نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree621Likes

موضوع: تولد کودک دوم..اری یا نه

نمایش نتایج: از 377 به 384 از 459
صفحه 48 از 58 نخستنخست ... 3845464748495051 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    نایاب 90 آواتار ها
    کیمیا 90 سابق
    میزان امتیاز
    315
    پسند شده
    7086
    پسند کرده
    13969

ویترین مدال ها

سلام هستی ساغر جون
    ممنون از راهنماییتون
    چون سن من 31 و همسری 32 است میگوید تفاوت سنیمون با بچه مون زیاد میشه .
    دوم اینکه چون دخترم هنوز از اینکه ایشان پدر خودش نیست و سنش به اونجا نرسیده تابفهمه . میخوام بعدا با بچه بعدی حسادت نکنه ؟؟
    ؟؟؟؟

الی65 این نوشته را پسندیده.

mamane matin آواتار ها
    سمیرا
    میزان امتیاز
    100
    پسند شده
    1672
    پسند کرده
    654
    وای بچه ها آدم میاد اینجا دلش میگیره اینجا همش موج منفی شده یه بار تو فیس بوک یه نقشه ای بود که درصد افسردگی مردم جهانو نشون میاد که ایران هم جزو افسرده ترین کشور بود من که اینو قبول ندارم اما اینجا با این حرفا دارید میگید که ما افسرده ایم که آنقدر شاکی هستیم از زندگی ؟
    درسته خدا به آدم عقل و خرد داده اما خدا از بنده ش توقع داره بی هیچ شک وشبه ای بهش توکل گنه اینطوری که شما دودوتا چهارتا میکنید بزرگی خدا رو میبرید زیر سوال
    فک نکنید من مشکلی تو زندگیم ندارم اما واقعا واقعا خدا تنهام نذاشته هرجا که واقعا از بندش از روزگار ضربه خوردم خود خدا بود که دستمو گرفت
    من تو دوران بارداریم خیلی خیلی بهم سخت گذشت از نظر مالی خداروشکر وضعمون نرماله نه عالی اما همسرم بنا به دلایلی و مسائلی در اون شرایط برام خیلی فراهم نکرد من مجبور بودم یه سری سختیا رو تحمل کنم اما خداوکیلی خود خدا هوامو داشت زایمانم خیلی راحت و بی دردسر کرد برام الانم با وجود پسرم که خداروشکر از هرنظر سالم وشاد و سلامته وضعمون بهتره
    منم میگم اول از همه توکل بخدا بعدم خدا آخرم خدا انقده تو امور دنیا سخت نگیرید وقتی همه چیو بسپارید به صاحبش بی شک بی جواب نمیزاره به نظرم تنها دلیلی که آدم نخواد بچه دومو بیاره اینکه نتونه از پس تربیتش بر بیاد والا روزی رسون خداست
    mamane armin, مادر ایرانی, nazanin maryam و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    9
    فکر نمی کنم برنامه ریزی برای زندگی خودمون و زندگی کودکی که ما مسئول به دنیا اومدنش هستیم زیر سوال بردن بزرگی خداست! این تهمت بزرگیه که شما می زنید. اگه شما قبل از رفتن به مسافرت ماشینتون رو چک می کنید یا پیش بینی آب و هوا رو ، دارید بزرگیه خدا رو زیر سوال می برید!!؟؟ توکل کنید و با ترمز معیوب راه بیفتید تو جاده لغزنده!! باز هم می گم بزرگترین نعمت خداوند و وجه تمایز انسان با سایر مخلوقات عقل و قدرت تفکر هست و بار امانتی که خداوند به انسان داده همون عقل و درست استفاده کردن از اونه. بوجود آوردن کودک چه اول چه دوم، بدون فکر کردن به نیازهای معقول تاکید می کنم! معقول! تربیتی و معیشتی و بهداشت روانی و جسمی ظلم به بچه هست و هیچ ظلمی تو دستگاه پروردگار جایی نداره. من موج منفی ندادم فقط دیدگاه و نظرمو گفتم ، که فلسفه وجودی این انجمنه!!! بارها و بارها خداوند الطاف غیرمنتظره و بزرگش رو شامل حالم کرده و جایی که واقعا به بن بست رسیده بودم در رحمتش رو باز کرده تا آخر عمر شاکر نعمتهای خداوند هستیم ولی بلایی که پدر و مادرهای معتقد به "آنکه دندان دهد نان دهد" سر ما آوردن ما سر نسل بعدی نیاریم . اینجا جاش نیست ولی در پاسخ به شما عرض می کنم، درصد بالایی از کسانی که اون نمودار افسردگی رو شامل می شوند جوانهای بیکار، ازدواج نکرده و بلاتکلیفی هستند که نه تنها به آینده امیدی ندارند بلکه با انواع و اقسام حسرت ها بزرگ شدن و همون بچه هایی هستند که پدر و مادرشون همینجوری اونا رو بوجود آورده بدون برنامه ریزی و فکر!
    الی65, Nicole68, کوئین و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

mamane matin آواتار ها
    سمیرا
    میزان امتیاز
    100
    پسند شده
    1672
    پسند کرده
    654
    دوستان عزیز من همینجا از همگی معذرت میخوام اصلا هر کی تمایل داره بچه دار بشه نداره کسی اجبارش نکرده بقول دوست عزیزمون اینجا هر کس نظر خودشو میده اجباری گردن دیگران نمیزاره
    بهر حال من با همین وجه تمایزی که از سایر مخلوقات دارم نظرمو دادم اما یه نکته اگه قراره بریم مسافرت بقول شما ماشینو چک کنیم هوا رو چک کنیم دیگه احتمال تصادف و خطر نیس!!! همه چی با عقل ما پیش میره پس تقدیر و خواست خداوند کجا قرار میگیره؟ همه الان در گذران زندگیشون درگیرن میفهمم زندگیا سخت شده اما من اگه بنشینم آینده نگری کنم با عقل خودم دو دوتا چهارتا کنم ببینم بله میتونم از نظر مادی که تا اندازه ای درگیری همه زوجها شده بچمو تامین کنم پس با درایت کامل همه جوانبو سنجیدم بچه رو بدنیا میارم بعد یه بحران مالی ناخواسته یا بحران عاطفی مثل فوت شدن یکی از والدین ووووو..... بوجود بیاد چی من خودمو واسه اینا آماده کردم؟ مسلما نه چون هیچ احدی از لحظه بعد خودش خبر نداره این عقل آدمیزاد فقط حیطه قابل دیدو میتونه حسابگری کنه
    بعدم من خودم تو یه خانواده پنج نفره بزرگ شدم که خانواده م با شرایط مالیش نمیتونست پاسخگوی همه نیازای منو خواهر و برادرم باشه اما الان که برمیگردم و به گذشته نگاه میکنم میبینم چیزیو از دس ندادم تازه چیز با ارزشتری دارم اونم محبت خواهر و برادریه نه افسرده م نه حسرت به دل منم کودک بودم دلم چیزایی رو میخواست که نداشتم اما الان نه حسرتشو دارم نه به دلم مونده
    من تنها دلیلی که حق میدم آدم خودشو از این موهبت الهی محروم کنه این میدونم نتونه این امانت الهی رو خوب تربیت کنه
    دوست عزیزم من هیچ درگیری عقیده ای با شما ندارم فقط نظر خودمو دادم که منم یه بشرم با قدرت تعقل اما همین عقل من بهم میگه در حال زندگی کنم و خودمو فرزندمو از داشتن محبتی که حقشه میتونسته داشته باشه بخاطر حسابگری ریزو درشتی که قراره اتفاق بیفته یا نه محروم نکنم شاید شما یه طرز فکر من بخندی اما من قدرت خداوندو خیلی خیلی از قدرت عقل و حسابگری خودم بیشتر میبینم چون مهمه تا خواست اون چی باشه من کسی رو میشناسم که از نظر مالی عالین و حسابو کتاب همه چی رو کردن اما الان ده ساله انتظار میکشن اینم بگم هیچ کدوم از نظر علمی هم مشکلی ندارن اما بازم!!!!!!
    tature, پرناک, mamane armin و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

*سونيا* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    53
    پسند کرده
    59
    یه زمانی دوران جنگ هی گفتن بچه بیارید جمعیت کم و الان میبینید که ما دهه 60 چی درایم میکشیم هم تو ورود به دانشگاه هم تو سرکار رفتن و....
    الن من تو دوستام و اطراف خیلی تک فرزند داریم که نه افسردن و نه ناراحت که چرا یکین اتفاقن خیلیم خوشحالن که همه امکانت را تنهایی کامل دارن شما نباید بچه های الان را با بچه های زمان خودتون مقایسه کنید

اینا همش تبلیغ برای بچه زیاد ............
    ویرایش توسط *سونيا* : ۱۳۹۳/۰۷/۰۹ در ساعت ۰۱:۴۲ قبل از ظهر
    [email protected]@d, الی65, fereshtehff و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    9
    دوست عزیزم نظر و امید شما بسیار زیباست و من هیچ وقت نمی خندم. ما از دو جنبه مختلف به قضیه نگاه می کنیم . درست می گید ما تا حدی می تونیم وقایع رو پیش بینی و برنامه ریزی کنیم منم همون حد رو گفتم! با نگاهی به احوالات 30 ساله های امروز، ترجیح می دم بررسی و نگاهی به عملکرد والدینشون بندازم تا فرزند یا فرزندان احتمالی صرف تجربه محبت خواهر برادری به چنین وضع هایی دچار نشن. مطالبات ما با پدر و مادرمون فرق می کنه و صد در صد فرزندان ما با ما. نیاز به خواهر و برادر مهمه و بهترین دوستهای هر کسی می تونن خواهر و برادرش باشن ولی هر مزیت و پیشامد خوبی یه قیمتی داره. سبک سنگین می کنم ببینم به قیمت اینکه فرزند من خواهر یا برادر داشته باشه چه چیزهایی رو باید فدا کنم. صد البته من هم عاشق خونواده پر جمعیت و نگاه کردن بازی بچه ها با هم دیگه و شیطنت خواهر برادری هستم. آرزو می کنم که بتونم ولی ...... :-( اگه می تونستم 4 تا بچه می آوردم و کلی باهاشون کیف می کردم ولی نمی تونم !
    *Queen*, maryam_z, Nicole68 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

*Queen* آواتار ها
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1437
    پسند کرده
    4535
    من یه پسر 6 ماهه دارم و بی نهایت دوس دارم یه بچه دیگه داشته باشم البت یه 5 سال دیگه و جنسیتشم اصلا برام مهم نیس...بچه ها بی نظیرن تو زندگی و هیچی نمیتونه انقد تو زندگی یه آدم زیبا و رویایی تر از داشتن ی خونه پر از صدای بچه باشه ! نظر من بود و نظر سایرین کاملا قابل احترامه
    mamane momene, پرناک, فندقی و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

در دلم سرکوب کردی انقلابی تازه را

آنچه با من کرده ای تو، شاه با ایران نکرد....

ترنم63 آواتار ها
    میزان امتیاز
    407
    پسند شده
    21365
    پسند کرده
    18917
    نظرهمه برای خودشون محترمه بنظرمن تواین زمونه بی روح و بی احساس بچه دوم که نه حتی تا چهار تا لازمه
    فندقی, *Queen*, mahla-2009 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدا جون دریاب

صفحه 48 از 58 نخستنخست ... 3845464748495051 ... آخرینآخرین