نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree124Likes

موضوع: سوالهایی که باید قبل ازدواج پرسید؟؟

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 189
صفحه 1 از 24 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    120
    پسند کرده
    70

سوالهایی که باید قبل ازدواج پرسید؟؟

اين ده سوال ضروری را پیش از ازدواج از یکدیگر بپرسید
    همواره از شنیدن واژه "ازدواج"، موجی از شادی و هیجانات آن مثل، جشن، حلقه، نامزدی و ...از ذهن ما می گذرد، امّا خوب، مراسم عروسی تنها مثل رویایی شیرین یک شبه تمام می شود و بعد از آن چیزی که بسیار مهم است کیفیت زندگی مشترک زوجین در روزهای آینده است. در اینجا با بهره گیری از جدیدترین تحقیقات، به ده نکته از ضرورترین مسائلی که هر کدام از دو طرف، قبل از ازدواج باید بدانند، اشاره می کنیم تا شما هم بی گدار به آب نزنید؟
    1- نحوه تصمیم گیری:
    ازدواج به نوعی، رسیدن به یک تفاهم مشترک است که طی گفتگو و صحبت های فی مابین حاصل می شود، در این تبادلات کلامی در عمل نیز باید متعادل باشید، بنابراین قبل از ازدواج، با مطرح کردن افکار و تصمیم های خود، دریابید که طرف مقابل نیز در این موارد با شما هم عقیده است یا خیر؟. البته با صحبت، گفتگو و از همه مهم تر دقّت در شنیدن صحبت های طرفین ، بسیاری از این اختلافات نمایان و شاید هم قابل حل باشد.

2- وظایف در زندگی
    در مورد نگاه خود به وظایف و زندگی مشترک، آشکارا صحبت کنید، بنا به وضعیت اجتماعی و اقتصادی متفاوت با دهه های گذشته، به نوعی شاید نتوان خیلی مرز مشخصی برای این وظایف و مسئولیتها تعیین کرد و ناخودآگاه باعث بروز مشکل در آینده می شود، بنابراین دیدگاه خود را قبل از ازدواج مشخص کنید.

3- فرزند در زندگی
    در مورد علاقه به بچه دار شدن و تعداد آن به توافق برسید؟ فرزند، بخشی از زندگی مشترک است، از آنجاییکه هر فردی در این مورد و نحوه ی تربیت فرزندان خود، نظری متفاوت دارد و این مسئله خود به نوعی یکی از دلایل ایجاد تنش در کانون خانواده است، بنابراین قبل از ازدواج دیدگاهها و افکار خود را دراین زمینه با یکدیگر مطرح کنید و به توافق برسید.

4- عقاید و باورها
    شاید با کمی آشنایی فکر کنید که گمشده ی خود را در زندگی پیدا کردید، امّا حقیقت این است که عدم شناخت عقاید دینی، باورها و ارزشهای طرفین، یکی از مهم ترین عوامل بروز چالش ها در زندگی زناشویی می باشد. صادقانه، قبل از ازدواج، عقاید، باورهای خود را بازگو و در عمل نشان دهید، چرا که با گذشت چندی از زندگی مشترک و به خصوص در تربیت فرزندان، عدم تفاهم در این مورد موجب بروز مشکلاتی می شود و شاید هم دیگر نتوانید یکدیگر را تحمّل کنید، البته همواره به یاد داشته باشید در زندگی مشترک انعطاف پذیری و گذشت امری ضروریست.

5- حس مسئولیت و بودن در کنار خانواده
    با خود کنار بیایید، یکی از پایه های لازم برای دوام زندگی زناشویی، وقت گذاشتن برای خانواده و بودن در کنارشان است. آیا به آن درجه رسیده اید که بتوانید تعطیلات آخر هفته را با همسر و فرزند خود سپری کنید؟ شاید از دید شما این مسئله خیلی مهم نباشد، امّا همسر و فرزندان آینده تان، از شما انتظار دارند که در تفریحات با آنها همراه باشید و حمایتشان کنید.

6- انتظارات
    البته انتظارات و توقعات هر انسانی، به مرور زمان تغییر می کند، امّا نکته ی اساسی این است که هر دو طرف نیاز به احترام و توجه متقابل دارند، با گذشت و درک متقابل می توانید زندگی خود را متدوام کنید.

7- رابطه ی جنسی
    شاید برایتان سخت باشد که با فرد مورد انتخاب خود قبل از ازدواج در مورد سکس و مسائل آن سر صحبت را باز کنید، امّا از جهت اهمیت فوق العاده این مطلب در زندگی زناشویی، به تدریج و با زمینه چینی و در نهایت ادب، می توانید نظر یکدیگر را جویا شوید، چرا که عدم رضایت در روابط جنسی، عاملی ویران کننده برای ثبات زندگیست.

8-مسائل مالی
    درمورد درآمد و هزینه های زندگی با یکدیگر مشورت کنید، چرا که چیزی نمی گذرد که با عدم توافق در این مسئله، کنترل زندگی از دستتان خارج شده و رو به زوال می رود. بنابراین درباره مخارج، کم کردن هزینه های غیر ضروری با یکدیگر برنامه ریزی کنید و افکار خود را بیان کنید.

9- صرف زمان با یکدیگر
    در مورد چگونگی با هم بودن در اوقات فراغت یا یکدیگر صحبت کنید، شاید شما دوست داشته باشید آخر هفته در بستری گرم همراه با همسرتان به تماشای فیلم بپردازید و از لحظات با هم بودن لذّت ببرید، امّا ممکن است وی نظری متفاوت داشته باشد، این مسائل جزئی را شوخی نگیرید و هیچ گاه نگویید:"هرچه تو بگویی!"، چرا که به مروز زمان به دلیل عدم رضایت حس درونیتان، افسردگی روح شما را دربر می گیرد. بنابراین قبل از ازدواج با یکدیگر به توافق برسید.

10- اعتیاد، سیگار، الکل...
    به عنوان آخرین مطلب ولی در عین حال مهم، به خاطر داشته باشید، دانستن و آگاهی از هر کدام از مصرف مواداعتیاد آور، سیگار، ... در یکی از طرفین و با این آگاهی زندگی مشترک را شروع کردن، به معنای سر کردن و قبول وضعیت وی است. بنابراین قبل از ازدواج ضمن روراست بودن و تبادل نظر در این موارد، در صورت تصمیم قطعی برای ازدواج، باز هم با نگاهی عمقی به این مسئله فکر کنید تا بتوانید کنار بیایید.
    خانومهای با تجربه مامی سایت حتما الان بعد زندگی مشترک میگید کاش قبلش این سوالو پرسیده بودم یا کاش از اول میدونستم.
    سوالهایی که به نظرتون میاد رو تو این تاپیک بذارید تا مجردها بتونن قبل ازدواجشون بپرسن و از تجربه شما استفاده کنن.
    پریا جونی, rana.m و mozhi_hi این نوشته را پسندیده.
    ***هیچ بن بستی وجود ندارد یاراهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت****
    www.nahaldoosti.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: سوالهایی که باید قبل ازدواج پرسید؟؟

خب ازدواج با کسی که دیابت داره چطوره؟

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    120
    پسند کرده
    70

ستاره جون من روانشناس نیستم بنابر این حرفی که می زنم نظر شخصیمه نه نظر کارشناسیم.
    بیماری ممکنه برای هر کسی باشه، یه آدمی که امروز سالمه ممکنه فردا نباشه و برعکس یه آدمی که امروز بیماره ممکنه فردا معالجه بشه.بنابر این بیماری جزء ثابتی برای تصمیم گیری در ازدواج نیست اما
    طرفین یک رابطه باید از بیماری های هم دیگه و هم بیماری های ارثی خانواده طرف مقابل اطلاع داشته باشند و راجع بهش خوب فکر کنن و تصمیم بگیرن.
    بعضی از بیماری ها اصلا به شخص مقابل لطمه نمی زنه و کاملا شخصیه،مثل چربی خون و دیابت .البته همسر اینطور آدمها باید در طبخ غذا اصولی رو رعایت کنه ، البته میتونه بعضی اوقات برای خودش غذای جداگانه بپزه.
    بعضی بیماری ها مزمن هستن و ممکنه به شخصی که همیشه همراه آدم زندگی می کنه لطماتی بزنن.مثلا بیماری های پوستی(غیر مسری) که منظره بدی دارند،این طور بیماری ها باید قبل ازدواج حتما از نزدیک توسط همسر دیده بشه و حتی میشه از مشاوره پزشک اون بیمار هم بهره مند شد.
    و یک سری بیماری ها هم هستند که آینده رو تهدید می کنن مثل ام اس و ناراحتی های قلبی.باید خوب فکر کرد و سنجیده تصمیم گرفت.

باید بدونیم همه انسانها هر چند مریض حق حیات و ازدواج دارن و محترمن، من خودم یه بیماری مزمن پوستی دارم اما هزار تا حسن دارم که روی این عیبهای ظاهریمو می پوشونه.هر وقت کیسی برای ازدواج پیش بیاد بعد آشنایی اولیه خیلی زود ناراحتی پوستیمو مطرح می کنم و به طرف حق انتخاب میدم و به انتخابش احترام میذارم.
    www.nahaldoosti.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

مرسی عزیزم آخه من یه تاپیک زده بودم به اسم به نظرتون قبول کنم که اونو قفل کردن حالا کاملش اون جا هست اما خلاصه این جا میگم که من 25 سالمه و یه آقای 29 ساله که پزشکی می خونن البته عمومی و طرحش رو هم تموم کردن و گویا از ترم پاییز می خوان تخصص بخونن و از من خوششون اومده و از من از طریق دخترخالم که هم دانشگاهی هستن با ایشون آشنا شدم خواستگاری کردن و گفتن که تا بعد از احیا جواب بدم که اگه قبول کردم خانواده اشون تماس بگیرن و رسما قرار خواستگاری بزارن .من از ایشون خوشم اومده اما ایشون از 19 سالگی دیابت نوع 1 دارن حالا موندم چی کار کنم و از دوستان راهنمایی می خوام

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    120
    پسند کرده
    70

ستاره جون باید خیلی بیشتر وقت بذاری و باهاش خوب آشنا بشی. و بعد هم با خودت کنار بیای که آیا می تونی مسایلی رو که ممکنه این بیماری تو زندگیت بوجود بیاره تحمل کنی یا نه.

دوستان من می خوام تو این تاپیک بیاین و بگین چه سوالاتی رو باید قبل ازدواج از همسرمون بپرسیم .مطمئن هستم خانومهای متاهل بعد ازدواج می گن کاش اینو قبل ازدواج پرسیده بودیم.
    با مطرح کردن سوالات مهم قبل ا ز ازدواج کمک بزرگی به دوستان مجرد در این انتخاب مهم زندگی میشه.
    mozhi_hi این نوشته را پسندیده.
    www.nahaldoosti.com

beautiful_lie آواتار ها
    میزان امتیاز
    20
    پسند شده
    1069
    پسند کرده
    1697

ماهک جون درمورد آیتم اعتیاد هر جور حساب کنیم اخرش خیلی نمیشه روش حساب کرد فقط باید ایتم های دیگه رو خوب انتخاب کرد تا بشه احتمال این آیتم رو به خداقل رسوند مثلا طرف خونواده دار و با فرهنگ و با ایمان باشه تا شاید معتاد نباشه
    الان اینقدر مواد مختلف وجود داره و افراد زیادی انواع دراگ مصرف میکنن تا مواد مخدر شناخته شده

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    1

[JUSTIFY]ستاره خانمی، با خودت خلوت کن، ببین می تونی با این مسئله کنار بیای یا نه. من یا هر کدوم از دوستای خوبمون نظر شخصی خودش رو میگه. شوشوی آینده منم یه کوچولو قلبش ناراحته. ولی اگه خدایی نکرده، زبونم لال، مشکل جدی تری هم داشت، هیچ وقت تنهاش نمی ذاشتم. چون که برای من بیشتر از این حرفا ارزش داره.[/JUSTIFY]

tahtaghari آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1934
    پسند کرده
    1137

ببین عزیزم فک کنم دیابت به بچه تونم منتقل بشه بازم تحقیق کن چون در این صورت حتی اگه خودت کنار بیای ممکنه بچه ات کنار نیاد با بیماریش در صورتی که خیلی جلوی زندگی عادی ادمو نمی گیره ولی با پزشکا هم مشورت کن در مورد بیماری و انتقال ارثی و ... در هر صورت خوشبخت شی و روزای خوبی داشته باشی
    برام هیچ حسی شبیه تو نیست کنار تو درگیر آرامشم

صفحه 1 از 24 123411 ... آخرینآخرین