نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3151Likes

موضوع: ☀ سفره ی مهمــــــــــــانی های رمضان ☀

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 482
صفحه 11 از 61 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    `لعیا` آواتار ها
    میزان امتیاز
    104
    پسند شده
    2193
    پسند کرده
    626

re: ☀ سفره ی مهمــــــــــــانی های رمضان ☀

ا

از سفره کامل عکس ندارم

حلوای هویج سالاد الویه ماهی شکم پر

2. بانک بند ناف
    زهره خاتون آواتار ها
    میزان امتیاز
    33
    پسند شده
    1278
    پسند کرده
    646

کیک حلوای شطرنجی،کیک های دو رنگ رو چیدم تو ظرف.با قیف بدون ماسوره یک لایه حلوا روشون ریختم ودوباره کیک چیدم.

کیک حلوا

خرما شکلات پیچ ،داخل خرما گردو گذاشتم وبا مستطیل هایی ازخمیر اسکار شکلات پیچ و با زرده تخم مرغ و زعفرون رومال کردم.

http://mamisite.com/forum/t738-p115203.html

پنیر گردویی و کنجدی

کیک های غذایی
    کیک گوشت(اول ازش عکس نگرفتم،آخر شب همین سه تا مونده بود).به نظر من این جوری تک نفری برای عده زیاد ومخصوصا افطار چون همه عجله دارن که بخورن بهتر و راحت تره.
    سوپ وقرمه سبزی هم بود.یک پیشنهاد دارم،میتونید از نی نبات که تو یک ظرف خوشگل چیده و با گل های شکلاتی تزیین کردین توی سفره استفاده کنید.من این کارو کردم استقبال شد. راستی چون تابستونه یک یا دو پارچ شربت بذارین تو سفره.متخصصین تغذیه شربت خاکشیر،آبلیمو ویا نعناع رو توصیه میکنن.من ایندفعه از آخری استفاده کردم،توش هم یخ هایی که داخلشون برگ نعناع گذاشته بودم ریختم.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ در ساعت ۰۱:۳۶ بعد از ظهر
    * الهه * و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.

@زهرا@ آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1236
    پسند کرده
    2005

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان حسنا
    سلام به نظر شما براي افطار ميشه از ظروف يكبار مصرف براي مهمون استفاده كرد؟ممنون از راهنمايي شما
    با اجازه دوستان من نظرمو میگم
    عزیزم خوب اگه مهمونات خیلی زیادن شاید بشه استفاده کرد ولی اگه تعدادشون خیلی زیاد نیست زیاد جالب نمیشه که بخوای از ظروف یه بار مصرف اسفاده کنی حالا باز اگه بخوای کارت خیلی راحتتر بشه من یه پیشنهاد دارم براتون...ما این هفته افطار دعوتیم خونه برادرم...منتها چون یه بچه کوچیک دارن برای اینکه خانمش زیاد اذیت نشه کل فامیلو دعوت کرده به یه رستوران اینجوری همه دور همیم هیچ کسم توی زحمت نمیفته(لبته بجز داداشم که باید هزینشو پرداخت کنه)ولی خوب برای کسی که می خواد همه رو دعوت کنه این یه کار خیلی خوبه به نظر من دیگه لازم نیست همه رو دونه دونه دعوت کنه و هر بار کلی هم تو زحمت بیفته...

نقل قول نوشته اصلی توسط heavenly نمایش پست ها
    همه چی به نظر من بستگی داره به اینکه خودت چطور فکر کنی.... و مهمونات کیا باشن....

من خودم تا پارسال خیلی چیزها رو ( به خصوص توی سفره ی افطار) می ریختم تو ظروف یک بار مصرف، بعد افطار تا شام خونم سریع جمع می شد... اما خوب چون امسال ظرفشویی داشتم اینکارو نکردم چون دیگه زحمتش پای من نبود ... البته اونم اگه وقت داشتم و می رفتم بیرون می خریدم حتما... اما خوب اگه خیلی غریبه باشه نمی شه اینکارو کرد... به نظرم کم کم از خودتون شروع کنید وقتی خودتون هستید و یا خانواده ی پدریتون ....
    به نظر من هیچ چیزی ارزش اینو نداره که خود آدم له بشه... حتی حرف مفت دیگران....

نقل قول نوشته اصلی توسط live نمایش پست ها
    عزيزم به نظرم جواب اين سوال در شرايط مختلف متفاوته اما به صورت كلي

آش و سوپ و كشك بادمجان و شله زرد و حليم و .... كلا غذاهاي داغ رو كه نميشه توي يكبار مصرف ريخت چون خطرناك هستن

چاي و شير رو هم كه نميشه باز توي يكبار مصرف استفاده كرد

ميمونه خرما و پنير و گردو و زولبيا باميه و سبزي كه ميشه توي يك يا دو ظرف بزرگ گذاشت وسط سفره

من به شخصه براي سفره افطار ضرورتي نميبينم از يكبار مصرف استفاده كنم

نظر من اينه كه سفره افطار هر چقدر سنتي تر باشه قشنگتره من برا خودم و شوهرم سفره ميندازم و روي ميز نميشينيم حتي بعضي از روزها كه خيلي خسته نباشم همه ظرفهاي سفاليمو ميارم و ازسفره هاي اصفهان استفاه ميكنم

اما بازم ميگم اگه بچه كوچيك داري اگه مهمونات زيادن و اينجوري كارات بهتر راه ميوفته و اگه دوست نداري كه مهمونات بيان تو آشپزخونه ظرف شستن كه ميشه استفاده كرد خلاصه كار نشد نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط گیلاسی نمایش پست ها
    fالان با این ظروف یکبار مصرف خوشگلی که اومده به نظر منم ضرورتی نداره ادم خودشو ادیت کنه تا جایی که میتونی از یک بار مصرف استفاده کن منم اگه مهمونی افطاری داشته باشم همین کارو میکنم من حتا وقتی دوستای نزدیکم رو به عنوان دوره ای دعوت میکنم از یه بار مصرف استفاده میکنم هم خوش میگذره هم بچه ها راحتن که بعدش نباید با اون شیتان پیتان جلوی ظرفشویی از دست همیدگه بشقاب و لیئان بکشن معه بده من بشورم وووووووووووووووووووووهمه رو اخرش جمع میکنم میرزیم سطل زباله به همین راحتی
    نقل قول نوشته اصلی توسط tamara نمایش پست ها
    براي شير و اب و نوشابه ميتوني از ليواناي كاغذي استفاده كني شيرو ولرم بريز تو ليوانا
    شله زرد و كوكو واش و... رو هم تو ظرفاي بزرگ بريز بذار هر كس خودش به اندازه اي كه ميخواد بكشه
    ظروف يكبار مصرف براي سفره هاي نذري و مولودي ها و... مناسبه و براي مهموني رسمي مناسب نيست
    من پارسال 70 نفر مهمون داشتم براي كم و كسري ظرفام از مامانم قرض گرفتم و چون همه چاي رو تو ليوان ميخوردن 4-5 دست ليوان دسته دار خريدم براي افطار سفره انداختم و براي شام رو ميز چيدم چون راحتتر بود وتو سلف سرويس ظرف كمتري كثيف ميشه يه لگن پلاستيكي بزرگ گذاشتم گوشه اشپزخونه و تموم ظرفارو ريختم توش و تا صبح منو ماشين ظرفشويي ظرف شستيم
    نفسم پسرم فردادم هر روز عاشقترت میشم.خدایا شکرت

یاس صورتی آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    878
    پسند کرده
    99

پنیرها رو که اومدم قالب بزنم فقط اولیش خوب شد و بقیه اش ترک میخورد و میشکست !
    من هم گلوله کردم و در شوید و نعنای خشک غلتوندم

پســـــــــرم تا که تو باشی دو جهان در نظرم فردوس است ...

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10422
    پسند کرده
    11789

با اجازتون من يه چيزي بگم

دوستاي گلم من خودم عاشق تزيينات غذا و ميوه و ميز شام هستم اما به نظرم در زمينه مواد خوردني بايد خيلي مراقب باشيم كه تزيينات يه حدي داره مثلا من اگه جايي برم و ببينم ميوه ها رو پوست گرفتن و سيخي يا هر مدل ديگه اي تزيين كردن دوست ندارم ازشون بخورم چون حس ميكنم آلوده شده حالا چه با دست چه با هواي آلوده
    و يه بارم جايي رفتم كه پنير رو گلوله كرده بودن هر كاري كردم راضي نشدم ازش بخورم و همينطور بعضي ها براي صبونه تخم مرغ رو كه آبپز ميكنن پوستشو ميگيرن كه باز من دوست ندارم ازش بخورم
    البته ميدونم كه براي تهيه همه مواد غذايي بايد ازدست استفاده كرد و ديگه نبايد به اين فكر كرد كه طرف دستشو شسته يا نه
    اما چيزايي كه خام مصرف ميشن و جلوي ديد هستن بهتره سعي كنيم توي تزييناتشون به اين چيزها هم توجه داشته باشيم

مدیر انجمن
    یاس کبود آواتار ها
    راحله نبوی
    میزان امتیاز
    385
    پسند شده
    7306
    پسند کرده
    1392

یک میز افطار جمع و جور

حلوا هویج

کوکو شیرین

http://mamisite.com/forum/viewtopic.php ... 15#p522115

فرنی

مرغ سوخاری

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ در ساعت ۰۷:۲۹ بعد از ظهر
    این نیز بگذرد......

زهره خاتون آواتار ها
    میزان امتیاز
    33
    پسند شده
    1278
    پسند کرده
    646

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس کبود
    یک میز افطار جمع و جور
    http://www.mamipic.com/share-A3AE_4E3FC5C0.html

یه سوال راحله جان؛فرنی رو همون اول چند رنگ درست میکنی یا اول یه رنگ،بعد میریزی تو ظرف و تا وقتی سرد میشه رنگ بعدی رو؟از روش اول یه بار خواستم درست کنم تا وقتی لایه اول خواست ببنده بقیه فرنی ها هم تو قابلمه بست.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ در ساعت ۱۰:۵۷ بعد از ظهر

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط الهام مامان روناک
    اینم افطار یک روز تعطیل ما یعنی جمعه از امروز دیگه تا آخر هفته از این ناپرهیزیها خبری نیست
    رولت حلوا از مجله هنر آشپزی این ماه

http://www.mamipic.com/share-9FB3_4E3CEDC3.html

http://www.mamipic.com/share-5360_4E3CEDC3.html
    الهام جان این رولت حلوا طعمش چطور بود امروز خونه مادر شوهرم دعوت شدم خوبه اینو درست کنم ببرم؟
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ در ساعت ۱۰:۵۸ بعد از ظهر

صفحه 11 از 61 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین