نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree847Likes

موضوع: انواع کمپوت

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 158
صفحه 4 از 20 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    249
    پسند کرده
    2816

Re: انواع کمپوت

نکات مهم :
    لبه های شیشه ها و درب آنها حتمن سالم باشند .

درب شیشه ها رو درست و محکم ببندید .

وقتی که آب جوشید ، حتمن شعله را کم کرده و درب قابلمه رو ببندید .

* اگر با افراد بزرگ سال در این مورد صحبت کنید حتمن به شما خواهند گفت که با این روش افراد بیمار، کم بنیه یا ... رو درمان میکردند . یعنی تمام خواص گوشت به دست آمده و قابل جذب است . در یک روز تعطیل ، شما میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید ، و اگر توانائی تهیه به مقدار زیاد را ندارید ، میتوانید به اندازه ۲-۳ ماه ، درست کنید .

با این روش ، شما تا ۲۰ دقیقه میتوانید ، خورشت سبزی ، بامیه ، و انواع خورشت ها و خوراک ها را تهیه کنید .

یا مواقعی که مهمان دارید ، سریع تر غذایتان آمده میشود . با مخلوط کردن آن با سبزی جات غذا های متنوع رو میتوان آمده کرد .

این روش برای خانم های شاغل ، یاآن هائی که بچه کوچک دارند یا دانش جویان خیلی مفید است .

میتوانید از گوشت بوقلمون ، گوسفند ، مرغ ، گوشت چرخ کرده یا حتا ماهی هم استفاده کنید .
    ویرایش توسط ستین : ۱۳۹۳/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۰:۲۷ بعد از ظهر
    باران67 و شکوفه باران این نوشته را پسندیده.
    " فقط دانستن کافی نیست ، باید به کار گرفت ، فقط خو ا ستن کافی نیست ، باید انجام داد .بروس لی ."

maman jojo آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    50
    پسند کرده
    89

کمپوت سیب خوشرنگ تر از همیشه
    راستش این سیبا زیاد طعمشون جالب نبود .بعد از پوست گرفتن آب و شکر به مقداری که دوست داشتم شیرین بشه جوشوندم و بعد سیب ها رو و کمی هم زعفران سابیده ریختم.سیب ها خیلی زود نرم شدن اونها رو در آوردم و یک نیم ساعتی هم گداشتم آبش جوش بیاد و غلیظ بشه.
    این اولین باری بود که کمپوت درست میکردم رنگ و طعمش عالی شد. از همگی متشکرم
    فقط میخوام بدونم این جور کومپوتها رو چقدر میشه توی یخچال نگهداری کرد.لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

http://www.mamipic.com/share-4A2A_4F9049B2.html

باران67 و joojooo این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    ayla1 آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    1564
    پسند کرده
    915

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maman jojo
    راستش این سیبا زیاد طعمشون جالب نبود .بعد از پوست گرفتن آب و شکر به مقداری که دوست داشتم شیرین بشه جوشوندم و بعد سیب ها رو و کمی هم زعفران سابیده ریختم.سیب ها خیلی زود نرم شدن اونها رو در آوردم و یک نیم ساعتی هم گداشتم آبش جوش بیاد و غلیظ بشه.
    فقط میخوام بدونم این جور کومپوتها رو چقدر میشه توی یخچال نگهداری کرد.لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

دوست عزیز شربت کمپوت لازم ینست مانند مربا غلیظ بشه. 1 و نیم ساعت خیلی زیاد بوده
    اما اگر شیشه رو استریل کرده باشید و در کمپوت ها رو محکم کنید ماندگاریش تا 1 سال هست.
    شکوفه باران و باران67 این نوشته را پسندیده.
    و چقــــــدر دیر می فهمیم که زندگــــــی همین روزهاییست که منتظــــر گذشتنش هســتیم.

در میان این همه اگر ؛تو چقدر بایدی؟

maman jojo آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    50
    پسند کرده
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط ayla1
    نقل قول نوشته اصلی توسط maman jojo

دوست عزیز شربت کمپوت لازم ینست مانند مربا غلیظ بشه. 1 و نیم ساعت خیلی زیاد بوده
    اما اگر شیشه رو استریل کرده باشید و در کمپوت ها رو محکم کنید ماندگاریش تا 1 سال هست.
    سلام عزیزم ممنون از راهنماییت. منظورم یه [HIGHLIGHT=#ffff00]نیم ساعت[/HIGHLIGHT] بوده نه یک و نیم ساعت ببخشید اگه جوری نوشتم که اشتباه برداشت کردین.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

دوستای عزیز شما برای معطر کردن کمپوت از زعفران استفاده میکنید؟
    منکه مثل مرباها همیشه از وانیل(گاهی همراه با کمی گلاب) استفاده کردم و به نظرم طعمش هم مثل کمپوتهای بیرونی شده...
    آخه طعم زعفرون رو اصلا" دوست نمیدارم!
    دوستي من شبيه باران نيست كه گاهي بيايد و گاهي نه...!
    دوستي من شبيه هواست...
    ساكت
    اما،

هميشه در اطراف تو...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستین
    نکات مهم : لبه های شیشه ها و درب آنها حتمن سالم باشند .

درب شیشه ها رو درست و محکم ببندید .

وقتی که آب جوشید ، حتمن شعله را کم کرده و درب قابلمه رو ببندید .

* اگر با افراد بزرگ سال در این مورد صحبت کنید حتمن به شما خواهند گفت که با این روش افراد بیمار، کم بنیه یا ... رو درمان میکردند . یعنی تمام خواص گوشت به دست آمده و قابل جذب است . در یک روز تعطیل ، شما میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید ، و اگر توانائی تهیه به مقدار زیاد را ندارید ، میتوانید به اندازه ۲-۳ ماه ، درست کنید .

با این روش ، شما تا ۲۰ دقیقه میتوانید ، خورشت سبزی ، بامیه ، و انواع خورشت ها و خوراک ها را تهیه کنید .

یا مواقعی که مهمان دارید ، سریع تر غذایتان آمده میشود . با مخلوط کردن آن با سبزی جات غذا های متنوع رو میتوان آمده کرد .

این روش برای خانم های شاغل ، یاآن هائی که بچه کوچک دارند یا دانش جویان خیلی مفید است .

میتوانید از گوشت بوقلمون ، گوسفند ، مرغ ، گوشت چرخ کرده یا حتا ماهی هم استفاده کنید .
    دوست عزیزم سلام! ممنون از اطلاعاتتون، دیدم خالی از لطف نیست که بگم بصورت صنعتی برای کنسرو یک روشی هست که بصورت هات بسته بندی میشه یعنی مواد غذایی رو داغ داغ داخل ظرف میریزند و در شو میبندند بعد بخار غذا کندانس میشه و در بالای ظرف مثل کنسرو خلا ایجاد میشه و خیالمون بابت میکروارگانیسم های هوازی راحت میشه!
    باران67 این نوشته را پسندیده.

titish khanoom آواتار ها
    فرشته
    نوشته های وبلاگ
    18
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    782
    پسند شده
    46856
    پسند کرده
    16860

ویترین مدال ها

کمپوت سیب خودم پز
    قیمه احتمالا :-x

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    115
    پسند کرده
    0

شاپرک جون من تازه عضو شدم میخواستم ازت یک تشکر حسابی بکنم بابت آموزش کمپوت من یک جایی از این مدل کمپوت که 1سال میشه نگه داشت خورده بودم ولی نتونستم از اون شخص بپرسم امروز که دیدم خیلی خوشحال شدم بازم ممنون
    آنکه در تنهاترین تنهاییم تنهای تنهایم نهاد کاش در تنها ترین تنهاییش تنها کسش تنهای تنهایش نهاد

صفحه 4 از 20 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین