نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree1527Likes

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد بافتنی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 6400
صفحه 1 از 800 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

Unhappy پرسش و پاسخ در مورد بافتنی

سلام ........ بهونه های قشنگ دوستی ...........

سلام دوستای گلم ....... امیدوارم بتونیم با همفکری و یاری همدیگه، این هنر قشنگ و دوست داشتنی رو یاد بگیریم و به دونسته هامون هر روز بیشتر از پیش اضافه کنیم :love:

خانوما ، آقایون ، کوچیکا ، بزرگترها ........

دوستای گلی که بافتنی دوست دارین ............

اینجا سوالا ، نظرا ، پیشنهادا ، رای گیری ها ، خوش و بش ها ....... تشکر و تشویق ها وو دوستانه ها مونو مطرح میکنیم ...........

امیدوارم همگی بتونیم ارتباط خوبی با هم برقرار کنیم و دوستیهامون رو توسعه ببخشیم و مستحکم تر کنیم ..........

به همه اونایی که بافتنی رو دوست دارن یه خوش آمد حسابی عرض میکنم .........

:love: :love: :72: :72:
    سارا مامی آرشیدا, r.khk, مهیار و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

Re: تبادل نظر کاربران برای بافتنی

نسرین جون ، نیلوفر جون ، VIOLET عزیز ، rahayi نازنین ....... خوش اومدین ......

مرسی از لطفی که به من دارین

دوستای گلم ، اگه موافق باشین آموزش رو با یک شال و کلاه بچه گونه شروع کنیم .....

که برای دوستان تازه کار هم بافتش آسون باشه .... البته قول میدم یه بخش آموزش حرفه ای هم راه اندازی کنم .... که برای اونایی که با بافت های ابتدائی آشنایی دارن ، خسته کننده نباشه .........

بافت شال و کلاه رو تو قسمت آموزش بافتنی ببینید و همونجا هم هر جاشو سوال داشتین بپرسین ، ولی اونجا خوش و بش و تشویق ممنوع ...... :167: اعصاب ندارمااااااااااا

اگه دوستای خوبی نباشید ، خبری از آموزشهای جینگولی و عجیب غریب نیست ، گفته باشم :love: :43:
    مهیار, fatemeh1378 و waterlily این نوشته را پسندیده.

"میلان کوندرا"

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

Re: آموزش بافتنی از ابتدا

سلام به همه دوستاي گلم ... ميبخشين كه ادامه كار بافت يه كم طول كشيد ... كارهاي سايت اونقدر زياد بود كه حسابي درگيرم كرده .... ولي قول ميدم از اين به بعد آموزشها مرتب و دنبال هم باشه ..... يكم كارهاي سايت سبك تر شده ..... از اين به بعد بيشتر در خدمتتون هستم ........

مامي روهام جون كارت عالي بوده .........

نقل قول نوشته اصلی توسط [b
    nooshin50[/b] ]
    سلام heaven عزیز بابت تمام زحماتت ازت تشکر میکنم .منم میخوام کلاه ببافم برای پسرم که دوسالشه .یک کم از بافتنی سر رشته دارم ولی اگه میشه دقیقا راهنمایی کن که آیا همین مدل رو میشه برای پسرم ببافم؟
    و اگه میشه چند دونه سر بندازم. ضمنا برای اینکه دقیقا بدونیم ضخامت کاموامون چقدر باید باشه برحسب گرم و متراژ عنوان کنید ممنون میشم .
    نوشين جون من براي بافت بيشتر از كامواهاي پشمي استفاده ميكنم كه خودتون بهتر ميدونين كه استاندارد خاصي نداره ولي چون اطمينان دارم كه پشم خالص ترجيح ميدم از همين نوع استفاده كنم ..... كه البته با هر كاموايي ميشه بافت ........

در مورد ضخامت همين ضخامت كامواهاي ترك كه مامي روهام عزيز باهاش بافتشو شروع كرده عاليه ..... ما هم معمولا تو آموزشها همين ضخامت بافت مد نظرمونه .... چون بيشتر از اون بافت رو خيلي ضخيم ميكنه كه براي بچه ها زياد مناسب نيست و اگر كمتر هم باشه ... براي خودمون سخت ميشه و بافتني دير بالا مياد و اذيت ميشيم ...... پس همين ضخامت نخ مامي روهام عاليه ...... ميل بافتني هم از شماره ( 3,5 يا 4 ) استفاده ميكنيم .....

براي كوچولوي دو سالتون هم ميتونيد همين طرح رو ببافيد ............
    الهام ح و مهیار این نوشته را پسندیده.

"میلان کوندرا"

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mami Roham

هیون جوووووووووون کجائیییییییییییییییییی؟!!!! !!
    الـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــهی ............... من قربون این رهام ناناز برم با این شال و کلاش ........ مرسی عزیزم .............. من که کاری نکردم ..... این هنر دست خودت و همتت بوده که این وروجکو خوردنی ترش کرده ............ :kiss: :s8: :s8: :s8: :s8:
    مهیار این نوشته را پسندیده.

"میلان کوندرا"

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

مامان فاطي[/b] ]سلام هيون جون
    مرسي.
    2 تا سوال دارم
    اول اينكه اگه يه رنگ ببافيم خوشگل ميشه؟؟؟ ا توصيه ميكني حتما 3 رنگ ببافيم؟؟؟

و دوم اينكه اين تعداد كه گفتي سر بندازيم واسه دور سر چقدر ميشه؟؟
    دخمل من يه كم سرش بزرگه ميخوام بدونم چه جوري ميتونم انداز سرش ببافم يه كلاه قبلا براش بافتم كوچيك از آب در اومد!!

سلام فاطمه جون ..... نه اگه یه رنگ هم ببافی مشکلی نداره ولی اگه بتونی یه چند تا رنگ را با هارمونی کنار هم بذاری قشنگ تر دیده میشه ..... رنگها رو خودت میتونی انتخاب کنی

برای اندازه : این کلاه برای سایز 80 = 12 ماهگی .........

شما میتونی تکه هاتو همین اندازه ببافی ولی آخرش برای دونه گرفتن و بافت کشباف 10 تا دونه اضافه تر از بقیه برداری .......... یعنی اندازه دونه های تکه های بالای کلاه تغییری نمیکنه .....

"میلان کوندرا"

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

Re: پرسش و پاسخ در مورد بافتنی

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان جان
    سلام
    هيون جان دستت درد نكنه من كامواي سفيد 2 بسته داشتم و رفتم ميل مناسبش هم خريدم يعني شماره 2 بعد مي خوام بينم آيا 2 بسته براي كلاه و اين شال كافيه؟ من مي تونم شال رو كوتاه تر ببافم؟
    من نتونتستم طبق تصويرت سربندازم كاشكي مي شد امكان پاوز كردن هم داشت ممنون
    سلام عزيــــــــــزم
    مامان جان اگه منظورت از 2 بسته ( دو كلاف باشه ) فك كنم كم بياري .... ولي اگه دو بسته كه معمولا پنج تايي هستن يعني پنج تا كلاف كاموا تو هر بسته خيلي زياد هم مياد به نظر من همون ميل شماره 3 براي بافت لباساي ني ني ها بهتر باشه ..... با ميل شماره 2 ممكنه طول بكشه و حوصله ات سر بره ... ...... شال رو هم ميتوني كوتاهتر كني ...

و امـــــــــــــــــــــــ ا اينكه من آموزشها رو به شكل فيلم نذاشتم دليلش اين بوده كه خيلي از دوستامون هنوز به اينترنت پرسرعت دسترسي ندارن و ديدن فيلم آموزشي با اينترنت پرسرعت براي خودش مصيبتيه ......... آموزشها رو به شكل تصاوير gif گذاشتم كه همه بتونن استفاده كنن ........ سرعت آموزش هم فكر ميكنم خوبه ..... ميتوني تصوير رو سيو كني و چند بار ببيني ....... اميدوارم بتوني ، ولي سعي ميكنم يه فيلم آموزشي هم فقط براي سر انداختن و بافت زير و رو پيدا كنم و براي دوستاي پرسرعتمون بذارم ....

"میلان کوندرا"

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

Re: پرسش و پاسخ در مورد بافتنی

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس خاکی
    سلام ..برای این کلاه و بلوز و شلواز میخوام کلاف بخرم رنگ آبی و سفید رو انتخاب کردم کلاف سومم چه رنگی باشه تا به این دو تا بیاد ؟؟؟؟

از هر کلاف چند تا بخرم ......!!!؟؟ و جنس نخ هام چی باشه بهتره ؟؟؟

سلام و شرمنده از اینکه تو این مدت نتونستم درست و حسابی به قسمت بافتنی و قلاب بافی سر بزنم ...........

یاسی جون
    جواب سوال اول : به نظر من رنگ سورمه ای با سفید و آبی هارمونی خوبی بهت میده
    جواب سوال دوم : از هر کلاف دو تا بگیری کافیه .... به آقای کاموا فروش هم بگو که کاموا برای لباس نی نی میخوای .... خودش میدونه چی بهت بده .... بهتره از یه جنس خیلی نرم باشه .... مثل نخ های پنبه ای ...... نخ پشمی هم خوبه ..... بیشتر گرم نگه میداره .....

راستی دیگه نبینم داد بزنی هااااااااااااااااا :evil: :s8: :s16:

"میلان کوندرا"

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

Re: آموزش بافتنی آسان

maman jan[/b] ]سلام هيون جون
    من چندتا سوال داشتم قبلا هم پرسيدم ولي فكر كنم نديده بودي دوست گلم
    من نخم خيلي نازك بود بعد الان كه بافتم و بالا رفته و اينا احساس مي كنم خيلي كوچولو براي سر بچه به خصوص مثلا 6 ماهه چون احتمالا اگه خدا بخواد ني ني من تيرماهي ميشه بعد مي خواستم بدونم ميشه مثلا با يه رنگ ديگه توش اضافه كنم خوب ميشه بد ميشه؟ يا خودت پيشنهاد ديگري داري؟ يكي بهم مي گفت ببري بدي اتو بخار 2 سايز بزرگ ميشه راسته؟

من دلم مي خواد براي شوشو يه شال گردن ببافم مي خوام از اين نخ هاي اسپرت كه چند رنگه بگيرم به نظرت چه مدلي ببافم مثلا ميشه اگه 100 تا سر مي اندازم 25 تا زير بعد 25 تا رو دوباره 25 تا زير و 25 رو باشه فكر كنم مدل راه راه ميشه خوب ميشه؟؟ مي خوام هم راحت باشه هم قشنگ چون دستم تو زير و رو راه افتاده و ديگه بهتر مي بافم براي همين اين به فكرم رسيد

ممنون گلم
    مامان جان سوال اول : اگه نخت خیلی نازکه بهتره دولاش کنی ...... بعدم اینکه میگی با بخار سایزش بافتنی بزرگ میشه ، من که تا حالا نشنیدم ولی میدونم که خیلی شل میشه ........ اینی که بافتی بذار به حساب دست گرمی ....... بعدی رو شروع کن ..... راستی قدم نورسیده مبارک ........ کوشولوتو ببوسش ...... :s8:

سوال دوم :برای شال گردن میذاریمش تو لیس آموزش میخوای کلاه هم داشته باشه یا نه ؟؟؟

سوال سوم : منظورت اون ژیله بی آستینه که کلاه هم داره ؟؟؟ توش نقشه داره سختتون نیست ......... من خودم دارم سعی میکنم از مدلهای ساده انتخاب کنم که بافتنش برای همه راحت تر باشه تا وقتی که دستمون راه بیفته ....... ولی من باز چشم آموزش اون رو هم از رو عکس کشفش میکنم و براتون میذارم ولی اگه سخت بود ....... نگین چرا ؟؟؟ :s3:

در ضمن برای انتخاب رنگها بهتره سلیقه ای باشه و خودتون انتخابش کنین ... چون اگه بخوایم این سوالا رو هم جواب بدیم یه کم به حاشیه کشیده میشه و از آموزشا میمونیم ..... موافقین ؟؟؟؟؟؟؟ :23:

"میلان کوندرا"

صفحه 1 از 800 123411 ... آخرینآخرین