نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree47Likes

موضوع: پخت انواع پیتزا و فست فود با ماکروفر

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 88
صفحه 3 از 11 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

Re: پخت انواع پیتزا و فست فود با ماکروفر

کتلت با سولاردم
    سیب زمینی 250 گرم
    گوشت چرخ کرده 150 گرم
    تخم مرغ 2 عدد
    پیاز رنده شده متوسط 1 عدد میریزیم توی صافی ابش برود
    مرحله اول
    مواد را کامل با هم مخلوط می کنیم و در کف یک سینی پهن می کنیم و برش به شکل دلخواه میدهیم سپس 5 دقیقه با 900 وات .
    مرحله دوم
    روی کتلت ها را روغنی کرده 15 الی 18 دقیقه با ترکیب میکرو وگریل (co4) با قدرت 360 وات بدون در پوش روی سه پایه بلند میگذاریم
    در این فاصله یکبار کتلت ها را جا به جا میکنیم
    منبا
    اموزشگاه نمونه تبریز

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام می شه خواهش کنم آشپزی با سولاردم رو هم آموزش بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟/انواع غداها رو

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

من بال کبابی رو همیشه تو ماکرو میدرستم..به این شکل که بعد مزه دار شدنش و مالیدن کمی روغن و کره روش میذارم روی سه پایه بلندش...دکمه ترکیبی فر و گریل رو میزنم....15 دقیقه بعد میچرخونمش...گاهی که عجله داشته باشم..دکمه ترکیبی ماکرو و گریل رو میزنم...ماکرو رو روی درجه پایین میذارم مثل 300 وات میذارم تا خشک نشن بالها....اینجوری 20 دقیقه ای آماده است...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    200
    پسند شده
    6730
    پسند کرده
    3866

ویترین مدال ها

دستور کوکوی دورنگی که تو مایکرو میپزم رو براتون میذارم خودم با آزمون و خطا بهش رسیدم همون بار اول هم خوب در اومد پس می تونید اکثر غذا ها رو با مایکرو به همین روش درست کنید (غذاهای گوشتی و حاوی حبوبات رو با مایکرو نپزید می تونید برای نیم پز کردن ازش استفاده کنید اما برای پخت کامل توصیه نمیشه)
    راستی دستگاه من سولاردم LG هستش اما فرقی نمیکنه چون تو این دستور از وات و کلید ترکیبی استفاده کردم پس هر مایکروی مجهز به این دکمه ها میشه

کوکوی دورنگ تو مایکروویو

مواد کوکو سیب زمینی

سيب زميني نیم کیلو ( واسه من 3 تا سیب زمینی درشت!!! شد نیم کیلو)
    تخم مرغ 4 عدد
    پیاز نصف یک عدد (یا یک عدد کوچییک)
    آرد سیب زمینی یک ق غ (میتونین آرد گندمم بریزین)
    بیکینگ پودر نصف ق چ
    نمک فلفل زردچوبه به مقدار کافی

مواد كوكو سبزي

سبزی کوکو نیم کیلو (من از فریزر در آوردم ودر این حالت سیصدوخورده ای گرم بود و چون به نظرم نیم کیلو سبزی رو پاک کنی اینقد میشه گفتم نیم کیلو!)
    تخم مرغ 4 عدد
    زرشک 1 ق غ (دلخواه)
    گردو خرد شده 1 ق غ (دلخواه)
    نمکِ میوه (یا جوش شیرین) نصف قاشق چ
    پیاز نصف یک عدد (یا یک عدد کوچییک)
    نمک فلفل زردچوبه به مقدار کافی

طرز تهیه:

ابتدا سيب زميني را شسته و پوست مي كنيم و به قطر نازك برش مي دهيم. آنها را در ظرف مسطحي قرار داده و 1/2 ليوان آب به آن اضافه مي كنيم ظرف را با درپوش به مدت 10-8 دقيقه قدرت 100% در مايكروويو مي گذاريم تا سيب زميني پخته شود. در اين فاصله يكبار سيب زميني را زير و رو مي كنيم سپس سيب زميني را له كرده ( که من بدلیل تنبلی در امر رنده یا پوره کردن این ورقه ها ! سیب زمینی خام را رنده کردم با 1/2 لیوان آب مخلوط کردم و بقیه همون طبق بالا ( اگر بعد از اتمام زمانتون بازم آب داشت که مال من نداشت آبشو خالی کنید) ) بعد گذاشتم یکم خنک شد بعد تمام مواد لازم کوکوی سیب زمینی رو باهاش مخلوطیدم و روی قالب چرب شده ریختم و بدون درپوش به مدت 10-8 دقيقه قدرت 100% در دستگاه مي گذاريم تا کوکو خودش را بگیرد؛ حالا اگردر آخر کار می خواهید کوکو را برگردانید تا سطح زیرین هم برشته شود که هیچ ، طبق مرحله ی آخر کوکو سبزی عمل کنید(که در آخر میاد) و اگر مثل من تنبل نه! در این مرحله دستگاه را روی ترکیب گریل زیرین و مایکرو (co-3) روشن کرده با قدرت 40% 5_10 دقیقه کوکو را در آن بگذارید ( من 5 دقیقه گذاشتم که به نظرم خیلی کم بود چون برشته نشد).
    حالا سبزي را بدقت تميز مي كنيم و مي شوييم بعد ريز خرد مي كنيم(یا مثل من از فریزر در میارید میزارید روی یخ زدایی نون وزن 300 گرم ؛ که در این حالت سبزی آب نمیندازه ولی کاملا جدا جدا میشه!!!! یعنی تیغه های یخ هنوز هست اما با چنگال یا قاشق اگه هم بزنید کاملا مخلوط میشه) تخم مرغها را در ظرفي مي شكنيم و خوب بهم مي زنيم. بعد نمکِ میوه (جوش شيرين) و نمك و فلفل و زردچوبه را به تخم مرغ اضافه مي كنيم وهمراه نصف پیاز رنده شده و زرشک و گردو (در صورت تمايل) به سبزي مي افزاييم. مايه كوكو سبزی را روی کوکوی سیب زمینی بسته شده که سطحشو چرب کردیم مي ريزيم. ظرف را با درپوش به مدت 10ـ8 دقيقه قدرت 100% در مايكروويو مي گذاريم تا كوكو بسته شود. سپس اگر بخواهيم سطح آن برشته شود ظرف را روي سه پايه فلزي قرار مي دهيم و دستگاه را به مدت 10ـ5 دقيقه با ترکیب گريل و مايكرو 40% روشن مي كنيم (co-1 که سطح برشته شه) بازم من 5 دقیقه گذاشتم که ایندفعه واسه کوکو سبزی خوب بود
    (اگر خیلی این کوکوهارو برشته دوست دارید زمانهارو بیشتر کنید)

نکته1:این مقدار مواد رو توی سینی 20 در25 (19 در 25 و نزدیک به همین اعداد) بریزید که هم مواد یک اندازه پخش میشه و هم این اندازه های گفته شده واسه این حجمه! یعنی اگه ظرفتون بزرگتر بشه باید زمانها رو کمتر در نظر بگیرید و اگه قالبتونو کوچیکتر کنید باید زمانها رو بیشتر در نظر بگیرید.
    نکته2:بر عکس قیافه ی دستور! درست کردنش آسونه و تا یه لایه تو مایکرو درست شه شما می تونید مواد لایه ی بعدی رو اماده کنید پس تو همون آشپزخونه اید و بهتره که هر از چند گاهی یه نگاهی به مایکرو بندازید که با توجه به حجم قالب و مواد و ... کوکوتون خراب نشه.

اینم یه دفعه دیگه

س.ن: این دستورو از اوایل ازدواجم که کشفیدم میدرستم اما چون اونموقع عکس نمی گرفتم این عکسو فقط واسه اینکه دستورمو واسه دوستام نوشته بودم گرفتم که بهشون بدم واسه همین تزیین نداره شرمنده جدیدا گام به گامش رو درست کردم و براتون میذارم.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    200
    پسند شده
    6730
    پسند کرده
    3866

ویترین مدال ها

خب این دفعه من bp و نمک میوه اینا رو حذفیدم و واسه هر کدوم 2 تا تخم مرغ زدم! که خب نازک تر شده بود و من توی قالب کوچیکتر ریختم.

بعد از ریختن آب سطحشو صاف کنید که آب با همه ی رشته های سیب زمینی درگیر باشه

بعد از در اومدن از مایکرو

این رنگی نمیشه خوشرنگتره زردچوبه ی این سری من این رنگیه!

بعد از پخت!(فکرکنم بخاطر سیلیکونی بودن قالبم دورش جمع شده بود! که بعد پخش کردن سبزی روش یکم سخت بود)

چون قالبم قلب بود دیگه برش شطرنجی قشنگ نمیشد واسه همین اینکارو کردم.اما شطرنجی یکی در میون و تو قالب مستطیل خشنگ تره

نکته :چون بیکینگ پودر اینا رو حذفیده بودم مثل اون بالایی ها تپل نبود اما بدم نبود! اما به نظرم تخم مرغا رو کم نکنید! راستش من چون کوکو رو برشته دوست دارم اگه توی تابه بریزم با تخم مرغ کمتر میریزم اما اینجا که تخم مرغا رو کم کردم به نظرم به خوشمزگی اولیه نشد! به هرحال اگه کوکوی خیلی برشته میخواید باید قید مایکرو رو بزنید فکر کنم حالا خدا عمری بده با سیب زمینی خام لایه ی اولشم میدرستمو امتحان میکنم
    راستی این دفعه از سبزی آماده استفاده کردم که افتضاح بود فکر کنم کلا از ساقه ها هم نگذشته بودن! خدااااا منم یه بار و بور از هر کدوم از سبزیهای این اماده ها گرفتم! نمی دونم چرا این خبط و کردم
    کیجا این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    181
    پسند کرده
    616

بال در ماکروویو که اول با زعفران و نمک و پیاز و آبلیمو مزه دار کردم و گذاشتم نیم ساعت موند بعد روی توری ماکروویو چیدمشون و روی دکمه کامبینیشن combination 6 به مدت 35 دقیقه گذاشتم و ایندفعه هم روی سینی که زیر توری گذاشته بودم سیب زمینی چیدم و روشو نمک ریختم و اونا هم خوب شده بودن .

بهترین چیزها زمانی رخ میدهد که انتظارش را نداری .

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbube
    ستاره جان مایکرو من کانوکشن و گریل و فرش با هم روشن میشه.....یعنی اپشنی نداره که مایکرو و گریل فقط باشه یا فرو گریل ففظ باشه!!!!!!!!!!!
    برای بال کبابی این سه تا با هم باشه چقدر بذارم بمونه؟؟؟؟؟
    عزیزم ببخش دیر دیدم سوالتو...

مسلما زمانش کوتاه تر میشه.خوبی بال به اینه که میتونی از ظاهرش بفهمی پخته یا نه...یک ربعی بذار ببین پخته یا نه..البته کانوکشن همون فره...احتمالا ماکروی شما فر و گریل و ماکروش با هم روشن میشه..مدت زمانتو ده دقیقه ای کمتر کن...گریل ممکنه زود بسوزونه..اگه دیدی اینطوره..روی سه پایه کوتاه بذار...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    361
    پسند کرده
    0

همسری درست کرد عالی بود مزه پیتزای بیرون داشت خیلی خوشمزه بود

مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

صفحه 3 از 11 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین