توانند مواد مغذی مورد نیاز برای به دنیا آوردن یک بچه سالم و باهوش و خوش بنیه را به ما برسانند، توضیح می دهند.

خانم دکتر آسترید فایفر : بهترین منبع برای دریافت امگا ۳، بذر کتان یا روغن آن است. در دوران بارداری، و نیز برای نوزاد تا سن ۲ سالگی امگا ۳، یک ماده ضد التهاب است و به سیستم ایمنی و رشد سیستم عصبی مرکزی نیز کمک می کند. لذا مصرف امگا 3 برای مادر و فرزند امری ضروری است. می توانید بذر کتان را بگیرید، و آن را آسیاب کنید، و آن را روی لوبیا یا خوراک موس وگان بریزید، یا با آبمیوه بخورید یا می توانید آن را آسیاب نکنید و به مدت۴۰ تا ۵۰ دقیقه خیس کرده و دانه آسیاب شده یا نشده آن را با آب بخورید. یا از روغن کتان که معمولاً روغن آن طعم قویتری دارد و بسیاری از مردم طعم آن را دوست ندارند، استفاده کنید. اما باید آنرا سرد مصرف کنید نه گرم. می توانید روی سالاد هم بریزید، یا روی برنج یا هر نانی که از غلات خالص است.

معمولاً آهن را به مقدار زیاد در حبوبات می یابیم. برای شخصی که گیاهخوار است، بهترین منبع آهن حبوبات، انواع کاهو و سبزیجات دارای برگ هایی به رنگ سبز تیره است. کلسیم، در توفو (پنیر سویا) وجود دارد. هر ۱۰۰ گرم توفو، مثلاً یک تکه بزرگ از آن، حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلی گرم کلسیم دارد. لذا بسیار غنی است، و منبع خوبی از کلسیم است. سبزیجاتی که حاوی مقدار زیادی کلسیم هستند، کلم، آروگولا، شاهی آبی و خردل هستند. همچنین می توانید نوشیدنی سبز درست کنید. لذا می توانید برای نهار سالاد و نوشیدنی سبز بخورید، یا مثلاً برای صبحانه یا شام. می توانید این سبزیجات را در یک مخلوط کن با میوه مخلوط کنید، و مقداری نعناع یا زنجبیل نیز به آن اضافه نمایید. به این شکل کلسیم کافی را بدست می آورید. روغن هایی نظیر روغن بادام زمینی، آجیل برزیلی، و پسته، ترجیحاً بدون نمک، کلسیم دارند. می توانیم ارده یا شیره چغندر هم استفاده کنیم. هر دو منابعی بسیار عالی از کلسیم هستند.

از دیگر مواد مغذی که باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم، ویتامین ب ۹، اسید فولیک است. سیب و پرتقال ویتامین ث دارند، که به جذب آهن کمک می کند. معمولاً مرکبات، گواوا، توت فرنگی، کیوی، و اسرولا بیشترین مقدار ویتامین ث را دارند. دیگر میوه ها، مثلاً پاپایا و موز منابعی عالی از اسید فولیک هستند و همچنین سبزیجات پخته شده.

پروبیوتیک ها موادی هستند برای باکتری روده ما، که در سیر، پیاز، موز و کنگر فرنگی یافت می شوند. آنها به عملکرد روده کمک می کنند و همچنین به جذب ویتامین و مواد معدنی. ماده ای که برای مادران، و برای زنان باردار، بسیار خوب است، نوشیدنی بذر کتان است که می توانید برای تهیه آن بذر کتان قهوه ای یا طلایی را با میوه، در مخلوط کن بریزید.

می توانید اکای هم اضافه کنید، اکای میوه ای است که مقدار زیادی آنتی اکسیدانت دارد. می توانید خربزه، هندوانه یا هر چیزی که ترجیح میدهید نیز به آنها بیفزایید. موز سبز هم یک پرو بیوتیک قوی است. می توانید موز سبز بخرید، موزی که هنوز نرسیده است. آن را به مدت ۱۵ دقیقه در زودپز بپزید، بعد شعله را خاموش کنید و وقتی گرم است آن را پوست کنده و با بقیه میوه های نوشیدنی تان مخلوط کنید. این نوشیدنی برای روده ها عالی است!

خیلی عادی است که یک مادر وگان یا یک زن باردار وگان، در خلال بارداری از ترس کمبود مواد مغذی، به خوردن گوشت و لبنیات روی آورد. این ترس بی اساس است. ما برای همه محصولات حیوانی جایگزین داریم، و همه کسانی که فکر می کنند همه مواد لازم شان در گوشت، تخم مرغ و لبنیات است، بدانند که همه اینها در مواد گیاهی یافت می شود.

کمبود پروتئین، ترسی که اکثر افراد در مورد بارداری وگان دارند، که این نیز کاملاً بی اساس است، زیرا ترکیب حبوبات (لوبیا، نخود، نخود سبز و عدس) با غلات (برنج، ذرت، گندم و چاودار) ترکیبی از اسیدهای آمینه و پروتین هستند که مشابه با پروتئین حیوانی می باشند. و لذا پروتئین مورد نیاز به راحتی با برنج و لوبیا، به راحتی با برنج و لوبیا، عدس، ماکارونی و غیره بدست می آید.

همچنین تأکید زیادی بر روی شده است، لذا برای اینکه جذب روی در بدن ما بهتر شود، بهتر است که لوبیا را در شب در آب خیس کنیم، زیرا این روند اسیدی به نام اسید فیتیک ایجاد می کند که جذب روی را افزایش می دهد. به این شکل وقتی لوبیا می خورید، جذب روی بهتر می شود.

در پست بعدی نظر خانوم دکتر زرین آذر(دارای بورد تخصصی در دستگاه گوارش، کبد و بیماری های داخلی، متخصص تغذیه، کالیفرنیای جنوبی) رو در مورد رژیم گیاهخواری در دوران بارداری خواهیم خواند!

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    95
    پسند کرده
    0

مرسی آزاده جان از پست کاملت، ولی خیلی از این سبزیجات رو ما نداریم، یا دست کم من نمی شناسم و جایی ندیدم، از جمله: آروگولا، گواوا، اسرولا، پاپایا، کنگر فرنگی، پنیر توفو، آجیل برزیلی. اگه شما فروشگاه خاصی ویژه گیاهخواران می شناسید، لطفا بهم معرفی کنید
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

MooniYa آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    4028
    پسند کرده
    2983

الان که محصولات شیر سویا همه جا هست
    یک شرکتی هم هست به نام "بکر" که پنیر و ماست و لبنیات گیاهی میزنه
    میتونید از اونها بخرید

---
    البته من خودم گیاه خوار نیستم ..اما کلا سویا رو دوست دارم و معمولا هم به جای گوشت چرخ کرده از سویا استفاده میکنم ....خوشم میاد از سبزیجات
    دلتو به هيشكي نسپار اونو واسه من اونو واسه من اونو واسه من نگهدار

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

مامان آقا رادمهر عزیز , یه سری رستوران گیاهی هستن توی خیلی از شهرها . توی تهران رو میدونم که محصولات و مواد غذایی گیاهی هم میفروشن مثل همبرگر گیاهی , سوسیس و کالباس گیاهی , پنیر توفو , مامسان , گوشت خورشی گیاهی و جوجه کباب گیاهی .....
    توی شهرستانها نمیدونم محصولات رو میفروشن یا نه اما اگر دستور غذایی رو ازشون بخوای با روی باز برات توضیح میدن , بر خلاف رستورانهای دیگه که دستور غذاشون مثل یه رازه !
    درد من تنهايي نيست؛
    بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت؛
    بي عرضگي را صبر
    و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خداوند مي نامند.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

من حتی شیرنی عید رو هم ازشون خریدم ...شیرینی برنجی , نخودچی و کیک .
    آها راستی بستنی گیاهی هم دارن ....
    درد من تنهايي نيست؛
    بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت؛
    بي عرضگي را صبر
    و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خداوند مي نامند.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    95
    پسند کرده
    0

مرسی مریم جون، اگه زحمتی نیست، آدرس رستوران ها و فروشگاه هایی رو که می شناسید، لطفا برام بذارید، من که خیلی علاقه مند شدم از محصولاتشون استفاده کنم.
    راستی سایت محصولات " بکر " هم رفتم، خیلی باحاله ، تازه کشفش کردم و دارم توش چرخ میزنم
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 3456789 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف