نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree44Likes

موضوع: گیاهخواری

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 105
صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 891011121314 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    هر زندگی یک معجزه است . آن را نابود نکنیم!
    خدایا امروز مهمان من باش به یک فنجان قهوه ی تلخ ....
    وقتش شده بدانی طعم دنیایت را !

2. بانک بند ناف
    tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    دوستان من هم دو هفته ای هست که گیاهخوار شده ام . قبلا گوشت می خوردم ولی حس خوبی نداشتم و خیلی کم از گوشت ها مصرف میکردم . اما مدتی خیلی در این باره مطالعه و تحقیق کردم و با انگیزه بسیار بالایی تصمیم گرفتم گیاه خوار شوم . البته پنیر و ماست و دوغ و خامه می خورم اما شیر اصلا دوست ندارم و نمی خورم .
    دوستانی که تصمیم دارید گیاهخوار بشوید سعی کنید تا می توانید اطلاعات تون را بالا ببرید و درباره همه زمینه های گیاهخواری مفصل بخوانید و تحقیق کنید . در **** تعداد زیادی صفحه درباره گیاهخواری و آشپزی گیاهی و .... هست.
    کتاب های زیادی هم درباره گیاهخواری چاپ شده که یکی از بهترین هایش به نظرم کتاب گیاهخواری صادق هدایت هست.

همیشه فکر میکردم اگر گوشت مرغ و ماهی و گوسفند و گاو را حذف کنم پس چی بخورم . مگه چند روز میشه غذای بی گوشت پخت ؟ تا کی میشه گوشت نخورد ؟

اولین کاری که کردم و خیلی از نظر روانی به من کمک کرد این بود که یک صفحه سفید گذاشتم مقابلم و نوشتم که به جای مرغ و ماهی و گوسفند ( سه ماده ) چه چیزهایی میتونم بخورم .
    یک صفحه آ4 پر از مواد غذایی نوشتم که میشه همه را خورد . پس مطمئنا حذف سه ماده نمیتونه در مقابل این همه خوراکی سالم گیاهی مشکلی برا من پیش بیاورد .

میوه ها . سبزی ها . صیفی جات . مغزها . جوانه ها . بنشن ها و حبوبات . ادویه ها . لبنیات و عسل و ....

بسیاری نگرانند با گیاهخواری دچار کمبود آهن و پروتئین بشوند . بدن ما به گوشت گوسفند که نیاز نداره ! به آهن نیاز داره که در بسیاری از مواد خوراکی آهن هست و علاوه بر آن تعداد بسیار زیادی از گوشتخواران قرص های مولتی ویتامین و فولیک اسید و .... استفاده می کنند . خوب ما هم میتوانیم هر چند مدت یک بار از این قرص های مکمل بخوریم .

بعد از مدت کوتاهی که در این باره خوندم و از گوشت استفاده نکردم الان اصلا و ابدا میلی به خوردن گوشت ندارم و حتی بوی گوشت به دماغم میخوره ، حس بدی بهم دست میده .

الان خیلی حس خوبی دارم که دیگر گوشت نمی خورم . فقط اگر می خواهید بعد از مدتی دچار مشکلی نشوید به تغذیه تان اهمیت بدهید و اطلاعات تون را بالا ببرید تا بدانید بدن دقیقا به چه موادی احتیاج داره و هر ماده غذایی شامل کدام از مواد مورد نیاز بدن شماست . فقط کافیه دو تا برگه بگذارید جلویتان و چند روز در اینترنت و کتاب ها تحقیق کنید و یادداشت بردارید.

در ضمن فروشگاه های زیادی در تهران و حتی شهرستان ها هستند که مواد غذایی برای گیاه خواران میفروشند . مثلا سوسیس و کالباس و همبرگر گیاهی که از سویا تهیه شده و خیلی هم خوشمزه و سالمه .
    مامسان که نوعی گوشت گیاهی هست و .... کافیه در اینترنت مخصوصا **** درباره گیاهخواری تحقیق کنید .
    ویرایش توسط tooba 1352 : ۱۳۹۲/۰۷/۲۲ در ساعت ۱۲:۵۷ قبل از ظهر
    *سیندرلا*, Mahsa81 و پرناک این نوشته را پسندیده.
    خدایا امروز مهمان من باش به یک فنجان قهوه ی تلخ ....
    وقتش شده بدانی طعم دنیایت را !

جیران آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    96
    پسند کرده
    73
    سلام من هم گیاهخوارم ولی اون رو به خاطر سلامتیم انتخاب کردم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    67
    پسند کرده
    11
    سلام ميشه يكي ادرس فروشگاهي كه پنير توفو ميفروشن بده!

Mahsa81 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    181

آیا در شکر سفید مواد حیوانی موجود است؟

سلام من هم یک گیاهخوار وگان هستم......

گفتم این مطلب رو بزارم شاید به درد کسی بخوره.....

آیا در شکر سفید مواد حیوانی موجود است؟

خاکستر استخوان که در پردازش شکر استفاده میشود از استخوان گاو در کشورهای افغانستان ، هند و پاکستان ساخته میشود.استخوان ها به معامله گران در اسکاتلند ، مصر و برزیل فروخته میشوند و از آنجا نیز به صنعت قند در ایالات متحده فروخته میشوند.اتحادیه اروپا و به شدت استفاده از خاکستر استخوان را تنظیم میکنند.تنها کشورهایی که میتوانند به طور رایگان استخوان های گاو را برای این فرآیند به فروش برسانند کشورهایی هستند در تحقیقاتی که راجع به بیماری جنون گاوی (BSE)میشود شریک هستند.خاکستر استخوان که اغلب از آن به عنوان یک کربن طبیعی یاد میشود به طور گسترده ای در صنعت قند و شکر به عنوان ***** رنگ زدا استفاده میشود که باعث میشود نیشکر به رنگ مطلوب سفید برسد.انواع دیگر فیلتراسیون شامل کربن دانه ای و یا یک سیستم تبادل یونی بجای استفاده از خاکستر استخوان میباشد.

خاکستر استخوان در انواع دیگری از شکر نیز استفاده میشود.شکر قهوه ای در اثر اضافه کردن ملاس (شیره قند) به شکر تصفیه شده ایجاد میشود،بنابراین شرکت هایی که بطور منظم در تولید شکر از خاکستر استخوان استفاده میکنند نیز در تولید شکر قهوه ای هم از این ماده بهره میبرند.شکر تصفیه شده در صنعت شیرینی پزی که با آرد ذرت نیز مخلوط میشود نیز توسط این شرکت ها که از خاکستر استخوان بهره میبرند ، تهیه میشود.فروکتوز ممکن است بطور معمول شامل ***** خاکستر استخوان باشد.در حال حاضر اکثر شکرهایی که در سوپر مارکت ها ارائه میشود از روش فیلتراسیون خاکستر استخوان گاو استفاده میکنند.

اگر شما میخواهید از مصرف قندهای تصفیه شده جلوگیری بکنید به شما پیشنهاد میکنم که از شکر توربینادو*و ساکانات* که ازروش فیلتراسیون خاکستر استخوان بهره نمیبرند استفاده بکنید.علاوه بر این چغند قند که بطور معمول تصفیه شده است هرگز شامل خاکستر استخوان گاو نمیباشد.
    اگر شما میخواهید از فرآیند تصفیه قند مصرفی خود مطمئن شوید میتوانید با کارخانه سازنده در تماس باشید.

* قند توربینادوی مبتنی بر نیشکر همان شکر با حداقل فرآیند تصفیه شدگی میباشد.این قند دارای رنگ قهوه ای با بلورهای درشت میباشد.به دلیل رنگ این شکر خیلی از مردم آن را با شکر قهوه ای اشتباه میگیرند.از نظر خیلی از مردم این شکر چون بطور کمتری فرآوری و تصفیه شده است بسیار سالمتر میباشد.این قند با فشرده شده نیشکر و استخراج آب موجود در آن و سپس حرارت دادن ملایم و تبخیر آب بدست می آید.

*ساکانات نوعی شکر با حداقل تصیفه شدن نیشکر میباشد.این شکر عطر و طعم خاص خود را همراه با ناخالصی های دیگری حفظ کرده است.از آنجایی که این شکر خالص سازی نشده است دارای ساکارز کمتری میباشد.

مترجم: sara sara
    ما می توانیم قلب یک انسان را از رفتارش با حیوانات داوری کنیم

نگار9422 آواتار ها
    نگار
    میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    4449
    پسند کرده
    3053
    سلام
    من اصلا نمیدونستم مبحث گیاهخواری تو مامی سایت هم باشه
    میبینم که اصلا هم داغ و پر رونق نیست
    خب به خاطر اینه که گیاهخواری خیلی سخته
    پدر من خام گیاهخوار صد در صد هستند
    من هم تا حدودی گیاهخوارم
    یعنی فقط توی مهمونی ها گوشت می خورم و گاها تو خونه به خاطر شوهرم گوشت هم میخوریم
    ولی سرخ شده نمیخوریم غذای چرب و چیلی هم نمیخوریم میوه هم زیاد میخوریم
    وقتی اینجا رو دیدم خیلی خوشحال شدم گفتم همه طرفدارهای سلامتی اینجا هستند ولی متاسفانه...
    ولی خانمهای خوب!
    اگه به سلامتی خودتون اهمیت میدین حتما حتما به گیاهخواری و سلامتی غذاهاتون توجه کنید
    اجازه ندید که غذاهای سرخ شده ی خوش رنگ و لعاب سلامتی آینده تون رو خراب کنه
    گیاه خواری خیلی خوبه خیییییییلی مزایا داره
    دیگه اینا رو گفتم که لال از دنیا نروم
    پرناک این نوشته را پسندیده.

narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    57
    پسند شده
    1845
    پسند کرده
    2738
    يكي از دوستان ما گياهخوار هست ، حتي توي آبگوشت هم گوشت نمي ريزه و به جاش از قارچ استفاده مي كنه.
    مي گه از انواع گوشت حالش به هم مي خوره.
    بيشتر مواقع غذاش انواع آش هست. چون بخاطر جايگزين كردن گوشت بايد از حبوبات استفاده كنه ، بيشتر آش درست مي كنه.
    ولي خدا وكيلي عجب پوست خوبي دارن اين گياهخوارها!!!!!! شفاف ، براق ، زيبا ، آينه ، بدون لك و جوش و ديگه هرچي بگم كمه......
    نيست كه از سبزيجات زياد استفاده مي كنن خيلي پوستشون خوب مي شه.
    برخي از افراد هم چله گياهخواري مي گيرن. اين طوري كه تا 40 روز لب به غذاهاي پخته نمي زنن و فقط با كاهو ، كلم ، هويج ، خيار و انواع ميوه ها خودشونو سير مي كنن. نظرشون اينه كه به اين روش سموم از بدنشون دفع مي شه!!!!!!
    ديگه بگم خدمتتون كه بعضيا هم خام خوار هستن. يعني گوشت رو بصورت خام و نپخته مصرف مي كنن. اين اصلا خوب نيست چون انگل و از اين چيزا مياره تو دل و روده شون
    .

پرناک, نگار9422, راضیه.ن و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

نگار9422 آواتار ها
    نگار
    میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    4449
    پسند کرده
    3053
    گیاه خواران نه تنها پوست شفافی دارند بلکه (معذرت میخوام) عرق بدنشون هم بو نمیده همچنین دهانشان هم خوشبو میشه
    راستی اگه غذای سرخ شده رو حذف کنید پوستتون شفاف میشه
    narges*, talia و بهار 68 این نوشته را پسندیده.

صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 891011121314 آخرینآخرین