نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree209Likes

موضوع: رفع مشکلات کامپیوتری شما

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 1152
صفحه 1 از 144 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

رفع مشکلات کامپیوتری شما

سلام در کمال احترام
    داخل این تاپیک مشکلات کامپیوتریتونو بگین منم انشاله با کمک باقی دوستان که سررشته دارن حل میکنیم
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    و چقدر دنیا زیبا میشد اگر عمل میکردیم به:
    آنچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند
    و انچه برای خود نمیپسندی برای دیگران هم نپسند

مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

Re: رفع مشکلات کامپیوتری شما

خب با رعایت این قوانین
    قوانین انجمن ( اینجا همه چی در همه !!!)
    تاپیکو شروع میکنیم
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ در ساعت ۰۳:۰۱ بعد از ظهر

مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

نقل قول نوشته اصلی توسط منصوره مامي محمد رضا
    سلام هما جان
    چند وقتي كامي موقع روشن شدن تو صفحه اول متوقف ميشه و تا كليد F1 رو نزنم از اون صفحه خارج نميشه !!!!
    در صفحه دوم پيغام: آپديت نيو ديتا مياد! اين يعني چي؟؟!!! مشكل چيه؟؟؟
    من باطري مادربورد و تاريخ CPUو تنتظيمات بايوس هم انجام دادم فايده نداشت!!!يعني اينكه تا چند وقت اين پيغام نميومد يا يكي در ميون ميومد!
    ممكنه اشكال از ويروس CMOS باشه؟؟!!
    چطور برطرف كنم اين مشكلو؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام منصوره عزیز ببین من نمیخوام خیلی برات تخصصی توضیح بدم اما سعی میکنم جوری مشکلتو به زبون ساده بگم برات تا متوجه بشی
    BIOSبرنامه ای که به زبون ساده کامپیوتر و استارت(شروع)میکنه اما CMOS یه قسمتی از مادر برد رو تراشه RAM BIOS که یه سری اطلاعات که سیستم واسه شروع نیاز داره داخل اونه مثل تاریخ و تنظیمات واینا (اینارو برای این برات گفتم که بدونی اگر این ویروس باشه دقیقا براساس اسمش
    میره همون تاریخ و اینارو برات بهم میریزه)
    من نمیدونم آنتی ویروس داری یا نه اما اگر داشتی بازم با آپدیت آنتی ویروست این مشکلت همچنان بود
    باید تنظیمات تغییر بدی یه یه کار تخصصی
    ساده ترین کار اگر سیستمت تو گشتن مشخص کرد این ویروسو داره حذف یا زندانی ویروسه
    و اگرم نشد نصب ویندوز
    چون اگر ویروست فعال باشه داره رو تراشه مادر بردت اثر میزاره
    و اما یه احتمال دیگه که این برای منم به وجود اومد همین پیغام موقع استارتر سیتمم
    منم فکر کردم از ویروس و راهایی که بهت گفتمو انجام دادم اما نبود
    بعدا" کشف کردم من یه برنامه نصب کردم که داخلش یه سری اطلاعات داشت که اون نیاز داشت آپدیت بشه و این پیغام برای اون برنامه بود
    من موقع نصب گزینه اینکه هرموقع اطلاعات و دادهای برنامه نیاز به آپدیت داشت مرا باخبر کنو تیک زده بودم(یعنی اونا زده بودن و منم NEXTکرده بودم به معنی تایید اینم احتمالش هست
    امیدوارم مشکلتون رفع بشه
    و منم تونسته باشم کمکت کرده باشم
    اگر حل نشد با نهایت احترام بازم سعی در حلش برات انجام میدم بهترینم.هما

نقل قول نوشته اصلی توسط منصوره مامي محمد رضا
    ممنونم هما جون كه اينقدر با صبر جوابمو دادي گلم!
    ولي من نه تنها ويندوزمو عوض كردم حتي پارتيشن بندي هم كردم ولي همچنان اين مشكل به قوت خودش باقيه!!!!نميدونم بايد چيكار كنم!
    پيغام صفحه اولش اينه:CPU CHEKSUM ERROR
    بقيه شو يادم نيست و

`پيغام صفحه دومش اينه:
    vrrifying DMI pool data

k8 NPT data chang .update new data to DMI

ممنون ميشم مشكلم به دست شما حل بشه...
    [FONT=Aria
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ در ساعت ۰۳:۰۴ بعد از ظهر

مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

نقل قول نوشته اصلی توسط ghande asal
    دوست خوبم منم یه سوال دارم در مورد لپ تابم نمیدونم چرا مدتیه یاهوو گوگل رو نمیتونم داشته باشم در صورتیکه اینترنت دارم و با pc این مشکل رو ندارم چون خطی که من اینجا دارم میتونم توی خونه همزمان از چند تا کامپیوتر استفاده کنم البته این مشکل جدیدا برام پیش اومده ممنون میشم کمکم کنی با تشکر
    سلام یعنی شما هیچ home page که به اینترنت وصل شین ندارین مرورگرتون چیه؟؟؟
    intranet explore ،Firefox ،opera کدومه؟؟؟
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ در ساعت ۰۳:۰۴ بعد از ظهر

مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

نقل قول نوشته اصلی توسط *Niusha
    سلام هما جون ...... مسنجر من مشکل پیدا کرده ..... بدین معنی که دوستای آنم رو نشون میده و تا اینجا مشکل نداره ...اما برا شروع گفتگو چه آف رو جواب بدم چه خودم شروع کننده باشم ... تو صفحه گفتگوم هیچی نیست و کاملا سفیده ....

منم برای دیدن کامنتای دوستام مجبورم از قسمت تولبار (تو نوار پایین) ببینم چی نوشتن دوستام .....

صورتکام و حرفام رو بقیه میبینن ..اما خودم نمیتونم ببینم.... نوشته های خودم یا دوستم تو صفحه نیستش ....
    قبلا که اکس پی داشتم خوب بود ...الان 5 روزیه که سون نصبیدم .... دوبار هم پاک کردم و دوباره دانلود و نصب کردم ...اما نشد که نشد

میشه محبت کنی و جواب بدی ..... ممنونتم پیشاپیش .....
    سلام نیوشای عزیز من افتخار آشنایی با شمارو نداشتم خوشحالم که این اتفاق برام افتاد

ببین عزیزم وقتی ما یه برنامه ای نصب میکنیم اون برنامه به چندین قسمت کامپیوتر میره اما ما فقط توی دسکتاپون یا ته تهش داخل

program سیستممون میبینیمش درصورتیکه اون هزارجای دیگه هست داخل سیستم عامل فضا بهش اختصاص دادن رفته جزء لیست برنامه

هایی که وقتی سیستم میاد بالا باید اجرا بشه و چندین جای دیگه این قضیه موقع پاک کردنشم هست ما فقط از روی دسکتاپ یا همون program

پاک میکنیم و فکر میکنیم سیستم اونو پاک شده فرض کرد درصورتیکه کاملا غلطه یکی از راهای کامل پاک شدن control panel قسمت

add or remove هست که روی برنامه مورد نظرت کلیک میکنی و remove میکنیش یا نصب ویندوز(که اینکار لزومی نداره اما

بعنوان یه راهکار منظورم بود)

ودوباره نصبش کنی و یا میتونی از نسخه portable مسنجر استفاده کنی(پرتابل یعنی یه نرم افزار همراه که بدون نیاز به نصب مثل نسخه

اصلی نرم افزار کار میکنه و هیچ تداخلی هم نداره با نسخه اصلیش)چون تمام اطلاعاتش داخل یه پوشه ذخیره میشه و هرموقع مشکلی پیش اومد

همون پوشه رو پاک کنی حل میشه مشکل شما بهترینم راهی به جز نصب مجدد نداره این کارورو دوست داشتین انجام بدین من با نهایت احترام

علاقه کنارتونم باهم حلش میکنیم.هما

مرسی هما جونی از جوابت .......

میدونی من دوبار از ریموو پروگرام حذف کردم و دوباره دانلود کردم و دوباره نصب کردم .....

تو تنظیمات خود پریفرنس نگاه کردم و مشکلی نداشته ......

یهدوستی گفت میشه از سیستم ریاستور برش گردونی به تاریخی صحت نرم افزارت..اما اونجا پیغام اینستال یه نرم افزاری میده و کلا صفحه ریاستور بازنمیشه

مرررررررررررررررررسی که جواب بدی عسیسم ....
    وظیفست عزیزم

ببین نیوشای عزیز اون دوستی که بهتون این راه حلو نشون دادن حرفشون کاملا درسته اما مشکل شما که تاریخ مسنجر نیست مشکل شما یه مشکلی

داخلخود مسنجر مثل این میمونه بهترینم که مثلا چاه آب شما داخل آشپزخونتونباشه بعد بزنه بالا بعد لوله کش بیاد بگه خانوم ما باید بریم سر

اصلیاین لولرو بکنینم و درستش کنیم درصورتیکه ممکنه بقیه انشعابای اون لوله توکل جاهای دیگه خونه شما مشکل نداشته باشها فقط انشعاب

آشپزخونه مشکل داره اما سر اصلیش باید حل بشه خداکنه تونسته باشم برسونم منظورمو

یعنی اینکه این مشکلشما باید از ریشه حل شه SYSTEM RESTORER برای یه نرم افزاری خوبه مثل این فتوشاپ جدیدا هست برنامه نویسش

موقعنصب یه راهکار گذاشته که سر یک ماه دیگه اون نرم افزارتون بالا نیاد تاشما رمز اصلی نزنید سر یک ماه دیگه برنامه قفل میشه و بالا

نمیادو ارور میده اینجا SYSTEM RESTORE جواب میده چون ما تاریخو برمیگردونیم عقب و اون نرم افزار دوباره کار میکنه

اگر با اون راه حلایی که گفتم تو پست قبلی جوابم به شما اگر پاکش کردین و بازم نصب کردینو ارور داده

این دفعه که پاک کردین یه ورژن دیگه مسنجرو رو سیستمتون نصب کنین مثلا الان 8 دارین 9 نصب کنین

این راه امتحان کنین

و یه سوال از شما مسنجرتون BETA ست؟؟

اوکی عزیزم ....دارم دوباره دانلود میکنم .....

از کجا بفهمم مسنجرم بتا ست ؟؟
    مسنجر 2 مدل داره یا بتا است یا معمولی
    نسخه بتا یعنی اینکه نسخه آزمایشی اون ورژن مسنجره عزیزم
    واما اینکه چطور متوجه شی از داخل مسنجرت منوی آخر HELP گزینه آخرش ABOUTYAHOO MESSENGER بزنی کلیه اطلاعات مربوط به نوع و ورژن یاهوتو میگه.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ در ساعت ۰۳:۰۶ بعد از ظهر

مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

نقل قول نوشته اصلی توسط Parmin
    سلام هما جون
    یه سوالی ازتون دارم: لپ تاپم تقریبا هر 2 ساعت خودبخود ری استارت میشه علتش چیه و باید چی کار کنم؟
    سلام پارمین عزیز

خب ببین عزیزم خاموش شدن سیستم مثل خیلی از مشکلات دیگه هم میتونه سخت افزاری باشه هم نرم افزاری من همرو برای شما توضیح میدم تا

بتونین راحت مشکلتونو پیدا کنینو بدون شک راحترم راه حل مشکلو

یه سری قطعات هستند که بیشترین علت RESET شدن سیستمو دارن

پاور، رم، گرافیک و CPU

خب اینا مربوط به قسمت سخت افزاری سیستم میشه و اما قسمت نرم افزاری که بیشترین علت به دو قسمت برمیگرده اگر مشکل نرم افزاری باشه

1-اینکه یه ویرووس تروجان هستش

2- اینکه اگر موقع کار با یه نرم افزار خاص سیستمت خود به خود RESET میشه این یعنی اینکه RAM شما قدرت توان مقدار RAM که

برنامتون مورد نیازشه دراختیارش نیست به خاطر همین RESET میشه که راه حل مشکل شما اگر نرم افزاری باشه قبل از همه کارها باید چک

کنین سیستمتون ویروس نداشته باشه و اینکه اگر گزینه 2 که توضیح دادم باشه(هنگام برنامه خاص) باید RAM تونو عوض کنین

(مثلا اکثرا" موقع یه سری بازی خاص ممکنه این اتفاق بیفته)

اگر ویندوزتونم عوض کردینو هم چنان این مشکلو دارین دیگه مشکلتون میره دسته سخت افزار

اما مشکلات سخت افزاری

سیستم پیش فرضش تعریف شده که اگر دمای CPU موقع کارکردن سیستم بالا رفت سیستم خود به خود RESET بشه

راه حل این قضیه چک کردن تنظیمات دمای CPU که موقعی که سیستم داره بالا میاد با گرفتن کلید DEL وارد تنظیمات CPU که شدین

میتونین دمارو ببینین

احتمال سخت افزاری بعدی پاور سیستم هست

اگر قبل از RESET شدن صفحه آبی رو سیستمتون نمیادمشکلتون از پاور سیستمه که ضعیف شده و باید عوض شه

حالا اگر قبل از RESET شدن صفحه آبی میاد مشکل از RAM شماست که معمولا تو تنظیمات BIOS (توی راه حل چک کردن تنظیمات

CPU گفتم بالا چی جوری وارد تنظیمات BIOS شین) عدد سرعت RAM پایین بیارین حل میشه

یه پیشنهاد قبل از هر کاری این کارو که میگم انجام بدین تا راحت تر متوجه شین مشکل از کجاست

روی My Computer راست کلیک کن و Properties رو انتخاب کن

داخل تب Advanced، قسمت Startup and recovery روی Settings کلیک کنینبعد داخل قسمت System failure، تیک

سوم، یعنی Automatically Restart رو بردارین و دوبار پشت هم OK کنین

مزیت این کار اینه که اگر مشکل شمارو سیستم بتونه شناسایی کنه نشون میده داخل یه صفحه ایی که براتون باز میشه قبل از ریست شدن که این

صفحم آبیه

امیدوارم کامل توضیح داده باشم براتون پارمین عزیز مثل اینکه به بقیه هم گفتم کنارتون هستم تا مشکلتون رفع بشه اونم با نهایت احترام و

علاقه.هما
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ در ساعت ۰۳:۰۷ بعد از ظهر

مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

دوستان عزیز من یه توضیحی بدم
    من مجبورم که خیلی چیزارو برای شما توضیح بدم میدونم اگر یه کسی بخواد بیاد سیستم شمارو مشکلشو حل کنه هیچ وقت انقدر نمیشینه توضیحات بده و خیلی کارهای دیگه که داخل این تاپیک میشه
    من مجبورم چون سیستم شما جلوم نیست خودم با یه کلیک یه جا بفهمم مشکل چیه برم سریع حلش کنم بعدم بگم خدمت شما سالم سالم انقدرم دستمزدم
    مجبورم تمام راه هایی که ممکنه مشکل شما ریشش اونجا باشه بگم تا خودتون بررسی کنین
    و برای همین باید توضیح بدم الان این قطعه چی کار میکنه یا خیلی توضیحات تخصصی که میدم
    به من خورده نگیرین اینجا مجازی و من هیچ اطلاعاتی راجب سیستم شما ندارم پس میدونم که درک میکنین قصد به رخ کشیدن اطلاعاتمو ندارم یا حتی قصد خیلی تخصصی حرف زدن هدفم با تمام صداقتم رفع مشکل شماست
    همین.هما

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ در ساعت ۰۳:۰۷ بعد از ظهر

مدیر انجمن
    Homaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    777
    پسند کرده
    1103

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme
    هما جان سلام.تو محل کار من سیستم ها از طریق ورک گروپ به هم متصل هستن و بعضی وقتا مسئول کامپیوتر بی هیچ دلیلی میاد کامپیوترامونو چک میکنه و متوجه شدم که IP همه سیستمارو بر میداره. می خواستم بدونم اگه ایشون سیستم های منو از طریق سیستم خودشون چک کنن من چطور میتونم متوجه بشم.مرسی عزیزم
    سلام نغمه عزیز من افتخار آشنایی با شمارو نداشتم خوشحالم که این اتفاق برام افتاد بهترینم و اما جواب سوال

شما

من یه توضیح راجب سیستم WORK GROUP برای شما بدم تا بهتر متوجه منظورم بشین این سیستم در مقابل سیستم DOMAIN وارد بازار

شده

این یعنی پس متضاد هم هستن امکاناتشون تو W.G هر کاربری که پشت سیستم نشسته یه جوریای راهبر اون سیستم هست (به طور ساده گفتما)

پس یعنی وقتی سیستمی یا سیستم هایی داخل شبکه W.G میشن مدیر اون قسمت یا همون شخصی که شما گفتین مسئول کامپیوتر اون بخش مجبوره

هی سرک بکشه داخل هر سیستم و کارهاشو انجام بده مثل اینکه از شبکه خارج نشه منابعی که به اشتراک گذاشتن قابل دسترس باشه برای شما و

خیلی کارهای دیگه

اما اگر IP سیستمتونو برمیدارن یه دلیلش برای اینه که چک بشن داخل شبکه هستن یا نه

و یه دلیل واضح دیگش اینه که چی کار میکنین (که اینکار ادم خودشو میخواد منظورم اینه باید تخصص داشته باشه پس نگران زمانی بشین که

طرف واقعا این کاره باشه و گرنه برداشتن IP اکثرا" دلیلش چک کردن سیستم برای ON-OFF داخل شبکه هست)

سیستم شما تقریبا" نمیتونه متوجه بشه عزیزم چون سیستمتون W.G هستش اما کار نشد نداره فقط ریسکش بالاست

اگر خیلی دلتون میخواد متوجه بشین واقعا داره چک میکنه یه برنامه مانیتورینگ(برنامهایی که نصب میشن و نشون میدن که درحال چه کاری

بودن)هستش که نصب کنین روی سیستم ایشون و چک کنین آیا سیتمهای شمارو چک میکنن یا نه

اگر ریسک اینکارو خواستین انجام بدین بهم خبر بدین بهتون معرفی کنم امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم بازم اگر متوجه نشدین بگین با

کمال احترام براتون توضیح میدم.هما
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ در ساعت ۰۳:۰۸ بعد از ظهر
    mmmonire و (ziba) این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 144 123411 ... آخرینآخرین