نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree126Likes

موضوع: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 328
صفحه 11 از 41 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    بانو آواتار ها
    پریسا سین
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    434
    پسند کرده
    2

Re: پرسش و پاسخ های حقوقی کاربران

ترمه بانو جون سلام.یه سوال دارم .ممنون میشم اگه زود جواب بدی چون فردا میخوایم بریم پای معامله.
    هست و نیستمون رو جمع کردیم تا بالآخره خونه دار بشیم.ایشالله فردا میخوان برن پای معامله. فقط چون تا حالا سابقه ی خرید و فروش نداریم واسمون سوال پیش اومده که توی قولنامه باید چه چیزایی رو قید کنیم ؟ چه مواردی باید رعایت و ذکر بشه؟ چه چیزایی لازمه نوشته بشه تا ما ضرر نکنیم؟ خونه نوسازه. و هنوز سکنه نداره. پیش پیش ممنونم .
    کلمات بسیار مهم اند..
    کلمات میسازند و نابود میکنند..
    کلمات باقی می مانند..

"داگلاس کندی"

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بانو
    ترمه بانو جون سلام.یه سوال دارم .ممنون میشم اگه زود جواب بدی چون فردا میخوایم بریم پای معامله.
    هست و نیستمون رو جمع کردیم تا بالآخره خونه دار بشیم.ایشالله فردا میخوان برن پای معامله. فقط چون تا حالا سابقه ی خرید و فروش نداریم واسمون سوال پیش اومده که توی قولنامه باید چه چیزایی رو قید کنیم ؟ چه مواردی باید رعایت و ذکر بشه؟ چه چیزایی لازمه نوشته بشه تا ما ضرر نکنیم؟ خونه نوسازه. و هنوز سکنه نداره. پیش پیش ممنونم .

سلام بانو جان ببخشید من دیروز نتونستم آنلاین شم و فکر کنم دیر رسیدم. اگر هنوز لازم داری بگو نمونه قولنامه رو برات بفرستم.

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    43
    پسند کرده
    23

بانو جان اگه هنوز به درت می خوره من 1 چیزایی برات بنویسم از تجربه شخصی خودم. اولا کپی پایان کار حتما بخواید و صورت مجلسی تفکیکی اگر هم گفت طول می کشه بگید باشه ما باید اول روییت کینم این موارد رو و 1 کپی ازش داشته باشیم بعد بریم قولنامه البته این کار اصلا وقت گیر نیست کارش فقط مراجعه به شهرداریه . اینو بریا این گفتم که تو صورت مجلس تفکیک متراژ دقیق ساختمان ذکر میشه و دیگه اینکه تو پایان کار معلوم میشه ساختمان چند ساله است اگرچه شما گفتید ساختمان نوسازه و اینکه مشاعات معلوم میشه اینجوری بقیه همسایه ها از مشاعات نمی تونند استفاده شخصی کنند مثل همسایه ما که را ورود به حیاط مشاع رو که نزدیک 300 متر بود بسته بود و ازش استفاده شخصی می کرد و از روی پایان کار همسایه ها پی به این مورد برند و با شکایت همسایه مجبور شد که راه رو باز کنه- یکی دیگه از خاصیت داشتن کپی پاین کار اینه که بعدها اگه بخواید خونتون بفروشید و کسی بخواد رو خونتون وام بگیره این گپی رو بانک می خواد

1 مورد دیگه که بد نیست بخویاد اینه که کنتور برق رو تو اداره برق به نامتون کنند . تلفن رو هم که به نام می کنن عرفا و قانونا
    و مساله دیگه اینکه اگه پولتون آماده است حتما تو قولنامه1 مبلغی رو ذکر کیند که اگه فروشنده دیر محضر حاضر شد یا بعد از قولنامه پشمون شد به شما پرداخت کنه 1مبلغی هم باشه که شما ضرر نکنید احیانا
    حتما قولنامه رو ریز به ریز بخونید چون خیلی پیش می یاد که این املاکها اشتباه می کنن و بعضی مسایل رو نمی نویسن یا اشتباه درج می کنن و دقت هم داشته باش که موارد ذکر شده در قولنامه مغایر با سند و همچنین اون چیزی که بازدیدکردی نباشه

در ضمن حتما سند بررسی کن که در رهن بانک نباشه و قولنامه هم حتما حتما کد رهگیری داشته بشاه تازه بعد همهاینها یک درصدی رو به عنوان حق املاک بیدد وقتی رفتید محضر و به سلامتی همه چیز تمام شد اون وقت با املاک تسویه کنید وگرنه اگه خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد و حق املاک رو داداه بشاید اون وقت کاری براتون انجام نمی دن
    ​دوستان عزيز كليه لوازم منزل و تزييني جات متزل رو براي فروش گذاشتم براي اگاهي از ليست وسايل يا بازديد حضوري پيام خصوصي بديد

بانو آواتار ها
    پریسا سین
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    434
    پسند کرده
    2

ناز گلی عزیز ممنونم از جواب کاملت .ولی 2 تا سوال برامون پیش اومده.اول اینکه صورت مجلسی تفکیکی رو میشه بیشتر در موردش توضیح بدی؟ و از کوجا باید بگیریمش ؟از شهرداری یا صابخونه؟
    دوم اینکه میشه درباره ی کد رهگیری قولنامه هم توضیح بیشتری بدی؟ و اینکه این کد به چه دردی میخوره؟ پیش پیش ممنونم گلم
    کلمات بسیار مهم اند..
    کلمات باقی می مانند..

"داگلاس کندی"

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    43
    پسند کرده
    23

بانو جان صورت مجلس تفکیکی و پایان کار دو آیتمیه که صاحب خونه یعنی فروشنده ملک که در حال حاضر مالک ساختمانه و سند به اسمشه میتونه از شهرداری بگیره . گاهی ممکنه به این بهانه که آپارتمان تفکیک شده و یک پایان کار بریا کل ساختمان هست از زیر کار شونه خالی کنند اما واقعیت اینه که اصل این دو مورد تو پرونده ساختمان توشهرداری محله بباقی می مونه اما به همه مالکین در صورت تقاضا 1 کپی هم از پایان کار هم از صورت مجلس تفکیکی می دهند . بذار بهت بگم چرا گفتم این دومورد حتما بگیرید . ما قبلا 1 خونه خریده بودیم که طبق ادعای فروشنده خونه 8ساله بود البته سندش هم همین بود در صورتی که در واقع خونه 11ساله بود و ایشون دیر سند زده بود ما 1مدت کوتاه اونجا نشستیم و آگهی کردیم بریا فروش به عنوان خونه 8سال و نیم یا 9ساله که خودت می دونی خونه زیر 12 سال بهش وام 18 میلیونی تعلق می گیره خلاصه مشتری امد پسندید گفت وام میخوام بگیرم کپی پایان کار و صورت مجلس می خوام ما هم اقدام کردیم تازه اونجا فهیمدیم چه کلاهی سرمون رفته و عملا خونه 12ساله بود حالا چون چندماهی مونده بود تا 12سالش پربشه بانک پذیرفت و مشتری تونست روش وام بگیره اما اگه چند ماه می گذشت و ما بهحساب اینکه خونه 9ساله است می ذاشتیم برای فروش کلی از قیمت ملکومن کم می شد چون وام 18 میلیونی تبدیل به 12 میلیون میشد

اما درباره کد رهگیری چند وقتیه اتحادیه املاک این قانون گذاشته که بنگاه که توش معامله انجام میشه یعنی قولنامه اونجا می کنید موظفه که اطلاعات ملک رو تو سایت املاک وارد کنه و کد بگیره این کار مهمترین فایده اش اینه که فرشونده دیگه نیم تونه ملک رو به جز شما به کس دیگه ای هم بفروشه
    این کار خیلی مهمه و اگه دیدی املاکیه بعد از نوشتن قولنامه داره به کار گرفتن کد رهگیری رو فردا موکول می کنه شما هم حق املاکش ندید ضمن اینه همون طور که بالا گفتم سعی کیند اول کار کل حق املاک رو ندید چون در این صورت خیلی راحت خودشون می کشن کنار و تا بیرد محضر و همچنین تو محضر اگه مشکلی باشه اصلا به گردن نمی گیرن

ببخشید طولانی شد

موفق باشی
    ​دوستان عزيز كليه لوازم منزل و تزييني جات متزل رو براي فروش گذاشتم براي اگاهي از ليست وسايل يا بازديد حضوري پيام خصوصي بديد

بانو آواتار ها
    پریسا سین
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    434
    پسند کرده
    2

ناز گلی جون باباخشید من اینقدر میپرسم.چرا باید بخوایم که کنتور برق بنام خودمون باشه؟ بقیه ی کنتورها چی؟
    کلمات بسیار مهم اند..
    کلمات باقی می مانند..

"داگلاس کندی"

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

بانوی عزیز زیاد خودتونو درگیر مسائلی مثل پایان کار و صورت جلسه تفکیک نکنید.وقتی یک آپارتمان سند رسمی شش دانگ داره یعنی هم صورت جلسه تفکیک داره و هم قطعا پایان کار. شما فقط کافیه یک استعلام کوچیک در رابطه با سند انجام بدی عزیزم. کارو برای خودت سخت نکن!شما فقط برو ثبت برای استعلام همه چیز اونجا مشخصه و تو پرونده ملک ثبته.پایان کار و صورت جلسه نفکیک جایی کاربرد داره که آپارتمان تازه احداثه و قرار برای اولین بار سند تفکیکی براش صادر بشه.
    شما فقط قراردادتو محکم بنویس باقی مسائل خود به خود حل میشه عزیزم. اگر هنوز ننوشتید بگو تا برات نکاتی که باید تو قول نامه ذکر بشه بفرستم.این مسئله کاملا تخصصیه و لزوما هر چیزی که توی قرارداد ذکر بشه قانونی نیست. بنابراین ممکنه بعدا ایجاد مشکل کنه.امیدوارم منظورمو رسونده باشم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

ضمنا پرونده های مشابهی هم بوده که طرفین برای فرار از کمیسیون بگاه خونه رو با قولنامه عادی فروختن بعد رفته تو بنگاه با یه نفر دیگه هم معامله کرده. بنابراین کد رهگیری مفیده اما 100% نمیشه بهش اعتماد کرد.تنها راهش محکم کاری تو قولنامه هست.

صفحه 11 از 41 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین