نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 36
صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Red face باشگاه کتاب خوانی (یک) - خداحافظی با باشگاه کتاب یک

درود به همه ی دوستان همیشه آشنا

ایده باشگاه کتاب مدتهاست که در ذهن من بوده، اما عرصه ای برای ظهور نیافته.. امروز این تاپیک رو در مامی سایت ایجاد میکنم و امیدوارم بتونیم اولین باشگاه کتاب مامی سایت رو تشکیل بدیم

باشگاه کتابخوانی (یک) حداقل از 6 نفر و حداکثر از 10 نفر از دوستان کتابخوان تشکیل خواهد شد. یعنی اگر تعداد به 6 نفر برسه و تا یک هفته درخواست جدیدی نداشته باشیم، باشگاه با همان 6 عضو تشکیل میشه.

اما توضیحات باشگاه کتاب در ذیل میاید:

باشگاه کتابخوانی چیست؟
    باشگاه کتابخوانی یا گروه کتابخوانی، گروهی از خوانندگان هستند که در نشست های بحث و گفت و گوی کتاب که به طور ماهانه برگزار می شود شرکت کنند.

نشست های کتابخوانی:
    ساعت، روز،* مکان و بسامد نشست ها توسط سرپرست باشگاه و با هماهنگی اعضا تعیین میشود. جلسه ها می توانند ماهانه یا هر دو ماه یک بار برگزار شود.

سرپرست باشگاه:
    کسی که مسول نظم بخشیدن به جلسات و حل مشکلات احتمالی است.

مدیر جلسه:
    مدیریت جلسات به صورت دوره ای بین اعضای باشگاه در حال چرخش است. مدیر جلسه مسول نظم گفتگو ها و همچنین شکل دادن به مسیر گفتگوهاست، باید از قبل سوالات هدفمندی در رابطه با کتاب و شخصیت ها طرح و در جلسه باشگاه با اعضا در میان بگذارد تا بحث و گفتگو پیرامون این سوالات جلو برود.
    مدیر جلسه همچنین در هر جلسه مسول معرفی اعضا و همچنین بیان کوتاهی از کتاب و نویسنده و پیشنه آن است.

توضیحات اضافه بعد از تشکیل باشگاه در همین تاپیک درج خواهد شد

دوستان علاقمند هر سوال یا نظری که داشتند در همین تاپیک عنوان کنند، درصورتی که علاقمند به شرکت در باشگاه کتابخوانی هستید هم لطفا در همین تاپیک اعلام کنید

منتظر حضور سبزتان هستم
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

Re: باشگاه کتاب خوانی (یک)

[HIGHLIGHT=#ebf1dd]

فقط دقت کنید دوستانی که عضو باشگاه میشوید، حتما باید فرصت خواندن یک کتاب متوسط در ماه را داشته باشید، به دلیل اینکه جلسات حضوری فعلا تشکیل نمیشود، عزیزانی که علاقمند به فعالیت در باشگاه هستند، میتوانند با خواندن کتاب انتخاب شده هرماه (از طریق رای گیری) در بحث و تبادل نظر اون کتاب که به مدت 10 روز خواهد بود شرکت کنند.

[/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط firoozeh
    من هم خیلی دوست دارم باشم ..ولی امکان جمع شدن ماهانه یه کم سخته بارم .. نمیشه همینجا بحث و گفتگوهامون رو بگذاریم؟
    فیروزه جون

این گردهمایی ماهی یکبار شایدم دوماهی یکبار سه چهار ساعت خواهد بود.

خیلی از بحث ها ممکنه اینجا هم مطرح بشه، اما به تجربه خدمتتون میگم که وقتی قرارها حضوری بشه، هم بحث ها خیلی مفیدتره، هم اعضا با روحیات سلایق و دیدگاه های همدیگه از نزدیک آشنا میشوند
    این کتابخوانی دسته جمعی خیلی منافع فردی و گروهی داره که در دراز مدت اعضا متوجه اون میشوند

اما در مورد اینکه صرفا بحث ها در همین تاپیک انجام بشه ایده ی خوبیه ولی بازهم یک تجربه قبلی که خودم داشتم نشون میده که کم کم سرد میشه ماجرا و بعضی ها ممکنه اصلا در بحث ها شرکت نکنند یا خیلی کمرنگ باشند

درحالی که در جلسات حضوری، همه صحبت میکنند و دیدگاه هاشون رو ارایه میدهند، بازهم میگم تمام سودمندی این حرکت به بحث و تبادل نظر رودرو هست

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط بانو
    من یه چیزی بپرسم باهام دعوا نمیکنین؟ بهم نخندینا باشه؟
    خب حالا چندنفر کتابو خوندن و نت برداری هم کردن و نظرات خودشون رو هم یادداشت کردن،تهش چی میشه؟ یعنی قراره چیکار کنن؟
    بانو جان، چرا دعوا چرا خنده

قبل از اینکه پاسخ سوالت رو بدم، اگر اهل کتاب خواندن هستی، بگو چرا کتاب میخونی از اساس؟؟ یعنی نفس عمل کتاب خواندن برای چیه؟؟

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط بانو
    اگر نظر شخصیه منو بخوای بدونی :
    راستش من گاه گاهی واسه خودم کاغذ خط خطی می کنم.کتاب می خونم چون میخوام دایره ی لغه تم بیشتر بشه.توی اون خط خطی ها به واژه های بیشتری نیاز دارم.
    دلیل دوم اینکه وقت خالی ای که توی برنامه م هست باهاش پر بشه.
    و دلیل سوم اگر کتاب داستانی هست که از سیر داستان استفاده می کنم توی نوشته هام.نه اینکه کپی بردارم بلکه ایده می گیرم.
    اگرم که آموزنده باشه یعنی علمی باشه که دیگه واضحه چرا میخونمش.
    و از همه مهمتر کتابخونی توی محاوره م خیلی تأثیر میذاره.در واقع وقتایی که ارتباطم با کتاب خوندن زیاد میشه قدرت بیانم هم بیشتر میشه.در واقع جاهایی که لازم دارم میتونم خوب استدلال کنم.
    و یه چیز دیگه اینکه من اهل خوندن رمان های عاشقانه نیستم.چون بنظرم محتوای اکثرشون بی محتواییه و بازم اکثر قریب به اتفاقشون خیلی اغراق دارن و دور از فضای زندگی عادی مردم اند.ولی خب رمان های داستانی ای که میخونم سعی میکنم شرایط بیرون از کتاب رو و اتفاقای مشابهی که ممکنه برام پیش بیاد رو با اون کتاب تطبیق بدم.و صد البته سعی میکنم اون نکته های مرموزی که لابه لای داستان هست پیداش کنم.در واقع محتوای پیغام داستان رو معما می کنم و دنبالش می گردم.مثلا کتاب "کوری" از "ژوزه ساراماگو" خیلی قشنگ بود و روم تأثیر گذاشت.
    خب بانو جان، در عجبم از تو که خودت پاسخ رو میدونی و میپرسی

خیلی از اهداف خیلی خوب کتابخوانی رو گفتی، خیلی های دیگه هم که برای دیگران ممکنه مطرح باشه و مهمه مونده.. اما باشگاه کتاب کاری که میکنه، کیفیت همه اینهارو بالا میبره

یعنی یک تمرینی برای اینکه با کیفیت بالاتری کتاب بخوانیم - وقتی شما لغاتی رو که پیدا کردی با دیگران به اشتراک میگذاری، گاهی متوجه میشی که چیزهایی بوده که اونها دیدن و تو ندیدی
    نکات آموزنده ای بوده که شما دیدی و دوستانت جا انداختنش
    با نگرش آدمهای دیگه راجع به موضوع واحدی آشنا میشی و وقتی دنبال ایده هستی هزاران ایده از همون نظرات و صحبت ها به ذهنت میاد

آدمها ممکنه در آن واحد به یک نقطه نگاه کنند، اما هرکس در اون نقطه چیز متفاوتی رو میبینه.. آشنا شدن با این عقاید گوناگون، میدونی چقدر در باز شدن افکار انسان موثره.. چقدر دیدگاهمون رو گسترش میده.. و چقدر کمک میکنه که رشد کنیم

10 نفر که یک کتاب رو همزمان خواندن، 20 نظر مختلف راجع به اون داستان خواهند داشت، 20 نگرش مختلف راجع به موضوع، هدف نویسنده، واکنشهای شخصیت ها و ..

البته اینها یک بخش از آثار مثبت این نوع کتابخوانی هست و خب من شاید از خیلی از فوایدش هنوز آگاه نباشم

خب تاثیرات خیلی زیاده و البته عمر باشگاه کتاب اگرچه در کشور ما زیاد نیست، اما در تمام دنیا یک فعالیت فرهنگی مهم و قوی به حساب میاد

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    3334
    پسند کرده
    1346

این لینک دانلود "تنهایی پر هیاهو" ست

http://www.4shared.com/get/okVnJOgh/Hrabal.html

[quote=مشده مامی ایسا]
    نقل قول نوشته اصلی توسط maman somi":14nqb07j]این لینک دانلود "تنهایی پر هیاهو" ست

[url="http://www.4shared.com/get/okVnJOgh/Hrabal.html
    http://www.4shared.com/get/okVnJOgh/Hrabal.html[/url]
    مرسیییییییییییییییییییییی ی
    عاشق همین خصلت قشنگت شدم که واسه هر موضوعی یه کتاب خوب می شناسی وسریع دراختیار بقیه میذاریش.
    [/quote:14nqb07j]

اینم برای نبات

خوشبخت كسی است كه به یكی از دو چیز دسترسی دارد : یا كتابهای خوب یا دوستانی كه اهل كتاب باشند.
    ویکتور هوگو
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    MooniYa آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    4021
    پسند کرده
    2975

نقل قول نوشته اصلی توسط mergan
    سلام دوستان من تازه عضو مامی سایت شدم چطور می تونم عضو باشگاه کتاب شما بشم و برای خوندن یک کتاب چقدر وقت داریم؟
    دوست عزیزم با اجازه بزرگترهای تاپیک من جوابتونو میدم

شما همینکه کتاب انتخاب شده این ماهو بخری و بخونی ، عضو شدی ...معمولا یکماه برای خوندن کتاب در نظر گرفته میشه و بعدش میریم سراغ نقد کتاب

خوشحال میشیم شمارو بیشتر تو تاپیک ببینیم
    دلتو به هيشكي نسپار اونو واسه من اونو واسه من اونو واسه من نگهدار

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین