نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree126Likes

موضوع: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 328
صفحه 3 از 41 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

نقل قول نوشته اصلی توسط تسنیم جون
    ببخشید بعد از چند سال باید رسمی کنند ؟ حتی شرکتهای نیمه دولتی و خصوصی؟
    بستگی به نوع قراردادتون داره.باید ببینی تو قراردادت چی پیش بینی شده .اما اگر بر اساس سنوات نشون بده که مدت زیادی در استخدام جایی بودی از کارفرما میتونی تقاضای استخدام دائم کنی. اصطلاح رسمی فقط برای خدمات کشوری به کار میره یعنی استخدامی های دولت و کارمندان ئوایر دولتی.در مشاغل خصوصی از لفظ قرارداد با مدت کار دائم یا نامحدود و یا محدود استفاده میشه.

شاپرک( مامی آزی) آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    617
    پسند کرده
    211

ترمه بانوجون خداعمرت بده که این تایپک روایجادکردی تا همه کسانی که مشکل دارن ونمیتونن براحتی مشکلشونوحل کنند ویااینکه باوکیل مشورت کنن باشمادرمیان بذارن وازاینطریق راه حلی برای مشکل خودشون پیداکنن خداقوت عزیزم
    من خداروشکر مشکل خانوادگی ندارم فقط بزرگترین مشکل من فعلا باهمسایه مونه ، راستش روبخواهید ماتوی یه خونه دو ونیم طبقه زندگی میکنیم که خیلی فرسوده ست وواقعاگاهی احساس میکنم داره میخوابه روی هم ، ماچندساله که برای فروش خونه اقدام کردیم اما چون خونه کلنگی محسوب میشه کسی راغب نیست بخره مگراینکه همه رویکجا بخره واونم برای تبدیل کردنش به چندین واحدآپارتمانی ، امامشکل اینجاست که همسایه پایینی که حیاط رو دراختیارداره راضی به این کارنمیشه همش میگه من این حیاط روباهیچ چیزی عوض نمیکنم ویاگاهی توی حرفهاش میگه چون من حیاط دستمه باید مطابق متراژساختمان شماها سهم داشته باشم درحالی که ایشون نصف متراژ خونه ماوبالا روداره وهمیشه هزینه هاروهم نصف میده ، انقدرخونه فرسودست که چهارچوبهای کمددیواری ازدیوارها جداشده وحتی یکبارمابه آتش نشانی زنگ زدیم که بیان وببینن وماروراهنمایی کنند ، مامورهای آتش نشانی به ماگفتند که اگربه مابود میگفتیم همین الان باید خونه تخلیه بشه ولی هیچ کاری نمیتونیم بکنیم
    حالا سوال : آیاراهی وجودداره که ماازدست این معضل خلاص بشیم ، واقعاراه قانونی وجودداره که این آقارومجبوربه فروش ویامشارکت درساخت بکنه ؟
    پیشاپیش ممنونم عزیزم
    خدایاچنان کن سرانجام کار ، توخشنودباشی وما رستگار

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرک( مامی آزی)
    ترمه بانوجون خداعمرت بده که این تایپک روایجادکردی تا همه کسانی که مشکل دارن ونمیتونن براحتی مشکلشونوحل کنند ویااینکه باوکیل مشورت کنن باشمادرمیان بذارن وازاینطریق راه حلی برای مشکل خودشون پیداکنن خداقوت عزیزم
    من خداروشکر مشکل خانوادگی ندارم فقط بزرگترین مشکل من فعلا باهمسایه مونه ، راستش روبخواهید ماتوی یه خونه دو ونیم طبقه زندگی میکنیم که خیلی فرسوده ست وواقعاگاهی احساس میکنم داره میخوابه روی هم ، ماچندساله که برای فروش خونه اقدام کردیم اما چون خونه کلنگی محسوب میشه کسی راغب نیست بخره مگراینکه همه رویکجا بخره واونم برای تبدیل کردنش به چندین واحدآپارتمانی ، امامشکل اینجاست که همسایه پایینی که حیاط رو دراختیارداره راضی به این کارنمیشه همش میگه من این حیاط روباهیچ چیزی عوض نمیکنم ویاگاهی توی حرفهاش میگه چون من حیاط دستمه باید مطابق متراژساختمان شماها سهم داشته باشم درحالی که ایشون نصف متراژ خونه ماوبالا روداره وهمیشه هزینه هاروهم نصف میده ، انقدرخونه فرسودست که چهارچوبهای کمددیواری ازدیوارها جداشده وحتی یکبارمابه آتش نشانی زنگ زدیم که بیان وببینن وماروراهنمایی کنند ، مامورهای آتش نشانی به ماگفتند که اگربه مابود میگفتیم همین الان باید خونه تخلیه بشه ولی هیچ کاری نمیتونیم بکنیم
    حالا سوال : آیاراهی وجودداره که ماازدست این معضل خلاص بشیم ، واقعاراه قانونی وجودداره که این آقارومجبوربه فروش ویامشارکت درساخت بکنه ؟
    پیشاپیش ممنونم عزیزم
    شاپرک جونم از لطفت ممنونم.امیدوارم که راهنمایی های کوچیکم راه گشا باشه.
    در رابطه با سئوال باید بگم راه قانونی وجود داره و کمی پیچیده هست اما اول از همه عزیزم من دقیقا متوجه نشدم چه متراژی در اختیار همسایه و چه متراژی در اختیار شماست؟ اگر جواب سئوالاتمو بدی بهتر می تونم راهنمایی کنم.
    1.کل آپارتمان چند واحد و چند طبقه هست ؟ و متراژ زمین چقدر هست؟
    مثال : زمین 250 متر، 50 متر حیاط ، دو طبقه ، طبقه اول دو واحد 95 متری، طبقه دوم واحد 180 متری
    2.به تفکیک همسایه ی شما و شما و در صورت وجود، اشخاص دیگه هر کدوم چقدر سهم دارین و مالک چه میزانی هستید؟
    3.اگر آپارتمان چند واحدی هست مدیر مشخص یا هیئت مدیره داره یا نه؟
    4. به طور کلی سهم موافقین با بازسازی یا مشارکت بیشتره یا سهم این آقا؟

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    96
    پسند کرده
    0

ترمه بانو جان من میخوام مقداری از مهریه ام رو به همسرم ببخشم و توی یه موقع مناسب بهش بگم مثل سالگرد ازدواج حالا سوالم اینه رفتم دفترخونه گفتن حضور و رضایت پدر الزامیه میخوام ببینم راه دیگه ایی نداره اخه نمیخوام کسی از این قضیه خبر دار بشه این یه چیز شخصییه که به من وبعدش ب همسرم مربوطه و اینکه من بعد از این همه سال اجازه اینکارو ندارم
    راز عشق ورزیدن به هر چیز درک این جمله است :
    شاید از دست برود

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

پاسخ رزماری
    بار اوله که اینو میشنوم عزیزم
    مهریه حق زنه و هرزمانی که اراده کنه می تونه اون رو مطالبه کنه یا ببخشه و در این رابطه رضایت یا عدم رضایت پدر عروس از نظر قانونی مدخلیتی نداره.
    در صورتی که بخشیدن مهریه به وسیله یک دست خط با امضا و اثر انگشت عروس وجود داشته باشد در آینده می شه به اون استناد کرد. اما در تنظیم اون بایستی موازین حقوقی رو رعایت کرد تا امکان رد یا تشکیک در اراده طرفین منتفی بشه.
    این کار آقای محضر دار اصل مالکیت و اصل حاکمیت اراده رو زیر سئوال میبره که دو اصل اساسی علم حقوق هست بعید می دونم چنین رویه ای توی محضرها حاکم باشه.
    به نظر من به یک محضر با سوااااااادتر مراجعه فرماییدددد

شاپرک( مامی آزی) آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    617
    پسند کرده
    211

ترمه بانوجون سلام عزیزم ازاینکه اینقدرزودجوابمودادیدممنون م ، مساحت زمین 347 متره وبنایک طبقه همکف که 130 متربناداره ودوطبقه دیگه که یکیش مال ما ویکی هم مال شخص دیگه ایه ومتراژآپارتمانهای ما(2طبقه بالایی) هرکدوم 240 متره وکلا سه واحد هستیم دوتا240 متری ویک 130 متری که مال این آقاست که به هیچ صراطی مستقیم نیست ، ازسالی هم که ماتوی این خونه ساکن شدیم (15 - 16 ) سال پیش همین آقا عهده دارمخارج ساختمان بودند یعنی قبض آب وبرق وگاز روایشون پرداخت میکرده ودرحال حاضرهم ایشون پرداخت میکنند برای هرکاری همه باهم مشورت میکنند ولی متاسفانه درآخرهرکی کارخودشو میکنه
    بازم ازاینکه وقت میذارید واینجوری دلسوزانه جواب ماهارومیدید ممنونم این نشان ازلطف ومهربونی شماداره ، انشااله که همیشه سلامت وشادباشید
    خدایاچنان کن سرانجام کار ، توخشنودباشی وما رستگار

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

خواهش میکنم شاپرک جان. شما به من لطف داری.
    شاپرک عزیزم در صورتی كه به تشخیص سه نفر از كارشناسان رسمی دادگستری عمر مفید ساختمان تمام شده باشه و یابه هر دلیل دیگه ای ساختمان دچار فرسودگی كلی شده باشه و بیم خطر یا ضرر مالی و جانی وجود داشته باشه و اقلیت مالكان قسمتهای اختصاصی مثل همین آقا ، در تجدید بنای اون موافق نباشن، اون دسته ازمالك هایی كه قصد بازسازی مجموعه را دارند مثل شما، می تونن براساس حكم دادگاه، با تأمین مسكن استیجاری مناسب برای مالک یا مالكان كه از همكاری خودداری می کندد ،نسبت به تجدید بنای مجموعه اقدام کنن و پس از اتمام عملیات بازسازی و تعیین سهم هر یک از مالكان ازبنا و هزینه های انجام شده، سهم مالک یا مالكان مخالف رو به اضافه اجاره هایی که برای مسكن اجاری ایشان پرداخت شده از اموال خودش یعنی خود اون آقا از جمله همون واحد مربوط به ایشون تامین كنن. در صورت عدم توافق درانتخاب كارشناسان، وزارت مسكن و شهرسازی با در خواست مدیر یا هیأت مدیره اقدام به انتخاب كارشناس میکنه.اگر هم مالک خودداری كنه از همكاری و اقدام به تخلیه واحد متعلق به خودش به منظورتجدید بنا نكنه، حسب در خواست مدیر یا مدیران مجموعه(میتونی با رای اکثریت که کلا سه تا مالک هستین یعنی با رای شوهرت و اون آقای همسایه که موافقه همسری یا اون آقای مالک طبقه دیگه رو طی صورتجلسه به عنوان مدیر ساختمان انتخاب کنید و نیازی به رای آقای مخالف هم نداریم. دو به یک !!)، رئیس دادگستری یا رئیس مجتمع قضایی محل با احراز تأمین مسكن مناسب برای این آقا توسط سایر مالك ها ، دستور تخلیه آپارتمان ایشون رو صادر میکنه و اجرای احکام هم این حکم رو توسط نیروی انتظامی اجرا میکنه بنا بر این از شر لجبازیاش راحت میشین یه کم دوندگی داره عزیزم اما ممکنه! اگر بازم سئوالی بود در خدمتم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

آیا می*دانید؟

در صورت ضمانت از متهم در صورتی که مرجع قضایی اعلام نمود مکلف به معرفی وی می*باشید و در صورت عدم معرفی وجه*الکفاله یا وجه*الوثاقه از شما اخذ خواهد شد.

صفحه 3 از 41 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین