نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree621Likes

موضوع: تولد کودک دوم..اری یا نه

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 459
صفحه 3 از 58 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: تولد کودک دوم..اری یا نه

سلام،
    من هم سی ساله ام و دخترم الان شش سالشه. وقتی توی پارک نگاه پر از حسرت دخترم را به بچه هایی که خواهر یا برادر کوچک دارند میبینم و یا وقتی تنهایی اش را در هنگام بازی در اتاق خودش را می بینم افسوس میخورم که چرا زودتر از اینها برایش خواهر یا برادر نیاوردم. هیچوقت فکر نمی کردم روزی به فکر بچه دوم بیفتم ولی الان دعا میکنم خدا هرچه زودتر بخاطر دل مهربون دخترم هم که شده فرزند دومی (با وجود تمام مشکلات) به ما عنایت کنه چون مطمئنم اون روز بهترین روز برای دخترکوچولویمان است.
    من فکر میکنم بچه های ما توی این دنیای پر از تنهایی که هرکسی سرش به کار خودش گرمه واقعا به یک هم خون از خودشان برای بعدها نیاز دارند چون روزبه روز آدمها از هم فاصله میگیرند و دور و برشان خلوت تر از گذشته میشود.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

منم دلم میخواد یکی دیگه داشته باشم
    دخترم یک سال و دو ماهشه و خودم 28ساله و شاغل هستم. واقعا نمیدونم کی اقدام کنم بهتره

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

سلام من هم یه پسر 2 سال و 9 ماهه دارم .خودم هم 33 سالمه و شاغل هم هستم . اما دلم یه نی نی دیگه می خواد ( البته برای سال 92 ) . برای همه چیز به خاطر خودم به خاطر پسرم و ... . اما فعلا آقای همسر رو ی خوش نشون نمی ده حالا ببینیم تا اون موقع چی میشه. ولی من هم با تک فرزندی مخالفم .
    [HIGHLIGHT=#f2dcdb]خدا مهربونی کرد تو رو سپرد دست خودم ، دستات رو گرفتم و فهمیدم عاشقت شدم.[/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    134
    پسند کرده
    59

سلام منم مامان دو پسر شیطون وبلا هستم. بزرگه 4.5 ساله و کوچیکه 1.5 سال. من و شوهرم هردو مخالف تک فرزندی هستیم. الان که اینا با هم بازی میکنن واقعا لذت بخشه . خیلی هوای همو دارن .البته دعوا هم میکنن .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    1

من 27 سالمه و یک پسر یک ساله دارم ولی اصلا اصلا نمی تونم به دومی فکر کنم سر همین هم کلی اذیت شدم. چرا ادم باید همه عمرش رو پای بچه بذاره.؟همین یکیش هم به نظرم بسه فقط برا خالی نبودن عریضه. خیلی دوسش دارم ها خودتون می دونید چی می گم ولی آدم وقتی بچه میاره باید از همه چیزش بگذره.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    280
    پسند کرده
    77

منم اوایل شدیدا موافق تک فرزندی بودم ولی وقتی پسرم که اون موقع دبستان بود بیشتر اوقات میومد خونه وبا گریه زاری میگفت چرا همه همکلاسیام باید خواهر یا برادر داشته باشن ومن نداشته باشم خیلی دلم سوخت وازطرفی هم یکی از اقواممون که دارای تک فرزند بود فوت کرد ومن میدیدم که چقدر پسره چون تک بود به سختی افتاده بود وهمش میگفت اگه خواهر یل برادری داشتم اینقدر مشقت نداشتم چون دیگه مادرش تنها شده بود واو هم خارج از ایران زندگی میکرد مجبور بود به خاطر تنهایی مادرش بشتر بیاد ایران.انشالله خدا همه پدرمادرا را سالم نگه داره ولی واقعیت اینه که همیشه که پدر ومادر نیستند واون موقع هست که بچه های تک خیلی احساس تنهایی میکنن.ولی هرکی میخواد بذاره بچه دوم گیرش بیاد به نظرم حداکثر فاصله سنیشون 4سال باشه بهتره همدیگه را بهتر درک میکنن وهمبازی خوبی برای هم میشن
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

من 29 سالمه و یک دختر نوزده ماهه دارم. شوهرم به شدت موافق فرزند دوم هستش ولی من که سختیهای بارداری و بچه داری رو تحمل می کنم و کردم میگم که دیگه نمیتونم باز هم بچه دار بشم. واقعاً برام سخته. مراقبت از یک بچه سخته چه برسه به دو تا بچه. ولی من هم ته دلم از این میترسم که بعدها که بچم بزرگتر شد تنها میمونه و هیچ برادر و خواهری هم نداره. ولی همون طور که گفتم واقعاً از سختیهاش میترسم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

پگاهی عزيز
    به نظر من چون هنوز زمان زیادی از سختی های زايمان و بچه داری و شب زنده داری برای شما نگذشته اینقدر از فرزند دوم نگرانی. من هم مثل شما بودم تا دو سه سالگی دخترم اصلا حتی به بچه دوم فکر نمی کردم میگفتم هنر کنم همین دخترم را خوب تربیت کنم و بزرگ بشه تا من کمی احساس راحتی کنم. ولی وقتی معمولا بچه اول به سن چهار پنج سال میرسه و مادر اون سختی ها را گذرانده و تا حدودی فراموش کرده اونوقته که عاقلانه تر و منطقی تر به مسئله نگاه میکنه.
    مثل خود من که الان که دخترم وارد شش سالگی میشود به فکر فرزند دوم افتاده ام با اینکه واقعا بخاطر شاغل بودنم سختی های زیادی کشیدم.

صفحه 3 از 58 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین