نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree117Likes

موضوع: سوالات و عکس دستبندهایی که درست کردیم

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 1127
صفحه 4 از 141 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

Re: بافتنی بدون استفاده از میل و قلاب

صدف نوشته:

لادن جان برای شروع کار و انتهای کار
    چی کار باید کرد که دستبند فقط با گره بسته نشه

عزیزم این کار سنتیش با گره هست.... من مدل دیگه یی ندیدم.... حتی اون ها که فروش می ره و ابریشمیه!..... ببین مثل این عکس ها، گره اول کارمون که گره دایره هست.... یه چیزی مثل سر تسبیح..... آخر کار هر چند تا نخ داشته باشیم به دو بخش تقسیم می کنیم و گیس باف می بافیم بعد یکی از رشته های گیس باف رو از میان گره اول کارمون که دایره هست رد می کنیم و به گیس باف دوم مون گره معمولی می زنیم..... سر این رشته های گیس باف آخر کارمون رو هم می تونیم مروارید یا آویز های کوچولوی عروسکی و غیره بزنیم..... فوق العاده خوشگل می شه.....

نایاب 90 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

اینم از مشق شب من که جدا مشق شب بود تا 3 داشتم میبافتم

ممنون لادن جون

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    6301
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

لادن جون این بافت خیلی سخت بود ... من با مصیبت بافتیدمش ... بافتم برای نمونه گذاشتم ببینید ...
    میدونم گره وسط اشکال داره که رنگا رو به روی هم نیفتاده ... رج اخر هم کلا اشتباه شد ...
    ایراد زیاد داره ... میدونم هم ایراد هام کحاست... اما چون تعداد نخا زیاده ادم خیلی قاتی میکنه ...
    اما سخت بود به نظرم همینشم هنر کردم خیلی :دی
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    117
    پسند کرده
    40

سلام

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

@ غروب:

غروب جان خوشحالم که به جمع مون پیوستین.... همین که می بینم اعلام آمادگی می شه و بی تفاوت رد نمی شین خیلی خوشحالم می کنه..... چون من با کار زیاد و بچه ی کوچولو میام و تقریبا همه خودتون می دونید چه قدر سخته.... بنابراین وقتی می بینم که بچه ها کارها رو دنبال می کنن باعث می شه منم با شوق بیشتری ادامه بدم...... من مدل خاص جدیدی فعلا نمی ذارم.... منتظر دستبندهای خوشگلت هستم......

@صدف:

صدف جان خیلی خیلی خوب پیش اومدی..... گره ها تمیز و خوشگل در اومدن.... آفرین..... این دستبندها یه جوری آدم رو م&ع^ت&اد می کنه که وقتی پاش بشینی از بافتش نمی تونی دست بکشی..... ممنون که کار قشنگت رو ارائه کردی..... مطمئن باش جلوتر که بریم خوشحال می شی که با آموزش ها پیش اومدی و دستت روان شده.....
    و اما در پاسخ به سوالت باید بگم بله.... چیزهایی شبیه پادری، رومیزی، آویزهای تزئینی و غیره.... اگر یک کم صبر کنین و کارها رو ارائه کنین به اون حا هم می رسیم به امید خدا....

@ صبااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااا:

صبا واقعا واقعا که دختر باهوشی هستی..... آفرین.... اصلا فکر نمی کردم دستبند رو در این مرحله کسی بتونه ببافه.... چئن به رغم سادگی ظاهری کار مشکلیه.... آآآآآآآآآآآآآآآافرین..... واقعا آفرین.... اگر دقت کنی رج آخر و رج یکی مونده به آخر رنگ ها رو قشنگ کنار هم توی یک ردیف درآوردی.... این کار فقط وفقط تمرین می خواد.... برای کار اول این محشره!!!!!!..... و اما چی کار کنی که دستبندت بهتر در بیاد؟؟؟؟....برای قشنگ در اومدن دستبند باید از رج اون و بافت اول، سفتی و شلی گره ها رو به یک میزان بزنی.... کارت رو دقیقا به دو بخش تقسیم کن و یک بخش دیگه رو کاملا به کنار بزن که به لحاظ بصری مزاحمت نباشه....

انگار نه انگار که این دستبند قل دومی هم داره.... بافت بخش اول رو تموم کن و کنار بزن و برو سر بخش دوم.... توی رج های اول خیلی مهمه گره رو به چه میزان می کشی.... سفتی و شلی گره ها باید یه میزان باشه.... اگر دیدی رنگ ها توی یک ردیف قرار نگرفتن می تونی با شل تر و سفت تر زدن گره ها اون ها رو مرتب کنی..... چند باز این دستبند رو امتحانی بباف.... مهمه درست شه کارت.... اگر کات درست شد می تونم تضمین کنم بی هیچ دردسری می تونی طرح های نوشتاری و غیره رو توی دستبندت بزنی.... بعد می ریم سراغ طراحی نقشه برای دستبند و خلاصه کلی کار داریم.... اگر شد چند تای دیگه با نخ های کوتاه بباف..... حسابی سر ذوقم آوردی صبا!!!!!!!!

@ زهره:
    بسیار عالی زهره جون!!!!!! منتظرم ازت یاد بگیرمش.... اتفاقا ایده ی فوق العاده ییه!!!!!!!!!!!!!!

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

زهره فوق العادهههههههههههههههههههه هههههههه شده!!!!!!!!!!!!!!!!!! پاسخ رو که نوشتم عکست رو ندیده بودم........ برای بار اول عالیه عالللللللللللییییییییییی!! !!!!..... تا به حال هیچ کس از افرادی که بهشون یاد داده بودم بار اول این قدر تمیز این دستبند رو در نیاورده بود.... محشره.... آفرین!!!!!!!.... شماها خیلی خیلی زود دست تون برای طرح های مشکل آماده می شه.... شیطونه می گه برم تو کار سختاشااااااااااااا!!!!!!!!.... این جا یه عالم استاد هست و من خبر نداشتم!!!!!!!!......

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

آفرین زهره الان تو عکست دقت کردم دیدم ظاهرا دو تا دستبند رو در بخش وسط به هم وصل کردی درسته؟؟؟؟... روشت خیلی ماهرانه است.... من بلد نبودم اعتراف می کنم..... به خاطر همینم کار اولت این قدر خوب در اومده.... آفرین.... منم ذوق زده! هی اسپم می زنم.....

ralia آواتار ها
    میزان امتیاز
    83
    پسند شده
    3532
    پسند کرده
    1086

سلام لادن جون با مشق دومم برگشتم استاد حالا چی امر می فرمایید؟

نایاب 90 و beautiful_lie این نوشته را پسندیده.

صفحه 4 از 141 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین