نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree38Likes
  • 4 Post By دخترک
  • 2 Post By zohr
  • 4 Post By zohr
  • 3 Post By zohr
  • 2 Post By chinben
  • 2 Post By jornalism1
  • 6 Post By zhaleh2011
  • 5 Post By narges*

موضوع: سس سیر

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

Re: سس سیر

یه روز تو یه رستوران لبنانی کنار غذامون سس سیری بود که مزه ش آقای همسر رو مدهوش کرد. منم قرار شد رسپیش رو پیدا کنم. یه رسپی شیدا بانو بهم داد که پایه ی این سس زیریه.

دو تا بوته ی کامل سیر رو شستم و یه لایه پوستش رو کندم، سر بوته ها رو از سمتِ آزاد برش زدم تا سر همه ی سیرها بیرون باشه. بعد انداختم تو یه ظرف پیرکس و روش روغن زیتون ریختم تا کامل پوشونده بشه. تو یه قابلمه ی کوچیک کمی آب جوش آوردم و این ظرف رو توی اون گذاشتم و تو فر 220 درجه واسه حدود یک ساعت گذاشتم.

بعد سیرها رو از تو روغن درآوردم و ته بوته رو فشار دادم تا حبه های نرم شده از سرِ آزاد بیرون بیان. با پشت چنگال نرمشون کردم و کمی نمک و فلفل اضافه کردم.

ما با کبه خوردیمش. بسیاااااااار خوشمزه بود به خصوص وقتی سرد شد.

بسیار ملایم و بدون بوی سیر که برای بعضی ها ناخوشاینده.
    اما اون طعمی که تو اون رستورانه چشیدیم نبود:( اون خیلی تند و تیز بود و سفیدتر. اول فکر کردم شاید ارده داشته باشه اما ظاهرا که نبود. حالا قصد دارم با ماست و سیر خام و یه سری مواد دیگه امتحانش کنم، بالاخره میابمش:دی
    اگه شما هم اطلاعی راجع بهش دارین ممنون می شم راهنمائیم کنین:)

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه مامی نیکو نمایش پست ها
    ساره جونم نمیدونستم دنبال رسپی میگشتی, چون ,شوی ما هرر روز صبحونه کارش اینه :دییییییییییییی

3 روش میشه درست کرد و تقریبا سیر بی بو میشه چون روست شدن و بخار پز شدن, حالات کاراملایز به سیر میده و بوی تندشو از بین میبره...

1- میشه سیر و توی اون توری فلزی تاشو ها گذاشت و کف ظرف و آب ریخت و گذاشت بخار پز شه...کاراملی میشه...
    2-میشه با کمی روغن , توی فویل پیچید و توی فر گذاشت...
    3- سومی هم راه حل ساره بانو میشه...البته من کمی فقط روغن میزنم...کف ظرف و آب میریزم و میزارم توی فر...احتیاج به غوطه ور شدن سیر توی محلول آب و روغن نیست...

در همه حال ,سیر کاراملی شده؛ خیلی مزه لذیذی داره ...نیکو هم حتی عاشقشه :))
    نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک نمایش پست ها
    فاطمه جونم یادت نمیاد؟ چند ماه پیش با هم درباره ش حرف زدیم، همون موقع هم اون روش دوم رو بهم گفتی که اونم تو برنامه م دارم
    مزه ش که عااااااااااالیه اما می گم که خیلی ملایمه. واسه ما که سیر رو در حد اعتیاد دوست داریم و مصرف می کنیم، یه چیز تندنتر مناسبتره البته این یکی رو هم خیلی دوست داشتیم و بازم درستش می کنم.

chinben به نظرم تو مواد تشکیل دهنده ش اثری از روغن و تخم مرغ نبود که بگم مایونز سیره. خیلی سبکتر از این حرفا بود. حتی همسرم همون موقع از فروشنده پرسید بهش گفته بود فقط سیره.
    دستور شما رو هم با آغوش باز پذیرائیم
    کلا ما در نهضت سیر ثابت قدمیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط najma نمایش پست ها
    سارک..من امروز کلی برات سرچیدم! دو نوع سس سیر لبنانی پیدا کردم
    یکی شامل سیب زمینی آب پز سیر روغن زیتون و ....بود که نوشته بود توی فست فودها سرو می شه و من بیشتر با کنتاکی دیدم!
    یکی هم سیر و سفیده تخم مرغ و روغن و ... بود

بعد یهوووووووووووووو کامی هنگ کرد و همه ش پرید!!
    حالا دوباره می گردم برات :دی

آها...شوما با چه غذایی خوردید این سس رو!؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک نمایش پست ها
    نجما
    مرسی عزیزم. تو لو خدا خودت رو تو زحمت ننداز
    ما با "بروشت" خوردیم. کباب با گوشت راسته گوساله ست.

خودم هم مشغول سرچینگم اما این کجا و آن کجا

منم حدسم اینه که ماست داشته باشه. مقدار زیااااااااد سیر احتمالا خام با کمی ماست و شاید یه ذره روغن زیتون.
    Andrew, باران67, mitra40 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    111
    پسند کرده
    40

یه راه ساده تر برای پختن سیر اینه که
    وقتی برنج رو دم میکنید یک بوته یا هر تعداد که دوست داری رو بشوری روی برنجت بذاری قشنگ بخارپز میشه بعدش هم لهش میکنی با روغن زیتون و نمک و فلفل و لیمو قاطیش میکنی اینم خوشمزه میشه اما اون سس لبنانی ها فکر کنم کشک یا ماست (شیرین) داره اگه تونستم پیداش میکنم

ظاهرا نجما جان پیدا کردند منم یه سرچی میزنم ببینم به کجا میرسم
    Andrew و باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    111
    پسند کرده
    40

ببخشید چون من باید برم تند مینویسم نجما منو ببخش نمی تونم صبر کنم

مواد لازم
    سیب زمینی بزرگ یک عدد
    یک بوته سیر
    یک قاشق بزرگ مایونز
    یک قاشق بزرگ ماست شیرین (ماست خامه ای خوب میشه)
    اب نصف لیمو (دی:)
    کمی نمک
    سیب زمینی رو میپزیم (پوست گرفته و قطعه شده) سیر رو هم با سیب زمینی میپزیم بعد همرو باهم توی هرچی دوست داشتی (غذا ساز -مخلوط کن- گوشت کوب برقی) لهشون میکنید برای اینکه غلظت مورد نظر برسه کمی هم از ابی که سیر و سیب توش پختید قاطیش میکنید
    و خلاص
    باران67, mitra40, khorshid2 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    111
    پسند کرده
    40

یه چندتا دیگه هم گغته کع من فقط مقادیرشو میگم":

2 عدد سیب زمینی متوسط
    روغن زیتون
    نمک
    ماست 1 پیمانه (200 گرم)
    لیمو
    یک یا دو بوته سیر

روشی دیگر
    نیم پ (پیمانه)روغن زیتون
    نیم پ ابلیمو
    3/4 پ ماست خامه ای
    5 حبه سیر
    کمی شکر (یک پینچ) کمی نمک (یک پینچ) کمی فلفل سفد(یک گینچ)
    اینا رو فقط مخلوط میکنیم اینجا سیر نیازی به پختن نداره
    باران67, Andrew و mitra40 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

خوب من اینو درست کردم امروز و به نظر میرسه که الانم زنده باشیم !! البته بابای بچه ها استقبال چندانی نکرد ازش و با ملاطفت فرمودند هروقت اینو خوردی برو رو کاناپه بخواب!! ولی خوب به نظر من خیلی خوشمزه بود و پدرصاحاب رژیم آدم رو درمیاره !!
    مواد لازم :
    سیر 5-6 حبه
    سفیده تخم مرغ بزرگ یک عدد
    روغن مایع 1 پیمانه (من روغن کانولا ریختم )
    نمک 1/2 قاشق چایخوری
    آب یک عدد لیموی تازه (از این زردا!!)
    اول سیر را پوره میکنیم سپس یک قاشق چایخوری از آبلیمو و دو الی سه قاشق از روغن را در غذا ساز ریخته با سیر مخلوط میکنیم و روی دور تند آروم آروم روغن رو اضافه میکنیم (همانطور که برای درست کردن مایونز به صورت رشته نازک میریزیم !!) به تناوب هم یک قاشق آبلیمو به مواد اضافه میکنیم . بعد از حدود 40-50 ثانیه سفیده تخم مرغ رو به مخلوط اضافه میکنیم و به زدن ادامه میدهیم و دوباره به تناوب روغن و آبلیمو تا مواد تمام بشود و در آخر مقداری نمک به مواد اضافه کرده و. سس شما آماد هست . ظاهر سس مانند سس مایونز می باشد .

آخ مردم از بس ادبی نوشتم !!! دارم فکر میکنم فردا با استادم قرار دارم لابد عاشقم میشه !!
    باران67 و Andrew این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

دخترک جان سلام من الان این مبحث رو دیدم منم این سس رو تو عربستان تو البیک خوردم فوق العاده خوشمزس دستورش اینه برای من زیاد خوب در نیومد ببین خودن چطور از بسش بر میای:
    5 حبه سیر
    4 ق غ خوری روغن زیتون
    سه قاشق غذاخوری
    لیمو ترش
    اب گرم 3 پیمانه
    اول نشاسته واب رو رروغن زیتون روی حرارت می ذاریم بعد که کمی جوشید با سیر ولیمو ترش میندازیم تو مخلوط کن امادست حالا
    Andrew و باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    1417
    پسند کرده
    99

بچیا من دارم سس سیر درست میکنم .... سیر رو با آب و نصف پیمونه روغن زیتون گذاشتم توی آب زیرش هم یه ظرف آب گذاشتم روش زنجفیل و فلفل هندی و نمک ریختم ببینم چی میشه خبرشو میدم ...

بلاخره پختیده شد این سس سیر من . مزش خوب بود این فلفل و زنجفیلی که بهش زدم با نمک اثر کرد . بعدشم ما ریحون نداشتین آخر سر نعنا ریختم توش و با بلندر مخلوطیدم.
    توش به اندازه ی 3 قاشق مربا خوری خامه و یک قاشق غذا خوری سس مایونز زدم مال من 8 تا سیر بود.
    نعنا ریختم یکم سس قرمزو نمک و یکم پودر شیر نارگیل همه رو با هم میکسیدم مزش که خوبه ولی بس ناخونک زدم و سیرشم که زیییییییییییاد .. هنوز که هنوزه سرم گیج میرهههههههه

ولی خوشمزه است حالا منتظرم خواهرم بیاد بدم مزه کنه ببینم اون نظرش چیه.. مرسی از همتون ...

اینم عکساش

اندازشم که همین قدر شد که میبینین یه قوطی مایونز سفید با نصف ظرف . من غلیظ درستیدم میتونین رقیق تر هم درست کنین که بیشتر میشه امشب میخوام پیتزا بپخم واسه روش استفاده میکنم

...

sita-golam, گیتار, باران67 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هــــــرگــز بـه گذشته برنگــــــــرد
    اگر سیندرلا برای برداشتن کفشش برمیگشــت
    هیچوقت یک پرنسس نمی شد

narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    57
    پسند شده
    1846
    پسند کرده
    2738
    درمورد سیر بیشتر بدانیم:
    بوی سیر جذب خون می شود
    بوی سیر که برای برخی افراد زننده است، جذب خون می شود و در نتیجه از طریق تنفس و حتی پوست، فرد به مشام می رسد.
    تحقیقات پزشکی نشان داده که سیر می تواند بسیاری از انواع باکتری ها، برخی ویروس ها، عفونت های قارچی و حتی انگل های روده ای را از بین ببرد. سیر همچنین به طور سنتی جهت درمان سرماخوردگی، سیاه سرفه و آسم ناشی از برونشیت مصرف می شود.
    بهترین راه مصرف سیر، استفاده از دانه خشک شده آن به میزان 2 تا چهار گرم به صورت سه بار در روز است. کارشناسان گیاهان دارویی در سراسر جهان، این گیاه را به عنوان یکی از مهم*ترین داروهای گیاهی دانسته و مصرف آن را برای حفظ سلامتی افراد و بالابردن ایمنی بدن توصیه می کنند.

منبع : عصر ایران
    .

sita-golam, باران67, khatoon khabha و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

• بانک بند ناف
  • کلمات کلیدی این موضوع