نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree621Likes

موضوع: تولد کودک دوم..اری یا نه

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 459
صفحه 4 از 58 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: تولد کودک دوم..اری یا نه

اگر دکترفرهنگ هلاکوئی رو بشناسین، ایشون می گن طبق مطالعاتی که انجام شده بهترین تفاوت سنی بین بچه ها از 22 ماه تا 35 ماه هست چون این بچه ها تقریبا در یک رده سنی قرار می گیرن. منم با اینکه کاملا دست تنهام سعی کردم این فاصله رو رعایت کنم و الان همونطور که گفتم بچه هام دو سال و نه ماه با هم فاصله دارن.هیچ کمکی هم غیر از همسرم ندارم که اون هم خب مشغول کاره و هروقت خونه باشه سعی میکنه بهم کمک کنه.مخصوصا با پسر بزرگم بازی می کنه یا وقتی هوا خنک تر بود پارک میبردش. اتفاقا حاملگی دومم خیلی سخت بود و حتی زایمان بسیار سختی داشتم و نزدیک بود که بچه هام بی مامان بشن. ولی خب اینو بایدقبول کنیم که هر کاری سختی خودش رو داره و هر چیزی که بخواهیم بدست بیاریم بهر حال یک چیزی رو باید از دست بدیم و زندگی هر چقدر هم زیبا باشه سخته ولی در قبال سختی که می کشیم چیز های با ارزشی رو بدست میاریم.ما تواین شهری که زندگی می کنیم کاملا غریبیم و با خانواده هامون 400 کیلومتر فاصله داریم. اینو میگم که بدونین نفسم از جای گرمی بلند نمی شه. یه زندگی کاملا کارمندی داریم و یه خونه نقلی 60 متری ولی همه این سختیها فدای سر دوتا بچم.همین که صدای خنده هاشون تو خونه می پیچه انگار که تو قصر زندگی می کنم.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    0

آنی جان بچه های من هر دو پسرند. 5 سال اختلاف سنی دارند. پسر اولم خودش برادر می خواست. همیشه می گفت :" مامان برو از بچه فروشی برام یه داداش بخر". خب ما هم رفتیم خریدیم دیگه.
    از همون اولین روزهای بارداری نحوه رشدش رو براش توضیح میدادم. مثلا اینکه الان اندازه یه توت فرنگیه. وقتی لگد می زد. دستش رو روی شکمم میذاشتم تا لمسش کنه. در مورد خواسته هاش با هم صحبت می کردیم. بهش می گفتم که برای بزرگ کردن نی نی جدید به کمکش احتیاج دارم. و وقتی به دنیا اومد به مناسبت داداش بزرگ شدنش بهش تبریک گفتیم و براش هدیه خریدیم. بنابراین من مشکلی به نام حسادت نداشتم.

من با مامان روژین موافقم. بچه دوم یه لذت دیگه ای داره. استرسها و مشکلاتش خیلی کمتره. چون دیگه ناشی نیستی. می دونی باید چی کار کنی. بنابراین لذت بیشتری ازش می بری.
    به جرم وسوسه
    چه طعنه ها که نشنیدی حوا!
    پس از تو همه تا توانستند آدم شدند...

چه صادقانه حوا بودی...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

وقتی بچه دوم بیاد دیگه خیالتون راحت راحته دیگه استرس اینو ندارید که سنم داره بالا میره یا هی بقیه بگن خوب کی
    دومی و میاری یا اینکه نگران تک فرزندی بچه اول باشید یک سختیهایی داره مخصوصا اولش که بچه بدنیا میاد ولی بعدش
    خیلی خیلی لذت بخشه با بچه دوم بیشتر احساس خوشبختی میکنید وقتی هر دوتاشون با هم بازی میکنن یا همون دعوا
    کلی کیف میکنید من همیشه به اونایی که یک بچه دارن نصیحت میکنم برای اوردن دومی واقعا ارزش داره پس تا دیر نشده
    دومی و بیارید
    من که خیلی خوشحال و خوشبختم بخاطر داشتن بچه دومم احساس میکنم زندگیم کامل شده و خوشبخت خوشبختم البته
    در کنار سلامتی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    89
    پسند کرده
    260

مامان روژین من یه خواهر بزرگتر از خودم دارم که هفت سال از من بزرگه! و یه برادر کوچیکتر که هشت سال کوچیک تره!
    الان که من و خواهرم ازدواج کردیم و برادرم دانشجو و مجرده خیلی خوبیم اما
    دوران بچگی واقعا سخت بود. به قول شما اولی میخواست درس بخونه دومی بازی کنه!
    یا اولی درسش تموم شده بود می خواست سفر بره دومی دم کنکور بود!
    همیشه سختمون بود. خدارو شکر که نذاشتی 8 سال فاصله بیافته
    همه جا آسمان همین رنگ است.... دل ها را نمی دانم!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    89
    پسند کرده
    260

شادی جان
    عزیزم اینقدر بدبینانه به موضوع نگاه نکن
    هر بچه ای که به دنیا میاد برای خودخواهی مادرش نیست
    داره میاد تا زندگی رو امتحان کنه
    شاید برای اون زندگی خیلی هم خوب باشه
    شاید اصلا اون که میاد دنیا رو عوض کنه!
    به نظر من باید به بچه هامون فرصت لمس زندگی رو بدیم خوب یا بد زندگی به زندگی کردن می ارزه
    همه جا آسمان همین رنگ است.... دل ها را نمی دانم!

فرشته .ب آواتار ها
    میزان امتیاز
    55
    پسند شده
    1268
    پسند کرده
    2183

درود
    من ۲ تا گل دارم اولی پسر دومی دختر .فاصله سنیشون ۱۹ ماه هست . چون دومی نا خواسته بود .اولش خیلی زجر کشیدم .تا ۱ سال خانواده ام کمکم می کردن .ولی بعد به خارج از کشور رفتیم و یکهو تنها شدم یا به عبارتی پوستم کنده شد .البته من حاملگی خیلی راحتی داشتم و تا ۳ ماه اصلا نمی دونستم .پسرم با اینکه فقط ۱ سال و ۷ ماه داشت وقتی اومد و دید یه بچه دیگه کنار من خوابیده بغض کرد و زد زیر گریه . بعد هم تا یک ماه مریض بود البته بیماریش اسهال بود( با پوزش )ولی من شنیدم این میتونه به خاطر بچه دوم باشه . هیچ وقت خودم رو نمی بخشم حس می کنم بهش ظلم کردم . خلاصه من با سختی دست تنها بزرگشون کردم . سختیش تا ۳ سال بود .هر چی بزرگتر می شدن من راحتتر می شدم . با هم بازی می کردن و به من کاری نداشتن .الان وقت راحتی منه . چون دیگه به فکر بچه دوم نیستم و ۲ تا بچه تقریبا همسن دارم .هیچ کدوم تنها نیستن . چون وقتی فاصله زیاد باشه هر دو تنها بزرگ می شن . به نظر من جوری برنامه ریزی کنیم که فاصله ۳ یا ۴ سال باشه خوبه . هم برای مادر هم برای بچه ها . با تک فرزندی اصلا موافق نیستم .بچه گناه داره دوست داره یه حامی داشته باشه . بچه های من با هم کمی دعوا می کنن ولی تو بازی با دیگران خیلی هوای همدیگه رو دارن و از هم پشتیبانی می کنن . اینقدر کیف می کنم . بچه دوم رو بیارین ولی با فاصله
    مناسب .پیروز باشید
    زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد. زندگی سوت قطاریست که در خواب پلی می پیچد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

دیگه با این حرفا دارین وسوسم می کنین......
    من یه پسر دارم که شهریور ماه سه سالش تموم می شه. تا اینجا هم باکمک خانوادم بزرگش کردم. همسرم در امور بچه هیچ کمکی نمی کنه. منم شاغلم. تازه همسرم داره درسم می خونه. نمی دونم برای بچه دوم اقدام کنم یا نه؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a.akbarian
    دیگه با این حرفا دارین وسوسم می کنین......
    من یه پسر دارم که شهریور ماه سه سالش تموم می شه. تا اینجا هم باکمک خانوادم بزرگش کردم. همسرم در امور بچه هیچ کمکی نمی کنه. منم شاغلم. تازه همسرم داره درسم می خونه. نمی دونم برای بچه دوم اقدام کنم یا نه؟
    عزیزم اگه واقعا تصمیم گرفتی بچه دومی داشته باشی الان بهترین موقع است برای اقدام.از لحاظ فاصله سنی بین بچه هات می گم.
    فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد.(کوروش کبیر)

صفحه 4 از 58 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین