نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3151Likes

موضوع: ☀ سفره ی مهمــــــــــــانی های رمضان ☀

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 482
صفحه 1 از 61 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    rahayi آواتار ها
    رها.ب
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    1083
    پسند کرده
    298

ویترین مدال ها

Red face ☀ سفره ی مهمــــــــــــانی های رمضان ☀

چنگمال
    نان تافتون ريز ريز شده . خرما. هل. دارچين. گردو خرد شده. روغن داغ يا کره.
    همه مواد را آنقدر ورز مي دهيم که بتوان از آن گلوله کوچکي به اندازه گردو درست کرد. روي گلوله ها را پوشانده و در يخچال نگهداري مي کنيم.
    اگر خرما سفت بود با کمي کره تفت مي دهيم.
    منبع: سايت هنر آشپزي

نقل قول نوشته اصلی توسط * الهه * نمایش پست ها
    قوانین تاپیک سفره ی مهمــــــــــــانی های رمضان:

همانطور که از اسم تاپیک و اسم انجمن مشخص است، این تاپیک مربوط به تزیینــــــات و میزها و مهمانی های رسمی می باشد، پس:

1- عکس سفره های افطاری های رسمی و تزیینات مربوطه را قرار دهید.

2- برای افطاریهای ساده، زیبا، با صفا و بی ریای خودتان، از مطبخ استفاده کنید.

2- عکسهای خود را با توضیحات کافی در تاپیک قرار دهید. (همه غذاها و دسرها و پیش غذاها را معرفی نمایید)

3- حتی المقدور و در صورت امکان، در این تاپیک، فقط عکس میز و تزیینات خود را قرار داده و عکس غذاها را بصورت تکی در مطبخ گذاشته و لینکش را در این تاپیک، در پست خود بگذارید.

با سپاس فراوان از حسن همکاری شما عزیزان
    maman_mahya این نوشته را پسندیده.
    دنیای مجازی اون بیرونه
    که همه تو قیافن
    دنیای واقعی اینجاست
    همه بی ریا خاکی
    کسی زخماشو نمی پوشونه
    کسی اشکاشو پاک نمی کنه
    کسی بغضش رو قورت نمیده

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

re: ☀ سفره ی مهمــــــــــــانی های رمضان ☀

این متنو از خانم شریفی از اشپز انلاین برای اونایی که مثه من اولین باره می خوان سفره افطاری بدن اینجا گذاشتم :22:
    هر حال براي افطار سبزي خوردن - خرما پنير و گردو مناسبند اگه در سفره آش بايد باشه بويژه اگه شام و افطار با هم هستند بهتره از انواع آش هايي پخته بشه كه زياد سنگين نباشند مثل آش دوغ و يا سوپ ورميشل
    اگه مهمان هايتان اهل كره و مربا خوردن هستند بهتره سهم سبزي خوردن و گردو را حذف كنيد و كره و پنير و مربا يا عسل را اضافه كنيد اگه فرني و يا شله زرد مي زاري بهتره آش يا سوپ را حذف كني

براي شام غذاي اصلي سرو مي شه كه مي تونه انواع پلو ها و خورش ها باشه البته سالاد در ماه مبارك رمضان معمولا كم خورده مي شه و بهتره با ماست و يا ماست و خيار همراه باشه و يا اينكه اگه ملزم به استفاده از سالاد هستيد اونو به حجم كمتر از مهماني هاي معمولي درست كنيد بهترين نوشيدني در ماه مبارك آب گوارا است دوغ و نوشابه ها باعث مي شه غذا رو دستت بمونه

من در افطاري ها بدليل اينكه شام و افطار را باهم مي چينم معمولا شام را ماكاروني يا كتلت و... غذاي نوني درست مي كنم و از آنجايي كه مي دانم مهمانانم براي سحري خودشون و ناهار بچه ها ديگه نمي تونن شب غذا درست كنند غذاي اصلي پلو خورش يا پلو با مرغ را درست مي كنم و تو ظرف هاي مناسب مي ريزم و موقعي كه مهمونا مي رن براي سحريشون مي برن
    باران67 و Honey 93 این نوشته را پسندیده.
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

مدیر انجمن
    rahayi آواتار ها
    رها.ب
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    1083
    پسند کرده
    298

ویترین مدال ها

کاچي

نام: 201561417143130a.jpg نمایش: 790 اندازه: 95.5 کیلو بایت
    اين يکي از چيزايي هست که من دوست دارم هر روز افطار بخورم :22: البته رنگش بايد يه کم روشن تر از اين باشه من يه کم آرد رو بيشتر تفت دادم شما روشن تر درست کنيد
    مواد لازم: آرد برنج 1ليوان
    کره 40 گرم
    روغن مايع به مقدار کافي
    مواد لازم براي شربت: آب 3 ليوان
    شکر 1 ليوان
    زعفران به مقدار لازم
    آب و شکر رو حل کنيد و روي حرارت بزاريد يه کم که گرم شد زعفراني که تو مقداري آب حل کرديد رو بهش اضافه کنيد لازم نيست بجوشه فقط بايد داغ باشه
    آرد رو با کره تفت بديد و بعد بهش روغن مايع اضافه کنيد تا جايي که غلظتش مثل ماست تقريبا شل بشه انقدر تفت بديد تا به رنگ قهوه اي خيلي روشن دربياد بايد از مايه حلوا شل تر باشه
    بعد به شربتي که از رو حرارت برداشتيد ولي گرمه اضافه کنيد يه کم هم بزنيد و دوباره روي حرارت بزاريد تا به غلظت دلخواه برسه مرتب هم بزنيد تا گلوله آرد باز بشه کاچي بايد شل باشه و گرم سرو بشه :32:
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ در ساعت ۰۸:۱۰ بعد از ظهر
    Honey 93 این نوشته را پسندیده.
    دنیای مجازی اون بیرونه
    که همه تو قیافن
    دنیای واقعی اینجاست
    همه بی ریا خاکی
    کسی زخماشو نمی پوشونه
    کسی اشکاشو پاک نمی کنه
    کسی بغضش رو قورت نمیده

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

مامان فاطي من اين دستور حلوا رو از آشپزآنلاين با دستور سحر جون گرفتم (البته با اجازه ايشون عين دستورش رو برات ميزارم) خودم هم ديروز درست كردن خيلي خوب شد البته من چون استكان هاي پايه بلند داشتم براي احتياط بعد از دو دقيقه پاياني 1 دقيقه ديگر هم تو مايكروفر گذاشتم خيلي هم سريع آماده ميشه اگه دوست داشتي شما هم تست كن.
    ((طرز تهیه حلوا در مایکروفر

مواد لازم:
    شکر: 1 استکان
    آرد: 2استکان
    روغن مایع: 1استکان
    آب: یک سوم استکان
    گلاب: دو سوم استکان
    زعفران و هل

طرز تهیه:
    ابتدا آب، شکر، گلاب و زعفران را با هم مخلوط می کنیم داخل مایکروفر، قدرت صد در صد یک دقیقه و نیم.( نباید بجوشه و غلیظ بشه، فقط شکر حل بشه. اگه کمی شکر مونده بود. با قاشق هم بزنید حل می شه)
    آرد و روغن مایع را مخلوط می کنیم و در مایکروفر قدرت صد در صد، 4 دقیقه زمان بعد یکبار به هم می زنیم. دوباره داخل مایکروفر با همان قدرت و 2 دقیقه زمان. از مایکروفر خارج کرده هل کوبیده را اضافه می کنیم. مخلوط می کنیم، شربت را که خنک شده اضافه می کنیم و به هم می زنیم.
    نکته:
    اگر مقدار مواد اضافه بشه زمان هم تغییر می کنه.
    رنگ حلوا بستگی به سلیقه شما داره. اگر از آرد سفید کیک استفاده کنید با همین زمان ها حلوای روشن و اگر از آرد سنگک استفاده کنید با همین زمان ها حلوای تیره تری دارید.))

azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    3388
    پسند کرده
    1700

اینم پنیر برا سفره افطار
    توی کنجد و گردو اسیاب شده غلطوندم.

اردیبهشت جان ساده است
    نان لواش را باز کن پنیر را کمی با پشت چنگال نرم کن یا توی غذا ساز بریز یک لایه نازک روی نان بزن بعد سبزی معطر یا هر سبزی که دوست داری رو خرد کن روی پنیر بریز کمی فشار بده تا به پنیر بچسبه .بعد رولش کن بزا ر توی کیسه و بزار توی یخچال بعد از 1 تا2 ساعت رولت برش بده و توی دیس بچین
    یا میتونی جای سبزی گردوی پودر شده بریزی
    بهتره که دور نانهارو ببری و مستطیل صاف در بیاری بعد پنیر بزنی
    باران67 و Honey 93 این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1960
    پسند کرده
    534

شیربرنج کاکائویی!
    همون شیربرنج معمولیه فقط وقتی می خواستم گلاب اضافه کنم یه خرده پودر کاکائو هم توش حل کردم و اضافه کردم! همین!
    درضمن توصیه می کنم شیربرنج رو با مربای بهارنارنج امتحان کنین، ما امتحان کردیم و کیف کردیم!

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    0

حلوا در سوهان کنجدی :

نام: halva dar sohan konjedi.jpg نمایش: 785 اندازه: 105.3 کیلو بایت

اول به یه میزان مساوی شکر و کنجد رو داخل قابلمه می ریزیم...( اگه مثلا شکر یه کاسه بود یه کاسه هم کنجد به این صورت ) با شعله متوسط...مرتب هم می زنیم

بعد فویل آلومینیومی رو روی یه سطح صاف پهن میکنیم و کلشو با قلم مو و روغن مایع چرب می کنیم

شکر و کنجد وقتی تبدیل به مایع شد از روی گاز برمیداریم اگه بیشتر بمونه شکر می سوزه

بلافاصله تا سرد نشده مایع رو وسط فویل می ریزیم و فویل رو برمیگردونیم روش...مواظب باشید نسوزید چون بدجوری می سوزونه! با وردنه صاف میکشیم روی فویل تا هموار بشه...

بعد همون موقع با چاقو برش می زنیم روی فویل...برای اینکه وقتی سرد بشه قابل شکل دهی نیست...

وقتی سرد شد فویل رو برمیداریم و از جایی که با چاقو علامت خورده سوهانها رو میشکنیم...این از سوهان کنجدی...

حلوا رو هم درست میکنیم .. هر کسی روشی داره...من از مامانم یاد گرفتم که آرد باید با آب و شکر میزان مساوی داشته باشه...آرد رو در ظرف می ریزیم و از همون اول روغن رو بهش اضافه میکنیم تا گلوله نشه...روغن به میزانی باشه که آرد در اون به راحتی هم بخوره...شل نشه ها! بعد همینجور هم می زنیم تا آرد قهوه ای کم رنگ بشه...وقتی به قهوه ای کم رنگ رسید آب رو که از قبل با شکر مخلوط کردیم و کمی گلاب و زنجبیل هم به اون اضافه کردیم داخل ظرف می ریزیم و با هم زن هم می زنیم ... در این مرحله آب به سرعت به خورد حلوا میره...هم میزنیم تا جایی که به اون سفتی مطلوب برسه..بعد از این حلوا میان دو تا از سوهان کنجدی ها می ذاریم و می چینیم توی ظرف...
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ در ساعت ۰۹:۰۰ بعد از ظهر
    hamedeh و فرشته .ب این نوشته را پسندیده.
    هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

www.khatoonodowle.persianblog.ir

صفحه 1 از 61 123411 ... آخرینآخرین