نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree126Likes

موضوع: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 328
صفحه 2 از 41 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
  1. #9
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
    نوشته ها
    171
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

    بعضی از دوستان برای من به صورت خصوصی پیام میدن و یا ایمیل می فرستن و سئوالاتی رو مطرح میکنن. از اونجایی که این سئوالات ممکنه برای بقیه دوستان هم کارگشا باشه سعی میکنم از این به بعد با حفظ امانت و در قالب پرسش و پاسخ اون ها رو در تاپیک مطرح کنم.

  2. #10
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
    نوشته ها
    171
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ شماره یک

    پرسش : آيا شيربها و طلاهايي كه در دوران عقد براي زن خريداري شده قابل برگشت به شوهر است؟ دراین صورت اگر شوهر بابت مهريه و نفقه به خانومش بدهكار باشه خانوم مي*تونه شيربها و طلاها را بابت اين بدهي برداره؟

    پاسخ: بستگي به شرايط و نحوه بخشش اونها داره، براي مطابقت این شرایط با مساله خودتون به ماده 1037 و مواد 795 به بعد قانون مدني مراجعه کن. در صورتيكه شيربها و طلاها قابل استرداد از طرف مرد باشند زن مي*تونه با درخواست قرار تامين نسبت به مهريه و يا نفقه گذشته از طريق دادگاه اونا رو توقيف كنه و پس از قطعي شدن حكم بابت طلب خانوم از آقا حساب مي*شه.در مورد قرار تامین اگر خواستی بگو تا برات توضیح بدم باید چیکار کنی

  3. #11
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
    نوشته ها
    171
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

    [HIGHLIGHT=#ffffff]پرسش : چطور مي*توانم برای دختر 10 سالم حکم رشد بگيرم؟[/HIGHLIGHT]

    پاسخ: عزیزم بايد به دادگاه خانواده مراجعه کنی . اونجا قاضي دادگاه سوالاتي متفرقه از دخترت مي*كنه تا بلوغ عقلي و فكري اونو بررسي كنه و در صورت لزوم جهت بررسي بيشتر به پزشكي قانوني معرفي کنه. در صورت نظر مساعد قاضي حكم رشد صادر مي*شود. گرفتن حکم رشد اگر کودک به فهم نسبی و درک خوب از پیرامونش رسیده باشه کار سختی نیست.

  4. #12
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
    نوشته ها
    171
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

    سئوال : میشه لطفا راجع به حضانت فرزند چه دختر و چه پسر در صورت طلاق توضیح بدی؟ دختر و میدونم تا 7 سالگی میتونه پیش مادر باشه ...پسر چی؟ تا دو سالگی؟؟؟

    پاسخ : قبلا حضانت پسر تا دو سالگی با مادر بود اما حالا با اصلاح ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی توسط مجلس شورای اسلامی (که با همت و تلاش خانمهای نماینده صورت گرفت) و تأیید نهایی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام حضانت فرزندان چه پسر و چه دختر تا ۷ سالگی به عهده مادر گذاشته شده و بعد از اون هم که حضانت باید به پدر واگذار بشه، صلاحدید دادگاه با رعایت مصلحت طفل لازمه و ممکن است دادگاه پس از آن هم فرزند را به پدر واگذار نکنه. در موارد خاص هم کلا میشه از پدر سلب حضانت کرد که اگر لازم بود بگو توضیح بدم. دختر بعد از 9 سال و پسر بعد از 15 سال خودشون تصمیم میگیرم با کی زندگی کنن و بحث حضانت کلا منتفی میشه.

  5. #13
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
    نوشته ها
    171
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

    سئوال : من 11 ساله كه تو يه شركت بزرگ كار مي كنم پس از كلي تلاش بالاخره تو جلسه هيات مديره تغيير وضعيت من از قراردادي به رسمي تصويب شد و چند روز بعد حكم رسمي من را بهم دادن ولي فرداي اون روز حكمم را از من گرفتن و گفتند مراحلش طي نشده ( توي صورتجلسه هيات مديره نوشته بود پس از طي مراحل قانوني ) بعد از اون از حراست كل استعلام كردند كه خوشبختانه مشكلي نداشتم ولي ديگه حكم منو ندادند و نوشتن كه كان لم يكن تلقي مي شود .ميخواستم بدونم اونا مي تونستند اين كار را بكنند .و اينكه من از اون حكم كپي برابر اصل تهيه كردم اين كپي اعتبار داره يا نه ؟
    شركت ما وابسته به دولت هست من بيمه تامين اجتماعي هستم اين شركت زير نظر سازمان بازنشستگي كل كشور مي باشد.
    من با شركت قرارداد مدت معين دارم كه هر شش ماه تممديد مي شه و از اين نظر مشكلي ندارم.
    سنوات خدمتم هم كه از كد بيمه تامين اجتماعي معلومه
    سئوال من اينه كه :
    1- مديران شركت مي تونستند حكم ( رسمي ) منو از من پس بگيرند ؟( يعني كارشون قانوني بود ؟ )
    2- بعد از تغيير مديريت شركتمون من مي تونم كپي برابر اصل حكمم ( تو دفتر خونه برابر اصل كردم ) را ارائه كنم و رسمي باشم؟


    پاسخ :
    1- با توجه به توضیحاتت کلا اینکه شما رو تا حالا رسمی نکردن کار غیر قانونی بوده و شما می تونی از طریق دیوان عدالت اداری با توجه به سابقه بیمه ای که داشتی اقدام کنی.اما اینکه از شما حکم رسمی رو پس گرفتن این هم خلاف قانون هست و نباید این عمل رو انجام میدادن که در صورت اثبات از سمت شما به مراجع قانونی برای شرکت و مدیرانش تخلف محسوب میشه.
    2- اگر قراره مدیر شرکت عوض شه با مدیر جدید صحبت کن و اگر از راه مسالمت آمیز با شما کنار نیومدن برای شکایت به دیوان عدالت اقدام کن ، 11 سال سنوات کمی نیست. شما طبق قانون باید تا الان رسمی میشدین.
    پ.ن : پاسخ های من به سئوالت به صورت پیش فرض هست.قراردادو مدارکت باید از نزدیک دیده بشه.چون مفاد قرارداد های کار خیلی مهم هستن. من چون قراردادتون رو از نزدیک ندیدم نمی تونم نظر قطعی بدم .اگر توی رسمی کردن خودت مصمم هستی حتما با یک وکیل خبره از نزدیک مشورت کن.

  6. #14
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
    نوشته ها
    171
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

    دوستای گلم اگر میشه سعی کنید تا حد امکان سئوالاتتون رو توی تاپیک بذارید.تا بهتر بتونم پاسخ بدم ، شاید برای سایرین هم مفید باشه.

  7. #15
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
    نوشته ها
    171
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

    پرسش : ميخواستم بدونم يه آقايي ميتونه با وجود خانمش توي خونه بره از طريق قانوني تقاضاي ازدواج مجدد کنه حالا به هر دليلي؟

    پاسخ:عزیزم به استناد ماه 16 قانون حمايت خانواده مرد نميتونه با داشتن زن همسر دوم اختيار کنه مگر در موارد زير:
    1ـ رضايت همسر اول
    2ـ عدم قدرت همسر اول به ايفاي وظايف زناشويي
    3ـ عدم تمکين زن از شوهر
    4ـ ابتلاء زن به جنون يا امراض صعب*العلاج موضوع بندهاي 5 و 6 ماده 8 (جنون و ابتلاء به بيماري که دوام زناشويي را براي طرف ديگر مخاطره*آميز کند)
    5 ـ محکوميت زن وفق بند 8 ماده 8 ( به طور خلاصه محکوميت به 5 سال حبس)
    6 ـ ابتلاء زن به هر گونه اعتياد مضر برابر بند 9 ماده 8
    7 ـ ترک زندگي خانوادگي از طرف زن
    8 ـ عقيم بودن زن
    9ـ غائب و مفقودالاثر شدن زن برابر بند 14 ماده 8
    به هر حال در تمام موارد بالا اين حق براي همسر اول باقيه که بخواهد تقاضاي گواهي عدم امکان سازش از دادگاه درخواست کنه.

  8. #16
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

    عضویت: ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
    محل سکونت
    تهران
    نوشته ها
    22
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

    Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

    ببخشید بعد از چند سال باید رسمی کنند ؟ حتی شرکتهای نیمه دولتی و خصوصی؟
    ایمان زاییده ی ایدئولوژی ارزش دارد ، نه ایمان ارثی یا تقلیدی .

صفحه 2 از 41 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
  • مجوز های ارسال و ویرایش

    • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
    • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •  

    محاسبه ي شاخص توده ي بدني

    وزن به کيلـو گـرم
    قد به سانتي متر

    شاخص توده ي بدني
    بازه ي وزني مناسب شما