نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree4Likes

موضوع: چطور غذاها را کبابی کنیم؟

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 10
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    57
    پسند شده
    1846
    پسند کرده
    2738

چطور غذاها را کبابی کنیم؟

چطور غذاها را کبابی کنیم؟

از دیرباز بشر با كباب كردن گوشت و سایر مواد غذایی،آشنا بود و با این روش،اقدام به پخت غذا و رفع گرسنگی می*كرد.به جرات می*توان قدیمی*ترین روش طبخ غذا را روش كبابی كردن ذكر كرد ولی این روزها با گسترش علم و تكنولوژی،روش*های متعددی جهت آشپزی تعبیه شده است ولی این كه كدامیك از این روش*ها،سودمند و مفیدند و كدامیك خیر،سوالی است که آقای دكتر احمدرضا درستی، متخصص تغذیه و رئیس دانشكده و انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی كشور پاسخ می دهند:
    این متخصص تغذیه كباب كردن گوشت را بهترین روش پخت عنوان كرده و می*گوید:این روش پخت، نسبت به سایر روش*های بخار پز و آب* پز نیز برتری دارد و ارزش ماده غذایی گوشت حفظ شده و به محض این كه كباب حرارت اولیه*اش را دید،پروتئین*های سطحی گوشت منعقد (بسته)* می*شود و از بخار آب تا حد زیادی جلوگیری به عمل می*آید كه این باقی ماندن بخار آب حاصل از حرارت در گوشت باعث پخته شدن خوب گوشت می*شود و خواص گوشت تا حد زیادی حفظ می*شود.
    دكتر درستی می*افزاید:كبابی كردن برای برخی از سبزیجات و برخی از میوه*جات (نوعی موز سبز سفت كه بایستی آن را كبابی یا آب*پز كرد)* نیز توصیه می*شود.

كبابی كردن سیب*زمینی بهتر از هر روش دیگر

سیب*زمینی دارای مقداری ویتامین C در خود است كه بسیار نسبت به حرارت حساس است به همین دلیل ترجیح بر آن است،در طبخ این سبزی از كمترین حرارت لازم استفاده شود،این متخصص تغذیه با اشاره به این موضوع عنوان می*كند:در روش كبابی كردن سیب*زمینی كه آن را به همراه مقداری خاك در زیر آتش قرار می*دهند،پوست آن مانع از دست رفتن بسیاری از املاح آن می*شود و پس از پخته شدن عطر و مزه خوبی نیز خواهد داشت،در این روش تا جایی كه ممكن است ارزش غذایی سیب *زمینی حفظ می*شود و می*توان گفت با روش آب*پز كردن قابل مقایسه است ولی بالعكس این موضوع به هنگام سرخ كردن سیب*زمینی است،به این صورت كه نه *تنها در سرخ كردن ویتامینC و اسید فولیك این ماده غذایی از بین می*رود،بلكه مواد سرطان*زا جایگزین آنها می*شود،به همین جهت می*توان «سرخ كردن» را از بدترین روش طبخ سیب*زمینی ذكر كرد.
    وی می*گوید:همچنین بهتر است در طبخ كدو و بادمجان نیز كه برخی اظهار می*كنند مجبور به سرخ كردن این سبزیجات هستند با استفاده از یك قلم* موی تمیز كدو و بادمجان را به روغن سرخ كردنی آغشته كرد و با قرار دادن آن در گریل فر، آن را به صورت كبابی طبخ كرد.

نكات كبابی

بهتر است گوشت را قبل از كبابی كردن در سس بخوابانید،چرا كه كارشناسان معتقدند این كار باعث مرطوب و پایین نگه داشته شدن درجه حرارت آن می*شود.گوشت را در قطعات كوچك تهیه كنید تا درجه حرارت گوشت به هنگام پخته شدن پایین بیاید،سعی كنید برای تهیه كباب،گوشت*های لخم را انتخاب كنید،چربی كمتر باعث كاهش شعله* و دود می*شود.
    قبل از كبابی كردن گوشت سعی كنید گوشت را گرم كنید،برای این كار بهتر است قطعات گوشت را در یك كیسه نایلونی پیچیده و آنها را 30 تا 60 دقیقه در آب گرم قرار دهید و سپس آن را بپزید و به هنگام كباب كردن،گوشت را به طور مرتب،پشت و رو كنید،پشت و رو كردن گوشت به معنای آن است كه هیچ طرف گوشت بیش از اندازه حرارت جذب نمی*كند یا حرارت از دست نمی*دهد،بنابراین گوشت سریع*تر می*پزد و لایه*های بیرونی آن كمتر دچار سوختگی می*شود.

.

شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

MMaryaM آواتار ها
    ســــــارا
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    23
    پسند کرده
    63

Re: چطور غذاها را کبابی کنیم؟

مرغو چجوری کبابی کنم؟
    غذای رژیمی(واسه همسری)

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    1

کسی جواب نمی ده؟
    وقتی عشق فرمان می دهد،

« محال» سر تسلیم فرود می آورد

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    684
    پسند شده
    50195
    پسند کرده
    12511

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MMaryaM
    مرغو چجوری کبابی کنم؟
    غذای رژیمی(واسه همسری)

عزیزم یه تیکه از فیله مرغ رو کمی بکوبید و با مواد دلخواه مثل آبلیمو و پیاز و زعفرون و یا غیره مزه دار کنید بعد یا به سیخ بکشید یا کمی با روغن زیتون چربش کنید و روی توری آشپزخونه کبابش کنید من امتحان کردم خیلی عالی میشه
    .............

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

♣parastoo♣ آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    406
    پسند کرده
    60

مرغ رو میتونید تو ماست و زعفرون و پیاز و پودر سیر چند ساعت بخوابونید بعد کباب کنید
    coming soon...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    1

گوشت رو چطور کباب کنیم؟ برای ما همش حروم شد
    می شه بگید در کبابی کردن باید گوشت های مختلف رو چطور مزه دار کرد/
    وقتی عشق فرمان می دهد،

« محال» سر تسلیم فرود می آورد

مهســا آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    640
    پسند کرده
    210

نميدونم اين روش كبابيه يا نه
    من هميشه از سرخ كردن بادمجون حس عذاب وجدان داشتم
    اين بار به پيشنهاد مادرم اين كارو كردم و نتيجه عالي شد :

اول مثل هميشه پوست گرفتن و شستن و نمك زدن و تلخي گرفتن انجام شد
    كف سيني لعابي فر رو ورق آلومينيوم انداختم
    خيلي كم روشو چرب كردم و بادمجون ها رو چيدم و روي بادمجون ها هم يكم چرب كردم
    شعله ي بالا ي فر رو روشن كردم و گذاشتم بادمجونا كبابي بشن البته نه درحدي كه بسوزن
    مهمونا كه تا تهشو درآوردن و خيالم هم از بابت سلامتش يكم راحت تر بود
    shimakhoshdel, آسانا و باران67 این نوشته را پسندیده.

shadialone آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    79
    پسند کرده
    58

من گوشت راسته رو اینجوری درست میکنم:بعداز خرید و پاک کردن خوردشون میکنم به اندازه ای که روی سیخ خوب وایسن نه خیلی ریز ونه درشت بعد حدود یه هفته توی فریزر بدون هیچ موادی نگه میدارم.بعداز اون توی سس ماست+آبلیمو+پودر سیر+فلفل به همراه پیاز خرد شده ویک تا دو حبه سیر واگرم دوست داشتین فلفل دلمه ای (من تمام این مواد رو چشمی میریزم برای همین اندازه ندارم) میخوابونم حدود یک الی دوروز بعد کباب میکنم.این جوری من هر وقت درست کردم واقعا خوشمزه میشه وشوهرم که اصلا کباب برگ یا چنجه دوست نداره تا تهشم میخوره وکلی کیف میکنه .راستی نمک رو موقع کباب کردن گوشت بهش اضافه میکنم توی مراحل آخر پخت.در ضمن گوشت رو بیشتر از دوروز توی مواد نگه ندارین چون لیز میشه وغیر قابل خوردن.امیدوارم درست کنین ولذت ببرین.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  • بانک بند ناف