نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree621Likes

موضوع: تولد کودک دوم..اری یا نه

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 459
صفحه 2 از 58 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

Re: تولد کودک دوم..اری یا نه

سلام دوستان
    این مبحث خیلی عالیه و واقعا به درد الان من می خوره چون من واقعا نمی دانم چه کنم بعضی وقتها می گم آره بچه دوم خوبه ولی بعضی وقتها هم وای نه. راستش یه پسر یک وسال نیمه دارم . شوهرم هم به شدت دلش می خواد که یه بچه دیگه داشته باشه و از تنهایی در بیاد ولی من واقعا نمی تونم . در توانم نمی بینم . دوباره 9 ماه و بعد دوباره از اول اینکه اول زردی داشته باشه یا نه بعد گردنش مراقب باشم وای واکسن . شیر دادن . شب بیداری . وای نمی دانم . تک فرزندی خوبه و به نظر من توی این دور و زمونه بد و بیخود چرا یه بچه دیگه هم بخاطر لذت ما بیاد و درگیر بشه . نمی دانم ولی بعضی وقتها هم دلم می خواد یکی دیگه هم داشته باشم . راستش یه ذره هم گیجم چون نمی دانم با چه تفاوت سنی خوبه آدم 2 تا بچه داشته باشه. بعضی دوستان خیلی راضی هستند از اینکه 2 تا دارند. موفق باشید همه شما

malihe moula آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    82
    پسند کرده
    1

سلام دوستان من ازدواج نکردم ولی 1 داداش دارم که 4سال از من بزرگتر وقتی رفته بودیم پیش روانشناس به ما گفت که شما بهترین تفاوت سنی را دارید ما خیلی خوب هم دیگر درک میکنیم وبهترین دوست یکدیگر هستیم استاد تنظیم خانوادمون میگفت زن تا 2 سال که به بچه شیر میده حجم بیشتر از ویتامین ها ومواد معدنی و... به بدن بچه منتقل میشه وبدن زن ضعیف میشه باید بعد از دوران شیر دهی این مواد در بدنش ذخیره بشه تا مدت 1 سال تا بدن توانایی بارداری دو باره داشته باشه استادمون میگفت بهترین تفاوت سنی بین 3تا4ساله من به عنوان فرزند دوم خانواده وقتی خودمو با دوستانم که تک فرزندن مقایسه میکنم واقعا خوشحالم که برادر دارم
    اگه خدا اهل پُز دادن بود . . .
    الان زیر چشمامون نوشته بود چند مگاپیکسله !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام
    منم مامان دوتا بچه ام
    اومدم بگم که اول ببینید هدفتون از داشتن بچه دوم چیه ... شوهرتون میخواد .. خودتون دوست دارین دورتون شلوغ باشه .. بخاطر اینکه اولی هم دمی داشته باشه .. و ... خیلی مسائل دیگه ... اونوقت میتونید تصمصیم بگیرید که کی واسه دومی اقدام کنید و دومی رو اصلا میخواید یا نه یه وقتی می بینی هوس کردین یه نی نی داشته باشین که اون جای تفکرررررررررررر داره
    من یه دختر 4 سال و 4 ماه دارم با یه پسر 4 ماهه ...اوایل زیاد بچه دوست نداشتم ...حتی نمیخواستم بچه دار شم ولی بعدش بخاطر همسری ... خدا بهمون دختر داد یه دختر شیرین زبون و شیطون........ مزه بچه رفت زیر دهنم .. واقعا که شیرین و دوست داشتنی الهی خدا به همه طعمش رو بده ... اما هدف ما از داشتن بچه دوم : اول بگم که من و همسری تفاهم نداشتیم نه اینکه دومی رو بخوایم یا نخوایم هر دو موافق بودیم سر فاصله هاشون ... همسری خسته از اینکه همیشه و همه وقت باید با دخترم بازی کنه و نیاز شدید دخترم به همبازی و همدم رو حس میکرد و اصرار و پا فشاری ... واقعا راست میگفت وقتی با کسی بازی میکرد اصلا کاری به کار ما نداشت ... اما من بخاطر اینکه دخترم خیلی شیطون و بلا بود و میدونستم که چقدر بهم سخت میگذره میگفتم نه تا عاقل بشه 7-8 ساله بشه حداقل بتونه یه لیوان آب واسه خودش از یخچال برداره .. اما دیدم فایده نداره این دختر عاقل بشو نیست .. بعدشم که خانم میخواد بره مدرسه من حالا با شکم گنده یا بچه بغل بخوام برم مدرسه و توی جلسات شرکت کنم ههههههههه اولی میخواد مشق بنویسه دومی میخواد تازه سینه خیز بره و دفتر کتاباش رو پاره کنه .. از اون طرف مهم تر اینکه اصلا به درد تنهای و همدم و همبازی بود ن هم نمیخوردن یکی 8 ساله یکی 1-2 ساله آخه چه وجه اشتراکی میتونن با هم داشته باشن این شد که کوتاه اومدم و الان یه پسر نازنازی 4 ماهه دارم که فکر میکردم برعکس خواهرش که خیلی خیلی فلفلی هست پسر آرومی خدا را شکر تا حالا که پسرک اذیتی نداشته سختی هم نداشته ..تمام سختی و خستگی و اعصاب خوردی من همچنان از دخترمه کخیلی سرتق و حرف گوش نکن و خود رای البته خیلی خیلی خیلی خیلی هم داداشش رو دوست داره و باهاش مهربون که در ایمن مورد هر چی بگم کم گفتم اصلا فکرش رو نمیکردم تا این حد با داداشی کنار بیاد .. تو این 4 ماه یبار حس نکردم که بهش حسودی کنه .. نمیدونم حالا واسه این بوده که خودم حد وسط رو خوب رعایت کردم و مواظب رفتارم بودم یا اینکه اون بی توجه حسادتی نسیت به دادشش نداره ... در هر صورت از این وضعیت راضیم و امیدوارم روابطشون همینطور حسنه بمونه اما خودمونیم اگه برگردم به قبل سر حرفم میمونم و کوتاه نمیام ... تازه بعد از اینکه دومی به دنیا اومده که خیلی خیلی خیلی شیرین هم هست به این نتیجه رسیدم که بچه دوم رو باید وقتی بیارم که اولی بزرگ شده و از خونه رفته حالا دانشگاه یا ازدواج یا سربازی اونوقت بچه دوم رو بیارم و خدوم رو حسابی باهاش سرگرم کنم هههههههههههه
    [HIGHLIGHT=#fbd5b5]خدای بزرگ بخاطر همه نعمتهای که به من دادی ممنونم [/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

سلام منم 33 سالمه اولی 5/5 ( دختر ) دومی 2 ساله ( پسر ) من با تک فرزندی کاملا مخالفم بچه دوم که میاد
    یک سختیهایی داره ولی به نظر من ارزش داره من که فقط بخاطر اینکه دخترم تنها نباشه دومی رو گذاشتم
    یک نکته خیلی خیلی مهم هر کی بچه دوم میخواد حتما حتما اختلاف سنیشون کم باشه 2 تا حداکثر 4 سال خوبه
    ولی بیشترش نه چون وقتی بزرگ شدن دیگه به درد هم نمیخورن توی خیلی چیزها با هم اختلاف سلیقه دارن
    پس هرکی دومی و میخواد زود دست به کار بشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

بچه دوم خیلی شیرینه آدم میدونه تازه چکارش باید بکنه ... چطوری بزرگش کنه اولی رو وارد نیستی یکمی سخت میگذره بهت ولی دومی رو کاملا مسلطی دیکه از هر چیز کوچیک و پیش پا افتاده ای واسه خودت یه غول نمیسازی و میدونی با مشکلاتش چطوری کنار بیای و می فهمی خیلی از مسائلی که اونبار واسشون حرص و جوش خوردی طبیعی هست و اینبار راحت تر باهاشون کنار میای ...
    [HIGHLIGHT=#fbd5b5]خدای بزرگ بخاطر همه نعمتهای که به من دادی ممنونم [/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

سلام عزیزان...چه مبحث خوبی ایجاد کردین.منم همیشه می گفتم یک بچه بیشتر نمی خواهم.اما الان هر طوری فکر می کنم می بینم دخترم به داشتن یک خواهر یا برادر نیاز داره.بخصوص اینکه ما خارج از ایران زندگی می کنیم و تنهایی می تونه بعدا دخترم رو اذیت کنه.برای همین تصمیم گرفتیم دوباره بچه دار بشیم با اینکه من به سختی باردار شدم اما باز حاضرم همه سختی هاش رو جان بخرم به خاطر دخترم و البته خودم هم خیلیییی دلم می خواد بارداری رو دوباره تجربه کنم چون تجربه بارداری اولم بسیار شیرین بود.
    دخترم 2 سالش هست و خودم هم 29 سال.دکترم می گفت بهترین زمانِ برای بچه دوم.تا ببینم خدا چه می خواهد.
    فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد.(کوروش کبیر)

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

روناک جون ان شا.. که زود جواب میگیری و یه خواهر نازنازی واسه دخترت میاری

فاطیما 361 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    308
    پسند کرده
    186

بچه ها من 32 سالمه یه پسر 6/3 ساله دارم از اینکه بخوام دوباره بچه دار بشم وحشت دارم چون سر اولی خیلی اذیت شدم هم دوران بارداری و هم زمانی که بدنیا اومد . واقعا هم دست تنها هستم و هیچ کس نزدیکم ندارم . البته خانواده شوهرم هستن که سر اولی که نوه اولشون بود یه روز هم کمکم نکردن دیگه چه رسد به اینکه دومی باشه . تازه یه وقتایی هم که دلم واسه تنهایی پسرم میسوزه با خودم میگم که اگه همین امروز هم باردار بشم تا دومی بخواد به سنی برسه که بتونه خودش رو بشناسه این یکی بزرگ شده و دیگه با هم تفاهم ندارن
    لازانیا

نگران فردایت نباش خدای دیروز و امروز خدای فردا هم هست ما اولین بار است که بندگی می کنیم ولی او قرن هاست که خدایی می کند

صفحه 2 از 58 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین