نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree890Likes

موضوع: دستپخت شما در پخت چه غذایی زبانزد فامیل و دوستان است؟

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 300
صفحه 1 از 38 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    33

Red face دستپخت شما در پخت چه غذایی زبانزد فامیل و دوستان است؟

با سلام دوستان هنرمند و کدبانو
    حتما همه شما در خوب پختن بعضی غذاها بین دوستان و اقوام شهره هستید و حتما برای پخت اون غذا فوتهای کوزه گری دارین و یه دستور پخت مخصوص

بهتره تو این تاپیک دستور پختهای مخصوصمون رو در اختیار هم قرار بدیم مخصوصا برای تازه عروسها خیلی مفیده
    ممکنه اون غذا یه غذای معمولی و رایج باشه مثل خورشت قیمه و ... ولی باور کنید روش پختها خیلی فرق میکنه شاید اضافه کردن یه ادویه ساده کلی مزه غذا رو تغییر بده؟

دوستان خوب ترجیحا اگر مقدار مواد و تعداد افراد ذکر شود یا از مراحل کار عکس گذاشته شود بهتر است.
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    فرقی نمیکند گودال کوچکی باشی ، یا دریای بیکران زلال که باشی آسمان در توست

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    108
    پسند کرده
    0

Re: دستپخت شما در پخت چه غذایی زبانزد فامیل و دوستان است؟

من میگم

مریخی میگن لازانیات حرف نداره هرموقع میگم چی بپزم میگه لازانیا

روش پختم
    پیازو سرخ میکنم گوشت چرخ کرده رو دو بار چرخ میکنم تا نرم باشه وقتی پیاز سرخ شد ادویه بهش میزنم من از ادویه کاری سبزان و زردچوبه این قسمت استفاده میکنم بعد گوشتو میریزم(توی یه برنامه آشپزی یه آشپز بین المللی گفت ادویه رو باید همون اول ریخت توی روغن تا گوشت طعمو بوشو بگیره)کوشتو که سرخ کردم فارچم اضافه میکنم بعد یه کم ربو جدا تفت میدم تا خامیش گرفته بشه بعد میریزم روی گوشت و آویشن میزنم حسابی ادویه پیتزا و لازانیا اضافه میکنم یه کم که تفت دادم خاموش میکنم.ورقه های لازانیا را آبکش میکنم همیشه میزارم نرم بشه 15 دقیقه تقریبا بعد کف ظرفمو یه کم با برس چرب میکنم یه لایه لازانیا میچینم از مخلوظط گوشتو قارچ یه لایه پنیر لایه بعدی ژامبون و کوکتل رنده شده فارچ و پنیر آویشن سس مایونز و قرمز لایه آخرم ورقه لازانیا با برس روش مخلوط سسمایونز و قرمز پنیر پیتزا وآویشن میریزم روی ظرف فویل آلومینیوم میکشم میزارم 30 دقیقه با 200 درجه سانتیگراد بعد فویلو برمیدارم روشو 5 دقیقه روشن میکنم تا پنیر برشته بشه همه دوست دارن خیلی نرم و خوب میشه

خورش مرغ :

مرغارو سرخ میکنم تا حسابی طلایی بشه بعد پیازو جدا سرخ میکنم با هویج خلال ادویه کاری زردچوبه و زعفرون یه کمی دارچین تفت میدم مرغا رو میزارم توش یه کم باهم تفت میدم بعد ربو جدا سرخ میکنم میریزم روی مرغ یه کمی شکر یه قاشق تقریبا با یه کمی سرکه یه کمی ؟آبلیمو حل میکنم میریزم روی مرغا این باعث میشه هم طعمه ملس داشته باشه هم آب مرغ غلیط بشه میزارم 1.5بپزه اینم همه دوس میدارن

خیلی کدبانوام مثلاً
    coffee, r.khk, reyhan777 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

یاس صورتی آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    878
    پسند کرده
    99

خورش کرفس
    من خیلی کار خاضی انجام نمیدم اما همه خورش های من رو دوست دارن و تعریف میکنن !
    پیاز رو تفت میدم و بهش زرچوبه و فلفل سیاه اضافه میکنم و دوباره با گوشت تفتش میدم و سبزی خورش رو که نعنا+جعفری+برگهای سبز کرفس خرد شده است(سرخ شده) رو بهش اضافه میکنم و با اب سرد میذارم بپزه!
    کرفسها رو به اندازه دو بند انگشت خرد میکنم و تفتش میدم و 1 ساعت مونده به سرو خورش بهش اضافه میکنم و وقتی که خورش جا افتاد و روغن انداخت بهش نمک و ابغوره اضافه میکنم...
    coffee, r.khk, Miss Razieh و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

پســـــــــرم تا که تو باشی دو جهان در نظرم فردوس است ...

کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    33

اسرار پخت مرغ اسمون که دل همه رو برده

دوستان عزیز شاید هممون مرغ رو کم و بیش به یک روش بپزیم ولی نکته های خیلی خیلی کوچیک میتونه طعم غذا رو خیلی تغییر بده نکته هایی که شاید حتی خودمون متوجشون نشدیم

1- برای مهمونی ها حتما مرغ تازه میخرم که یخ نداشته باشه
    2- مرغها رو به صورت خام سرخ میکنم و کنار میذارم
    3- پیاز (درحد خیلی زیاد مثلا برای 8 یا 9 تکه مرغ 2 پیاز خیلی بزرگ ) را رنده درشت میکنم و در همون روغن که مرغ رو باهاش سرخ کردم میریزم
    4-بعد از کمی طلایی شدن رب و زردچوبه و نمک و فلفل و ابلیمو(تقریبا زیاد اولش ممکنه مزه کنید ترش باشه ولی بعد شیرینی هویج و پیاز مزش رو متعادل میکنه)
    را اضافه می کنیم

5- مقدارتقریبا کمی اب اضافه میکنیم میذاریم تا جوش بیاد
    6- مرغها رو در کف یه قابلمه مناسب میچینیم بعد روی اون هویج و فلفل دلمه میچینیم و سس رو روی اون میریزیم ( سس باید در حدی باشه که فقط کمی روی مرغ رو بپوشونه ) حالا شعله رو کم میکنیم تا بپزه
    7- در اخر یه لیوان زعفران دم کرده میریزیم
    coffee, r.khk, GOOD MOTHER و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    فرقی نمیکند گودال کوچکی باشی ، یا دریای بیکران زلال که باشی آسمان در توست

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    300
    پسند کرده
    0

اسمون عزیز منم مرغم رو برای مهمونی به همین روش میپزم که خیلی ها طرفدارشن. خودمم که عاشقشم.

همه به من میگن خورشت بادمجونات حرف نداره و هر کس رو دعوت میکنم قبلش میگه فقط به شرطی که خورشت بادمجون درست کنیا. خواهرم میگه نمیدونم تو چجوری درست میکنی که غلیظ میشه برای ما چرا اب و دونش سواست اما مال تو نه. مادر شوهرم هر وقت میخواد درست کنه موادش رو حاضر میکنه به من میگه تو با هم قاطیش کن که مثل مال خودت خوشمزه بشه . البته منم کار خاصی نمیکنم اما الان بهتون میگم چجوری درست میکنم.

خورشت بادمجون

1. اول اینکه از بادمجون فریزری استفاده نمیکنم . با بادمجون فریزری کشکو بادمجون میدرستم اما خورشت نه.
    بادمجونها رو پوست کنده و از وسط دو نیم میکنم و بینشون نمک میپاشم (مثل خیار) و دوباره روی هم میذارم و به هم میمالم و توی ابکش میچینم کنار هم. بعد از نیم ساعت که تلخی بادمجونها گرفته شد بادمجونها رو سرخ کرده و کنار میگذارم.

2. گوشت رو میندازم توی قابلمه و اب سرد میریزم توش. وقتی ابش جوش اومد . تمام کف های روی اب رو جمع میکنم و دور میریزم . چند بار اینکار رو میکنم که دیگه کف نده . اونوقت پیاز رو خرد کرده و به گوشت اضافه میکنم . دیگه باهاش کار ندارم تا بپزنه .

3. وقتی گوشت کامل پخته شد . به ابش نمک و زردچوبه و فلفل و دارچین اضافه کرده و یک یا دو قاشق هم رب گوجه میریزم و درش رو میبندم تا مزه ها به خورد گوشت بره . 5 دقیقه که قل خورد . شعله رو خاموش میکنم و گوشتها رو توی زیر دستی ریخته و کنار میذارم . حالا اب گوشت رو از صافی رد میکنم که پیازها رو صاف کنم که توی خورشت معلوم نباشه. اب گوشت رو در صافی ریخته و با پشت قاشق همه پیازها رو له میکنم و در ابش میریزم.

4. حالا قابلمه اصلی رو برداشته و یک ردیف بادمجون میچینم و چند تا گوشت و یه خورده پیاز داغ و دوباره یه ردیف بادمجون و گوشت و پیاز داغ... همینطوری ادامه میدم تا مواد تموم شود و لایه اخر رو یادتون باشه که یه ذره بیشتر پیاز داغ بریزید . بعد اب خورشت رو روی مواد ریخته و کنار میگذاریم. حالا دیگه خورشت رو روشن نکنید که بادمجونها له بشه . خورشت رو کنار گذاشته و نیم ساعت قبل از سرو غذا زیرش رو روشن کنید و شعله رو کم کنید . غذا اماده است نوش جان
    coffee, r.khk, فاطمه113 و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    باور نمیکنم... خالق دانه های انار زندگی مرا........ بی نظم چیده باشد.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    145
    پسند کرده
    0

تو کرمانشاه هم رسمه که مهمون مهمی داری خورشت خلال بپزی منم خوشبختانه این خورشت رو خیلی خوب می پزم چون مادرم هم تو این کار استاده ومن ازش یاد گرفتم .
    اما چند نکته رو باید بگم که تو پختن خورشت خلال خیلی مهمه این خورشت باید چرب و به اصطلاح روش به روغن افتاده باشه که ما تو کرمانشاه از روغن محلی (کرمانشاهی )استفاده می کنیم اما اگه کسی هم نریزه مشکلی نداره .

2:برای اینکه این خورشت از قیمه متمایز شه باید از زرشک سیاه استفاده کرد .

3:برای اینکه آب خورشت زلال و شفاف باشه قبل از پخت گوشت با مواد باید گوشت های قیمه شده را درون قابلمه ریخته روی ان آب میریزیم و روی شعله می ذاریم تا کف کنه بعد آب آن را خالی میکنیم می توان این کار را 2 بار انجام داد .

واما طرز تهیه :
    اگه گوشت 1 کیلو درنظر باشه خلال بادام رو نیم کیلو درنظر میگیریم .
    ابتدا خلال بادوم را شسته ونیم الی یکساعت درون ظرف پر از اب می خیسانیم .
    گوشتهایی رو که کف رویش را گرفتهایم با 1 پیازبزرگ درن قابلمه تفت میدهیم به ان ادویه میزنیم زردچوبه فلفل سیاه .دو قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را همزمان با موادی که در حال تفت خوردن هستن به قابله اضافه میکنیم و رب را کمی سرخ می کنیم این کار باعث میشه خورشت خوش رنگ و خوشمزه شه در آخر خلال بادوم ها رو اضافه میکنیم .روی مواد آب میریزیم و میذاریم با شعله متوسط 1 ساعتی بپزه بعد 3الی 4 عدد لیمو عمانی را اضافه میکنیم .
    یک ربع مانده به خاموش کردن خورشت زرشک سیاه رو اضافه می کنیم .
    نوش جان.
    coffee, r.khk, GOOD MOTHER و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    پاکترین هوای دنیا متعلق به لحظه ای است که دلمان هوای هم را میکند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    27
    پسند کرده
    0

با اجازتون من اش رشته وابگوشت رو خوب درست میکنم
    برای پخت ا ش رشته از سبزی تازه بخصوص اسفناج زیاد استفاده میکنم وزیاد نمبزارم سبزی اش بپزه تا بوی سبزی تازه تا اخر باشه ورنگش هم کدر نشه بعد حبوبات رو از چند روز قبل میپزم و10 دقیقه اخر میریزم داخلش و وقتی رشته رو ریختم بعد که چند قول زد یک لیوان اب سرد اضافه میکنم تا رشته له نشه وخوب ری کنه وبعد از ریختن رشته حدود 1 ملاقه پر پیاز داغ وکمی سیر داغ میریزم و یک ربع اخر کمی دارچین روی اش میریزم وهم میزنم وبعد از یک ربع سرو میکنم با پیاز داغ زیا د

برای ابگوشت هم به اندازه ی یک پرتقال تامسون بزرگ دنبه میگذارم اول یه پیاز داغ درست میکنم بعد گوشت ودنبه رو هم باهاش تفت میدم وحبوبات وسیب زمینی وگوجه وبادمجان سرخ شده رو که 3 یا 4 تاست بهش اضافه میکنم ویعد از 5 یا 6 ساعت که خوب جا افتاد
    دنبه رو از غذا جدا میکنم وکمی پیاز داغ درست میکنم و بعد دنبه رو میریزم توی پاز داغ وبا گوشت کوب میکوبمش ودنبه ها که له شد کمی رب گوجه ونمک وفلفل وادویه وگرد لیمومیزنم وبه ابگوشت اضافه میکنم البته تو سمنان بیشتریها از بادمجان استفاده میکنند قدیمیها که لوبیا چشم بلبلی هم به حبوباتش اضافه میکنند که اونم خوشمزه میشه
    coffee, r.khk, asemon و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

دوستت دارم خیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییلی بیشتر از اونی که میبینی

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10422
    پسند کرده
    11789

منم آشپزيم خوبه چون خودم علاقه به آشپزي دارم براش وقت ميزارم اما آقاي همسر ميگن آبگوشت و باقالي پلو با ماهيچه منو هيچكي تا حالا درست نكرده

روش پخت ابگوشت

ابتدا گوشت و دنبه رو داخل ديگ زود پز ريخته به همراه يك عدد پياز پوست گرفته شده وقتي جوش زد ابشو ميريزم دوباره اب ميريزم روش و يه عدد پياز جديد به همراه زرد چوبه و نخود و لوبيا كه از شب قبل خيس كردم و چند بار ابشو عوض كردم رو توي ديگ ميريزم و درب زودپز رو ميبندم و اجازه ميدم كه 45 دقيقه تا 1 ساعت بپزه (بستگي به اين داره كه پخت حبوبات چقدر طول بكشه) بعد از پخت درب زودپز رو باز ميكنم دنبه رو به همراه رب گوجه فرنگي و نمك و كمي زردچوبه و كمي ادويه با گوشت كوب له ميكنم و به مواد آبگوشت اضافه ميكنم زير ديگ رو كم ميكنم يه عدد سيب زميني متوسط رو ميشورم به ابگوشت اضافه ميكنم و اجازه ميدم كه مواد 30-20 دقيقه جا بيفته
    با نان سنگك و ريحون و دوغ ميخوريم .
    به نظر من ليمو عماني طعم فوق العاده اي به ابگوشت ميده
    من از رب روژين استفاده ميكنم

طرز پخت ماهيچه

ابتدا ماهيچه رو ميشورم با يك عدد پياز توي قابلمه ميريزم وقتي كه جوش زد ابشو ميريزم دوباره اب تازه به همراه يك عدد پياز و زردچوبه اضافه ميكنم و درب قابلمه رو ميبندم اجازه ميدم كه به مدت 3تا 4 ساعت ماهيچه ها كاملا پخته شوند
    در پايان يك استكان زعفران دم كشيده و به اندازه كافي نمك و ابليمو به ماهيچه ها اضافه كرده و اجازه ميدم كه به مدت 15 دقيقه طعم ابليمو و زعفران به خورد ماهيچه ها بره
    coffee, r.khk, asemon و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 38 123411 ... آخرینآخرین