نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree22793Likes

موضوع: آداب معاشرت

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 1969
صفحه 4 از 247 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    bluesky آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    385
    پسند کرده
    3015

Re: آداب معاشرت

دوستان به نکات خیلی خوبی اشاره کرده بودن و اما یه نکته اس که من خیلی ازش رنج می برم

اینکه یکی بخودش اجازه بده که با کفشی که بیرون پاش بوده و خیلی آلوده اس پا روی فرش شما بذاره

آخه من نمی دونم چرا باید اینکارو بکنیم !!!

کفشی که بیرون پای ما هست خیلی خیلی و بیشتر از اونی که فکرشو بکنیم آلوده و کثیفه

و با کفش تو اومدن با زندگی ما ایرونی ها اصلا همخونی نداره

باور کنید این نشونه فرهنگ بالا نیست

من یه دفعه یه مهمون داشتم که با کفشش رفت دستشویی و بعد اومد بیرون

اگه بدونید چه حالی شدم اما چی میتونستم بگم

بعد از اون دیگه عیدها خونشون نرفتم

حداقل من اینکارو نمی پسندم
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahargol
    bluesky جان
    من دو تا چیز رو توی خونه راه نمیدم....یکی حیوان..و یکی دیگه کسی با کفش...
    حتی دوستام میدونن اگر با کفش بخوان بیان...کفش تیمز میارن با خودشون...
    من همیشه دمپایی میذارم برای مهمون هام.....
    اما اول میگم با عرض شرمندگی .کفشهاتونو در بیارید....چون من بچه دارم توی خونه
    استثناء هم داره.....کارگر بیاد..مثلا با برای شوفاز یا ابگرمن....اونم چون جز قانونه کا ره...باید هنگام کار کفش کار پاشون باید برای مسائل ایمنی...دیگه چیزی نمیتونم بگم...اما بعدش حسابی ضد عفونی میکنم..
    خونه برای شماست و اختیار دار هستید....جنگ اول به از صلح اخر
    نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    nدوستان در راستاي امر بدون كفش تو خونه اومدن به نظرتون درسته با كفش بيان تا دم اتاق و تا كنار جاكفشي بيان و همونجا كفش را از پاشون درارن؟اخر سر هم بگن كفشم ماركه!(يعني مال ما در پيته يا اينجا محله دزدهاست؟)درحالي كه بقيه مهمونا بيرون گذاشتن؟
    اينها يه سوال هستن:پادري را وقتي بيرون ميگذاري يعني چي؟كفشت را تميز كن و بيا تو؟يا اينكه همون بيرون در بيار و بيا تو؟
    اگه يكي همه تو خونه اش با كفش ميرن و ميان.تو هم بايد مثل اروپايي ها اقدام كني يا ايروني بودنت را حفظ كني و بدون كفش داخل بشي.البته كسي تو اون مهموني خاص با كفش نيستا!مثلا عيد ديدني ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط maneliii
    اگه به محلمون اطمینان داریم (که حتما داریم وگرنه اونجا زندگی نمیکردیم) بهتره به طرف هم این اطمینان رو بدیم که نگران نباشه راستش ما خونمون ویلاییه ولی اگه آپارتمان بود حتما به مادرم پیشنهاد میکردم یه جاکفشی کوچولو جلوی در آپارتمان بذاره برای وقتی که مهمونا میان کفششونو اونجا بذارن به نظرم اینطوری نه ما مشکل پیدا میکنیم نه مهمونمون
    [JUSTIFY]از اونجایی که اینجا ایرانه و تو مملکت ما هم کفش رو قبل از ورود از پا در میارن مطمئنا گذاشتن پادری بیرون خونه یعنی کفش رو بیرون در بیار نه اینکه تمیزش کنو با کفش بیا تو[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]در مورد کسایی هم که بدون کفش راحت نیستن به نظرم بهتره یه جفت دمپایی روفرشی یا کفشی که مخصوص روی فرش باشه همراه داشته باشن اینطوری هم خودشون راحتن هم صاحب خونه رو توی رو دربایسی نمیذارن با این کار اگه جایی رفتیم که سایر مهمونا با کفش وارد شده بودن به راحتی همرنگ جماعت میشیم[/JUSTIFY]
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    چه جالب. منم می خواستم امروز این قضیه رو مطرح کنم که بابا با کفش نرین خونه زندگیه مردم و کثیف کنین. ضمنا اگه صاحب خونه هم ازتون همچین درخواستی کرد به نظرش احترام بزارین
    یبار یکی که حالا خوبه همسن خوده منم هست می خواست با کفش بیاد تو خونه. من با لبخند بهش گفتم لطفا کفشهات رو درآر. من رو این حساسم. گفت منم رو لباسم حساسم. تیپم به هم می خوره اگه در بیارم !! منم با همون لبخند گفتم من تیپت رو دیدم لطفا در بیار . آقا از من اصرار و از اون انکار !!
    خب دوست ندارم با کفش بیاین. به همین سادگی
    نقل قول نوشته اصلی توسط talia
    فامیل شوور بنده عادت دارن هرجا میرن با کفش داخل بشن البته کفش مهمونی میپوشنها ولی مثلا ممکنه هوا بارونی باشه و یکی دوقدم تو کوچه راه رفته باشن جلوی در کمی تمیزمیکردن کفششونو و می امدن تو خونه موقع اومدن تو خونه هم میگفتن کفشمون تمیزه ها ولی از وقتی دخترم بدنیا اومد براشون جا انداختیم که ما بچه کوچیک داریم نباید با کفش وارد بشن حالا هروقت میان خونمون با کفش معمولی میان تا دم در و وقتی وارد خونه میشن کفش تمیز مهمونی رو از تو ساک دستی کوچیک درمیارن و میپوشن
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    یه سوال : این قاشقهای شکلاتی رو دیدین که اندازه قاشق چای خوریه ؟
    اونها رو وقتی کنار چای یا قهوه سرو می کنن چطور باید خورد ؟ نخندین خوب. نمی دونم
    عزیزم تو همون قهوه داغ و یا شیر داغ اگه بذاریشون سریع حل میشن و بعد میشه خوردشون

من که برای پسرم شیر داغ می کردم بعد شروع میکرد باهاش شیر رو هم میزد و خیلی سریع حل میشد
    (ziba) این نوشته را پسندیده.

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2896
    پسند کرده
    1056

نقل قول نوشته اصلی توسط پارمیدا65
    دوستان سئوالی دارم در مورد دید بازدید عید....
    تا بوده و بوده برا عید کوچیکا میرفتن دیدن بزرگترا ....
    خوب حالا تکلیف خواهر برادرایی که برادره بزرگتره اما شوهر خواهر از برادر چند ماهی بزرگتر ....؟
    کی باید اول بره خونه اون یکی ؟
    خواهره که کوچکتره یا برادره به احترام اون چند ماه بزرگتر بودن دامادشون ؟
    این مشکل برعکسم می تونه باشه ...خواهر بزرگتر یا عروس بزرگتر .................
    `پارميدا جون ما هم تقريبا يه چنين حالتي داريم.اما روز اولي كه به چنين چيزي مطرح شد مامانم گفتن كه بزرگي و كوچيكي مرد خونه مهمه.يعني اگه مرد خونه اول بزرگتر از مرد خونه دوم باشه،بايد ابتدا رفت خونه اول ديدني!!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    276
    پسند شده
    21430
    پسند کرده
    15786

ویترین مدال ها

و خیلی زشته که گوشی موبایل طرف رو برمیداری و صاف میری توی اس ام اس هاش
    نمیگی شاید یه پیغامی داره که دوست نداره کسی بخونه
    موبایل یه وسیله کاملا شخصی هست.رعایت کنید توروخدا
    sadaf717, (ziba) و *BEHNAZ* این نوشته را پسندیده.

خورشیدبانو آواتار ها
    مهرناز
    میزان امتیاز
    34
    پسند شده
    2237
    پسند کرده
    2352

چه کاره قشنگی هست که 1روز یا 2 روز بعد از مهمونی با صاحب خونه تماس بگیریم و ازش بابت زحماتش تشکر کنیم.
    البته من از این کارا بلد نیستم مامانم یادم میده. :) :-)
    عشق،
    آمدنی ست
    جستنی نیست.

مامان زرزر آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    261
    پسند کرده
    94

به نظر من آداب اجتماعي اينه كه انسان بودن خودمون رو زير پا نذاريم و يادمون باشه بقيه هم انسان هستند....
    1- وقتي كسي شما رو توسط شوهرتون دعوت گرفت...يعني به شوهرتون زنگ زد و دعوت كرد ناراحت نشيد و بريد .....چرا كه نشون ميده هنوز حرف شوهرتون واستون مهمه....و دعوت از اون واسه هر دوتون كافيه و شما 2 تا 1 كي هستيد
    2- وقتي جايي ميريد و بر ميگرديد در بدو وروردتون به خونه خودتون مدام از ناراحتي ها و گفت و گو هاي اون مجلس گله نكنيد بلكه بگوييد مجلس خوبي بود...خوش گذشت و بعدها به آرامي اگر نكته اي مهم بود گوش به زد كنيد
    3-وقتي كسي در مهماني با شما صحبت ميكند اگر مشغول خوردن ميوه هستيد يا به اون هم تعارف كنيد يا خوردن رو براي لحظه اي قطع كنيد كه نشان دهنده احترام شما به اوست..
    4-در مجالس مهماني بر سر بچه ها داد و فرياد نكنيد.....
    5-به فردي در مورد فرد ديگر كه در آن مهماني هست بدگوييي و غيبت نكنيد
    6-سعي نكنيد جهت لج در آوردن 1 نفر با دو تاي ديگه گرم بگيريد و صحبت كنيد و اون فرد رو كوچك كنيد چون در اين صورت شخصيت خودتون رو كوچك كرديد و بچه گانه ترين رفتار است

7
    (ziba) و nasim_bw این نوشته را پسندیده.
    همه دنیا بخواد و تو بگی
    نه
    نخواد و تو بگی
    آره
    ....تمومه

shohreh-sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    1384
    پسند کرده
    1339

عزیزان یک چیزی می گم خدایی نکرده به کسی بر نخوره!!!
    این که مادر همسر یا خواهر و وابستگان همسر به ما عروس ها تولدمان را تبریک نمی گند نباید باعث دلخوری شود چون این طبیعی است که تاریخ تولد و سالگرد آن یک چیز کاملا شخصی است !!! و شاید آن بنده خدا ها اصلا تاریخ تولد ماها(عروس های محترمه)را نمی دانند یا یادشان نیست !!! بیایید جوری دیگر به قضیه نگاه کنیم خود ما تاریخ تولد مادر شوهر و پدر شوهر را یادمان است یا خواهر شوهر وبرادر شوهر !!! آیا ما به آنها تبریک می گیم یا هدیه میدیم!!! یا در نظر بگیرید باید تمام وقت و انرژی ما صرف یادآوری تولد اطرافیان بشه !!! فکر می کنم کارها و دلمشغولی های مهمتر از این هم داریم!!! مهم این است زن وشوهر این گونه مناسبت ها را برای هم شاد کنند و دیگر افراد ثالث چندان مهم نیستند در این زمینه!!!! اما در مورد نوه ها هم اگر خانواده ی دو طرف یادشان بود که عالی است در غیر این صورت این را بگذاریم به پای مشغله های زیاد نه بی توجهی و بی مهری آنان!!! در عوض یا خودمان یک تولد کم خرج و تجمل تدارک ببینیم و مادر بزرگ و پدر بزرگ را هم دعوت کنیم یا یک کیک کوچک تهیه کنیم بریم منزل آنان دمی دور هم خوش باشیم . من خودم هم عروسم هم خواهر شوهر و فکر کنم خیلی از شماها هم به همین صورت باشید یا در آینده در این مقام قرار بگیرید.پس با دید مثبت تری به مسائل نگاه کنیم تا خودمان از نظر روحی راحت باشیم .

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    108
    پسند کرده
    0

چقدر لذت میبرم وقتی یه آقایی، موقع سوار شدن یه خانوم به ماشین، در ماشینو براش باز می کنه... البته اون آقا حتما نباید همسر آدم باشه، مثلا یکی از بستگان.... به نظرم اون آقا خیلی جنتلمن میاد.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    276
    پسند شده
    21430
    پسند کرده
    15786

ویترین مدال ها

جقدر خوبه که وقتی کسی میاد خونتون و براتون غذا یا شیرینی خونگی میاره ظرفش رو خالی برنگردونید.شده چندتا آبنبات یا شکلات بزارید توی اون
    این کار فقط باعث محبت بیشتر میشه و ادب رو نشون میده

صفحه 4 از 247 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین