نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree890Likes

موضوع: دستپخت شما در پخت چه غذایی زبانزد فامیل و دوستان است؟

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 300
صفحه 2 از 38 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    (ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    470
    پسند شده
    18101
    پسند کرده
    17204

Re: دستپخت شما در پخت چه غذایی زبانزد فامیل و دوستان است؟

من آش جو رو خيلي خوب درست مي كنم و همه خوششون مياد و البته چند تا خورش
    براي آش جو از قلم استفاده مي كنم.
    از شب قبل ميزارم خوب بپزه و روغنش در بياد. صبح ميزارم كنار تا سرد بشه و روغن روش بسته و قابل جدا شدن بشه. روغنشو جدا مي كنم و آب قلم رو از صافي رد مي كنم. تكه هاي غضروف و استخون رو از مواد باقيمانده جدا مي كنم و بقيه اش رو با گوشتكوب برقي يا مخلوط كن له مي كنم و به آب اضافه مي كنم. حبوبات از قبل خيس شده رو داخل آب ريخته و كمي كه پخت سبزي رو اضافه مي كنم. جو رو هم از قبل توي قابلمه جدا مي ريزم همراه با مقداري بلغور جو و گندم و زيرشو كم مي كنم بدون اينكه هم بزنم تا بپزه . اگه هم بزني سر ميره . بعد از پخت به بقيه مواد اضافه مي كنم و ميزارم قشنگ جا بيفته . گاهي هم از ماهيچه استفاده مي كنم و مي پزم و ريش ريش مي كنم كه توي آش معلوم نشه. پياز داغ و سير داغ فراوان درست مي كنم وكنار مي زارم با روغن باقي مونده از سيرداغ و پياز داغ نعناداغ درست مي كنم و يه مقداري از نعنا داغ رو همراه با ادويه تفت بيشتري ميدم و داخل آش مي ريزم. نكته اصلي جا افتادن اشه كه بايد چند ساعتي روي شعله بسيار كم ريزريز بجوشه
    بعدش هم با كشك و .... تزئئن مي كنم
    r.khk, nooshi151 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

2. بانک بند ناف
    کاربر میهمان

منم قورمه سبزي ام خوب ميشه يه پياز متوسط را ريز خرد مي كنم و تفت ميدم و سبزي قرمه را به اون اضافه مي كنم و اجازه ميدم اب سبزي حسابي كشيده بشه بعد روغن مي ريزم و ريز اون را كم مي كنم و مرتب هم مي زنم تا خيلي خيلي سرخ بشه (نكته:شعله اجاق كم و مدت زمان زياد براي سرخ كردن) يه پياز متوسط ديگه را ريز خرد مي كنم كمي تفت مي دم گوشت (كه من دوست دارم قرمه سبزي پر گوشت و بيشتر گوشت با استخوان ماهيچه همراه باشه ) را اضافه مي كنم و تفت مي دم تا رنگ گوشت عوض بشه حالا كمي نمك فلفل سياه و زردچوبه اضافه مي كنم لوبيا چيتي كه هم اضافه مي كنم و يه تفت كوچك مي دم همه اين مواد را را زود پز مي ريزم و اب اضافه مي كنم وقتي سبزي هام حسابي سرخ شده باشن اضافه ميكنم و در زود پز را مي بندم وقتي خورشت پخت حدود 1.5 ساعت ، كمي رب را با كمي آب ليمو تفت مي دم و چند تا ليمو عماني را سوراخ مي كنم و به خورشت اضافه مي كنم توي قابلمه ميريزم و ريزش را از اينجا به بعد كم مي كنم و درش را مي بندم تا به روعن بيفته
    r.khk این نوشته را پسندیده.

مامان سیسی آواتار ها
    میزان امتیاز
    38
    پسند شده
    1257
    پسند کرده
    90

نخندید ها تو رو خدا من سالاد الویه ام خیلی معروفه بین دوست و آشنا. دلیلش هم اینه که وقتی مرغ رو میزارم بپزه یه هویج رو هم میزارم بپزه بعد رنده اش میکنم تو سالاد. تا دلتون هم بخواد توش زیتون خرد میکنم . توی سس هم یه عالمه روغن زیتون (بدون بو) میریزم. از ریختن خیار شور هم دریغ ندارم. دیگه اینکه از تخم مرغ هم نمیترسم برای هر 2 تا سیب زمینی یک تخم مرغ میزارم + یک. یعنی اگه چهار تا سیب زمینی دارم سه تا تخم مرغ میزارم.
    یه کار دیگه هم که میکنم اینه که تو سس آویشن و یه خورده کوچولو طوری که کسی نفهمه نعنا خشک میریزم.

بعد چون آقای همسر از سالاد الویه سنگین بدش میاد یه مقدارهم ماست به سس میزنم که همش نشه سس مایونز.

یه چیز دیگه هم بگم از تجربیات خودم : هیچوقت توی سس سالاد الویه آبغوره نریزید من یکباراین کار رو کردم خوشمزه شده بود ولی به جای اینکه سیر بشیم ضعف کردیم
    لازانیا

بی همگان به سر شود، بی تو به سر نمیشود

داغ تو دارد این دلم جای دگر نمیشود

من سمبوسه هام معروفه
    همه خیلی می دوستن با نونهای فورنی یا فیبرکس درست می کنم
    توش هم گوشت چرخکرده و سیب زمینی مریزم اگر جعفری هم داشته باشم میریزم
    ادویه هم بهش هر سه نوع فلفل رو می زنم (سفید،قرمز،سیاه)
    پودر سیر هم که یه عاااااااالمه

لازانیام هم معروفه
    تو هر لایه کره نگینی می زارم
    روش هم پنیر پیتزا و یه کم سس سفید می ریزم

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

منم چلومرغم معروفه البته بيشتر مرغش. و به اين صورت ميپزم كه دوتا پياز متوسط رو كمي تفت ميدم و روش فلفل دلمه اي و هويج ورقه شده ميريزم و همه رو تفت ميدم بعدمرغ رو ميذارم روي مواد و درش را ميذارم تا توي آب خودش بپزد. وقتي نيمپز شد رب گوجه + رب انار+ نمك و فلفل و زيره + كمي گردوي آسياب شده را يه مقدار تفت ميدم وروي مرغ ميريزم تا با اين سس بپزد.معمولن براي مهمون يا اينطوري درست ميكنم يا سوخاري ميكنم خيلي خوشمزه ميشه مخصوصن هرچي گردوش بيشتر باشه خوشمزه تر ميشه يكم ميره توي مايه هاي فسنجون ولي نه به شيريني فسنجونه كه همه پسندنباشه و نه به اندازه ي فسنجون گردو ميخواد!!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

مریخی و برادرمریخی از قورمه سبزی های من خیلی تعریف میکنندوخواهرم از خوراک مرغ
    قورمه سبزی
    من سبزی قورمه رو از قبل سرخ میکنم خیلی زیاد وتوی فریزر نگه میدارم.اول پیاز رو سرخ میکنم وبعد گوشت وبا پیاز تفت میدم ولوبیا ها رو میریزم وزرد چوبه کمی که تفت دادم بعد آب رو اضافه میکنم.میزارم گوشت و لوبیا بپزه کاملا بعدسبزی رو اضافه میکنم ونمک میریزم بعد لیمو رو اضافه میکنم.
    خوراک مرغ
    من مرغ هارو اول آب پز میکنم با پیاز وزرد چوبه وکمی نمک وپودر سیر.بعد از پختن مرغ ها سس اون رو آماده میکنم(رب وزعفران وآبلیمو)ومرغهارو به سس آغشته میکنم وبعد از آب مرغ باقیمونده توش میریزم به همراه هویج وفلفل دلمه وبعد روی شعله ی ملایم میزارم تا آب مرغ کم بشه.
    اما میدونم که اصلا به پای دستپخت شما نمیرسه.
    خدایا تورا سپاس می گویم که مرا آفریدی در حالی که هیچ نیازی به من نداشتی.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

[JUSTIFY]از اونجایی که من مجردم بنابراین هیچ وقت برای فامیل غذا درست نکردم که کسی بخواد تعریف کنه همیشه اینطور غذاهای سنگین با مامانم بوده ولی برای خونه غذا درست میکنم که از این بین ماکارونیام بدجوری طرفدار داره و اونم شاید بخاطر این باشه که توش از سس فلفل استفاده میکنم و یه خرده نسبت به حالت عادی تندترش میکنم و حتما توی ماکارونیم (البته اگه برادرم خونه نباشه) از فلفل دلمه استفاده میکنم به نظرم فلفل دلمه طعم خوبی به غذا میده هر چند که خیلیا باهاش موافق نیستن[/JUSTIFY]
    r.khk و فرشته 65 این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خداوندا

در گلویم ابر کوچکی است

که خیال بارش ندارد ...

میشود مرا بغل کنی؟؟

[/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

من استیک مرغ و گوشت .کباب کوبیده و مرغ پلو و اولویه ام همه دوس دارن
    برای ابپز کردن مرغ : پیاز بزرگ قاچ خورده رو با مرغ میزارم و دو حبه سیر ترک خورده . چندتا دونه هل ترک خورده و نمک و فلفل سیاه و زرد چوبه با چوب دارچین و یکم جزهندی رنده شده و پودر زنجبیل و هویج با فلفل دلمه اگه کرفس هم باشه میندازم و یه قشق گلاب اخر کار میزنم بعد با نیم لیوان اب میزارم بپزه و بعد پختن صاف میکنم و اگه خورشتی باشه تو نیم لیوان اب یه قاشق رب حل میکنم با زعفران میزنم بهش اگه برای اولویه باشه هیچی نمیزنم مواد که تو صافی مونده به جز هویج بقیه رو میندازم دور
    برای استیک مرغ و گوشت پیاز درشت خلالی میکنم میریزم روش .زعفرون .سویا سس . پودر سیر .چوب دارچین .هل .فلفل سیاه .زنجبیل و گلاب میزنم و موقع پختن هم روشون یه شاخه رزماری میزارم

صفحه 2 از 38 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین