نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree126Likes

موضوع: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

نمایش نتایج: از 321 به 327 از 327
صفحه 41 از 41 نخستنخست ... 3138394041
    نقل قول نوشته اصلی توسط narsis70 نمایش پست ها
    سلام من یه سوال دارم ولی درسیه ..من رشته حقوقم یه ترم مونده تموم کنم میخواستم چندتا کتاب بهم معرفی کنین که بتونم دانش حقوقیمو ارتقا بدم برای مطالعه میخوام ...کسی میتونه کمکم کنه???
    برای ارتقاء سطح معلومات توصیه میکنم در گرایش مورد علاقتون کتب مربوط به اساتید بزرگ حقوق رو مطالعه کنید..مثلا در حقوق خصوصی دکتر کاتوزیان یا دکتر شهیدی .. دکتر امامی و ...
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahta 65 نمایش پست ها
    سلام
    من چهار اله ازدوج كم.البته دو ساله رفتم خونم.توي اين چهار سال خيلي خونواده همسرم توي زندگيم دخالت كردن من تحمل كردم.شوهرم خوبه مشكلي باهاش ندارم.ولي ديگه صبرم سر شده آخراش ديگه همسرم به حرف اوناس.الآن خونه مامانمم پنج روزه.ميخوام طلاق بگيرم.همسرم سند خونه و طلاهامو برداشته.سند به اسم همسرمه.ميترسم بره به اسم پدرش انتقال بده.البته ما وام مسكنم داريم كه به اسم همسرمه.حالا من چند تا سوال دام
    اگه من فردا برم دادخواست طلاق بدم به چه عنواني ميتونم طلاق بگيرم كه بتونم حق و حقوقمم بگيرم؟
    ميتونم الان به جاي طلاق از خونواده همسرم به دليل دخالت در مسايل خصصي و به هم زدن زندگيم شكايت كنم؟
    مشكل سند خونم چي كار كنم؟مطمينم اگه بفهمن پي دادگاهم حتما سند به كس ديگه اي انتقال ميدن
    من تو ان دو سال دو تا حاملگي نا موفق داشم كه پس از كلي آزمايشات مشخص شد مشكل از همسرمه(پايين بودن كيفيت اسپرم) كه چنتا دكتر گفتن با اين مشكل نميتوني طبيعي حامله شي.آيا از اين قضيه ميشه به عنوان ابزاري براي طلاق استفاده كرد؟
    ممنونتونم
    -به دلیل دخالت خانواده همسر نمیتونید تقاضای طلاق کنید و در هیچ محکمه ای هم این ادعا پذیرفته نیست. توصیه میکنم اگر واقعا قصد طلاق دارید و موضوع با مشاوره یا به صورت وساطت بزرگتر ها حل و فصل نمیشه ، توافقی از همسرتون جدا بشید.
    - منزلی که در رهن بانک هست قابل توقیف برای مهریه شما نیست.
    -در صورتی که پزشکی قانونی شوهر شما رو ناتوان از عملیات زناشویی یا عدم توانایی در بارور نمودن تشخیص بده با رعایت شرایطی میتونید تقاضای طلاق کنید.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    فانوس شب. آواتار ها
    پریســــــا
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    502
    پسند کرده
    341
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamak نمایش پست ها
    ممکنه از طریق بانک مرکزی بتونه اما بانک مرکزی در حالت عادی صرفا به استعلام کتبی از مراجع قضایی یا اداری در صورت صلاحدید و صدور مجوز پاسخ میده.
    شبنمک جون معذرت میخوام یعنی برای کسی که فوت شده دادگاه همچین کاری میکنه؟اگه یکی از وراث درخواست بده. دادگاه مثلا میاد ببینه چه اموالی داره اون متوفی؟که بین وراث تقسیم شه؟یا فقط وراث باید مال معرفی کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط فانوس شب. نمایش پست ها
    شبنمک جون معذرت میخوام یعنی برای کسی که فوت شده دادگاه همچین کاری میکنه؟اگه یکی از وراث درخواست بده. دادگاه مثلا میاد ببینه چه اموالی داره اون متوفی؟که بین وراث تقسیم شه؟یا فقط وراث باید مال معرفی کنن؟
    سلام
    به تشخیص قاضی بستگی داره.اما عموما دادگاه چنین کاری نمیکنه و معرفی مال الارث با وراث یه ذینفع خواهد بود

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1627
    پسند کرده
    160

و هنگامی که بین مردم قضاوت میکنید , عادلانه قضاوت کنید (قرآن کریم)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahta 65 نمایش پست ها
    سلام
    من چهار ساله ازدوج كردم
    البته دو ساله رفتم خونم.
    توي اين چهار سال خيلي خانواده همسرم توي زندگيم دخالت كردن من تحمل كردم.
    شوهرم خوبه مشكلي باهاش ندارم.
    ولي ديگه صبرم سر شده آخراش ديگه همسرم به حرف اوناس.
    الآن خونه مامانمم پنج روزه.
    ميخوام طلاق بگيرم.
    همسرم سند خونه و طلاهامو برداشته.
    سند به اسم همسرمه.ميترسم بره به اسم پدرش انتقال بده.
    البته ما وام مسكنم داريم كه به اسم همسرمه.
    حالا من چند تا سوال داماگه من فردا برم دادخواست طلاق بدم به چه عنواني ميتونم طلاق بگيرم كه بتونم حق و حقوقمم بگيرم؟ميتونم الان به جاي طلاق از خونواده همسرم به دليل دخالت در مسايل خصوصي و به هم زدن زندگيم شكايت كنم؟مشكل سند خونم چي كار كنم؟
    مطمينم اگه بفهمن پي دادگاهم حتما سند به كس ديگه اي انتقال ميدنمن تو ان دو سال دو تا حاملگي نا موفق داشم كه پس از كلي آزمايشات مشخص شد مشكل از همسرمه(پايين بودن كيفيت اسپرم) كه چنتا دكتر گفتن با اين مشكل نميتوني طبيعي حامله شي.آيا از اين قضيه ميشه به عنوان ابزاري براي طلاق استفاده كرد؟ممنونتونم
    سلام
    شما از یک طرف نوشتین همسرتون خوبه , از یک طرف دیگه دارین دنبال بهانه ی محکمه پسند میگردین تا محکومش کنین و ازش جدا بشین !!!
    شما شوهرتون رو نمیخواین وگرنه مشکل بچه داشتن راحت قابل حل هست و مشکل دخالت دیگران هم با گفتگو یا شکایت قابل حل هست
    جسارت نباشه اما شما هیچ حرفی نزدین در مورد اینکه چرا خانوادشون در کار شما دخالت میکنند و در چی دخالت میکنند و چطور دخالت میکنند و چرا شوهرتون از اونها طرفداری میکنه
    نمیشه تنها به قاضی رفت
    شاید دخالت اونها به جا هست و شما کاری نادرست انجام میدین که باعث میشه اونها نتونند ساکت بشینند
    اگر شوهرتون خوب هستند و دوستشون دارید و خانوادشون بی دلیل دخالت میکنند در زندگی شما , میتونین بزرگان و خردمندان فامیلتون رو بفرستین تا با بزرگان و خردمندان خانوادشون گفتگو کنند تا علت دخالتها پیدا بشه و موضوع حل و فصل بشه وهمه بفهمند که قانوناً حق دخالت ندارند مگر در مواقع ضروری و در حدِ قانونی و بدون توهین و جر و دعوا
    مشکل فرزند هم الحمدلله با این پزشکی پیشرفته قابل حل هست
    یه موضوع مهم :
    متاسفانه در بعضی خانوادها , استقلالِ مادیِ زن و شوهر از هم باعث این میشه که با کوچکترین اختلافی حرفِ طلاق به میون بیاد چون نیازی به همدیگه ندارند
    در خانواده هائی که زن از نظر مادی به شوهرش وابسته هست و بعد از طلاق سرپناهی و درآمدی نداره , دیگه راحت حرف از طلاق و جدائی به میان نمیاد
    کار بعضی از این زنان به سوختن و ساختن میکشه
    منظورم این نیست که سوختن و ساختنِ اجباری درست و عادلانه هست
    نه این درسته نه فوری تقاضای طلاق دادن برای هر مشکل کوچک و قابل حل
    خیر الامور اوسطها
    zakizadeh, نويامه و *سایه روشن* این نوشته را پسندیده.
    دوستِ عزیز,چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد همه ی ما آسمونی هستیم
    یادت نره آزمایش دنیا تکرار نمیشه
    قبول نداری؟
    این شما و این هم دنیا

صنوبر
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    190
    پسند کرده
    252
    سلام به همگی .مدتی پیش یکی ازعزیزان شماره تلفن صدای مشاور حقوقی گذاشته بودند. اگه کسی اونو داره لطفا دوباره بزارید.

دوست گرامی این تاپیک برای طرح سئوالات حقوقی و پاسخ حقوقی و قضایی به آنهاست.برای بحث و گفتگو و یا راهنمایی غیر حقوقی از پیام خصوصی استفاده نمایید یا به تاپیک های مرتبط مراجعه فرمایید.
    *شمیم* این نوشته را پسندیده.

صفحه 41 از 41 نخستنخست ... 3138394041