نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree117Likes

موضوع: سوالات و عکس دستبندهایی که درست کردیم

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 1127
صفحه 3 از 141 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین

Re: بافتنی بدون استفاده از میل و قلاب

لاد ن جون ن تو مدل دوم یه مشکلی پیدا کردم ...سمت چپ رو نمی تونم درست در بیارم ..گره هام بر عکس در می اد و بر می گرده ..نمی دونم متوجه شدی یا نه دوستم ؟

اسم منم راضیه است ...بوسسسسسسسسسسسسسس
    همین که عشق باشد ان هم در حوالی تو...
    هر چقدر هم که زمستان باشد ..
    بهاریترین هوا سهم من است..

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

آره راضیه جون می دونم چون منم اولین بار همین مشکل رو داشتم..... سعی کردم برات بکشم..... ببین رمز کار اینه که از هر طرف بافت می زنی اون نیم دایره یی رو که برای گره می اندازی باید به همون سمت باشه.... یعنی مثلا وقتی بافتت رو از چپ به راست می زنی نیم دایره ات سمت چپ نخ ها می افته..... اشتباهت اینه که شما وقتی سمت راست رو داری می بافی باز هم نیم دایره ات سمت چپ تشکیل می شه..... پس دونه ها درست نمی شن... این بار با توجه به شکلی که کشیدم برات وقتی بافت راستت رو می زنی نیم دایره ات رو سمت راست بنداز..... منتظر دستبند خوشگلت هستم........ منم بوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووسسس

لادن جون فکر کنم درست زدم دیگه ..مرسی از راهنمائی خوبت ..

ببین من زدم به دستگره بوفه ...

اینم از نزدیک :

کامل شده اش رو می زارم ..چون نخ هام نازک هستش دیر بالا می اد ..من دو گره ای می زنم .
    نایاب 90 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

راضیه خیلیییییییییییییییییییییی عالی گره زدی.... واقعا آفرین.... امروز چند بار به عشق دیدن دستبندت اومدم.....

بابا چه ابتکاری..... مرسی از راهنماییت.... منم این بار دستبندهای تکی رو به دستگیره ی بوفه می زنم.... چه قدر عالی.... بی خود اتاق بچه رو میخ بارون کردم!!!!....

در مورد دو گره یی باید بگم اصلا اصلش همینه.... اگر نخ نازک باشه باید حتما دو گره یی بزنی.... من نخ هام متوسطه ضخامتش و معمولا یک گره می زنم....

آفرین.... واقعا آفرین.....

دخترا دستبندها چی شد؟؟؟؟.... به جز این سه تا کدبانوی زرنگ و خوش سلیقه، کس دیگه یی دستبند دوست نداره؟؟؟؟؟؟

وای لادن جون میسی ...سر صبحی به ذو ق امدم از تعریفات ...

خوب من دوست دارم این کارا رو ...راستش تو دانشگاه یه دوستی داشتم که از این دستبند ها بلد بود یه روز بهش گفتم که میشه یکی از دستبند ها برای منم ببافی یا بهم یاد بدی ...خوب نشد که یاد بده ولی برام لطف کرد و یکی برام بافت ..هنوزم دارمش ..وقتی تو امدی و این دستبند ها رو اموزش دادی یاد دوستم افتادم ...یادش بخیر ..

شما خارج از ایران زندگی می کنی درسته ؟؟؟؟
    یه حاشیه هایی هست که خانمای اروپاییی خیلی تو بافتنش مهارت دارند ...من خیلی دیدم مثلا برای تزئین طاقچه های کلیسا به حاشیه پارچه های سفید می بافند خیلی بافت قشنگیه ..یه نمونه اش رو خدا رحمتش کنه یه خانم مسن اسپانیایی به من داد ..اگه خواستی عکسش رو می زلرم ..اون موقع گفت با یه وسیله ای می بافند ...من خیلی خوشم امده از این بافت گره های ریز ریز ..داره نگاه می کنی فکر می کنی قلاب بافیه یاگیپور بافیه ..اما هیچ کدم نیست ...اگه در مورد ش اظلاعی داری ممنون میشم در اختیارم بزاری ...

الانم تو مانتو های ترک من خیلی دیدم به کار رفته به عنوان تزئین ...اما تو اسپانیا ..فرانسه و خیلی کلیسا ها که دیدم به عنوان تزئین انداخته بودند ..مثل ما که دور پارچه رو قلاب بافی می کردیم برای روی تلوزیون و پشتی و اینا .....

چقده حرف زدم ...

منکه بی صبرانه منتطر مدلای دیگه هستم ...

راستی یه صندلی هم گذاشتم جلوی بوفه و میشنم و قشنگ می بافم ...پشتم هم درد نمیگیره ...

ralia آواتار ها
    میزان امتیاز
    83
    پسند شده
    3532
    پسند کرده
    1086

لادن جون اینم مشق من ببخشید که عکسم بی کیفیته من تازه الان این مبحث رو دیدم و زود تکالیفم رو انجام دادم امیدوارم مورد قبول باشه

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

راضیه کارت تعریفی هم هست..... خیلی قشنگ و تمیز دستبندت رو در آوردی!!!!!!..... در مورد اون بافت اگر عکسی ازش داری بذار اگر بلد بودم حتما آموزشش رو می ذارم.... اگر هم بلد نبودم سعی می کنم بپرسم..... این دستبندها اصلش مال آمریکای لاتینه!..... بعد به اروپا رسیده و الان تقریبا همه ی جای دنیا هست..... بافت تنها به دستبند محدود نمی شه..... تعداد نخ ها که زیاد بشه، رومیزی، زیر انداز، شال، بند کفش و خیلی چیزهای دیگه هم می شه باهاش بافت.... به خاطرهمینم توی این مبحث آموزشش رو گذاشتم وگرنه خواهش می کردم یه مبحث جدید برای دستبندها باز بشه... حالا ب نقش اندازی که برسیم و نقشای خوشگل رو ببینن دوستای دیگه حتما پشیمون می شن از این که چرا نبافتن!!!!.... این هنر همون طور که گفتم هنر تقریبا نویی در ایران هست.... خیلی کم پیدا می شن کسایی که بلد باشن اون رو.....

بله من خارج از ایران هستم.... توی مهد این دستبندها!!!!!

به امید خدا مدل های دیگه رو از فردا شروع می کنم......

میزان امتیاز
    80
    پسند شده
    928
    پسند کرده
    0

رالیا جونننننننننننننن کار تو هم عالیه.... گره ها خوشگل و تمیز.... فقط اگر موقع بافت صاف صاف نخ هات رو بگیری جلوت و ببافی دستبندت صاف تر می شه.... برو تو کار جناقی ببینم اون رو هم همین طوری خوشگل در میاری؟..... آفریننننننننننننننننننننن کارت عالی بود......

صفحه 3 از 141 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین