نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree44Likes

موضوع: گیاهخواری

نمایش نتایج: از 73 به 80 از 105
صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 78910111213 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    11
    پسند شده
    398
    پسند کرده
    729

Re: گیاهخواری

دوستان عزیز گیاهخوار.سلام.
    راستش من به تازگی در مورد گیاهخواری دارم تحقیق میکنم.چون از طریق یکی از آشناهامون که تازه گیاهخوار شده با این موضوع آشنا شدم.ایشون خام گیاهخوار شده وبه گفته خودش تمام ده تا قرص فشار وقند خونش رو که هر روز مصرف میکرده با شروع رژیم خام گیاهخواری به کل کنار گذاشته واحساس بسیار خوبی بهش دست داده که همه ما رو تشویق به این کار میکرد.
    من به نوبه خودم جزء افرادی هستم که تغییر در رژیم غذایی روزانه مون رو یه امر ضروری میدونم وبه اصطلاح به اصلاح الگوی مصرف وتغذیه خودمون اعتقاد کامل دارم.تا مدتها رژیم غذایی گرفتم وهنوز هم تو رژیم به سر میبرم.ولی همیشه از این روش تغذیه ای غلط که در میون ما ایرانیها مرسومه رنج میبرم و میخوام یه تحولی دراین روش مصرف بدم.آخه میدونید من وهمسرم معمولا تو فامیل همیشه ارائه کننده یه طرح نو هستیم وبقیه فامیل یه جورایی اکثرا نظرات ما رو دنبال میکنند.(تو هر زمینه ای)صرف نظر از این مسئله مهمترین مسئله برا ما سلامتی خودمونه.راستش من خیلی اهل حمایت از حقوق حیوانات واین چیزا نیستم.گرچه بسیار آدم احساساتی هستم.اون چیزی که برام مهمه سلامتیه.
    حالا برا تکمیل تحقیقاتم به تجربه های شما دوستان گیاهخوار نیاز دارم.آیا تو بین شما کسی هست که مدت زیادی گیاهخوار بوده باشه مثلا بیشتر از 6یا 7سال وهیچ مشکلی براش به وجود نیومده باشه؟آخه به نظر من یکی دو سال برا قضاوت یه مقدار کمه.
    من همه مطالب صفحات قبل رو خوندم واستفاده کردم مخصوصا اون 24 دلیلی که برا گیاهخوار بودن انسان نوشتیدخیلی برام جالب وعلمی بود.(فکر میکنم آزاده جون نوشته بودند)
    دوم اینکه از اونجایی که به تنوع غذایی هر وعده خیلی اهمیت میدم چه طور میتونم یه صبحانه وناهار وشام متنوع داشته باشم تا بتونم همه مواد مورد نیاز رو به بدنم برسونم وخسته کننده هم نباشه؟اگه میشه راهنمایی کنید.
    سوم اینکه از اونجایی یه آدم پایبند به مسائل مذهبی هستم وبه اعتقاد من دین ما بسیار کامل وجامع هست وبا نظرات بعضی از دوستان که فکر میکنند تو مسائل تغذیه وبرخی مسائل نباید کاری به دین داشت شدیدا مخالفم می خوام ببینم دوستان نظرات دین ما رو نسبت به مسئله نخوردن گوشت میدونند؟میشه لطفا استدلالهای بیشتری بیارید.من واقعا به این مسئله نیاز دارم واگه این تناقضی که تو ذهن من هست با استدلالهای منطقی بر طرف بشه دیگه برا همیشه با گوشت خدا حافظی میکنم.
    در پایان از این که تجربیات خودتون رو در اختیار دیگران میگذارید بینهایت ممنونم.
    منتظر جوابهاتون هم هستم واگه در خلال تحقیقاتم به نکته جالبی برخورد کردم حتما برا شما هم میگذارم
    سلام حضرت دلبر
    سلام قرص قمر
    زمین که لطف ندارد
    از آسمان چه خبر

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    elmira.t آواتار ها
    المیرا
    میزان امتیاز
    589
    پسند شده
    47452
    پسند کرده
    49505

ویترین مدال ها

سلام دوستای گلم.خیلی خوشحال شدم که با اینجا آشنا شدم.توی فامیل همه منو دعوا میکنن که گوشت و شیر نمیخورم خب از بچگی که کشتن ماهی زنده و بوقلمون و گوسفند رو جلوی چشام دیدم دیگه لب نزدم قبل اون مامان میگه خیلی گوشت میخوردی.الانم بفهمم توی غذایی گوشتی هست که خود طرف کشته لب به غذا نمیزنم.باز از بازار خریده باشن بقیه موادشو میخورم به جز گوشت.الان از بس دعوام کردن گوشت چرخکرده داخل غذاها رو کمی میخورم اونم مامان بیشترشو سویا میریزه به خاطر من.
    خوشحالم با اینجا آشنا شدم تا بتونم از اطلاعاتتون استفاده کنم.
    Ben dünyanın en büyük aşığı olabilirim

Ben koynunda 100 sene 1000 sene durabilirim

کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    123
    پسند کرده
    10

هاجر عزیز
    من حدود 15 ساله که لب به گوشت نزدم. هیچ مشکل جسمی هم ندارم.
    تمامی مواد مورد نیاز بدن ما در فراورده های گیاهی و طبیعی وجود داره و برای تامین سلامتی هیچ نیازی به آزار موجودات دیگه نداریم.
    setare2222 و Mahsa81 این نوشته را پسندیده.
    گاهی نعمت های خدا با شکستن تمام شیشه ها وارد می شوند.

میزان امتیاز
    11
    پسند شده
    398
    پسند کرده
    729

نقل قول نوشته اصلی توسط nafi3n
    هاجر عزیز
    من حدود 15 ساله که لب به گوشت نزدم. هیچ مشکل جسمی هم ندارم.
    تمامی مواد مورد نیاز بدن ما در فراورده های گیاهی و طبیعی وجود داره و برای تامین سلامتی هیچ نیازی به آزار موجودات دیگه نداریم.
    nafi3nجون ازاینکه جواب سوالمو دادی ممنون.البته هنوز به نتیجه قطعی نرسیدم وپاسخ های شما دوستان کمک بزرگی به من وامثال منه که کلی سوال تو ذهنشون هست.
    یه سوال دیگه دارم.اینکه تو گیاهخواری کدوم روش از همه موفق تر وعلمی تره.آیا خام گیاهخواری می تونه گزینه خوبی باشه.البته من خودم به شخصه نمی پسندم چون تنوع غذایی تو اون روش کمتره ولی همسری میگه اون بهتره.حالا که میخواییم گیاهخواربشیم به اون شکل بهتره.(بدون هیچ تغییری در خاصیت مواد)شما نظرتون چیه؟
    سلام حضرت دلبر
    سلام قرص قمر
    زمین که لطف ندارد
    از آسمان چه خبر

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13

انجمن تغذیه امریکا که سالانه راهنمای تغذیه برای افراد مختلف را اعلام می نماید از سال 1997 در مورد به رسمیت شناختن رژیم گیاهخواری اعلام موضع نموده این روش تغذیه ( گیاهخواری ) را روش سالم و از نظر مواد غذایی کامل برای تمام سنین از کودک ونوجوان و جوان و سنین بالاتر اعلام نمود.
    این انجمن همچنین تغذیه گیاهخواری را تغذیه ای برتر و سالمتر از روشهای دیگر (همه چیزخواری ) اعلام نموده اضافه می کند که روش تغذیه گیاهخواری فواید سلامتی فراوانی در جلوگیری و همچنین بهبود بسیاری بیماریها دارد.
    گیاهخواری از طرف این انجمن در زمان بارداری و دردوران شیردهی نیز توصیه میشود. گیاهخواری نیازهای بدن نوزادان ، کودکان ، نوجوانان را در هنگام رشد تامین مینماید.
    ویرایش توسط tooba 1352 : ۱۳۹۲/۰۷/۲۲ در ساعت ۰۱:۰۱ قبل از ظهر
    خدایا امروز مهمان من باش به یک فنجان قهوه ی تلخ ....
    وقتش شده بدانی طعم دنیایت را !

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    اگر قرار باشد منفورترین موجود روی زمین را مشخص کنیم، براستی که برخی آدم ها، وحشی ترین و بد ذات ترین آنها هستند، چرا که همه موجودات گوشتخوار "میخورند برای زنده ماندن"، در حالیکه انسان "زندگی میکند برای خوردن"، آن هم نه برای نیاز، بلکه برای وسوسه و شهوت!

روز خون ریختن و نمایش قساوت انسانها نزدیک است. در این روز خونریز در کشتار حیوانات سهیم نباشیم و به جای نفس کشتن، درختی بکاریم، دست نیازمندی را بگیریم، به یتیم یا بیماری کمک کنیم و در یک کلام: مهربانی را هدیه کنیم که مهربانی منش بزرگان است.

- - - Updated - - -

مهربان باشیم, کودکان و والدین دیگر گونه ها را نخوریم... وگان باشیم !

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    نوار مغز گوشت خواران با گیاهخواران متفاوت است. گوشت خواران بیشتر مستعد رفتار خشونت آمیز هستند.
    خوردن گوشت و خشونت با هم رابطه مستقیم دارند. هیچ کودکی با خشونت دنیا نمیاد. این رفتار آموختنی است، مانند بیشتر رفتارهای انسان جنبه ژنتیکی ان اندک است. صنعت کثیف گوشت مانند دخانیات بسیار قدرتمند است دربیشترنقاط دنیا در حکومت نفوذ داره و سوبساید میگیره حتی کنترل پزشکان و جامعه پزشکی و آنچه منتشر میشه را هم داره .
    با همه اینها مدارک کافی هست و همیشه بوده که گوشت و خوردن جسد حیوانات کمستری و ترکیب شیمیایی مغز را تغیر میده و آنرا مستعد خشونت و بیتفاوت نسبت به عدالت و برابری میکنه.
    مواد شیمایی لازم در مغز برای احساس شا دی داشتن و آرام بودن با خوردن گوشت کم میشه.
    خوردن گوشت عامل کمبود سروتونین و تریپتوفان میشه و کمبوداین دو ماده فرد را "مستعد" به خشونت ونآرامی و اضطراب و حتی جنگ طلبی میکنه.
    این خیلی جالبه که این مقاله توضیح میده: میگه در نوار مغزی (EEG ) که از گیاهخواران گرفتند نوار مغزی گیاه خوارن بیشتر آمواج آلفا را نشان میداد که نشانه آرامش سیستم عصبی عضلانی آنها در سراسر بدن بود . سیستم عصبی و احساس و روانی و جسمی همه به هم مربوطند و اگر جسم خود را با ماده سالم و مقوی و آرامش زا تغذیه نکنیم حتی نوار مغزی ما هم سالم نخوا هد بود چرا که جسم و روان همیشه به هم مربوطند.
    پس خوردن گوشت دقیقا هم به رفتار خشونت آمیز (چه بر علیه انسان وچه حیوان)ربط داره .
    ترجمه این حرف این نیست که همه گوشتخوآران آدم کش هستند، ولی گوشت بدون تردید ترکیب شیمایی مغز آنها را به هم ریخته ونوار مغز آنها نشان میده در شرایط مساوی گوشت خوران بیشتر مستعد خشونت هستند (رفتار انسانها بسیار کمپلکس و بسته به شرایط محیطی و غیره و غیره هست).

Consequences of meat protein on human behaviour

tooba 1352 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    208
    پسند کرده
    13
    مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد: کشتارگاه ، قصابی ، بشقاب غذای ما
    دو زاویه ی آن از دستان ما خارج هستند .
    اما زاویه ی سوم در دست ماست.
    اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
    تصمیم شما چیست؟

صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 78910111213 ... آخرینآخرین