Osso Buco
اسو بوکو
یا
خوراک ماهیچه
به خوراکی که با گوشت ماهیچه گوساله که با برش عرضی و حلقه ای ساق همراه با استخوان ( به ضخامت تقریبا 5 سانت ) بریده میشه تهیه میکنن : اسوبوکو Beef Osso Buco میگن.

مواد لازم :
ماهیچه گوساله برش به صورت حلقه ای با استخوان
سیر چند حبه
پیاز یکعدد به صورت پیاز داغ طلایی
پیازچه و جعفری و گشنیز و فلفل سبزخرد شده کمی
روغن برای تفت دادن گوشت
گوجه فرنگی خرد شده یکعدد
نمک و فلفل و ادویه گرام ماسالا یا مخلوط کمی
پوست لیموترش رنده شده
زنجبیل تازه و رنده شده کمی

طرز تهیه :
حلقه های گوشت رو به نمک و کمی ادویه مخلوط یا گرام ماسالا آغشته میکنیم.و بعد در روغن کمی تفت میدیم و بعد سیر خرد شده و سپس گوجه فرنگی ها ی خرد شده رو اضافه میکنیم تا تفت داده بشن .حالا مقداری از سبزی و پیازچه خردشده وپوست لیموترش رنده شده و زنجبیل رنده شده و ..... پیاز داغ رو اضافه کرده و ... در صورت تمایل کمی زعفرون دم کرده هم ریخته و همراه با کمی آب که روی گوشت رو بگیره میذاریم خوب بپزه .

ولی مراقب باشین که شکل گرد و حلقه اون هنگام پختن و بعد هنگام سرو کردن بهم نریزه ... بعضی ها با تخ آشپزی دورش رو میبندن و گره میزنن تا از هم باز نشه ... پس از پخت حدود دو لیوان آب داشته باشه .تا از آب اون سس مخصوصی تهیه کنیم . من مقدار کمی از رب گوجه فرنگی هم در انتها به خوراک زدم . حالا از آب گوشت برای تهیه سس برمیداریم ...

برای تهیه یک نوع سس اسپانبول :

کمی کره رو توی ظرفی گرم میکنیم و بعد دو قاشق کاملا پر آرد رو داخلش تفت میدیم ووقتی رنگش داشت تغییر میکرد .. آب گوشت رو اضافه کرده و کمی ادویه دلخواه و دو حبه سیر خرد شده یا رنده کرده بهش اضافه میکنیم و میجوشانیم تا غلیظ بشه .... توش کمی آب لیموترش ریخته و نمک و فلفلش رو میچشیم . پیازچه خرد شده و فلفل سیز داخلش خرد کرده و از روی شعله برمیداریم تا رنگش تغییر نکنه ....برای تزیین اش هم از انواع دورچین های دلخواه مانند جعفری و گشنیز و ذرت و هویج و لوبیا سبز وگل کلم و سیب زمینی استانبولی پوست کنده و ... میتونین استفاده کنین .