نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree44Likes

موضوع: گیاهخواری

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 105
صفحه 5 از 14 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

Re: گیاهخواری

دوستای گلم لااقل یه نشونه ای بدید که این مطالب رو میخونید!!!
    بهار 68 این نوشته را پسندیده.
    اگردیوار کشتارگاهها شیشه ای بود همه گیاهخوار میشدند،ما نسبت به خود و نسبت به حیوانات احساس بهتری خواهیم داشت وقتی بدانیم در رنج آنها سهیم نیستیم

MooniYa آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    4028
    پسند کرده
    2983

سلام
    بچه ها تاپیکی هست که توش دستور پخت غذاهای گیاهی باشه؟
    مثلا غذا با سویا و اینکه چه طوری سویا را مزه دار کنیم؟

اگه نیست میشه بزارید؟
    دلتو به هيشكي نسپار اونو واسه من اونو واسه من اونو واسه من نگهدار

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

گندم بانوی عزیز
    سایت برای دستورات غذایی گیاهی خیلی زیاده... سایت تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار هم یه تاپیک مخصوص دستورات غذایی گیاهی داره... چون بچه های گیاهخوار اونجا پست میذارن و حرفه ای ترن واسه همین اونجا رو معرفی کردم
    من خودم تمام غذاها رو درست میکنم... قرمه سبزی - قیمه - فسنجون و ...
    مزه اش هم به گفته شاهدان عینی!!! تفاوتی با نوع گوشتیش نداره...
    سویا رو هم دقیقا" مثل گوشت با پیاز داغ تفت میدم (البته قبلش باید حسابی بخیسونیش!!! بعد هم آبش رو بگیری... من خودم تو سبد سویا رو با مشت فشار میدم که آبش گرفته بشه)
    بعد هم در قابلمه رو میذاری تا با یک کم آب بپزه...بعد مواد غذای مورد نظرت رو مثل همیشه بهش اضافه میکنی ... فرقی با گوشت نداره...
    خیلی هم سالم و خوشمزه است..
    وقتی غذای بدون گوشت میخوری احساس خوبی بهت دست میده... این حس که تو کشتن حیوانات بیگناه شریک نیستی... این حس که بشقاب غذات بشقابه صلحه و توش از خون و کشتن خبری نیست...کلا" غذاهای گیاهی خیلی آدمو از نظر روحی سبک میکنه... جسمیش هم که خودت امتحان کن و نتیجه اش رو ببین!
    tooba 1352 این نوشته را پسندیده.
    اگردیوار کشتارگاهها شیشه ای بود همه گیاهخوار میشدند،ما نسبت به خود و نسبت به حیوانات احساس بهتری خواهیم داشت وقتی بدانیم در رنج آنها سهیم نیستیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

اگه بخواین کتاب آشپزی گیاهی داشته باشید به آدرس زیر برید و اونو دانلود کنید... کتاب خیلی خوبیه و هرجا دستور آشپزی گیاهی بوده جمع کردند و به صورت کتاب درآوردند
    ---http://www.fa.vegan10.com/?p=3026---

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

مصرف شیر به چه قیمتی؟

هر روز صبح که از خواب بلند می شوید خود را ملزوم به نوشیدن یک لیوان شیر گاو می کنید به بهانه ی اینکه کلسیم مورد نیاز برای استخوانهای خود را تامین کنید ولی آیا می دانید بهای تولید همین یک لیوان شیری که شما روزانه مصرف می کنید به قیمت زجر و عذاب روزانه گاوهای نگون بخت می باشد. بدون هیچ آگاهی از اینکه چطور یک حیوانی مانند ماده گاو قادر است در طول سال شیر تولید کند حتماً فکر می کنید این یک امر طبیعی برای ماده گاو هاست! نخیر، هیچ ماده گاوی بطور طبیعی هر روز تولید شیر نمی کند.

آیا واقعاًٌ این همان گاوهای خوشحال در تبلیغات مصرف شیرهستند ؟ آنقدر از حیوان نگون بخت شیر دوشیده می شود که توانی برای ادامه ی زندگی ندارد.

اشتباه نکیند هیچ حیوانی از اینکه هر روز بخاطر انسانهای دوپا بزور شرایط سخت و غیر قابل تحملی را تحمل می کند، لبخند نمی زند.

برای صحت این گفته ها کافی ست چند ساعت از یک روز با ارزش خود را صرف دیدن یک گاوداری تولید شیر کنید. در آنجا متوجه خواهید شد که گاوهای شیرده دو ساله را هر سال به مدت 9 ماه در حالت حاملگی قرار می دهند چرا؟ چون یک ماده گاو فقط درزمانی شیر تولید می کند که یا در انتظار زایمان باشد و یا تازه زایمان کرده باشد. بطور طبیعی یک ماده گاو در طول زندگی طبیعی خود که 20 سال یا بیشتر یا کمتر بطول می انجامد ، 3 تا 5 گوساله بدنیا می آورد. خوب این تعداد زایمان طبیعی گاوها برای تولید کنندگان صنعتی شیر مقرون به صرفه نمی باشد چون باید صبر کنند تا یک گاو حامله شود و بعد شیر آنرا برای فروش بدوشند ، بنابراین با وقاحت تمام از این غریزه ی حیوان سوءاستفاده کرده و گاوهای بدبخت را 9 ماه تمام از طریق تلقیح مصنوعی به حالت حاملگی دایم درآورده تا بدین طریق گاو بیچاره فکر کند که حامله است و ناخودآگاه طبق فیزیک بدنی خود به تولید شیر بپردازد. وقاحت تلقیح مصنوعی و ایجاد حاملگی کاذب در گاوها فراتر از این می رود بطوری که انسانهای خودخواه برای کسب شیر بیشتر از این حیوانات به آنها انواع غذاهای پروتئین دارمی دهند ، استفاده از شیردوشهای مکانیکی ، جدا کردن گوساله های یک تا سه روزه از مادران خود . این جدایی فرزند از مادر را فکر کنم مادرانی که بنا بدلایلی فرزندان خود را از دست داده اند خوب درک کنند.
    عمر طبیعی گاو که باید 20 سال باشد براثر فرسوده شدن و تحلیل رفتن نیروی بدنی گاوها بخاطر تولید بی حد شیر از آنها به سنین 5 تا 6 سالگی می رسد که در آخر سر هم بجای این همه خدماتی که به بشرکرده ، به طرز وحشیانه ای سر از بدنش جدا می کنند و گوشت او را می خورند.

عاقبت دردناک وغم انگیزگاوهای شیری که براثرتحمل دردوعذاب سالهای تولیدشیرمداوم به آن دچارمیشوند.

در پست بعد خواهم گفت که آیا واقعا " مصرف شیر باعث جلوگیری از پوکی و شکنندگی استخوان میشود؟

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    95
    پسند کرده
    0

منم دوست دارم گیاهخوار بشم، از اول هم از فرآورده های حیوانی بدم میومده، ولی چه کنم که توی خانواده مجبورم همرنگ جماعت بشم، حس و حال 2 مدل غذا پختن هم ندارم.
    ولی خداییش از تخم مرغ نمی تونم بگذرم، همینجوریشو دوست ندارم بخورم، ولی خوب کیک که خیلی دوست میدارم، کیک هم که بدون تخم مرغ نمیشه
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    195
    پسند کرده
    0

مامان اقا رادمهر

من از خوردن حیوانی واقعا شرمم میاد......ولی به خاطر نوع زندگیمون و نوع غذاهایی که دور و برمون هستن خیلی نمی تونیم پایبند باشیم
    تنها کاری که از دست من بر اومد اینه که گوشت نخورم.... بخاطر احترام به کشته نشدن یک حیوان.......همیشه فکر کردم مریض هستم و گوشت برام مضره
    هر چه هست از قامت ناساز بی اندام ماست

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    95
    پسند کرده
    0

ولی من اصلا گوشت دوست ندارم، به نسبت اطرافیانم خیـــــــــــــــــــــــ ــــلی کم گوشت خوردم، خداییش اگه قد و هیکلم رو نگاه کنی باورت نمیشه، قدم بلنده و استخون بندی درشتی دارم، تپلو هم هستم، تا به الان هم خدا رو شکر هیچ مشکلی نداشتم، بیماری خاصی هم نداشتم، پوستمم خیلی خوبه، راستش الان بیشتر از همه نگران نی نی آیندم هستم، انقدر که اطرافیان بهم القا می کنن که نی نیت ضعیف میشه و .... فقط از اون بابت نگرانم، وگرنه از بابت خودم اصلا اصلا نگران نیستم
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

صفحه 5 از 14 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف